Ogółem głosów: 401
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować. Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.205.176.39
Do Windows Store wkroczył......Linux
Tak – to nie żart, ani nie fake news. Microsoft poinformował, że wstawia do sklepu Windows Store (w którym znajdowały się do tej pory wyłącznie aplikacje przeznaczone dla komputerów z „okienkowym” systemem operacyjnym) trzy bezpłatne dystrybucje otwartego systemu operacyjnego Linux: Ubuntu, Suse, i Fedora.
Gdyby news ten pojawił się 1.go kwietnia, chyba 100% czytających go osób nie miałoby wątpliwości, że jest to prima aprilisowy owy żart. Jednaj dzisiaj mamy 12. maja i jest to jak najbardziej prawdziwą informacja. Niektórzy nawet mówią, że wcześniej czy później musiało to nastąpić.
Intel wprowadza na rynek poprawione modele Atomów C2000
Chipy w nowym steppingu. Intel wprowadził na rynek nowe wersje swoich procesorów Atom C2000 przeznaczonych do stosowania w urządzeniach sieciowych, NAS, małych serwerach i niewielkich komputerów. Producent naprawił całkiem poważny błąd, który mógł spowodować całkowite uszkodzenie sprzętu wyposażonego w wadliwy procesor. Co ciekawe, usterka została odkryta jeszcze w ubiegłym roku, więc Intel niespecjalnie spieszył się z przygotowaniem poprawki.
Pogody, słońca, radości, w niedzielę dużo gości,
w poniedziałek dużo wody, to dla zdrowia i urody.
Dużo jajek kolorowych, Świąt wesołych oraz zdrowych,
Nie teoretyczna, ale praktyczna prezentacja ataku na pliki zabezpieczane przez SHA-1 przypomina administratorom IT, że najwyższy czas by zacząć rezygnować z jego zastosowań.
Specjalistom z ośrodka CWI (Centrum Wiskunde and Informatica w Holandii) przy współpracy z Google udało się utworzyć dwa różne pliki PDF mające tą samą sygnaturę SHA-1. W praktyce oznacza to, że algorytm został złamany, bo cyberprzestępcy mogliby budować pliki zawierające szkodliwe kody, a oprogramowanie takie, jak na przykład mechanizmy aktualizacyjne wykorzystujące sygnatury cyfrowe do weryfikacji plików, akceptowałyby i instalowały dostarczone programy.
GitLab usunął bazę danych, a kopie zapasowe nie działają!
Niech perypetie GitLaba będą nauczką dla wszystkich, że backup powinien być sprawny, a nie tylko być.
Jeśli coś może pójść źle, to pójdzie - tak brzmi jedno z Praw Murphy'ego i aż za dobrze opisuje to, co wydarzyło się na GitLabie. Ten internetowy menedżer repozytoriów boryka się od kilku godzin z niemałymi problemami.
Problem goni problem
Wszystko zaczęło się, gdy administrator GitLaba przez przypadek usunął nie to, co powinien, a konkretnie dość istotną bazę danych. Co gorsza, zorientował się dopiero wtedy, gdy z 310 GB pozostało zaledwie 4,5 GB.
Na szczęście GitLab, jak na porządną platformę przystało, robi kopie zapasowe. Niestety - zawiodły i one. Żaden z pięciu mechanizmów backupu nie okazał się niezawodny. Kopie zapasowe są albo nieaktualne, albo nieprawidłowe, albo też "gdzieś się straciły".
Nie wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem routerów mogą być załatwione przez użytkowników, ale można podjąć szereg działań, które na pewno pomogą chronić sieć w domu czy małej firmie.
Przytłaczająca większość użytkowników nowoczesnych urządzeń elektronicznych nie zdaje sobie z tego sprawy, ale dla większości ludzi ich router internetowy jest najważniejszym i najbardziej narażonym na atak urządzeniem elektronicznym w domu. Łączy on większość innych urządzeń ze sobą i ze światem zewnętrznym, a więc stanowi doskonały punkt, który hakerzy mogą zaatakować.
Niestety, wiele routerów konsumentów i małych firm pochodzi bezpośrednio od dostawców internetu - wciąż niewiele osób zadaje sobie trud, by poszukać własnego routera czy chociażby pobawić się ustawieniami urządzenia, które otrzymali. W efekcie używają routerów, które często nie mają odpowiedniej dokumentacji, a ich firmware jest dziurawy jak ser szwajcarski. Część tych problemów jest poza możliwościami użytkownika (jeśli nie kupi on dedykowanego routera), inne natomiast można rozwiązać samemu. Prezentujemy garść porad, jak poprawić bezpieczeństwo swojego routera oraz swoich danych w sieci.
Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, spotkań przy wigilijnym stole, odpoczynku oraz wspaniałej zabawy w sylwestrową noc
życzy wszystkim ekipa OpenLinksys.info.
Ostrzeżenie - w dwóch routerach Netgear wykryto groźne podatności
Po koniec zeszłego tygodnia pojawiła się wiadomość, że co najmniej 11 routerów firmy Netgear (R6250/R6400/R6700/R7000/R7100LG/R7300/R7900/R8000... - Link) zawierają groźne podatności umożliwiające przeprowadzanie na nie ataków typu "command injection". Już następnego dnia CERT potwierdził tę informację, a w Sieci pojawiły się nawet porady jak sprawdzić, czy posiadany przez nas router rzeczywiście zawiera wadliwe oprogramowanie.
·kille72 w 11 grudnia 2016 ·
w Bugi · 5 Komentarzy · 9154 Czytań
·
Powstaje kolejna wersja OpenVPN
Kolejna wersja OpenVPN - popularna technologia używana powszechnie do szyfrowania wirtualnych sieci prywatnych - nie trafi od razu do rąk użytkownik, ale zostanie wcześniej przetestowana przez znanego eksperta do spraw kryptografii.
Tym ekspertem będzie Matthew Green (profesor wykładający na Johns Hopkins University; Baltimore), który sprawdzi czy oprogramowanie OpenVPN 2.4 nie zawiera podatności, które mogłyby być wykorzystywane przez hakerów. Koszty całej operacji pokryje PIA (Private Internet Access) - znany dostawca usług VPN, wykorzystujący w swojej biznesowej działalności technologię OpenVPN.
Informacja została ogłoszona podczas imprezy Connect(). Firma z Redmond oficjalnie poinformowała, że została członkiem Linux Foundation, co jest raczej niemałym zaskoczeniem. Wszyscy raczej pamiętamy, jak w przeszłości firma podchodziła do tematu otwartego oprogramowania. W ostatnim czasie się to jednak zaczęło zmieniać, czego efektem jest właśnie dołączenie do organizacji.
Dokładnie 25 lat temu, 25 sierpnia 1991 roku, Linus Torvalds opublikował na grupie dyskusyjnej (ktoś jeszcze dzisiaj pamięta, co to było? ;-)) comp.os.minix kod źródłowy swojego systemu operacyjnego dla klonów komputerów AT 386/486. Tak zaczął się jeden z największych projektów open source, który dynamicznie rozwija się aż po dziś dzień. Z tej okazji Linux Foundation podało też kilka ciekawych liczb, które mówią wiele o tym jak wiele osób korzysta dzisiaj z tego systemu operacyjnego.
· Łącznie użytkowników: 24,088 · Najnowszy użytkownik: jaromaister
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Adooni
19-04-2022 05:48
CTF (Cut-Through Forwarding) w /Advanced/Miscella neous/
Maniek91PL
11-04-2022 20:40
przypomni mi ktoś szybko co ustawić aby nie dławiło mi prędkości łącza po kablu ? w tomato
pedro
22-02-2022 15:54
Pytaj w odpowiednim temacie, podając namiary co za FW, jaki router, jakie dokładnie ustawienia, itd. Nikt nie ma kryształowej kuli...
djwujek
19-02-2022 13:04
Czemu w zakładce device list przy trybie ap pokazuje adres ip i nazwę hosta tylko pierwszego podłączonego komputera a reszty nie ??
TheWB
07-02-2022 11:48
Witam
tak się zastanawiam czy w tomato można się zabezpieczyć przed takimi atakami
https://www.youtub e.com/watch?v=dI-O rlUulkU&ab_chan nel=Nicek
tamtosiamto
05-02-2022 19:24
rozlacza w pewnych konfiguracjach, pisalem kiedys o tym. Ale dalej bede sie upierac, ze wtracanie opensense w temacie aimesh asus jest bez sensu :-D
Adooni
04-02-2022 20:33
rozlacza czyli nie stabilny FW. FW Asusa nie jest stabilny a Asus nie potrafi rozwiazac problemu AiMesh od poczatku. Na SNB forum mzoesz znalesc scrypty na nody gdyz czasami rozlacza co kilka godz.
tamtosiamto
04-02-2022 13:11
ok, tylko co ma piernik bo nie rozumiem?
Adooni
03-02-2022 12:19
co tu duzo gadac ja np tomato mialem przez 4lata nie resetowne a RMerlin czy ori nie wytrzyma wiecej niz kilka tyg. OPNsense co pol roku update a tak jak skala.
tamtosiamto
02-02-2022 20:25
kiedys nie bylo btw mam juz guest network w aimesh, ale aimesh i tak jest jaki byl, tzn do doopy, dalej rozlacza