20 Kwietnia 2024 09:33:45
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.135.198.49
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
Tablica ogłoszeń v2
Ronnie
Witam

w WAN Up wpisujesz: /jffs/board/mini_httpd -p 8000 -u root -c "**.cgi" -d /jffs/board

JFFS mozesz sformatować Smile

Jest możliwosc przegladania przez telneta Smile

pass do strony board zmieniasz w .htpasswd

co do obrazka to zmieniales cos w kodzie ?
 
tabor
Witam
Po długiej przerwie, pojawiam się ponownie. Tak więc zmiany są minimalne ale, poprawiłem błędy zgłoszone przez eRd(szczerze to nie wiem czy to ten błąd, ale nie powinno się już takie coś pojawiać) i Ronnie(bład 404-nie powinien sie juz pokazywać), nowa strona blokady głównej by Ronnie i w końcu jest nowy instalator do Tomato - poprzednia wersja miała jednak starą(czyt. niedziałającą) wersję.
UWAGA
Jak komuś działa bez zarzutu to nie ma sensu zmienieć na nową wersję - naprawdę!

Pozdrawiam
PS.
Dzięki wszystkim za korzytsnie z tablicy, i wybaczcie wszystkie błędy.
Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i sugestje.
Było pytanie co do udostępnienia tablicy na zewnątrz, oczywiście można, w zakładce Script > Firewall wystarczy wpisać:


iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 8000 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 8000 -j ACCEPT

No i tablica jak zawsze:
http://www.tabor.internetdsl.pl/board...ard.tar.gz
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
tabor
Dołożyłem statystyki "pre user" do mojej tablicy, a ją znajdziecie tam gdzie zwykle, czyli
http://www.tabor.internetdsl.pl/board...ard.tar.gz
i poprawiłem bład zgłoszony przez eRd'a (w końcu!!)
Pozdrawiam
Michał
Edytowany przez tabor dnia 26-04-2007 16:43
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
Ronnie
u mnie cos takiego pokazuje w statystyki:

iptables: No chain/target/match by that name

i mam pytanko poprawiles blad o ktorym pisalem ci na PW?
 
tabor
To co zrobiłem to web-gui, do tego artykułu : http://openlinksys.info/readarticle.p...icle_id=75, a co do błędu 404 ( bo jego pewnie masz na myśli Ronnie) to przypuszczam, że tak (nie jestem pewnie na 100%) ale nie mam jak tego przetestować - nie mam dostępu do lanu, a zdalnie nic nie zrobię.
Pozdrawiam
Michał
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
abaddon75
Staty "per users" fajnie działają w tablicy ogłoszeń. Pytanie czy da się coś zrobić, aby ip były ułożone od najmniejszego do największego? Drugie pytanie, jest sposob na nie kasowanie się statystyk po restarcie routera?
Asus RT-N16 + Tomato Firmware v Tomato-K26USB-1.28.905xRAF-ML-MIPSR2-075V-AIO
UPC 100/8 Mb/s

www.speedtest.net/result/1497195947.png
 
suprnowa
Swietna robota,tylko przydaloby sie obok IP w statystyk mozna było dac nazwe bo jak ma sie kilkanascie userow ciezko skojarzyc IP z userem.
 
kylonik
a mnie by sie przydała Tablica Ogłoszeń na Hyperwrt 2.1b1 + Thibor15c ale chyba będę mógł sobie pomarzyć tylko o tym sieć chodzi mi ok na Thibor15C wiec chyba dam sobie spokój na zamianę na Tomato cóż wszystkiego nie można mieć pozdrawiam i życzę sukcesów
 
tabor
Witam

Cytat

abaddon75 napisał/a:
Pytanie czy da się coś zrobić, aby ip były ułożone od najmniejszego do największego?

Otóż jedyn, obecnie możliwością jest wpisanie ich w odpowiednim porządku do iptables, skrypt jest napisany w awk, a on niestety nie ma funkcji do sortowania, a własnej nie będę pisał - brak czasu Pfft.
Jak będę miął więcej czasu to będę chciał to zrobić - tzn planuję użycie JavaScriptu do wykresów to i będzie można sobie dowolnie sortować statystyki.

Cytat

Drugie pytanie, jest sposob na nie kasowanie się statystyk po restarcie routera?

