27 Kwietnia 2024 21:48:32
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Super Сasual Dating...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
· Super Сasual Dat... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.149.243.32
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
WRT54 Script Generator
robsonn
bigL wspolpracuje z pewna osoba w kwestii wykonania zmienionego desg\ignu badz przerobek. Nie ukrywam, ze jestem programista, a nie grafikiem Wink
adamsi jesli chodzi o zapis konfiguracji to nei ma za duzgeo sensu. Skrypt wykonuje sie rzadko poza tym zrobienie go od poczatku to kilkadziesiat sekund Smile
qba TAK. po to wlasnie jest dynamiczny podzial lacza Wink Zreszta sprawdz i przetestuj i zglos opinie co do dzialania skryptu - po to jest ten watek.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
bigl

Cytat

robsonn napisał/a:
bigL wspolpracuje z pewna osoba w kwestii wykonania zmienionego desg\ignu badz przerobek. Nie ukrywam, ze jestem programista, a nie grafikiem Wink

Nie mam nic przeciwko aktualnemu wyglądowi i oczywiście nic przeciwko nowemu. Mnie tylko chodziło o to, żeby w oknie był jakikolwiek CAŁY obrazek a nie kawałek bo kawałek sugeruje, że pewnie jest cały tylko coś nie tak się uruchomiło. Wink
 
mopic
Po pierwsze: POCHWAŁA - POPROSTU TO CZEGO WSZYSTKIM POCZĄTKUJĄCYM BRAKUJE!

Po drugie: przychylam się do możliwości wczytania skryptu i edycji a później zapisania nowej wersji.
Dlaczego?
1. Jak masz kilkudziesięciu userów...to nie musisz tyle klepać.
2. Jak będzie opcja z MAC'ami, to jasne, że nie zapamiętasza ani tylu IP ani tylu Maców.
3. Wygoda dla użytkowników.
Smile
Jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy... dopiszę.

Pozdrawiam
MopIC

DOBRA ROBOTA!
 
robsonn
Język angielski jest już dodany do programu. Link do wersji v0.16 dostepny jest w pierwszym poscie tego watku Smile
Prosze o opinie na temat tlumaczenia, ewentualne braki, bledy lub sugestie.
Thx
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
stefanx
nt. tłumaczenia, słowo "wcześniejsze" Wink


pzdr
stefanx załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
Portal
@robsonn - a to dlaczego defaudowy jezyk to anglik ? ( skoro to polski program i w polsce napisany)
Moze wprowadzic mala zmiane tzn podczas uruchamiania programiku wyskakuje pytanie jaki jezyk wybrac ?
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
robsonn
stefanx hehe dzieki - faktycznie nie zauwazylem tego B)

Portal planuje dodac jeszcze nieco funkcjonalnosci do programiku, a nastepnie umieszcze go na innych forach angielskojezycznych dotyczacych Linksysow. Przypuszczam (tak mi sie wydaje Pfft) ze pare osob moze byc zainteresowanych generacja skryptow, a w tym momencie j. angielski jako domyslny nie bedzie powodowal trudnosci z obsluga. Jezyk mozna zmienic w 0,5 sekundy w programie Grin
Takze na razie bedzie angielski - no chyba, ze znajde funkcje (a szukam wlasnie) w API, ktora sprawdza kod jezyka, strone kodowa cokoliwek po czym moglbym rozpoznac jezyk uzywany w systemie. Wtedy bedzie sie automatycznie ustawiac Grin
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
stegano
Zdecydowanie popieram Portala, polski program to powinno być podstawowe ustawienie w języku Polskim !
Ps. A co, my to gorsi jesteśmy ?
Edytowany przez stegano dnia 15-09-2006 19:42
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
qba
niech oni się ucza języka polskiego Grin
 
robsonn
OK ok Grin
W nastepnej wersji domyslnie bedzie PL B)
moze wyjdzie dzis wieczorkiem. Wlasnie koncze dodwac mozliwosc zabezpieczania sieci przed zmiana adresow lub nielegalnymi podlaczeniami Wink

Stegano zauwazylem twoja informacje apropo "tyk krowiastych" ikon Wink
Jesli wiecej ludzi twierdzi, ze ikonki sa zbyt duze to je pozmieniam.
Dla mnie sa ok. Dodam, ze pracuje w rozdzielczosci 1440x900 Grin
Edytowany przez robsonn dnia 15-09-2006 21:13
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
stefanx
moim skromnym zdaniem GUI jest dobre, jedno z wazniejszych kwestii jakie warto by wziasc pod uwage jako priorytet to (w/g changeloga) mozliwosc ustalanie regul QOS na podstawie MAC.. bo jak wiadomo zmieniac IP (tak samo jak spiewac) kazdy moze... Wink

pzdr
 
robsonn
MAC - wiem, ze to fajna rzecz tyle, ze na razie mam z tym problemy. Skrypty uzywaja roznych sposobow wylapywania pakietow (zaleznie od softow) czasami jest to technika mieszana.
I tu zaczyna sie problem gdyz nie wszedzie lapanie po MACU bedzie dzialac (przynajmniej na razie). Dlatego obmyslam jak ominac ten problem... a jest to spowodowane tym, ze sa to niestety linuxy "embeddowane", no ale badzmy dobrej mysli Smile

EDIT
v0.17 jest dostepna. Plik do pobrania jak zwykle w pierwszym poscie lub w download->przydatne programy.

