25 Czerwiec 2019 12:48:58
Nawigacja
· Strona Główna
· Galeria
· Forum
· Linki

· Tomato by Shibby

· Wiki-OpenWrt
· Wiki-DD-WRT
· Emulatory sprzętu

Darowizna
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Dekoder sat + vpn
· ALFA Tube 2H + anten...
· ASUS RT-AC68U proble...
· [MOD] FreshTomato-ARM
· [K] Intel NIC
· Qnap 251A Ubuntu
· Multiroom N z wykorz...
· Asus RT-AC56U - "mał...
· No Internet On VLAN
· Router 2.4/5GHz, eth...
· urbackup-server na r...
· [K] Intel NUC
· Tomato pod TP-Link A...
· Router pod łącze 600...
· password root przez ssh
· Tomato - odblokowani...
· [TURTORIAL] Konfigur...
· Tomato MultiWAN - ot...
· [S] Netgear R7000 Ni...
· [MOD] Tomato by shibby
Najciekawsze tematy
· Multiroom N z wyk... [1011]
· [MOD] FreshTomato... [784]
· Asus RT-AC56U - "... [400]
· Dekoder sat + vpn [22]
· ASUS RT-AC68U pro... [14]
· [K] Intel NIC [7]
· ALFA Tube 2H + an... [6]
· Qnap 251A Ubuntu [5]
· No Internet On VLAN [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
38% [135 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
50% [175 głosów]

Atheros
Atheros
6% [21 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [2 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [4 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
3% [10 głosów]

Ogółem głosów: 351
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38

Archiwum ankiet
Reklama
Twoje IP
54.144.75.212
Reklama
Zobacz temat
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj temat
Ubiquiti Unifi AP AC Lite
jack78 Dziekuje za dotacje
Że tak zapytam. Na co wam ten kontroler unifi??

Asus RT-AC56U
- Fresh.Tomato-ARM-2018.2.AIO
UniFi AP AC v2-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Asus RT-N18U -Fresh.Tomato-ARM-2018.2.AIO
Asus RT-N10U- tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-132-VPN
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda F6 - AC1200 OFW
Nexx WT-3020F + LTE USB - OpenWRT
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology DSM 6.0
Troch? sprzętu sieciowego na sprzedaż - http://allegro.pl...id=1116990

Blacon
Mnie kontroler nie jest potrzebny. Tylko stabilny ruter i jakies 1 lub 2 ap. Raz chce to ustawić i mieć spokój. Wydaję mi się, że dla mnie lepsza opcją bedzie edgerouter X niż USG.

Właśnie dlatego pytam.
Miałem juz UAP PRO, AP LR, teraz mam UAP AC Pro i uważam że jak się to raz ustawi, to nie ma sensu tam zaglądać. Ewentualnie aktualizacja firmwaru raz na kilka miesięcy. Ale to sa urządzenia z serii ustaw i zapomnij.
U mnie cała sieć działa po UPS, więc czasy pracy bez resetu mam czasem nawet powyżej roku i zero problemów.

Asus RT-AC56U
Tenda F6 - AC1200 OFW

Blacon
A jak oceniasz ten uap ac pro? Ma dobry zasieg i osiagi?

Na poprzedniej stronie masz mój opis tego modelu. Ja ogólnie byłem zadowolony z modelu UAP PRO. Tego kupiłem ze względu na AC, które z moją kartą sieciową działa nie za specjalnie.
Co do pokrycia sygnałem to niestety w moim domu żaden sprzęt sobie nie radzi (ściany 40-60cm z cegły), ale gdybym miał porównać go z RT-AC56U to jest super.

Asus RT-AC56U
Tenda F6 - AC1200 OFW

wit3k
Ja napiszę coś od siebie.
Przez miesiąc-dwa testowałem UAP-AC-PRO i jedyne z czego byłem zadowolony to prędkości wifi. Stabilne 50-60MB/s za jedną ścianką działową - tak, nie pomyliłem MB z mbSmile
Zasięg niestety mnie nie zadowalał ze względu na jedną grubą ścianę ze zbrojonej płyty żelbetonowej grubości na oko jakieś 60cm.
Zamieniłem tego PRO na 2x ac-lite i na zasięg nie mogę narzekać, ale prędkości ponad płowe niższe. 20-30MB/s może nie jest dużo, ale powinno większości użytkowników wystarczyć. Genialnym dodatkiem do tego tandemu jest er-x sfp którym zasilam oba apSmile
Co do kontrolera, to uważam że warto go mieć. Ja miałem rpi 2b+, która się nudziła, więc ją wykorzystałem.

