29 Marca 2024 10:42:30
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.210.103.233
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Ubiquiti Unifi AP AC Lite
wit3k
Ja napiszę coś od siebie.
Przez miesiąc-dwa testowałem UAP-AC-PRO i jedyne z czego byłem zadowolony to prędkości wifi. Stabilne 50-60MB/s za jedną ścianką działową - tak, nie pomyliłem MB z mbSmile
Zasięg niestety mnie nie zadowalał ze względu na jedną grubą ścianę ze zbrojonej płyty żelbetonowej grubości na oko jakieś 60cm.
Zamieniłem tego PRO na 2x ac-lite i na zasięg nie mogę narzekać, ale prędkości ponad płowe niższe. 20-30MB/s może nie jest dużo, ale powinno większości użytkowników wystarczyć. Genialnym dodatkiem do tego tandemu jest er-x sfp którym zasilam oba apSmile
Co do kontrolera, to uważam że warto go mieć. Ja miałem rpi 2b+, która się nudziła, więc ją wykorzystałem.

PS. Jest jeszcze coś o czym pewnie większość nie wie. każdy UAP może służyć jako repeater podając mu jedynie zasilanie.
 
mateo739
Witam, w końcu poszedłem za ciosem i zakupiłem cały komplet - USG, Switch POE 60W, Cloude Key + 2 x UAP AC Lite. Wszystko zarządzane z poziomu jednej apki, super proste i czytelne. Jak ktoś chce można logować się przez putty. Nie jest to tanie rozwiązanie ale bardzo wydajne i likwiduje problem zasięgu u mnie w domu. Edge X idzie na sprzedaż. Pozdrawiam
 
balagaan
Kontroler to cloud key, równie dobrze możesz go postawić na czymkolwiek. a USG bez kontrolera to głupota.
Switch inny będzie działał, plusem switcha unifi to zarządzanie z poziomu softu, ale jakoś cena mnie nie przekonuje żeby do niego dopłacać.
ogólnie unifi fajnie się rozwija zmiany można zobaczyć tu:
https://community.ubnt.com/t5/UniFi-R...0#U1792230
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
sh4rkyq
Bardzo zaciekawił mnie UBIQUITI UAP-AC-LR bo potrzebuje dobrego AP z AC, ale czytam, że potrzebny kontroler, że USG...
Wytłumaczcie mi proszę jak to z tym jest..

Posiadam Asus RT-N16 z wgranym TOMATO, obsługuje 3 urządzenia po LAN i do tego chciałbym dorzucić AP z AC i właśnie myślę o UBIQUITI.

Czy jest potrzebny i do czego USG albo/i kontroler?

Czy Asus RT-N16 z wgranym TOMATO nie wystarczy?
 
jack78
Kontroler nie jest wymagany.
Co do zasięgu to też powiem że nie jest tak idealnie.
Wydaje mi się że lepiej kupić 2 urządzenia w wersji lite niż jedno drogie i teoretycznie "super".
Z wersji poprzedniej, czyli modelu PRO (2,4 i 5GHz w n-ce) byłem zachwycony, tu jest tylko poprawnie.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
baca01
Zakupiłem ER-X, UC-CK i Unifi AC LR. Podłączone do światełka Orange. Całość spokojnie wyrabia 600 Mbit. Zarządzenie pierwsza klasa.

Jestem na etapie przerzucania się z Tomato, które wyciąga niewiele ponad połowę pasma z Orange.
 
kille72

Cytat

baca01 napisał(a):

Jestem na etapie przerzucania się z Tomato, które wyciąga niewiele ponad połowę pasma z Orange.


https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=18177
przyklad, RT-N18U wyciąga 800 Mbps z włączonym CTF.
 
LuCzeK

Cytat

baca01 napisał(a):

Zakupiłem ER-X, UC-CK i Unifi AC LR. Podłączone do światełka Orange. Całość spokojnie wyrabia 600 Mbit. Zarządzenie pierwsza klasa.

Jestem na etapie przerzucania się z Tomato, które wyciąga niewiele ponad połowę pasma z Orange.