Edytowany przez robsonn dnia 16-09-2006 01:47
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Portal
sprawdzilem te blokowanie kompow nie bedacych na liscie skryptu - dziala, blokuje ladnie adresy Ip nie bedace na liscie skryptu (tzn daje mu 1kbits/s a to prawie jakby wogle nic nie dawal)

EDIT:
Tylko cos niektore strony trzeba pi kilka razy klikac aby sie otworzyly - tylko nie wiem czy to wina skryptu czy cos u mego providera - ale wole napisac bo moze tez ktos takiego bedzie mial po zastosowaniu najowzszego skryptu z opcja bolokowania Ip/Mac
Edytowany przez Portal dnia 16-09-2006 09:38
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
bigl

Cytat

stegano napisał/a:
Zdecydowanie popieram Portala, polski program to powinno być podstawowe ustawienie w języku Polskim !
Ps. A co, my to gorsi jesteśmy ?

Chłopaki poszaleliście - skąd ta chora ambicja? Wink Skoro program ma być dla wszystkich to po angielsku. Co za problem dorobić na głównej stronie wybór języka i opcję po polsku z wyborem języka polskiego? Łatwiej chyba nam zrozumieć coś z angielskiego (i tak cały internet jest w tym języku) niż zmuszać ludzi z całego świata żeby się nauczyli polskiego.

No ale zrobisz robsonn jak chcesz ....

Cytat

stefanx napisał/a:
mozliwosc ustalanie regul QOS na podstawie MAC.. bo jak wiadomo zmieniac IP (tak samo jak spiewac) kazdy moze... Wink

Przecież MAC też można bez problemu zmienić. Smile
Edytowany przez robsonn dnia 16-09-2006 21:11
 
robsonn
bigL program ma mozliwosc wyboru jezyka Wink No ja zasadniczo tesh jestem za tym, aby domysnie byl angielski wiecej ludzi sie nie przestraszy jak odpali Grin Ale lud chcial inaczej Wink Zreszta ikonka jest tak oczywista, ze jesli ktos nie umie zmienic jezyka nie powinien uruchamiac tego softu !!B)
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Leszek
Czy ograniczenia uploadu zarówno po WLANIE jak LANIE nie działa tylko u mnie?
Czy może tak ma być?

Edit by Robsonn
Proponuje podac wiecej szczegolow. Jaki router, jaki soft, czy skrypt wklejony jako skr. firewalla.
Poza tym przy wyborze firmware (krok 2) jest okienko kompatybilnosci pokazujace ile na danym sofcie dziala. Akurat ksztaltowanie uploadu na WLANie nei dziala w ogole bo nie odkrylem sposobu jak to uruchoic ... na razie.


Podaję szczegóły:
Linksys wrt54gl Firmware Version: v4.71.1, Hyperwrt 2.1b1 + Thibor15c, skrypt wklejony jako skrypt firewalla.
Edytowany przez Leszek dnia 16-09-2006 23:12
 
top6
skrypcik super Smile
ale fajnie by bylo jakby jeszcze otwieral ustawienia z pliku zeby nie wpisywac za kazdym razem ustawien
pzdr
ps. jak to jest z tymi priorytetami uzytkownikow, niewazne czy wysoki czy niski dziala tak samo /jest nas 8 userow/ zachowuje sie tak samo pzdr

-------------------------------------------------------------
Tomato Firmware v0.03.0747
 
robsonn
top6 Zapis ustawien dodalem juz do listy zyczen.
Jesli chodzi o priorytety co masz na mysli, ze zachowuje sie tak samo ? Priorytety okreslaja kto bedzie mial jako pierwszy dostep do wolnego pasma (jesli np. jakis user sie wylaczy). A dzialac dziala - testowane.

Leszek zauwazylem, ze na Thiborze 15c wgranym w wiekszosci wypadkow na modele WT54GL czasami (czesto) skrypt nie uruchamia IMQ nie wiem czemu.
Jesli wpiszesz w konsoli:

/sbin/modprobe imq numdevs=1
i enter

ip link set imq0 up 
i enter
to wtedy ksztaltowanie uploaduw LANie powinno dzialac.

Edit
Wersja 0.18 do pobrania jak zwykle w pierwszym poscie lub w Download.
Na dzis to tyle. Czekam na opinie jak i czy poprawnie dziala limitowanie polaczen na uzytkownika. Najlepiej powinno to byc widac w Tomato ze wzgledu na najbardziej rozbudowane statystyki

Edytowany przez robsonn dnia 17-09-2006 02:04
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Portal
tak jak w wersji 0.17 takze w wersji 0.18 mam problem z netem
Gdy zaznacze w skrycpie blokade IP/MAC dla kompow nie bedacych na liscie to co jakis czas ( co kilka minut) nagle powoli sie otwieraja strony lub wogle nie chca sie otworzyc. (takze mialem dwa razy problem z wejsciem do routera)
Gdy taki sam skrypt stworze ale bez blokady tych Ip to chodzi caly czas super bez zadnych zastrzezen
Czy ktos moze tez ma problemy z dzialaniem netu na kompach przy wlaczonej blokadzie w skrypcie ?
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
robsonn
U mnie gdy zaznacze zeby blokowac reszte adresow ip/MAC to tai skrypcik dziala poprawnie. Moze kwestia ustawien, no chyba, ze nei masz statycznego IP. Inaczej nie widze powodu, zeby przestal klasyfikowac.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,411,389 unikalnych wizyt