19 Października 2021 14:53:23
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato

Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Przepustowość łą...
· Jaki router wybrać-...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Włączenie interfej...
· Własny NAS na Xpeno...
· [S] ASUS RT-AC66U
· pi-hole na tomato?
· Słaby zasięg Synol...
· IPS i EoIP
· Asus RT-AX55 vs RT-A...
· Udostępnienie inter...
· Proxmox pytania
· Problemy z WiFi
· niepoprawny timestam...
· OpenVPN - problem z ...
· nie odtwarza po LAN
· Połączenie bez zew...
· [Zapowiedź] Kompute...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [628]
· [MOD] FreshTomato... [331]
· Jaki router wybra... [55]
· Własny NAS na Xp... [41]
· pi-hole na tomato? [8]
· Przepustowość ... [6]
· [HOWTO] Kompilacj... [4]
· [S] ASUS RT-AC66U [4]
· Włączenie inter... [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
37% [146 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [204 głosów]

Atheros
Atheros
5% [21 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [2 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [4 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
3% [12 głosów]

Ogółem głosów: 393
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.229.142.91
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-AC68U
grz3si3k

Cytat

dark69 napisał(a):
Czy tylko oryginalny soft pozostaje?

Ale z ciekawości zapytam: czego brakuje w oryginalnym sofcie ?
RT-AC68U

dark69

Cytat

grz3si3k napisał(a):

Cytat

dark69 napisał(a):

Nie wiem?Mam dopiero pierwszy raz do czynienia z tym ruterem,chciałem zobaczyć różnice w wydajności wifi mam przez wifi tvboxa innej możliwości nie ma xiaomi 4K i przez FritzBoxa 4040 czasem buforował streaming 1080p więc szukam jak najlepszych parametrów był-FritzBox,jest Asus i opcja Netgar R7000 Nie wiem który najlepiej się sprawdzi mam 30 dni na testy i muszę coś dobrać(dlatego kombinuje z softami)
Ewentualnie wiesz co dobrać do moich potrzeb?

stiwi

Cytat

grz3si3k napisał(a):

Na oryginalnym sofcie (Merlin też) popsuty jest dual-WAN od kilku FW. Są rownież duże problemy z rozłączaniem WAN DHCP od lat. Wystarczy poczytać https://www.snbforums.com/threads/is-...33/page-13 albo wpisać w Google "WAN disconnection Asus".

shibby

Cytat

grz3si3k napisał(a):

Cytat

dark69 napisał(a):

Akurat w kontekście RT-N18 się wypowiem ale:
- VLANów
- DDNS od OVH
- DualWAN*

*przy opcji DualWAN (load-balance) nie działa przekierowanie portów. Sprawdzone, potwierdzone, przedyskutowane z Merlinem, który powiedział, że się tej funkcjonalności tykał nie będzie.

Co gorsza dla 18tki nie ma Merlina.
Router: EdgeRouter ER-12
Switch: Ubiquiti US-8-150W
Wi-Fi: Ubiquiti UAP-AC-Pro + U6-Lite
NAS: Xpenology DS918+
Serwer: Dell 3040M
https://napiecie.salama.pl

PixelPL
A liczyłem że RT-N18U będzie następnym po moim RT-N16, szkoda że Merlina nie ma.
@sibby napisz poradnik jak robisz test WAN to LAN na RT-N16 z Asus WRT Merlin ?
TL-WR841N

jogu
Cześć Wszystkim!

Przywitam się, bo dopiero zaczynam Smile

Poczytałem tutaj dużo, ale mimo wszystko czy mógłbym prosić o poradę ?

Szukam owego rt-ac68u, niemniej jednak spotkałem się z różnymi rewizjami (a1,a2, b1,c1,e1).
Z tego co wyczytałem to a1,a2 - posiadają procesor mniej taktowany tj. bcm4908 (800MHz) natomiast od b1 już bcm4909, taktowany wyżej tj. 1GHz.

Znowu nowsze wersje nie współpracują z tomato.., ale za to współpracują z AsusWRT Merlin. Co takiemu merlinowi brakuje z tomato, lub na odwrót ?

