28 Kwietnia 2024 15:19:39
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.149.234.141
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
WRT54 Script Generator
Portal

Cytat

robsonn napisał/a:
U mnie gdy zaznacze zeby blokowac reszte adresow ip/MAC to tai skrypcik dziala poprawnie. Moze kwestia ustawien, no chyba, ze nei masz statycznego IP. Inaczej nie widze powodu, zeby przestal klasyfikowac.


Tez sie troche dziwie z tym dzialeniem u mnie. 2 adresy mam przypisane statycznie przez DHCP a jeden adres ustawiony na sztywno w komputerze. Nawszystkich tych kompach co kilkanascie minut zanika internet. Zauwazylem ze takze pingi nie dochodza na bramke (dlatego tez zdazyly mi sie problemy z logowaniem sie do routera). Nie uzywam QOSa ( jak narazie). Gdy tak samo skonfiguruje skrypt ale bez zaznaczenia blokowania wszystko lata jak trza
Jezeli chodzi o blokowanie adresow z poza listy to bardzo ladnie blokuje - nikogo z poza listy nie przepuszcza. ( no przepuszcza ale z 1kbit/s )
No nic zaraz jeszcze raz skonfiguruje skrycika z blokada i potestuje.

Aha jak wgrywam skrypt w nastepujacy sposob :
1- wykasowuje wszystkie linijki z poprzedniego skryptu i naciskam save
2-robie reboot
3-wklejam skrypt do firewall i naciskam save
4-robie reboot


edit:
No coz nie wiem co sie dzieje i juz brak mi pomyslow - jak wlacze w skrypcie blokade to net zanika co pore minut na okolo pol minuty ( nawet pingi nie ida na bramke routera) Poddaje sie Smile
Edytowany przez Portal dnia 17-09-2006 21:35
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
robsonn
Tomato 0.04 powinno byc po weekendzie - drobne poprawki w zgrzytaniu dnsmasq z roznymi strefami czasowymi.

A jesli chodzi o wpisywanie skryptu - to wystarczy jesli wykasujesz stary skrypt, wkleisz nowy, zrobisz save i reboot Grin i juz nowy bedzie dzialal. Nie ma potrzeby podwojnego resetu.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Damiano
Widzę że nie jestem osamotniony w problemie zaniku neta i kłopotów z logowaniem oraz pingowaniem rutka(oczywiście chodzi o włączenie zabezpieczenia sieci przez "alienami" ) B)
U mnie podobnie jak u przedmówców - miałem problemu z połączeniem z netem oraz przełączając po zakładkach w rutku obserwowałem "zamulanie" czyli musiałem czekać i czekać na odpowiedź z rutka Sad
Edytowany przez Damiano dnia 17-09-2006 21:52
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
robsonn
Hmm moze to cos miec wspolnego z samum Tomato. Moze te reguly zgrzytaja z QoS'em albo cus. Aby moc cokolwiek zmienic musze poczekac na opinie uzytownikow innych softow czy tam rowniez wystepuje podobny probem
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
piotrq

Cytat

robsonn napisał/a:
Hmm moze to cos miec wspolnego z samum Tomato. Moze te reguly zgrzytaja z QoS'em albo cus. Aby moc cokolwiek zmienic musze poczekac na opinie uzytownikow innych softow czy tam rowniez wystepuje podobny probem


Mam dziwny problem jeżeli robie skrypt wresją 0.18 (8 komp w tym jeden wlan)mam net512/128 to po wklejeniu do tomato wyskakuje mi błąd skryptu jak robiłem do DD wrt wchodziło ale nie za dobrze działał mi wirekomp.jak robie skrypt wersją 0.15 tomato dzała wg skryptu i jest dobrze.QoS włączony.
Wrt54 GL1.1 Tomato 1.21 modified by Trzepako- conanxu-Multimo 6Mb modem w brigde
 
m0n0
Świetny peogram Grin bardzo mi sie podoba. Ale mam jedno pytanie co mam zrobć jeśli kalse urządzeń ma np na 192.168.100.0 a klijentów na 192.168.0.1 ?? moge z aplca edytaowć skrypt czy poprostu niezadziała. Podzrawiam
 
robsonn
W wiekszosci (99,9%) przypadkow powinno i uzywa sie tej samej podscieci do adresowania klientow i w tej samej powienien byc adres routera. Jesli bardzo potrzebujesz mozesz recznie zedytowac albo po rpostu podaj jako ip routera 192.168.1.1. To jest tylko zabezpieczenie zeby nie bylo wypadkow typu dodany do skryptu adres routera itp.

piotrq opisz cos dokladniej a jeszcze lepiej podeslij mi na priva lub maila, ktorego masz w programie, w okienku "O programie" skrypt, ktory przysparza ci problemow. Tylko w taki sposob bede mogl cos zanalizowac i ewentualnie wykryc blad. Bo opis "po wklejeniu wyskakuje mi blad skryptu" niestety nic mi nei mowi.

Dla wszystkich, ktorzy maja jakies problemy
Najlepiej wyslac mi informacje na maila (podany w programie na stronie z informacja o autorze) z dokladnym opisem problemu oraz skryptem, ktory powoduje problemy.

