02 Maja 2024 17:34:31
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.59.61.119
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
Połączenie rstats + board + statperuser + skin + backup na FTP - skrypt instalacyjny w TOMATO
eVerest

Cytat

shibby napisał/a:
gdzie masz ftpparametry.sh i katalog rstatbackup? jezeli nie na jffs to musisz pozmieniac sciezki w plikach.

skoro robia ci sie pliki na ftp to znaczy ze rstatsbackup.sh dziala poprawnie. zobacz co dostaniesz jak sprobujesz wywolac rstatsinit.sh.

sprobuj zakomentowac to co napisal widek kilka postow wyzej.


- rstatsinit.sh i rstatinit.sh mam na jffs tak jak miało być,
- zakomentowałem linie podane w podpowiedzi jaką dał widek661
- zainstalowałem wszystko od zera po formacie jffs

Efekt: nie zmieniło się zupełnie nic poza tym że nie muszę stosować juz tego co podałem w pkt 5

teraz przez putty polecenie /jffs/statperuser/stats.sh wyświetla poprawnie statystyki per user jednak statystyki na www (stats.cgi) dalej nie są wyświetlane a w zakładce bandwidth D/W/M ciągle mam: "The rstats program is not responding or is busy. Try reloading after a few seconds."


AAA, zmieniło się jeszcze tyle że teraz mogę w users.cgi dodawać nowych userów. Tylko gdzie ich można zablokować? Co oznacza (nieaktywny) check "odebrany"? poza tym zauważyłem że na stronie IE7 wykrywa błąd jak na załączonym screenie

No i zauważyłem jeszcze że w Bandwidth nie działają juz statystyki Last 24 Hours, działają tylko Real-Time.

Po resecie statystyk w administration -> Bandwidth Monitoring:
enable,
ram (temporary)
every 24h
save on shutdown
create new file
i SAVE
statystyki WSZYSTKIE działają poprawnie przez ok 1 minutę, potem przestają działać i mam komunikat że rstats nie odpowiada. Do tego czasu, przez 1 minutę Last 24 Hours wyświetlają się poprawnie prezentując dane aktualne i archiwalne pobrane z kopii z ftp.
Edytowany przez eVerest dnia 15-04-2009 17:50
 
eVerest
screen

Edit:
coś się grafika nie chce załadować.
w każdym razie błąd wykryty w wierszu: 506, znak: 1, Błąd: Brak definicji "Element", Kod: 0
Edytowany przez eVerest dnia 15-04-2009 17:25
 
shibby
w jakim pliku?

wywal z ftp wszystkie pliki z backupu.

odpal z palca plik rstatsbackup.sh

jak wykona sie poprawnie to wywolaj rstatsinit.sh. powinienes zobaczyc DONE.

zobacz w logi dmesg co ci pisze.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
eVerest

Cytat

shibby napisał/a:
w jakim pliku?

wywal z ftp wszystkie pliki z backupu.

odpal z palca plik rstatsbackup.sh

jak wykona sie poprawnie to wywolaj rstatsinit.sh. powinienes zobaczyc DONE.

zobacz w logi dmesg co ci pisze.


Już wariuję Angry
Prześledziłem wszystkie skrypty od początku i pogrzebałem w logach na serwerku i okazało się że skrypt odpalany na serwerze odcinający hosta próbującego łączyć się do ftp po 3 błędnych hasłach zadziałał i w restrykcjach dostałem bana. Zaraz wszystko odkręcę i sprawdzę jeszcze raz. Poza tym problem może być taki że na jffs po instalacji zostaje mi 60kb wolnego ale jak chcę ręcznie tam coś wgrać (np najpierw usunę dany pli a potem próbuję wgrać go ponownie) to otrzymuję komunikat że brak miejsca do zapisu pliku choć jego rozmiar się nie zmienił. Może to wszystko to wada małej pojemności jffs? Niby instalka przechodzi jak board (spakowany) wgrywam do tempa a nie na jffs, wszystko niby się mieści i zostaje 60kb. Ale kto wie. Zaraz coś pookrajam (łącznie ze skinem, który i tak wędruje do tempa.
 