Zatem której wersji H/W najlepiej szukać ?

Obstawiałem też netgeara r7000, ale po przeczytaniu tego testu (https://www.purepc.pl/pojedynek_routerow_80211ac_asus_rtac68u_vs_netgear_nighthawk_r7000 ) wychodzi, że lepiej jednak asus'a.

Znowu tutaj https://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/32239-ac1900-first-look-netgear-r7000-a-asus-rt-ac68u) ,

jest przewaga jest dla Netgeara.

Pogubiłem się Smile

Zastosowanie pewnie tak jak każdy ambitny user domowy. Czyli pc-ty, laptopy po wifi, qnap, tv-smart, tablet, telefony itp Smile
Czytałem też o OpenWRT który sporo jest używany na tp-linkach np. wdr4300 lub c7 archer. Ma mozliwosc podlaczenia kamery IP dzięki temu alternatywnego oprogramowaniu. Czy ktoś próbował podobne cuda z Asusami ? Smile

Z tego co prześledziłem to np. rt-ac68u jest lepszy wydajnościowo od archer c7 (LAN->WAN, WAN->LAN, LAN->LAN oraz po wifi N oraz AC). Macie podobne wnioski ? Sporo tez czyta sie o sile softu ASUSA (WRT).

dzięki Wam za fachowość, której tutaj mnóstwo na forum Smile

Połączony z 05 wrzesień 2017 13:52:43:
kilka brakujących zdań Smile sorki, zapomialem dopisac Smile

-do tej pory używam linksysa wag 200 pod neostradą 5/1 mbit, a od niedawna wykupilem u innego operatora ftth 200/100mbit. Podłączony do ont dasan h665. Wpinam do niego komputer na kablu 1gb i net działa bez zarzutu z takimi predkosciami. Chciałbym mieć bez zmian na nowym routerze... obstawiam, że asus da radę czy lepiej netgear ?

-dom jest dosyc sporawy (piwnica, parter i pięterko). Na obecnym linksysie w piwnicy wifi nie dziala, a na pieterku zalezy na czym (na telefonie w niektorych miejscach slabo albo wogole), na laptopach względnie ok. ( te ok 3MB/s przegrywa pliki).

-zastosowanie: oprocz zwyczajnego korzystania z netu, chcialbym tez miec mozliwosc podlaczenia hdd pod usb routera i przez serwer dlna uruchomic film na tv-smart. Od czasu do czasu uruchomic p2p na hdd.

-radio, urzadzenia glownie mają 2,4ghz, a w okolicy w miarę spokoj w eterze (dom jednorodzinny, mala miejscowosc), niemniej jednak jesli to ma sens, to moge robic stopniową przeprowadzke na 5ghz i standard AC.

Co myslicie Smile ?

Połączony z 05 wrzesień 2017 14:00:45:
- znajomy polecał także rzeczy od ubiquiti, znacie może tą marke ?
jakos nie moge doszukać odpowiedniego dla mnie urządzenia od nich..

- nasunęła mi się także myśl - jeśli operator zezwoli aby wstawił na miejsce ich dasana swój router z obsługą ONT, to ma sens szukanie takiego routera ?
Jedynie co znalazlem to Mikrotika - https://www.morele.net/router-mikrotik-mt-rb2011uias-2hnd-in-625561/

ale standard wifi tylko n oraz pewnie brak tych wszystkich funkcji specjalnych typu serwer DLNA, FTP, DownloadMaster itp....

Za to sprzęt wygląda na PRO. Trwały i solidny. A przy tym super wygląda.

Ale sie rozpisalem :-))
Edytowany przez jogu dnia 05-09-2017 14:00

dee_jay
Podpinam się do tematu, czytam i czytam i już się gubie w tym wszystkim. Ze zmianą łącza mój rt-n16 niestety musi odejść. Następcą będzie rt-ac68u. Tylko teraz którą wersję wybrać. Jestem tak przyzwyczajony do tomato, że nie wiem czy na czymś innym sie odnajde.
Na tomato.groov.pl odnośnie tego modelu jest info "RT-AC68U (except HW Rev C1" czyli każda inna będzie ok?