Też szukam sprzętu pod 800Mbit i sie zastanawiam czy czekać na dostępność Edgerouter 4 lub 6p czy nie wystarczyłby ER-X.
Można dopytać jak to spiąłeś? ER-X ma tylko jedno Passive PoE output Passthrough? Zasilasz tym UC-CK czy AC LR? Warto dobierać UC-CK dla jednego AC LR?
 
balagaan

Cytat

Blacon napisał(a):

Kupiem ap ac pro bo akurat tylko ten ap mozna podlaczyć poe do switcha us8 60w,


UAP AC LR też możesz zasilić z US8-60W, tylko musisz szukać wersji z 802.3af

http://prntscr.com/iuh5o3
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
wit3k

Cytat

LuCzeK napisał(a):

Cytat

baca01 napisał(a):

Zakupiłem ER-X, UC-CK i Unifi AC LR. Podłączone do światełka Orange. Całość spokojnie wyrabia 600 Mbit. Zarządzenie pierwsza klasa.

Jestem na etapie przerzucania się z Tomato, które wyciąga niewiele ponad połowę pasma z Orange.


Też szukam sprzętu pod 800Mbit i sie zastanawiam czy czekać na dostępność Edgerouter 4 lub 6p czy nie wystarczyłby ER-X.
Można dopytać jak to spiąłeś? ER-X ma tylko jedno Passive PoE output Passthrough? Zasilasz tym UC-CK czy AC LR? Warto dobierać UC-CK dla jednego AC LR?


ER-x sfp ma wszystkie porty poeSmile kosztuje niewiele więcej.

Same accespoint'y sprzedawane od zeszłego roku dadzą się zasilić zarówno pasywnymi 24V jak i zwykłym POE48V. Patrzcie na pudełka, są dobrze oznakowane.
ER-x u mnie w testach osiągał ponad 900Mbit, pełnego Gbit'a nie dał rady.
 
baca01

Cytat

kille72 napisał(a):
przyklad, RT-N18U wyciąga 800 Mbps z włączonym CTF.

No właśnie powyłączałem wszystko (dosłownie, prócz DHCPWink ) i nie mogę przeskoczyć 240-kilka Mbit...
OFW nie interesuje mnie Wink Mam Linksysa EA6900 a więc powinien dać radę patrząc na testy z linka.

Cytat

LuCzeK napisał(a):
Też szukam sprzętu pod 800Mbit i sie zastanawiam czy czekać na dostępność Edgerouter 4 lub 6p czy nie wystarczyłby ER-X.
Można dopytać jak to spiąłeś? ER-X ma tylko jedno Passive PoE output Passthrough? Zasilasz tym UC-CK czy AC LR? Warto dobierać UC-CK dla jednego AC LR?


W kwestii zasilenia Unifi na razie omijam ER-X i PoE. Podłączyłem bezpośrednio do oryginalnego zasilacza a z niego do eth1 ERX-a.
ER-X aby zapodawał zasilanie na eth4 musi być zasilony przez PoE na eth0. Nie wystarczy zasilacz dostarczony przez producenta - a szkoda bo mam zrobionego UPSa na 12V, który utrzymał mi Qnapa, switcha, ERX-a przez 6 godzin mając napięcie na aku 11,7V czyli jeszcze ~50% mocy do wykorzystania.
Suma sumarum wychodzi na to samo gdzie zasilę Unifi.

UC-CK oddałem ponieważ... zakupiłem 3x mPower i 1x mPort. Tym sposobem UC-CK stracił rację bytu bo mFi musi mieć własny (inny niż Unifi) kontroler, którego nigdzie nie można dostać.
Postawiłem więc wszystko na Qnapie.