eVerest
Zrobiłem wszystko od zera, poczyściłem ftp, stats.sh w putty wyświetlami statystyki per user, robi kopię na ftp (w shutdown dałem skrypt do robienia backupu rstatbackup.sh i statbackup.sh).
Po www stats.cgi niewyświetla nic.
Kopia statystyk na ftp w gz i txt robi się przy restarcie rutera. Jednak statystyki w gui tomato są ciągle zacięte.
Zauważyłem też że wykonanie statrestore.sh zwraca komunikat o braku pliku stat.txt w /tmp/statperuser/. Tak ma być? Wydawało mi się że statrestore.sh powinien przywracać statystyki z ftp ale może się mylę.
 
shibby
rstatsinit sciaga satystyki z ftp po czym restartuje rstata..
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
eVerest

Cytat

shibby napisał/a:
rstatsinit sciaga satystyki z ftp po czym restartuje rstata..


Wygląda na to że mnie rstatinit nie ściąga statystyk z ftpa do tempa (jeśli dobrzerozumiem), popatrze jeszcze raz na skrypt i wklepie z palca wszystko w putty by odkryć przyczynę...

Heh, ale numer ... intrygował mnie ten błąd MSIE7, przy otwieraniu stron, sprawdzałem na 3 różnych komputerach i na MSIE8. Zainstalowałem więc kontrolnie najnowszegoFirefoxa i ... statystyki wyświetlają się poprawnie w stats.cgi !!!

Wygląda na to że faktycznie coś w kodzie html jest namieszane.
Takk więc mam statystyki per user w Firefoxie, jednak rstatinit rozkłada mi nadal statystyki w GUI Tomato.

Ponadto w Firefoxie index.cgi wygląda inaczej. W MSIE7 widać dodatkowo nieaktywne checkboxy z opisem "Odebrany" w ilości równej ilości wpowadzonych userów po MAC adresach. W Firefoxie ich brak.
Poza tym ponawiam pytanie, może głupie, ale gdzie jest opcja do blokowania dostępu do internetu userom niepłacącym?

Edit:
Następnego dnia zauważyłem że kopie statystyk na serwerze przestały się robić, ostatnia kopia jest sprzed ok 15 godzin.
Zapuszczenie w putty statbackup.sh i statbackupday.sh powoduje prawidłowe wysłanie statystyk na ftp.
Jednak już wykonanie rstatbackup.sh kończy się komunikatem:

# /jffs/rstatbackup/rstatbackup.sh
ftpputFrowntmp/var/lib/misc/rstats-stime: No such file or directory
ftpputFrowntmp/var/lib/misc/rstats-source: No such file or directory

sprawdziłem co leży w /tmp/var/lib/misc/:

# ls /tmp/var/lib/misc/
dhcpc.expires rstats-history.gz upnp
dnsmasq.leases rstats-speed.gz wantime

jakieś pomysły?
Edytowany przez eVerest dnia 17-04-2009 09:29
 
Klosiak
Witam!

Mam pytanie. Sciagnalem sobie paczke. Tak naprawde zalezy mi tylko na backupie rstats i stats per user wiec ze skryptu installall.sh wywalilem czesci odpowiedzialne ze to co mi niepotrzebne. Wszystko robie wedlug instrukcji i napotykam na problem. Mianowicie wszystko dobrze idzie do momentu wpisania polecenia:

./installall.sh

Wtedy dostaje komunikat:

-sh: ./installall.sh: not found

Plik w katalogu /jffs jest i ma zawartosc taka jak trzeba. Jak odpale go poleceniem sh installall.sh to zaczyna go wykonywac ale zaraz jest error ze nie znajduje pliku /jffs/ftpparamtery.sh mimo ze plik tez sie sciagnal z ftp.

Panowie pomozcie bo bardzo by mi sie przydalo to zainstalowac i backupowac a ja super orzel z linuksa nie jestem Smile Aha...robie to na Tomato 1.23 i routerku WRT54GL.