PS. Jest jeszcze coś o czym pewnie większość nie wie. każdy UAP może służyć jako repeater podając mu jedynie zasilanie.

mateo739
Witam, w końcu poszedłem za ciosem i zakupiłem cały komplet - USG, Switch POE 60W, Cloude Key + 2 x UAP AC Lite. Wszystko zarządzane z poziomu jednej apki, super proste i czytelne. Jak ktoś chce można logować się przez putty. Nie jest to tanie rozwiązanie ale bardzo wydajne i likwiduje problem zasięgu u mnie w domu. Edge X idzie na sprzedaż. Pozdrawiam

Blacon
Czekam na zamowione dwa ap ac pro i cały czas sie zastanawiam co do tego kupić.
Piszecie o kontrolerze ale jakoś nie widzę sensu, zeby w domowej sieci to sie jakoś przydało
Czy jak kupie USG i cloude key to moge podłaczyc jakis switch tp linka czy musi to byc unifi switch?

balagaan
Kontroler to cloud key, równie dobrze możesz go postawić na czymkolwiek. a USG bez kontrolera to głupota.
Switch inny będzie działał, plusem switcha unifi to zarządzanie z poziomu softu, ale jakoś cena mnie nie przekonuje żeby do niego dopłacać.
ogólnie unifi fajnie się rozwija zmiany można zobaczyć tu:
https://community...0#U1792230
-----------------------------------------------------------------------------------------
Unifi Security Gateway + Unifi UAP AC LR +US-8-60W
Qnap TVS-671-i7-16GB
HP Gen8 microserver - Xpenology 6.1
Vu+ UNO 4K

Blacon
Tym switchem 8 portowym 60w mozna zasilić ap ac pro?

sh4rkyq
Bardzo zaciekawił mnie UBIQUITI UAP-AC-LR bo potrzebuje dobrego AP z AC, ale czytam, że potrzebny kontroler, że USG...
Wytłumaczcie mi proszę jak to z tym jest..

Posiadam Asus RT-N16 z wgranym TOMATO, obsługuje 3 urządzenia po LAN i do tego chciałbym dorzucić AP z AC i właśnie myślę o UBIQUITI.

Czy jest potrzebny i do czego USG albo/i kontroler?

Czy Asus RT-N16 z wgranym TOMATO nie wystarczy?

Blacon
Kupilem niedawno caly komplet jak kolega wyzej czyli usg , us8 60w i usp ac pro i musze powiedziec, ze ac zasieg to jest jakis zart z klienta. Asus rt ac68u ma o wiele lepszy. 2g siega nieco dalej. Wlasnie zalezalo mi na ac i nie wiem czy jest sens kupwac drugi ap ac.

A co do Towjego pytanie to mozesz sam ap podpiac do rutera , mozesz ap ustawic przez kontroler pod windowsa.
Edytowane przez Blacon dnia 10-02-2017 13:55

Kontroler nie jest wymagany.
Co do zasięgu to też powiem że nie jest tak idealnie.
Wydaje mi się że lepiej kupić 2 urządzenia w wersji lite niż jedno drogie i teoretycznie "super".
Z wersji poprzedniej, czyli modelu PRO (2,4 i 5GHz w n-ce) byłem zachwycony, tu jest tylko poprawnie.

Asus RT-AC56U
Tenda F6 - AC1200 OFW

Blacon
Kupiem ap ac pro bo akurat tylko ten ap mozna podlaczyć poe do switcha us8 60w, kontroler tez jest ok bo mozna wszystko ustawic przez telefon. Aplikacja jest dopracowana. Zastanawiam sie na dokupieniam albo jeszcze jednego ap ac pro albo ac lite.

baca01
Zakupiłem ER-X, UC-CK i Unifi AC LR. Podłączone do światełka Orange. Całość spokojnie wyrabia 600 Mbit. Zarządzenie pierwsza klasa.

