28 Marca 2024 12:46:23
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.197.114.92
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
RT-N18U - ARM z jednym radiem
Maniek91PL
po lanie : Czy to ftp/samba
na router 10 mb/s
z routera max 800 kb/s
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
majkel152
dziwne to to , zobacz w nvram czy niema czegoś co nie powinno być co ma związek z limitowaniem transferu
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
tomurbanowicz
@shibby - miałem powerline, ale po burzy mi padł. A, że mam niezły jeszcze jeden router (CISCO), szkoda go było nie wykorzystać. Póki co na WiFi nie narzekam.

Na dysku przeszedłem z NTFS na EXT4 - wczoraj upload z PC był w okolicach 30MB/s - to, to rozumiem Smile

Dzisiaj jeszcze jak będę miał czas potestuję bardziej szczegółowo.

BTW: przydałby się jeszcze jeden port LAN, chyba, że jakoś da się przekonfigurować ten niebieski? Smile

Połączony z 17 December 2014 09:28:34:
Czy jest możliwość podłączenia pod wolne USB (2.0) alternatywnego źródła neta, w postaci modemu USB z PLAY?
Edytowany przez tomurbanowicz dnia 17-12-2014 09:28
 
Maniek91PL
tak jest możliwość podłaczenia alternatywnego zródła neta poprzez modem, jest poradnik czy tematy na forum..

A co do mojego problemu, było czyszczone nvram i cały czas to samo Shock

Przypomina mi się może, ktoś kiedyś mi robił skrypt do dzielenia neta w sieci, bo mam parenaście urządzeń i dynamicznie przydzielam łacze (od tamtego czasu wszystko śmiga idealnie) tylko właśnie ktoś się dziwił czemu ten skrypt nie ogranicza mi prędkości kopiowania po lanie, gdize wtedy miałem starszego asusa n10u i jakiegoś starszego pomidorka)

Ale jestem przekonany że wywalałem skrypt z firewall'a , resetowałem firewalla i dalej było to samo, czyli po sieci 200-400 kb/s po lan 800 kb/s Shock
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
majkel152
wgraj na nowo pomidorra i wyczyść 2x nvram , ustaw tylko wan i wifi pass i zoba , ja jutor będę walczył ze swoim trupkiem nowym Grin
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
overflow2
Z czego wynika różnica 1MB w obrazie dla RT-N18U a np RT-AC56U? Chodzi o brak sterownika radia 5GHz czy coś jeszcze?
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
mazo
Mam pytanie odnośnie tego routera, czy Tomato dedykowane do Asusa RT-N18U obsługuje DualWAN?
 
backlit
Od wczoraj stałem się posiadaczem tego sprzętu. Tomato wgrane w pierwszej kolejności (nawet nie chciało mi się oglądać OFW). Wszystko skonfigurowane. Nie działa mi tylko jedna sprawa - może coś podpowiecie. Chce mieć tak jak poprzednio dostęp do panelu modemu UPC (adres 192.168.100.1). Z sieci lokalnej jest dostęp bez problemowy ale od strony WAN po przekierowaniu portu z 80 na 555 panel jest niedostępny. Co może być powodem?

P.S. komunikat z przeglądarki

Połączenie zostało zresetowane

Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.

Witryna może być tymczasowo niedostępna lub zbyt obciążona. Spróbuj ponownie za kilka minut.
Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.
Jeśli ten komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.
Edytowany przez backlit dnia 23-01-2015 09:29
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
hermes-80

Cytat

mazo napisał(a):

Mam pytanie odnośnie tego routera, czy Tomato dedykowane do Asusa RT-N18U obsługuje DualWAN?

Nie ma Tomato Dual WAN na ten router więc nie obsługuje.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
shibby

Cytat

overflow2 napisał(a):

Z czego wynika różnica 1MB w obrazie dla RT-N18U a np RT-AC56U? Chodzi o brak sterownika radia 5GHz czy coś jeszcze?


tak, są użyte inne sterowniki. Pisałem o tym w changelogu v122.