Z gory dziekuje za pomoc Smile
 
eVerest

Cytat

Klosiak napisał/a:
Plik w katalogu /jffs jest i ma zawartosc taka jak trzeba. Jak odpale go poleceniem sh installall.sh to zaczyna go wykonywac ale zaraz jest error ze nie znajduje pliku /jffs/ftpparamtery.sh mimo ze plik tez sie sciagnal z ftp.


a atrybuty im zmieniłeś?
chmod 755 *
Edytowany przez eVerest dnia 17-04-2009 11:45
 
Klosiak

Cytat

eVerest napisał/a:
a atrybuty im zmieniłeś?
chmod 755 *


Tak. Robie wszystko jak w opisie.

cd /jffs
ftpget ...
ftpget ...
chmod 755 installall.sh
chmod 755 ftpparametry.sh
./installall.sh <--- daje error Sad
 
eVerest

Cytat

Klosiak napisał/a:

Cytat

eVerest napisał/a:
a atrybuty im zmieniłeś?
chmod 755 *


Tak. Robie wszystko jak w opisie.

cd /jffs
ftpget ...
ftpget ...
chmod 755 installall.sh
chmod 755 ftpparametry.sh
./installall.sh <--- daje error Sad


Wreszcie !!!! Grin
Nareszcie działają mi statystyli per user (tylko pod firefoxem) oraz kopie statystyk rstats i nie sypią mi sie już statystyki w GUI Tomato.
Po 3 dniach walki w końcu sukces.
Ostatnią rzeczą jaką zmieniłem było po instalacji installall.sh wywalenie pliku z /jffs/board/pages/blokada.gif zajmującego coś ok 10kb.
Wygląda na to, że na TT paczka mieści się na styk na jffs i stąd były moje problemy. Przy standardowym skrypcie nie ma w ogóle szans na instalację bo na JFFS wolne jest tylko 188kb.
Przerobiłem więc skrypty (o ile dobrze pamiętam) w następujący sposób:
1. kopiowanie board.tar.gz do tempa by zaoszczędzić miejsce na jffs i instalacja z nowej lokalizacji do starej, czyli już na jffs
2. zmiana instalacji mojej skórki i całkowita eliminacja zapisywania jej na jffs. Dodałem skrypt który ładuje ją przy każdym restarcie rutera bezpośrednio do /var/wwwext. Dzięki temu nie zajmuje ona miejsca w jffs.
3. po instalacji board usuwany jest plik /jffs/board/pages/blokada.gif by zwolnić miejsce na jffs

- na koniec wystarczy usunąć sam plik /jffs/installall.sh i restart
- warto też dodać w skryptach Shutdown (w GUI Tomato) 2 linie:
/jffs/statperuser/statbackup.sh
/jffs/rstatbackup/rstatbackup.sh
pozwoli to na zarchiwizowanie statystyk przy każdym restarcie by nie tracić danych z ostatniej godziny.

No i to tyle.
Gdyby ktoś chciał to zmodyfikowana przeze mnie paczka leży tu:
http://www.desktop.com.pl/tomato/paczka_min_space.zip

Przed instalacją pozostaje jeszcze oczywiście modyfikacja ftpparametry.sh i wprowadzenie adresów IP w statusers.sh (troche pododawałem ich wg moich potrzeb zzakresu 192.168.0.x).

EDIT, 2 dni później:
NIESTETY PO 2 DNIACH STATYSTYKI PER USER PRZESTAŁY DZIAŁAĆ.
Stats.cgi wywala komunikat:
iptables: No chain/target/match by that name iptables: No chain/target/match by that name
dodanie wskrypcie firewalla lub przez putty:
/jffs/statperuser/statusers.sh
przed statinit.sh sprawia że statystyki wyświetlają się ponownie ale już bez historii - liczone są od zera.
Puszczenie z palca w putty statrestore.sh przywraca statystyki z ftp i dalej już wszystko jest OK jednak nie wiem czy dalej już będzie OK czy też się coś wyłoży znowu za jakiś czas. Nie zdiagnozowałem jeszcze przyczyny tego błędu ani nie wiem dlaczego po restarcie statystyk nie da się wyświetlić bez odpalenia z palca lub w skrypcie firewalla statusers.sh bez którego wcześniej wszystko działało poprawnie po restarcie.

