25 Kwietnia 2024 22:38:03
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.17.128.129
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
RT-N18U - ARM z jednym radiem
shibby
Przecież już to tłumaczyłem.

https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=4936&rowstart=580#post_147100
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kranu
Sorry, nie doczytałem.
Ale jednak miałem rację, że coś nie tak z tymi wskaźnikami Smile
 
Kolos28
Mam pytanie odnośnie ustawienia antenek w tym router.
Firma asus zaleca aby antenki rozłożyć pod kątem 45stopni.
czyli tak jak tutaj https://www.asus.com/pl/support/faq/1...q/1004716/
Powiedzcie mi czy ta zasada zawsze jest taka sama? Niezależnie czy router leży czy stoi?

Mój router leży (czyt. nie jest zwieszony ani nie stoi na tej specjalnej podstawce) na szafce u góry (ok 2-2.20metra).
Jest to mieszkanie 60m jedno poziomowe. Czy w takiej sytuacji anteny powinny stać pionowo wszystkie czy rozstawić je tak jak w linku wyżej czyli pod kątem 45stopni?
 
donkarleone83
no własnie z powodu przejscia na lte musiałem rt n18u postawic w drugim pokoju stare budownictwo sciany normalne jakies 5-7 metrow od głownego miejsca gdzie stoi laptop- play4-smartv a wifi spada drastycznie probuje przestawic kanały itp ale dalej to samo rate skacze mi z 5 mbps do 20 jak podejde do routera to 150 mbpsFrown

Połączony z 20 październik 2015 17:57:50:
pobawiłem sie kanałami i udało sie polepszyc sprawdzałęm Xirrusem w otoczeniu mam 4 silne sieci reszte oddalone jak ustawiam na auto kanał to wybiera mi 6ty na ktorym nadaje sasiad z dołu hmm co moge wiecej zrobic niz ustawic na sztywno kanał, ludki mają ustawione na auto jak wtedy zachowują sie kanały czy szukają wolnego czy moga sie nałożyc na moj na sztywno
Edytowany przez donkarleone83 dnia 20-10-2015 17:57
 
Steel_Rat
A jaki soft masz w asusie?
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
donkarleone83
tomato 132 ustawiłem teraz 9 kanał nic sie nie pokrywa a rate skacze od 5,5 do 72 mbps wyczysciłem nvram ale nic nie pomogło

ale zauważyłem ze interference level czasem wskoczy severe choc niewiem co to znaczy

podchodze do routera i rate wskakuje na 140 mbps
 
Steel_Rat
Jak masz ochotę to spróbuj zmodyfikowanego OFW na RT-N18U. Wydaje mi się że ma lepsze radio. https://www.mediafire.com/folder/05ps...sguze7t8gs. Zobacz czy się polepszy sygnał.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
donkarleone83
wgrałem wersje NOSMP i jest o niebo lepiej rate mam cały czas stały 150-200 mbps siedząc w drugim pokoju ,stream z webif chodzi bez zacinek kanały hd wieć chyba mój problem rozwiązałem

OFW które podajesz napewno spróbuje sam jestem ciekaw tylko szukam jakieś uzywanej 18stki Grin

w domu mam 4 dekodery wszystkie podłaczone do neta(enigma2) wiecznie cos robie i nie mają tv Smile i się wszyscy wk......Shock
 
kranu
Producent routera reklamuje funkcje typu AiRadar poprawiające pokrycie i kierunek emisji fal. Czy to funkcje sprzętowe działające również na Tomato, czy tylko na oficjalnym sofcie?
 
smereka
Mógłby ktoś z Was użytkowników RT-N18 U przetestować działanie bandwidth limitera. Będąc bardziej precyzyjnym. Sam limiter prędkości działa ok. Ale jeśli tylko włączę tcp limit (a bardzo mi na tym zależy) to od razu siada internet na całej sieci bez względu na MAC który został dodany do limitu. Jak tylko wyłączę tcp limit znowu na wszystkich urządzeniach zaczyna net działać.