Jest sposób - zapisywanie statystyk w jffs, ciff, wysyłanie sobie mailem, na ftp, zaimplementowanie którego kolwiek sposób wymaga czasu, jak już przepiszę statsyski do JS to też dołożę zapis, wysyłanie na maila a nawet export do pdf'a Pfft.

Cytat

suprnowa napisał/a
tylko przydaloby sie obok IP w statystyk mozna było dac nazwe

Co do nazw użytkowników - sprawa wygląda podobnie - wymaga to czasu (wiem że się powtarzam, ale serio nie mam czasu :/ ).
Poza tym skrypt miał być prosty - powstał w 2 godziny + 20 minut na style - lubie jak coś ładnie wygląda Grin - więc nie oczekujcie od niego zbyt wiele, ale obiecuję że w wersji następnej będzie zapis,sortowanie, nazwy i co jeszcze chcecie - oczywiście w ramach zdrowego rozsądku.

Pozdrawiam
Michał
EDIT:
@kylonik - jeżeli tylko na HyperWRT jest program ip,iptables,awk(powinny być są w std w busybox) i odpali ci się mini_httpd i haserl to i Tablica ruszy!! Jedynie musisz ręcznie ją wystartować i dodać wpisy do iptables. Nie znam HyperWRT więc ci nie pomogę - wybacz.
Edytowany przez tabor dnia 28-04-2007 21:13
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
qba
jak by jeszcze do tych statystyk dało się dołożyć :
- zapisywanie na zewnątrz np. ftp albo nawet na routerze to bedzie elegancko
(eksport na dysk zeby miec kopie ? też by się przydał)
-podział że pobrane dzisiaj , w tym tygodniu , miesiącu, roku Wink

tyle mi potrzebne reszta to już upiększenia Grin
 
dazzler
Brawa autorowi programu.
Nie dość, że działa talica ogłoszeń, to jeszcze dodał graficzne statystyki by IP Smile i działa to jak należy!!!!
Tylko mam takie pytanie:
Siedzę na Wifi na Motoroli w trybie Client Bridge (Motorola WR850G v2 z DD-WRT v23SP2) i jestem widoczny w pozycji ONLINE jako Niedostępny (a komp jest włączony).
Na jakiej podstawie odbywa się identyfikacja dostępności i czy da się coś z tym zrobić by tablica widziała mnie dostępnym? Może jakieś opcje mam włączyć/wyłączyć w ddwrt?
 
wo__jo

Cytat

tabor napisał/a:
Prosze panstwa:
mini tutorial, z rysunkami Pfft
http://www.tabor.internetdsl.pl/info..../info.html
jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania walcie śmiało.
Pozdrawiam Michał


Strona z tutorial - em niestety nie działa czy można ją odnowić !!
=======================================
ASUS RT-AC56U -- Fritz BOX fon ATA
 
grudzien86
Również proszę o tutorial dla zielonych + aktualizację z uwzględnieniem nowych funkcji - statystyki.
U mnie iptables: No chain/target/match by that name.
Domyślam się że trzeba wklepać jakiś skrypt. Shock
 
eRd
Dla zielonych polecam 7 kroków, które skompletowałem przy czytaniu forum, oraz pomocy kilku użytkowników (a przede wszystkim tabor'a - dzięki).

1. W tomato zaznaczamy ptaszek przy jffs2(Administration w tomato), zapisujemy zmiany
2. Wbijamy sie na tomato przez telnet (login root)
3. wpisujemy kolejno (po każdej linijce enter):
cd /jffs
wget http://www.tabor.internetdsl.pl/board.tar.gz
tar -xzf board.tar.gz
rm board.tar.gz
cd board
./install.sh tomato 8000
4. Tablica zainstalowana, mamy do niej dostęp na 192.168.1.1:8000/board
5. Dodanie skryptu w tomato (administration=>scripts)

zakładka FIREWALL:
/jffs/board/board/messages.sh
/jffs/board/board/blocked.sh

oraz w zakladce WAN UP:
/jffs/board/mini_httpd -p 8000 -u root -c "**.cgi" -d /jffs/board