Edytowany przez robsonn dnia 18-09-2006 12:41
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
PrEzi
Nie wiem czy to dobry pomysl, ale w generatorze moznaby dodac opcje, zeby automagicznie dodawal wpis o obnizaniu TTL o 1 - nie trzebaby bylo wtedy robic tego 'z palca', a mniej zaawansowanym uzyszkodnikom - rowniez by to wiele uproscilo i nie musieliby (tak jak i ja) przedzierac sie przez stos tematow na forum zeby odnalezc 3 interesujace nas linijki skryptu - byloby juz generalnie 'wszystko w jednym zintegrowane''.
-=PrEzEs=-
 
Witam.
W instrukcji pisze, zeby nie wpisywac wiekszej predkosci lacza, niz faktycznie jest. No ale jak wiadomo, siec Aster oferuje przyspieszenie transferu pomiedzy 2:00 a 10:00. Moj pakiet to 2Mbit (4Mbit w nocy)/ 256kb. W zwiazku z tym, czy dobrze bedzie funkcjonowalo nastepujace rozwiazanie:

Globalne ustawienie
- predkosc dl 4Mb
- predkosc ul 256kb

i dla kazdego z 4 uzytkownikow sieci:
gwarantowany dl 512kb, max dl 4Mb
 
Damiano
@merni
Ustaw podzielone na wszystkie kompy minimum łącza jako gwarantowane a w max ustaw maksymalne możliwości łącza Smile
-10 % oczywiście Wink
Edytowany przez Damiano dnia 19-09-2006 20:07
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
Dziadek

Cytat

qba napisał/a:
czy jak mam 3 kompy i ustawie limit na jeden z nich gwar 60%/efektywne 100% i z uploadem gwar 20%/efekt 60%
to czy jak bedzie chodzil tylko ten komp z lmitami to dostanie on 100%dl i 60% ul ? i czy jak włacze któryś z pozostałych czy temu jedneo zostanie odrazu przyciete do 60% dl / 20% ul ??

Robson odpowiedział twierdząco na to pytanie, więc ja kontynuuję z tej samej beczki:
Jeśli w sieci jest 5 komputerów, to wnioskuję, że trzeba dać UL/DL minimalny na 20%, a UL/DL maksymalny na 100%.
Pytanie: jaką przepustowość otrzymają komputery, jeśli tylko dwa z pośród nich będą pracować w sieci?
Czy dostaną po 20%, czy po 50% przepustowości?
 
robsonn

Cytat

Dziadek napisał/a:
Czy dostaną po 20%, czy po 50% przepustowości?


Oczywiste jest to, ze stale lacze (100%) podzielone na dwa kompy (100/2 = 50%) czyli kazdy dostanie po polowie. Jednak to zalezy od minimalnych i maksymalnych wartosci ustawionych w skrypcie.
Poza tym HTB czyli mechanizm podzialu pasma dziala na tyle szybko, ze nie bedziesz w stanie tego zauwazyc. Musialbys np. sciagac rownoczesnie duze pliki na obu kompach. Wtedy ladnie pwinien sie podzielic, chyba, ze ktos ma wiekszy priorytet to dostanie wtedy wolne pasmo jako pierwszy, a drugi komp bedzie mial te 20% gwarantowane.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
mopic
Czy wygenerowany skrypt może być używany wraz z QoSem w Thibor 15c lub Tomato?
Czy ma to sens?

Pozdrawiam
MopIC
 
Dziadek

Cytat

mopic napisał/a:
Czy wygenerowany skrypt może być używany wraz z QoSem w Thibor 15c lub Tomato?
Czy ma to sens?

W tej chwili wyłącznie teoretyzuję, ale biorąc pod uwagę poniższą wypowiedź Robsonna, to chyba zdecydowanie tak.

Cytat

robsonn napisał/a:
Wtedy ladnie pwinien sie podzielic, chyba, ze ktos ma wiekszy priorytet to dostanie wtedy wolne pasmo jako pierwszy, a drugi komp bedzie mial te 20% gwarantowane.

Chyba właśnie tak to wtedy będzie działać.
 
Dziadek

Cytat

robsonn napisał/a:
Stegano zauwazylem twoja informacje apropo "tyk krowiastych" ikon Wink
Jesli wiecej ludzi twierdzi, ze ikonki sa zbyt duze to je pozmieniam.
Dla mnie sa ok. Dodam, ze pracuje w rozdzielczosci 1440x900 Grin

W rozdzielczości 1024x768 faktycznie wyglądają dosyć "krowiasto" Smile
 
robsonn
Bedzie kilka zmian an dniach.
- wylapalem juz problem z zabezpieczeniem sieci i przerwami w dostepie do inetu, moze interfejs rowniez ulegnie zmianie, chce dodac pare rzeczy.
Mysle, ze cos kolo weekendu sie pojawi Wink
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Damiano
@mopic
Pewnie że może być a to ma sens gdy ktoś dzieli łącze a klienci nie chcą płacić za pełne pasmo a tylko za np.wycinek B)
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
piotrq
chciałem się upewnic czy u wiekszej i lości komp np.8 i więcej udaje się wam wpisać skrypt bo u mnie w tomato niestety nie,czy na innych np. DDwrt daje sie zapisać,skrypt jest chyba zaduży i niestety nie wchodzi :(
Wrt54 GL1.1 Tomato 1.21 modified by Trzepako- conanxu-Multimo 6Mb modem w brigde
 
robsonn
Maxymalny rozmiar skryptu to o +- 4kB. Jesli macie za duzy skrypt to zrezygnujcie z:
a) ograniczania liczby polaczen
b) wytnijcie naglowek, ktory generuje program
powinno zaoszczedzic nawet 0,5 kB
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Cobra
Mam v4.71.1, Hyperwrt 2.1b1 + Thibor15c, 4 kompy, jeden po LANie trzy po WLANie,
Przy generowaniu skryptu jak zaznacze opcje "Zabezpiecz sieć przed zmianą...." to net nie działa na kompach, lecz otocznie sieciowe widac, i kompy sie wzajemnie widzą.

Jak nie zaptaszkuje tego, to wszystko smiga elegancko.

Pozdrawiam, i dzięki za super generator.
WRT54GL Tomato 1.0
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,416,940 unikalnych wizyt