EDIT:
No niestety po restarcie nie przywracają się statystyki same, musiałem dodać jako ostatnią linię w skryptach firewalla:
/jffs/statperuser/statrestore.sh

To tyle, tak na szybko, działa wszystko po restatcie.

EDIT:
Minęło ok 6 godzin, okazało się że znowu wszystko zaczęło się rozjeżdżać. Bez restartu zapuściłem w putty statrestore.sh i dostałem ciąg komunikatów przez cały ekran:
iptables: Index of replacement too big

Może wina leży w dużej ilości adresów IP wstawionych do statusers.sh, bam ich ok 50.
Spróbuję zostawić np 20 adresów by plik był mniejszy i zobaczymy bo wszystko działa dobrze do czasu aż plik ze statystykami uroście, wtedy zaczynają się szopki Sad
Edytowany przez eVerest dnia 19-04-2009 17:40
 
Klosiak
eVerest

Zobacze jak bedzie z Twoja paczka (choc i tak wywale boarda i skorke z installall.sh bo mi to zupelnie niepotrzebne). Poki co jednak nie moge tego zainstalowac Sad
 
eVerest

Cytat

Klosiak napisał/a:
eVerest

Zobacze jak bedzie z Twoja paczka (choc i tak wywale boarda i skorke z installall.sh bo mi to zupelnie niepotrzebne). Poki co jednak nie moge tego zainstalowac Sad


A nie jest czasem tak że wywalasz to czego nie potrzebujesz z i installall.sh w zwykłym notatniku?
Jak tak to tu pewnie jest problem, użyj Notepad++.

Możesz też sprawdzić bez modyfikacji moją paczkę żeby wyeliminować ewentualne błędy wprowadzone przy twoich zmianach installall.
 
Klosiak

Cytat


A nie jest czasem tak że wywalasz to czego nie potrzebujesz z i installall.sh w zwykłym notatniku?
Jak tak to tu pewnie jest problem, użyj Notepad++.

Możesz też sprawdzić bez modyfikacji moją paczkę żeby wyeliminować ewentualne błędy wprowadzone przy twoich zmianach installall.


Dzieki za porady. Ja wroce do domu po weekendzie to sprawdze i zastosuje sie do porad. A potem napisze czy to cos dalo czy nie.

Pozdrawiam!

Hm...problem lezal w edycji plikow. Jak uzylem Notepad++ to wszystko zaczelo dzialac jak trzeba Smile
Edytowany przez Klosiak dnia 20-04-2009 14:18
 
Klosiak
Zainstalowalem wkoncu skrypty i wszystko chodzi jak trzeba. Dane sa zliczane i przywracane Smile Mam tylko jeszcze jedno pytanie odnosnie skryptu stats.sh wyswietlajacego dane w konsoli. Mianowicie on tez dziala ale jest jeden maly problem. Adresy w tworoznej tabelce sa w takiej kolejnosci:

192.168.10.2
192.168.10.3
...
192.168.10.6
192.168.10.10
192.168.10.7
192.168.10.8
192.168.10.9

Czemu ten skrypt mi nie wyswietla danych w tabeli zgodnie z kolejnoscia adresow IP?
 
shibby
ktos tu (chyba) dawal poprawke skryptu by sortowanie bylo po ip.
Edytowany przez shibby dnia 21-04-2009 22:49
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Klosiak

Cytat

shibby napisał/a:
ktos tu (chyba) dawal poprawke skryptu by sortowanie bylo po ip.


Tak...ale to poprawka dla odczytywania danych przez board a ja bym chcial odczytywac przy pomocy stats.sh w konsoli i przejrzalem ten watek pare razy i nic nie znalazlem...dlatego zapytalem.

Udalo sie Smile Do skryptu stats.sh trzeba na koncu dodac

|sort -n -t . -k 4

i bedzie sortowal po IP Smile
Edytowany przez Klosiak dnia 21-04-2009 23:22
 
dazzler
Nie da się pobrać paczki. Może ktoś wrzucić i podać linka?
 
shibby
dawalem linka. jest na pierwszej stronie w moim poscie.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
dazzler
Moje niedopatrzenie, sorry
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,517,632 unikalnych wizyt