25 Kwietnia 2024 09:26:31
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.137.218.230
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
Tablica ogłoszeń v2
qba
tabor jak mozesz zrób nową paczke z poprawkami Wink
 
stegano
Albo lepiej, niech wkompiluje w tomato Wink
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
qba
jak by zrobić opcje bez wad i po ANG to czemu by nie Wink mówie o wersji TOFU Wink
 
qwerty01
W jaki sposób jest wysyłana wiadomość do użytkownika?
Lepiej zrób nową paczkę, bo nie mogę wgrać patha do cd "/jffs/board"
Edytowany przez qwerty01 dnia 10-04-2007 22:17
 
tabor
Więc tak, wersja poprawiona już na serwerze adres ciągle ten sam:
www.tabor.internetdsl.pl/board.tar.gz
Poprawiłem - literówkę ze skryptu - teraz jest Użytkownik zablokowany/Użytkownik odblokowany - zauważone przez dazzler'a ; oraz w końcu uporałem się z instalatorem dla Tomato - działa i po resecie tablica się odpala(jednak Init nie działa trzeba w WanUp) i dopisuje regułki do iptables Pfft.

@qwerty01 wiadomości są zapisywane w plikach, zwykły kod html(tzn wszystko co dozwolone pomiędzy i ) i na podstawie twoich ustawień w momencie odpalenia strony przez użytkownika pokazywana jest określona strona - kolejność sprawdzania 1. Komunikat, 2.Blokada indywidualna 3. Blokada ogólna.

Jak będą jeszcze jakieś błędy to piszcie choć nie będę zamieszczał poprawek po każdej znalezionej literówce.

Pozdrawiam
Michał
PS. Co do wkompilowania w tomato - myślę o tym ale po zrobieniu aktualnego mojego projektu czyli statsów pre user z wykresami(praca w toku,ale powoli niestety brak czasu!!)
Edytowany przez tabor dnia 10-04-2007 23:43
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
qba
po klknieciu na napis Odblokuj/Zablokuj zawsze pojawia się Użytkownik odblokowany mimo że akurat został zablokowany taka literówka
a tak narazie to nie widze zadnych błędów Wink

a bedą wprowadzone polskie litery ?
Edytowany przez qba dnia 11-04-2007 00:12
 
dazzler
Dzięki za pomoc tabor w podmianie plików. Tylko mam jeszcze jedno pytanie.
W jaki sposób (jakie polecenie) podmienić plik users w routerze na plik, który stworzyłem i zapisałem mam na dysku np c:\users.
 
tabor
Nie ma sprawy, co do pliku users, to sprawa wygląda tak, można go wgrać korzystajac z Samby,ftp'a lub stworzyć samemu na Tomato i to jest najlepszy sposób :p.Zrób tak:
1.Zaloguj się na tomato - przez putty
2.Wejdź do katalogu z plikiem users

cd /jffs/board/board

3.Skasuj stary plik usres

rm users

4.Stwórz nowy plik w edytrze vi

vi users

5.Otwórz plik users na komputerze u ciebie i skopiuj zawartość do schowka - Ctrl + C
6.Przejdź do putty'iego i wciśnij a - małe a,na w lewym dolnym rogu zmieni sie znaczek z - na I
7.Wklej zawartość schowka - naciśnij Shift + Ins
8.Zapisz zmiany w vi - naciśnij Esc - znów się zmieni znaczek tym razem z - na I i wpisz

9. Ciesz sie z pliku users na Tomato :D

Tylko pamiętaj żeby plik users nie miał pustej lini na końcu!
Widzę że, ten podmiana tego pliku sprawia najwięcej kłopotów, postaram się zrobć jakiś formularz do dodawania userów z poziomu www - pewnie jeszcze dziś .
Pozdrawiam
Michał
Edytowany przez tabor dnia 11-04-2007 10:23
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
dazzler
Dzięki za instrukcje. Edycja users przez vi działa wyśmienicie. Przedtem wprowadzałem przez opisany w Twojej instrukcji sposób:
"Wchodzimy do katalogu board/board
kasujemy plik rm users
tworzymy nowy touch users
i dla każdego użytkownika wpisujemy echo "00:00:00:00:00:01 nazwa" >> users
oczywiście wpisując odpowiedni MAC i nazwę użytkownika."
 