Jestem na etapie przerzucania się z Tomato, które wyciąga niewiele ponad połowę pasma z Orange.

kille72 Dziekuje za dotacje
baca01 napisał(a):

Jestem na etapie przerzucania się z Tomato, które wyciąga niewiele ponad połowę pasma z Orange.

https://openlinks...d_id=18177
przyklad, RT-N18U wyciąga 800 Mbps z włączonym CTF.

LuCzeK
baca01 napisał(a):

Zakupiłem ER-X, UC-CK i Unifi AC LR. Podłączone do światełka Orange. Całość spokojnie wyrabia 600 Mbit. Zarządzenie pierwsza klasa.

Też szukam sprzętu pod 800Mbit i sie zastanawiam czy czekać na dostępność Edgerouter 4 lub 6p czy nie wystarczyłby ER-X.
Można dopytać jak to spiąłeś? ER-X ma tylko jedno Passive PoE output Passthrough? Zasilasz tym UC-CK czy AC LR? Warto dobierać UC-CK dla jednego AC LR?

balagaan
Blacon napisał(a):

Kupiem ap ac pro bo akurat tylko ten ap mozna podlaczyć poe do switcha us8 60w,

UAP AC LR też możesz zasilić z US8-60W, tylko musisz szukać wersji z 802.3af

http://prntscr.co...
-----------------------------------------------------------------------------------------
Unifi Security Gateway + Unifi UAP AC LR +US-8-60W
Qnap TVS-671-i7-16GB
HP Gen8 microserver - Xpenology 6.1
Vu+ UNO 4K

wit3k
LuCzeK napisał(a):

baca01 napisał(a):

Też szukam sprzętu pod 800Mbit i sie zastanawiam czy czekać na dostępność Edgerouter 4 lub 6p czy nie wystarczyłby ER-X.
Można dopytać jak to spiąłeś? ER-X ma tylko jedno Passive PoE output Passthrough? Zasilasz tym UC-CK czy AC LR? Warto dobierać UC-CK dla jednego AC LR?

ER-x sfp ma wszystkie porty poeSmile kosztuje niewiele więcej.

Same accespoint'y sprzedawane od zeszłego roku dadzą się zasilić zarówno pasywnymi 24V jak i zwykłym POE48V. Patrzcie na pudełka, są dobrze oznakowane.
ER-x u mnie w testach osiągał ponad 900Mbit, pełnego Gbit'a nie dał rady.

baca01
kille72 napisał(a):
przyklad, RT-N18U wyciąga 800 Mbps z włączonym CTF.

No właśnie powyłączałem wszystko (dosłownie, prócz DHCPWink ) i nie mogę przeskoczyć 240-kilka Mbit...
OFW nie interesuje mnie Wink Mam Linksysa EA6900 a więc powinien dać radę patrząc na testy z linka.

LuCzeK napisał(a):

W kwestii zasilenia Unifi na razie omijam ER-X i PoE. Podłączyłem bezpośrednio do oryginalnego zasilacza a z niego do eth1 ERX-a.
ER-X aby zapodawał zasilanie na eth4 musi być zasilony przez PoE na eth0. Nie wystarczy zasilacz dostarczony przez producenta - a szkoda bo mam zrobionego UPSa na 12V, który utrzymał mi Qnapa, switcha, ERX-a przez 6 godzin mając napięcie na aku 11,7V czyli jeszcze ~50% mocy do wykorzystania.
Suma sumarum wychodzi na to samo gdzie zasilę Unifi.

UC-CK oddałem ponieważ... zakupiłem 3x mPower i 1x mPort. Tym sposobem UC-CK stracił rację bytu bo mFi musi mieć własny (inny niż Unifi) kontroler, którego nigdzie nie można dostać.
Postawiłem więc wszystko na Qnapie.

Pamiętaj że włączenie QoS na ER-X (i zapewne większości z tej półki urządzeń) spowoduje spadek wydajności łącza WAN. U mnie po włączeniu transfery wahały się w okolicach 400 Mbit.
Edytowane przez baca01 dnia 07-04-2018 02:51

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się