6. Zmiana hasła dostępowego do tablicy (nie wymagane, aczkolwiek przeydatne Wink)

wbijamy na stronę http://home.flash.net/cgi-bin/pw.pl

wpisujemy nazwę użytkownika i hasło, generuje sie np rootGrinziwny ciąg znaków , kopiujemy ten ciąg znaków
wbijamy na tomato przez putty (ssh) wpisujemy

vi /jfss/board/board/.htpasswd

pojawi się zawartość pliku, naciskamy małe a (znaczek na dole zmieni się z - na I)
wywalamy stary wpis (czyli root:zaszyfrowane_hasło) i wklejamy nowy (shift+insert), naciskamy esc (zapisuje zmiany)
piszemy

:wq

naciskamy enter i zamykamy okno putty Smile

7. Aktywowanie dostępu zdalnego do tablicy (skrypt umieszczamy w zakładce firewall)

iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 8000 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 8000 -j ACCEPT

Mi to pomogło mam nadzieję, że innym zielonym również Grin
 
grudzien86
O.K. to już mam za sobą. Chodzi mi o nową funkcję czyli statystyki.
Jak by ktoś napisał w podobnie przystępny sposób jak zrobić te statsy to było by super.
 
eRd

Cytat

grudzien86 napisał/a:
O.K. to już mam za sobą. Chodzi mi o nową funkcję czyli statystyki.
Jak by ktoś napisał w podobnie przystępny sposób jak zrobić te statsy to było by super.

wiesz w sumie musisz przejrzec artykul Neox'a (artykuly=>howto=>staty per user, jak to ugryźć) wytarczy wrzucic te komendy w konsoli i bedzie dzialac jak nalezy. Sam to testowalem, ale jakos te wartosci liczbowe do mnie nie przemawiaja Wink Czekam az tabor zrobi wersje z wykresami (choc jak wiem ma malo czasu Wink) ale chyba warto poczekac Pfft
 
tabor
eRd dzięki za 7 kroków, a tu wersji HTML,
http://www.tabor.internetdsl.pl/info..../info.html, wcześniej nie było tam, bo niestety z serwera kożystają też moi użytkownicy i podmienili
plik ech :/.
Jak są jakiej jeszcze pytania to piszcie, w miarę wolnego czasu pomogę. Dzięki wszystkim za korzystanie z tablicy i statystyk ciesze sie ze się przydają.
Pozdrawiam
Michał
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
Damiano
@tabor
Gratuluję połączenia tablicy ogłoszeń ze statsami per user Grin
Odwaliłeś kawał dobrej roboty i chwała ci za to B)

Mam pytanko jak zmodyfikować statsy per user żeby wszyscy w LAN'ie mogli je sobie oglądać bez hasła ??

PS> Przy okazji chyba znalazłem buga Wink
Jeden z dwóch kompów wyłączony a status nadal ONLINE Shock
Edytowany przez Damiano dnia 30-04-2007 08:28
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
wo__jo
Nie wiem co się stało Sad Kompletnie wykasowało już zainstalowaną tablicę nie ma po niej śladu. Została zainstalowana w katalogu board nie jak sugerują koledzy w katalogu jffs. Po instalacji tablicy usunąłem plik instalacyjny i wszystko działało idealnie do czasu kiedy chciałem wejść na stronę tablicy i już się nie udało. Zaznaczam że nic nie grzebałem !! Czy ruter może sam uwolnić pamięć i na przykład usunąć zainstalowany program z pamięci ???? (przez kilka dni była nie używana).
=======================================
ASUS RT-AC56U -- Fritz BOX fon ATA
 
tabor
@Damiano
Żeby wszyscy mogli zobaczyć trzeba przerzucić plik stats.cgi z katalogu board/board do board, musisz go przeedytować i w pierwsej linice skasować kropkę z #!../haserl zrób #!./haserl, analogicznie z linijką

zmień href="../style.css" na href="./style.css" i to by było na tyle(dostęp wtedy http://192.168.1.1:8000/stats.cgi), jeżeli nie masz zainstalowanej tablicy - tylko same statsy to po prostu skasuj plik .htpasswd i po sprawie.
Co do tego błędu - to do sprawdzania czy ktoś jest online wykorzystuje polecenie

ip -o neigh

i ono może ma jakieś opóźnienia (btw u siebie też to zauważyłem) ,można by wykorzystać listę urzytkowników którą podaje Tomato,ale wtedy nie działało by w OpenWRT i innych, tego bym nie chciał - zawsze można badać pingi - ale już mi się nie chciało.
Pozdrawiam
Michał

Nothing is out of reach if you have long arms.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,185,646 unikalnych wizyt