28 Marca 2024 17:06:22
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.192.53.34
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
RT-N18U - ARM z jednym radiem
shibby
bt_ul to pole limitu prędkości wysylu. Nikt wcześniej nie zgłaszał mi takiego problemu a też w zakładce bt dawno już nic nie modyfikowalem. Błąd jest na rt-n16 czy 18? bo już się pogubilem.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Tektrom

Cytat

shibby napisał(a):

bt_ul to pole limitu prędkości wysylu. Nikt wcześniej nie zgłaszał mi takiego problemu a też w zakładce bt dawno już nic nie modyfikowalem. Błąd jest na rt-n16 czy 18? bo już się pogubilem.


Dzieki za odpowiedz.
Chodzi o RT-N18, ustawiam wysyl na 0 ( wzgledy bezpieczestwa).
Netgear R7000 FreshTomato 2019.1 AIO.
Netgear EX3700 OpenWrt
Asus RT-N18U FreshTomato 2019.1 AIO
 
grz3si3k

Cytat

Tektrom napisał(a):
Dzieki za odpowiedz.
Chodzi o RT-N18, ustawiam wysyl na 0 ( wzgledy bezpieczestwa).

W przypadku jakiejś skuchy, to i tak Ci nie pomoże, więc Twoje określenie jako wzgledy bezpieczestwa jest mocno zabawne.
Wierz mi.
RT-AC68U
 
Tektrom

Cytat

grz3si3k napisał(a):

Cytat

Tektrom napisał(a):
Dzieki za odpowiedz.
Chodzi o RT-N18, ustawiam wysyl na 0 ( wzgledy bezpieczestwa).

W przypadku jakiejś skuchy, to i tak Ci nie pomoże, więc Twoje określenie jako wzgledy bezpieczestwa jest mocno zabawne.
Wierz mi.

Wolno sciagac, a nie wolno udostepniac, mam paru kumpli ktorzy o tym nie pamietali i skonczylo sie jak sie skonczylo. Dobra bo zbaczamy z tematu-za chwile rozdmuchamy tu burzliwa dyskusje Smile

Shibby - sprawdzilem i nie mozna ustawic tylko 0, przyznam sie ze niedawno wrocilem znow do Tomato, dlatego zapomialem o tym, ale czy mozna byloby z konsoli ustawic ten parametr na zero?
Netgear R7000 FreshTomato 2019.1 AIO.
Netgear EX3700 OpenWrt
Asus RT-N18U FreshTomato 2019.1 AIO
 
majkel152
jak dacie na 0 to chyba bez limitu leci nie ?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
grz3si3k

Cytat

majkel152 napisał(a):
jak dacie na 0 to chyba bez limitu leci nie ?

generalnie nie wiem jak zrobił że miał 0 Grin
RT-AC68U
 
shibby
bo to pole nie może.być zerem. Dla nolimit wyłącza się ptaszka.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Tektrom

Cytat

grz3si3k napisał(a):

Cytat

majkel152 napisał(a):
jak dacie na 0 to chyba bez limitu leci nie ?

generalnie nie wiem jak zrobił że miał 0 Grin


Przez dlugi czas uzywalem Gargoyle w WDR-4300, tam trasmission konfiguruje sie tylko z konsoli i mozna bylo ustawic zero, wierzcie mi lub nie, przezylem na tym dwie afery i to mnie uratowalo.
Shibby:
nie zawracalem Ci wczesniej glowy, tylko przesiadlem sie na Gargoyle, teraz kupilem N18, bo chcialem w koncu miec ludzki trasnfer z dysku (28 zamiast 7), wiem ze masz wazniejsze sprawy na glowie niz moje bzdury, ale czy moglbys przy najblizszej kompilacji Tomato ustawic min na 0?
Netgear R7000 FreshTomato 2019.1 AIO.
Netgear EX3700 OpenWrt
Asus RT-N18U FreshTomato 2019.1 AIO
 
Adooni
lol podlamalem sie dlaczego ma byc mozliwy wysyl 0. Jak to bedzie dodane to jak wszyscy ustawia na 0 to od kogo bedziesz sciagal?

Osoby ktore nie rozumieja dzialania P2P nie powinna uzywac torrentow. Dla tych osob sa rapidshare, chomik itp za ktore placa i moga sciagac bez udostepniania.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Tektrom

Cytat

Adooni napisał(a):

lol podlamalem sie dlaczego ma byc mozliwy wysyl 0. Jak to bedzie dodane to jak wszyscy ustawia na 0 to od kogo bedziesz sciagal?

Osoby ktore nie rozumieja dzialania P2P nie powinna uzywac torrentow. Dla tych osob sa rapidshare, chomik itp za ktore placa i moga sciagac bez udostepniania.