Zrobiłem dla pewności test na RT-N16 i tutaj wszystko w najlepszym porządku. Limituje TCP i UDP.

Mógłby ktoś to sprawdzić. Może mam wadliwa sztukę więc puki jest na gwarancji zwrócę. Dzięki.

Wgrane najnowsze tomato Shibbiego v132.

Połączony z 20 styczeń 2016 10:57:01:
Nikt nie może tego sprawdzić? Mam możliwość wymiany tego Asusa na silniejszy i chciałbym mieć pewność czy działa te limitowanie TCP czy nie. Wie ktoś coś na ten temat. Będę wdzięczny za pomoc.
Edytowany przez smereka dnia 20-01-2016 10:57
 
Steel_Rat
W procesorach ARM Tomato juz tak ma. Nieważne czy to RT-N18 czy RT-AC68. Podobno bandwidth limiter działa poprawnie na DD-WRT. Byś musiał sprawdzić.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
roberto_g

Cytat

Maniek91PL napisał(a):

po lanie : Czy to ftp/samba
na router 10 mb/s
z routera max 800 kb/s



Cześć Maniek,
Czy rozwiązałeś swój problem?
Mam nowy router N28U od kilku dni i mam to samo (na oprogramowaniu ASUS).
Czyli ekstremalnie niski transfer z dysku po LAN'ie. Co dziwne po WiFi jest ok. Tak samo Upload na dysk po LAN'ie - też ok.

Poniżej transfery (w MegaBytes/s):
kabel LAN download: 0,9 MB/s!!!
kabel LAN upload: 11,5 MB/s
WiFi download: 13,0 MB/s
Wifi upload: 11,0 MB/s

Istotną informacją może być to, że gdy wypnę WAN to transfery (LAN download), natomiast wpięcie kabla WAN od razu zmniejsza transfer 10-krotnie.

A może inni koledzy będą mieli pomysł o co chodzi?


Pozdrawiam,
Robert
 
RaTaJ
może kabel od WAN podpiąć pod port LAN1

rada shibby-iego z innego tematu

może by jeszcze ustawić modem jeśli się go ma w tryb BRIDGE

Cytat

Wyłącz wan (diabłem, możesz też go spalić jako piąty port lan).
Wyłącz dhcp w sekcji lan
Ustaw lan IP na jakieś wolne IP z posieci serwera.

Zapisz zmiany i gotowe.
 
Maniek91PL
tak działa lepiej jeśli mam wyłaczonego bw limiter, idzie raczej normalnie. z właczonym bw limiter.. porażka.. szybciej pobiore sobie z neta niż skopiuje z hdd
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
roberto_g
Dziękuję za podpowiedzi.
Udało mi się wczoraj rozwiązać problem - pomogła wymiana firmware'u z późniejszym przywróceniem ustawień fabrycznych.

A swoją drogą to muszę przetestować kiedyś Waszego "pomidorka", na razie póki jest gwarancja to chyba pociągnę na sofcie oryginalnym.



Mam jeszcze pytanku i do kolegi Maniek91PL i do innych użytkujących ten router z podpiętym dyskiem 2,5 cala:
Czy dysk się usypia po okresie bezczynności?
I jeśli tak to jaki to jest dysk?

U mnie dysk kręci się 24h, ale nie wiem czy to wina samego dysku (gdzieś czytałem, że Seagate pod linuxem nie potrafi się usypiać) czy też jest to problem z firmware'm Asus'a, w którym nie ma w ogóle takiej opcji jak usypianie dysku.


Pozdrawiam serdecznie,
Robert
 
Adooni
masz ASUSa go przy podmiance softu nie uwalisz. Ja po kupnie ASUSa go wlaczam i z menu wgrywam Tomato Shibby. SOft alternatywny warto przetestowac -mi pasuje tomato i kazdy router ktory mi trafi do raczek od razu flas****e Smile
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Maniek91PL

Cytat

roberto_g napisał(a):

Mam jeszcze pytanku i do kolegi Maniek91PL i do innych użytkujących ten router z podpiętym dyskiem 2,5 cala:
Czy dysk się usypia po okresie bezczynności?
I jeśli tak to jaki to jest dysk?