tabor
Witam

Jako że najwięcej problemów sprawiała modyfikacja plik users, dopisałem web-gui do dodawania i usuwania użytkowników. Jednocześnie poprawiłem wszystkie (chyba) literówki, poprawiłem jeden dość duży błąd związany z jednoczesnym blokowaniem i wysyłaniem komunikatu do tego samego użytkownika - teraz już można, dodałem przycisk anulowania komunikatu i jeszcze kilka drobnych rzeczy.Jak by ktoś chciał zobaczyć jak działa to od środka to napisałem trochę komentarzy nie za dużo ale zawsze coś Pfft.
W chwili obecnej nie planuję dalszych prac nad tablicą - niestety brak czasu Sad, jednakże jak ktoś zauważy jakiś poważny bład to pewnie będę go chciał naprawić.

Pozdrawiam
Michał

PS.
Wybacznie że wcześniej poprawki ukazywały się tak często ,ale cały czas testowałem tablicę i starałem się wszytsko poprawiać na bieżąco, wczoraj przejrzałem cała tablicę od początku i stąd ta "prawdopodobnie ostatnia" paczka.
Oczywiście tablica pod niezmiennym adresem
http://www.tabor.internetdsl.pl/board...ard.tar.gz
Edytowany przez tabor dnia 12-04-2007 15:41
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
elektro-it
jeszcze raz dzieki i wyrazy uznania. dziala ok. a userzy dzwonia i pytaja -co to kurde za wynalazek Smile

ale zapytam przy okazji. chodzi o odwrotna sytuacje. kazdy obcy w sieci widzi stronke z informacja, ze to moja siec. a userzy normalnie korzystaja. da sie cos takiego?
Linksys wrt54g v.3.1| OpenWRT
La Fonera | DD-WRT

>> Gramy na imprezach <<
 
pawelxx

Cytat

pnhd napisał/a:
jeszcze raz dzieki i wyrazy uznania. dziala ok. a userzy dzwonia i pytaja -co to kurde za wynalazek Smile

ale zapytam przy okazji. chodzi o odwrotna sytuacje. kazdy obcy w sieci widzi stronke z informacja, ze to moja siec. a userzy normalnie korzystaja. da sie cos takiego?


wlasnie maiłęm o to zapytać!! GrinGrin jest to mozliwe?
 
tabor
Da się :D
Tyle że trzeba mieć wszystkich userów na static DHCP i przydzielanie im adresów po koleji tzn. np. 192.168.1.2-15 - bez dziur, wtedy możemy sobie w iptables spokojnie zrobić drop dla pozostałych mac'ów ew pokazywać im naszą stronę :


iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --m iprange ! --src-range 192.168.1.2-192.168.1.15 -j DNAT --to 192.168.1.1:8000

Piszę to z pamięci więc może nie działać ,ale wydaje mi się że powinno. Jak ktoś przetestuje niech da znać.
Dzieki wszytskim za pozytywne komentarze, przynajmniej wiem że wam też się przydaje.

Pozdrawiam
Michał
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
Ronnie
Mam pytanko czy u was tez macie problemy z polskimi znakami w wiadomościach wysyłanych do userów ?

czy mozna dodac taka opcie ile razy user ma zobaczec prywatna wiadomosc ?

i troszke do dla mnie uciazliwe kiedy user jest offline to nie moge wyslac prywatnej wiadomosci Sad

w Panelu użytkowników mozna dodac przycisk "Odśwież stronę" Smile
Edytowany przez Ronnie dnia 13-04-2007 09:03
 
tabor
Witam

To znów ja, więc tak rzeczywiście jest problem z polskimi literkami, potwierdzam, trzeba poprawić kodowanie - Tomato (OpenWRT zresztą też) nie bardzo chce obsługiwać iso, więc przerobię strony do utfa.

co do

Cytat

i czy mozna dodac taka opcie ile razy user ma zobaczec prywatna wiadomosc
to nie bardzo rozumiem o co ci chodzi.