Mógłbym prosić o biegłych w temacie o porade? Będe chodził po sklepach i szukał co trzeba Grin
Asus RT-AC68UvE1
wrt merlin
Asus RT-N16
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-137-AIO

jurekk
no to masz pecha nic nie znajdziesz

wsprzedaży są wersje "z lepszymi procesorami" tj. inne SDK :e1,e2, c1

ich tomato nie obsługuje

jezeli odrzucisz z powodu ceny asusa ac3200 i netgera R8000 to jedynym rozsądnym dwupasmowym routerem właściwie w sprzedaży jest Netgear R7000 ale bez P na końcu, jedynym obsługiwanym przez Tomato

Połączony z 06 styczeń 2018 13:01:13:

Cytat

jogu napisał(a):

Cześć Wszystkim!

Przywitam się, bo dopiero zaczynam Smile

Poczytałem tutaj dużo, ale mimo wszystko czy mógłbym prosić o poradę ?

Szukam owego rt-ac68u, niemniej jednak spotkałem się z różnymi rewizjami (a1,a2, b1,c1,e1).
Z tego co wyczytałem to a1,a2 - posiadają procesor mniej taktowany

dokładnie ale taktowanie mozna podnieść przez OC lub przez zmianę CFE ( tu można i podnieść taktowanie pamieć) i mamy to samo
Edytowany przez jurekk dnia 06-01-2018 13:01
ax56u Rmerlin Aimesh
ea6500v2 cfe xvortex (custom) Rmerlin node Aimesh

dee_jay
Dzięki za odpowiedź. No niestety dwa pierwsze muszą zostac odrzucone właśnie przez cenę.
Na Netgear'rze nigdy nie pracowałem. Ktoś podpowie jak to działa? Czy cena idzie wraz z jakością? Bo jest droższy od rt-ac68u. Sprzęt będzie przeznaczony do użytku domowego. Nic specjalnego, oglądanie silmów z dysku usb ale transmission lub pochodny musi być.

Będe bardzo wdzieczny gdyby ktoś mi doradził czy lepiej już iśc w tego netgear'a R7000 czy asus rt-ac68u na Asuswrt-Merlin o którym jest dość mało informacji w necie. Mało o działaniu p2p i właśnie tego boję się najbardziej.
Asus RT-AC68UvE1
wrt merlin
Asus RT-N16
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-137-AIO

jurekk
RMerlin a ogólnie AsusWRT wywodzi się z tomato.
RMerlin roszerza możliwosci AsusWRT pozostawijąc wszystko co najlepsze z OFW.
czyli działą to lepiej niż ddwrt czy tomato i po kablu i po wifi.

Podstawą tomato i Rmerlina jest możliwość uruchamiania programów z entware/opetware z czego wiele z paczek jest bezpośrednio wsadzone do firmware tomato typu transsmision itp.
Na merlinie możesz zrobić to samo co na tomato tylko wymaga to większej wiedzy i pracy.
Trzeba pisać skrypty itp (wsio jest w necie). ja tylko testowałem ale te skrypy też sie wykrzaczają.
Ja wolę tomato a na predkości mi nie zależy aż tak.
Jezeli nie uzywasz wifi 5Ghz to super router jest rt-n18u .
Mysl nad uzywakami czsem tu koledzy wyminija ac68u ver a1.a2.b2 lub R7000 , który jest wydajnijszy od od ac68u - R7000 przez około 2 lata był podstawowym routerem Shibbiego.
Tu tez mozna uzywki upolowac.
Ewentualnie AMAZON polecam czasem trafiją sie fajne promocje.
ax56u Rmerlin Aimesh
ea6500v2 cfe xvortex (custom) Rmerlin node Aimesh

Ropuh
Właśnie umarł mi stary router - zakupiłem art-Ac68u jw rev. E1. Co najlepiej w wrzucić aby zrobić z niego Switch i AP. Poprzednio tak miałem w rt-n16. Zostać przy oryginalnym sofcie czy może coś shibby? Z góry dzięki za informacje i rady.