Jak Ci przyjdzie 550zl do zaplaty to jeszcze bardziej sie podlamieszSmile.
Dajmy spokoj juz z tym tematem, bo za chwile rozkreci sie do niczego prowadzaca dyskusja, a to nie jest temat tego watku.
Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie.
Netgear R7000 FreshTomato 2019.1 AIO.
Netgear EX3700 OpenWrt
Asus RT-N18U FreshTomato 2019.1 AIO
 
majkel152
ha ha lol.śmiechłem . z jakiej paki mielibyśmy płacić ? sensu bez, głupi zapłaci żeby mieć spokój Smile tak ot :E
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
tomurbanowicz
Posiadam w/w router ze standardowym oprogramowaniem i mam pewien problem, otóż transfer plików na dysk (NTFS) USB (2.0) jest beznadziejnie słaby tj. w około 0,8-1M/s.
Drugi problem jest taki, że gdy wrzucę filmy na dysk USB, serwer DLNA nie odświeża się automatycznie - muszę ręcznie "zastosować" zmiany w DLNA logując się do panelu administratora - jak to można ustawić? W XBMC problemu jakoś z tym nie ma.
 
shibby
oryginalny soft, tak samo jak tomato korzysta z serwera miniDLNA. On nie ma w sobie mechanizmu odświeżania zawartości bibilioteki. Jedyny sposób to restart usługi z wymuszeniem ponownego skanowania (to się właśnie dzieje gdy klikasz "zastosuj").

Co do transferów to proszę aktywuj telnet, zaloguj się do konsoli i wydaj komendę "mount" i zamieść tu wynik. Zobaczymy z jakiego modułu korzysta dysk. Powinien być to paragon lub tuxera w zależności od wersji posiadanego softu. Możesz też dla sportu zainstalować MOD od RMerlina. To oryginalny soft Asusa z delikatnymi poprawkami.

Sprawdź też dysk pod komputerem, czy działa poprawnie, czy nie zawiera błędów logicznych partycji, itd.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tomurbanowicz
Rozumiem, czyli nie ma szans na auto w DLNA?
Sprawdzę w domu moduł dysku - w tej chwili formatuję dysk na EXT4, ciekaw jestem różnicy - mam nadzieję, że router go wykryje Smile

Gdzie mogę znaleźć MOD RMerlina i jakie są zmiany w porównaniu do oryginalnego FW?

Połączony z 16 December 2014 12:29:34:
Nie dopowiedziałem, że router pracuję jako repeater - ale chyba nie powinno być różnicy w transferze plików po LAN/WiFi do jego dysku.

Połączony z 16 December 2014 12:54:42:
Od Merlina:

"Right now, I don't have any plan for supporting the RT-N18U. Already got too many routers to support, so I'd rather focus on the higher-end ones. Plus, this router isn't even available here in North America."
Edytowany przez tomurbanowicz dnia 16-12-2014 12:54
 
shibby
oo to nawet nie wiedziałem, że na N18 nie wydał swojego moda - szkoda.

repetear to największe zło. Moje zdanie jest takie, że to zwyczajnie nie może działać dobrze i należy omijać takie rozwiązania szerokim łukiem. O ile jeszcze transfer po LANie powinien być ok (jeżeli wpięci jesteśmy bezpośrednio do tego repeteara) o tyle po wifi to nie ma prawa działać dobrze i szybko. Tak więc powiedz może jeszcze raz jak masz sieć skonfigurowaną i jak masz podłączony komp do routera, że masz takie niskie transfery.

Pytanie na koniec, czemu akurat repetear??
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tomurbanowicz
Repeater ponieważ między poddaszem, parterem nie poprowadziłem kabla sieciowego, a skrzynkę "serwerową" mam na parterze. Na poddaszu mam jeden router do którego przychodzi sygnał z anteny, na parterze drugi - ten Asus. Do niego mam wpięte po LANie urządzenia z parteru: 2 PC, 2 TV, RaspBerry.
Do Asusa oczywiście podpięty jest dysk USB.
 
overflow2
Czy jest sens zamienić RT-N66U na RT-N18U? Na pewno zwiększy mi się transfer po USB na czym by mi zależało.... jeszcze gdzieś będzie zauważalna różnica? Obsługa torrentów?
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
shibby
@tomurbanowicz wywal repetear i uzyj powerline miedzy poddaszem a pietrem. Zestaw startowy kupisz za ok 150zl. W weekend robilem takie cos u klienta. Tez mu w sklepie wcisneli repetear. Ledwo co wyciągal pol megabajta, a przy 3-4 urządzeniach wywalalo wszystkich. Podlaczylem mu powerline od tplinka i wyciąga teraz ok 10MB/s. Mam materiał zebrany na mała recenzje. Może za kilka dni ją napisze to sobie poczytasz. Jedyne o czym musisz pamiętać to by oba gniazda były na tej samej fazie. U klienta u którego montowalem to w weekend konieczna była modyfikacja przez elektryka.

@overflow2 - przede wszystkim silniejszy procek i usb3.0. Na jakie transfery możesz liczyć widać w teście. Wielu moich znajomych kupiło tren router z mojego polecenia i nikt nie narzeka Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Maniek91PL
niby router spoko, tylko ciągle prześladuje mnie to iż niezależnie co zrobie, po lan'ie czy po wifi g lub kartą n 300/300 tak czy siak transfer samba/ftp po sieci

do routera to max (po wifi jakoś 12/13mb nawet) , po g - 2-2.5mb/s
lecz z routera kopiowanie na laptopa porażka Shock po wifi czy to n czy g transfer 200-400 kb/s , po kablu jak mu się chce to 800 kb/s

WTF? bw limiter wyłaczony, wszystko wyłaczone było, czyszczone 2krotnie nvram- dalej ciągle to samo Shock

Pisałem juz posty na tym forum o tym, lecz nikt nie był w stanie mi pomóc
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
majkel152
a po lanie ?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 32

· Użytkowników online: 1
kobrawerde

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,422,857 unikalnych wizyt