U mnie dysk kręci się 24h, ale nie wiem czy to wina samego dysku (gdzieś czytałem, że Seagate pod linuxem nie potrafi się usypiać) czy też jest to problem z firmware'm Asus'a, w którym nie ma w ogóle takiej opcji jak usypianie dysku.


Pozdrawiam serdecznie,
Robert


ustawiasz na tomato w zakładce usb, co ma dysk zrobić. Jeśli pobierasz to w trasmission jest opcja że po nie aktywnych zadaniach lub z ratio to zatrzymuje pliki, jeśli zatrzyma wszystkie to usypia go
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
roberto_g
Ok koledzy,

To jeszcze kilka pytań, tak żeby pomidorowy nowicjusz miał pełen obraz sytuacji:

- czy jak wgram Tomato, to nie stracę gwarancji? (sprzęt jak w temacie RT-N18U)?
- czy gdy jednak nie będzie "chemii" to będę mógł wgrać z powrotem firmware Asusa?
- czy transfery po wifi są słabsze na Tomato (chyba coś takiego gdzieś czytałem)?
- jaki konkretnie dysk u Was działa z usypianiem włącznie (producent i typ proszę)?


To chyba tyle będzie :-)

Pozdrowienia,
Robert
 
Steel_Rat
To ja odpowiem.
Jak wygrasz tomato a potem oryginalny firmware to nikt nic nie wykryje. Ja tak miałem z AC68U. Wygrałem tomato po czym zorientowałem się, ze WAN ma maksymalnie 100 Mbit zamiast 1Gbit. Wygrałem z powrotem OFW i oddałem na gwarancji. Wymienili go na nowy. W N18U że zmianą firmware jet tak samo.
U mnie ten N18U co prawda juz nie działa jak router, tylko AP, ale ma też podłączony dysk. Intenso 1TB podpięty bezpośrednio do USB 3.0. Na firmwarze Rmerlin zmodyfikowanym przez HGG. Mam odczyt na poziomie 40MB/s. Oczywiście po kabelku. Na Wifi pewnie bedzie wolniej. Na zakończenie do tego routera mozesz wgrać: OFW, dd-wrt, tomato, OFW z modyfikacją HGG.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
marcin009988

Cytat

sylweku napisał(a):

Panowie,
Ktoś używa może tego routera z tomato wraz z modemem e3372 jako łącza podstawowego a nie backup?
Zarówno wcześniej, tzn przed implementacją WAN=4G/LTE w tomato, jak i teraz mam problem z prawidłową pracą tych dwóch urządzeń. O ile strony internetowe chodzą bez większych problemów o tyle gra w fife na PS3 lub używanie odtwarzacza sieciowego przyprawia o zawrót głowy.
Połączenia są zrywane i za chiny ludowe nie wiem dlaczego.
Podobna sytuacja jest z modemem ZTE MF823.

za wszelkie pomysły będę wdzięczny.


Ja tego modemu jak w opisie)używam ustawionego na 3G tylko przy ac68u i działa (orange). nie korzystam z 4G bo:
- nie jestem w zasięgu LTE
- ten modem nie chce działać ustawiony na 4G, ale nawet jak 3G dasz to z LTE się łączy https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=19053 (poczytaj końcówkę).
Jedyny problem jaki jest to to, że co jakiś czas (losowy, czasami 3h a czasami kilka dni) net przestaje iść i jedyne co pomaga to wypięcie i wpięcie modemu, nawet reboot rutera czy przez stronkę czy wyjęcie wtyczki nie pomaga.
Dopóki idzie to działa wszystko.
ASUS RT-AC68U + tomato-ARM-134-AIO + Huawei e3372s-153 [no HiLink]
ASUS RT-N18U + tomato-ARM-132-AIO + 2xHDD
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 21

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,340,523 unikalnych wizyt