Steel_Rat
Na niego masz tylko Merlina. Możesz na ten soft przejść. Ale jak chcesz zwykły AP to nie musisz zmieniać softu. Tylko ustaw tryb pracy na AP.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT

Ropuh

Cytat

Steel_Rat napisał(a):

Na niego masz tylko Merlina. Możesz na ten soft przejść. Ale jak chcesz zwykły AP to nie musisz zmieniać softu. Tylko ustaw tryb pracy na AP.

Port Wan da się w nim ustawić na Lan?

To ten soft tak
http://asuswrt.lostrealm.ca/download
?
Na shibby widzę ze jest wersja tomatoo na rt-ac68u (jak rozumiem po za hardware c1). Niewarte czy to to samo?
Dzięki za odpowiedz.

Steel_Rat
Tomato jest na FT-AC68U poza c1,e1 i innymi nowszymi. Jak ustawisz tryb AP to automatycznie WAN połączy się z LAN.

Ropuh
Ok. Dzięki. Zapytam tak czy tego Rmelrina należy normalnie wgrać przez soft upgrdae czy może gdzieś jest opisana procedura?

A dodatkowo czy ten Merlin pozwala tak jak tomato tworzyć virtualne sieci wifi? Czy to wogole dla tego router jest możliwe?

Steel_Rat
Można tworzyć tylko sieci gościnne jak w oryginalnym sofcie. Tak naprawdę Merlin jest tylko ulepszoną wersją oryginalnego softu. Dużo, rzeczy nie ruszał Merlin dodawał tylko swoje. Wgrywasz przez tryb awaryjny w Asusie. Chyba że pójdzie z GUI.

Ropuh
A czy w trybie AP da się na tym sofcie uruchomić serwer dhcp? Bo chyba nie mogę znaleźć tego.

Steel_Rat
Nie. Ale po co ci DHCP w trybie AP? Masz ip urządzeń z głównego serwera DHCP. Masz jedną adresacje sieci. Jakbyś zostawił jako router. To wtedy już możesz mieć DHCP, ale wtedy wam nie jest połączony z LAN.

Ropuh
Bo w poprzedniej konfiguracji miałem na takim AP serwer dhcp i stad pytanie.

boomcak
Jest szansa, że na dysku np 3.5 " 7200 rpm włożonym do kieszeni z własnym zasilaniem, podłączonym do USB 3.0 transfery przesyłu będą wyższe ? Próbował może ktoś ?
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile

Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,039
· Najnowszy użytkownik: PM2021
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

AdrianAdi
05-10-2021 23:03
Przymierzam się do kupna takiego i mam kilka pytań z tym zwoązanych

AdrianAdi
05-10-2021 23:02
Jest tu kto?

AdrianAdi
05-10-2021 22:59
Witam mam pytanie odnośnie routerów gamingowych do ps4 czyli konsoli

Maniek91PL
04-09-2021 10:34
Wink super ! Dzięki ! Adooni ! już testuje co i jak

Adooni
04-09-2021 06:31
sprawdzasz w status - overview, a zmieniasz w Basic - Network

Maniek91PL
03-09-2021 22:37
jak sprawdzić i zmienić kanał w wifi 2.4 w tomato ? Shock

goof3r
23-07-2021 16:21
Mi chodziło w sekcji VPN bo w WAN to nic mi nie da jak zmienie....

Adooni
22-07-2021 21:34
nie mam pod reka FT ale powinno to byc w WAN Settings -Type - L2TP. Jest tam tez pole L2TP Server

goof3r
22-07-2021 20:08
Witam, takie małe pytanie mam, czy w najnowszej wersji freshtomato jest możliwosć postawienia serwera/klienta VPN L2TP ?

Maniek91PL
20-07-2021 13:55
potwierdzam, wyczyściłem przeglądarkę, działa teraz prawidłowo na najnowszym freshtomato ! Dzięki jeszcze raz

45,550,196 unikalnych wizyt