Cytat

R11; użyto inne moduły wl, ctf, paragon dla RT-N18U (dedykowane temu routerowi)

Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
fikumiku
Też od kilku dni posiadam ten router. Wgrany Tomato ( v125).
Wszystko śmiga ok, prócz jednej rzeczy z którą nie mogę sobie poradzić.
Chodzi o to, że uruchamiając Bandwidth Limiter, automatycznie spada mi transfer danych z dysku podłączonego na USB.
Normalnie śmiga koło 25-30 MB/s, przy włączonym BL oscyluje 6-8MB/s
Może to kwestia konfiguracji, ale googluje, googluje i nie mogę nic znaleźć.
Ktoś pomoże ??
 
Steel_Rat
To jest bug. Bandwidth Limiter tnie wszystko łącznie z siecią lokalną. Sprawa jeszcze nie rozwiązana. Sad
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
fikumiku
Ok. Dzięki za info.

Ale tnie jakoś tak dziwnie. W BL miałem nastawione 14000kb/s, co wskazywało by, że maks wyciągnę ok 2MB/s, a z USB idzie wtedy ok. 8MB/s
 
sylweku
Witam,
Panowie mam pytanie może się ktoś z tym spotkał i pomoże mi rozwiązać moje problemy.
Posiadam Asusa RTn18u połączonego przez wi-fi z odtwarzaczem sieciowym.
Jeżeli do asus podpięty mam modem hilink e3372 lub mf823 to radio internetowe w odtwarzaczu gra przez pewien okres czas (nie jest to jednakowy czas) po czym się zatrzymuje i nie wznawia. Natomiast przy modemie nie hilink radio internetowe gra bez przerwy. Nie ma wpływu jaka stacja, jaki bitrate.
Zmieniałem tez tomato na asuswrt ale problem pozostaje nierozwiązany.
Słucham stacji internetowych dość często, ktoś ma jakieś pomysły?
Ping połaczenia 30-170
 
LuCzeK
czy w tym modelu wymagany jest HUB USB aktywny do stałego korzystania z modemu LTE ?
 
marcinq82
Witam , posiadam laptopa Macbook Air posiada on kartę Interfejs sieci Wi-Fi 802.11ac;4 zgodny z IEEE 802.11a/b/g/n , internet to UPC 250 Mb (Cisco 3212) , czy ten ruterk będzie dobry dla tego laptopa czy lepszym wyborem będzie ASUS RT-AC56U , nie zależy mi na 5 Ghz ?
 
majkel152
mieć kartę ac , upc 250Mbps i nie wykorzystywać 100% łącza? bierz ac56u nie żałuj stówki :E
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
marcinq82
@up dzięki za odpowiedz , a może jeszcze jakas inna propozycja w cenie ac56u czy już raczej nic lepszego nie znajde ?
 
majkel152
w podobnej cenie na eko napalili sie na takiego ZyXEL NBG6716 http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php...p?id=10569 - co prawda tylko openwrt na nim będzie działać no i słabsze bebechy względem ac56u . cena w górę to asus ac68u /netgear r6300v2 /r6250 /r7000 . jednak oprocz netgeara r7000 który ma procek 4709 2x1GHz to mają 4708 2x 800MHz Smile tak więc ac56u styknie Smile
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
joseph
Witam,

mógłby mi ktoś powiedzieć czy dysk montuje mi się pod usb 3.0 czy 2.0
Wynik komendy "mount"

rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on / type squashfs (ro,relatime)
devtmpfs on /dev type devtmpfs (rw,relatime,size=127780k,nr_inodes=31945,mode=755)
proc on /proc type proc (rw,relatime)
tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,relatime)
devfs on /dev type tmpfs (rw,noatime)
sysfs on /sys type sysfs (rw,relatime)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,relatime,mode=600)
usbfs on /proc/bus/usb type usbfs (rw,relatime)
/dev/sda2 on /nas type ext4 (rw,relatime,barrier=1,data=ordered)
/dev/sda1 on /opt type ext4 (rw,relatime,barrier=1,data=ordered)


tomato 126 AIO
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 40

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,417,991 unikalnych wizyt