Co do przycisku odśwież w panelu użtykowników , to wydaje mi się on zbędny, ponieważ lista użytkowników jest odświeżana po dodaniu lub usunięciu - przynajmniej powinna, strona nie jest przeladowywana ale lista jest odświeżana (u mnie jest ),więc nie widzę potrzeby przycisku odśwież,ale jak bardzo chcecie to nie ma problemu.

Pozdrawiam
Michał
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
Ronnie
chodzi mi o to ze mam paru userow u ktorych na kompie siedzi nie tylko jedna osoba

i w moim przypadku przydala by sie opcja ktora pozawla wysylac userowi prywatna wiadomosc np. 4 razy

co do panelu użtykowników to u mnie po dodaniu usera strona nie jest przeladowywana Sad
 
tabor
Witam
Polskie literki już są :) uff.... poprawialem już wszytskie literówki, dodałem skrypt startowy, jak ktoś nie chce instalować tablicy tylko ją wystartować to wystarczy:

 ./start.sh [port=8000] 


@Ronnie co do wysłania 4 komunikatów do jednego usera to już nie takie proste bo skąd niby tablica ma wiedzieć kto aktualnie siedzi przy danym kompie?;) aż taka bystra nie jest, a poza tym jak byś wysłał 4 razy wiadomość na ten sam mac to 4 razy pod rząd by sie pojawiła strona z komunikatem.
Co do przeładowywyania strony, to dość dziwne - strona wykorzystuje Ajaxa, więc nie wczyta się jeszcze raz tylko zaktualizuje wpisy na dole, sprawdzałem na FireFoxie(1.5) i Operze (9.1) w WinXP i Linux - wszystko działało, na IE nie pójdzie wogóle.

Pozdrawiam
PS
Jak zawsze aktualna wersja na:
http://www.tabor.internetdsl.pl/board...ard.tar.gz
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
Ronnie
super thx

naprawde kawal dobrej roboty Smile

ale znalazlem maly blad Sad
polega on na tym ze podczas pracy gdy user przeglada www a ty mu wysylasz prywatna wiad. albo go blokujesz to jemu pokazuje sie błąd 404 a dopiero po wpisaniu nowego adresu np. www.wp.pl wyskakuje mu komunikat odemnie
 
tabor
Witam

@Ronnie o błedzie wiem, wynika on z tego ,że przeglądarka próbuje pobrać aktualnie oglądaną stronę już z mini_httpd, a jej tam nie ma, ale i to da się naprawić Wink. Trzeba podmienić stronę błędu 404 generowaną przez mini_httpd na własną - wyświetlającą komunikat Smile. Postaram się dziś to zrobić , ale niestety nie będę miał jak tego przetestowć - nie mam dostępu do lan'u aż do czerwca - więc liczę na was.
Pozdrawiam
Michał
Nothing is out of reach if you have long arms.
 
eRd
Wszystko ladnie pieknie, tylko mam kilka pytan, ale nie smiejcie sie Smile
Pierwsza sprawa, zainstalowalem to w katalogu jffs, co musze wpisac w wan up zeby stroa startowala razem z routerem?
Druga sprawa co musze wpisac w tomato w polu execute when mounted?
I ostatnia, gdybym chcial usunac caly ten katalog board to jak to zrobic? Jest mozliwosc przegladania przez telnet jakie foldery sa aktualnie w routerze, bo na poczatku zainstalowalem tablice odrazu po zalogowaniu przez telnet i nie wiem gdzie to sie zainstalowalo Smile a wolalbym miec to tylko w jednym miejscu, zeby nie marnowac ramu Smile
aha i jeszcze jedno, jak mozna zmienic haslo do strony board?
czy jesli wysle komunikat do osoby niepodlaczonej, to czy ona po wlaczeniu kompa dostanie ten komunikat?

dobra te pytanie odchodza w zapomnienie, pomogl mi kolega qba

tylko teraz taki zonk:
img49.imageshack.us/img49/8779/beztytu322uyc4.th.jpg
czy ktos moze wie w czym moze tkwic problem ?
Edytowany przez eRd dnia 21-04-2007 18:07
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 24

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,320,345 unikalnych wizyt