Pamiętaj że włączenie QoS na ER-X (i zapewne większości z tej półki urządzeń) spowoduje spadek wydajności łącza WAN. U mnie po włączeniu transfery wahały się w okolicach 400 Mbit.
Edytowany przez baca01 dnia 07-04-2018 02:51
 
poncio
Skorzystam z tematu i zapytam kogoś mądrzejszego Smile

Mam problem ze swoim AP lite LR, za każdym razem spada mi prędkość (jakość) połączenia. Sprawdzam to na telefonie Galaxy s9+ i jak loguje sie do swojej sieci to pokazuje mi np 320Mb/s (oczywiscie takich prędkosci nie osiagam chociazby na brak odpowiedniego łącza. Obecnie mam 100 ale docelowo ma byc 500) a po chwili zaczyna spadac choć stoje dokladnie pod urządzeniem. Po dłuższej chwili spada mi jakosc polaczenia do 72Mb przez co fizycznie nie jestem w stanie wykorzystać pełnego łącza (tak jakby z 5GHz przezucał sie na 2.4)

Prośba o jakąś porade co w tym temacie mozna zrobic / jak skonfigurować aby łącze mogło byc wykorzystane w 100%

Mam oczywiście roaming i wszystko ustawione na auto. 5GHz i 2.4 ustawione na default czyli rozglaszanie po tym samym SSID i nie chcialbym tego zmieniac

Jesli chodzi o okablowanie bo byc moze ktoś może wezmie to pod uwagę (cały dom jest puszczony w UTP kat6)
 
poncio
Tylko raczej u mnie nie jest problem z zasięgiem tylko z przełączaniem z 2.4 na 5GHz. Jak już załączy sie 2.4 to za cholere automatycznie nie wskakuje na 5GHz choć stoje 30cm od anteny

Muszę wyłączyć WiFi na telefonie i ponownie włączyć aby załapał 5GHz

tu przykład różnicy w połączeniu i prędkości

obrazki.elektroda.pl/5411469500_1533050258_thumb.jpeg

obrazki.elektroda.pl/5525044600_1533050262_thumb.jpeg


obrazki.elektroda.pl/8274666400_1533050252_thumb.jpeg

obrazki.elektroda.pl/6734762900_1533050269_thumb.jpeg



Przez pomyłkę podałem, że mam wersje lite a dokladniej to mam Ubiquiti UniFi AP, AC Long Range

obecne ustawienia:

obrazki.elektroda.pl/5560273300_1533057467_thumb.jpeg obrazki.elektroda.pl/7520060200_1533057471_thumb.jpeg
 
poncio
Nie mam tego uruchomionego, sprawdze i dam znać

Bez problemu przechodziły z 2.4 na 5?
 
mosfit
Czy ktoś chętny ,mógł by zgrać partycję jsff2.img z oryginalnego FW
model UAP-PRO . Ten który można zaleś w sieci nie załatwia tematu.

Połączony z 02 sierpień 2018 14:01:07:
Poleceniem:
dd if=/dev/mtd2 of=/tmp/jffs2.img
Edytowany przez mosfit dnia 02-08-2018 14:01
Router- Ubiquiti USG-Pro-4 (FTTH)
Lan- Ubiquiti Switch US-8-150W , GS724Tv4 ProSafe
Wifi- 2x UAP-AC-Pro + 2x Ap OpenWrt 23.05 802.11r
Nas- DS918+
 
shibby
Mosfit, uap-pro czy uap-ac-pro? Mam dostęp do obu więc jak powiesz mi o który ci chodzi to zgram ci partycje.

Ja jakiś czas temu kupiłem er-x-sfp + uap-ac-pro a tydzień temu wymieniłem router na er-4 Smile
Edytowany przez shibby dnia 05-08-2018 13:10
 
mosfit
UAP-Pro, nie AC , zwykły
Router- Ubiquiti USG-Pro-4 (FTTH)
Lan- Ubiquiti Switch US-8-150W , GS724Tv4 ProSafe
Wifi- 2x UAP-AC-Pro + 2x Ap OpenWrt 23.05 802.11r
Nas- DS918+
 
shibby
poszło na pw
 
mosfit
Wielkie dzięki @Shibby . Pełen sukces !
Router- Ubiquiti USG-Pro-4 (FTTH)
Lan- Ubiquiti Switch US-8-150W , GS724Tv4 ProSafe
Wifi- 2x UAP-AC-Pro + 2x Ap OpenWrt 23.05 802.11r
Nas- DS918+
 
shibby
gratulacje Smile
Edytowany przez shibby dnia 07-08-2018 08:09
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 34

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,440,074 unikalnych wizyt