20 Kwietnia 2024 05:42:13
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.113.30
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-AC68U
stiwi

Cytat

grz3si3k napisał(a):
Ale z ciekawości zapytam: czego brakuje w oryginalnym sofcie ?


Na oryginalnym sofcie (Merlin też) popsuty jest dual-WAN od kilku FW. Są rownież duże problemy z rozłączaniem WAN DHCP od lat. Wystarczy poczytać https://www.snbforums.com/threads/is-...33/page-13 albo wpisać w Google "WAN disconnection Asus".
 
shibby

Cytat

grz3si3k napisał(a):

Cytat

dark69 napisał(a):
Czy tylko oryginalny soft pozostaje?

Ale z ciekawości zapytam: czego brakuje w oryginalnym sofcie ?


Akurat w kontekście RT-N18 się wypowiem ale:
- VLANów
- DDNS od OVH
- DualWAN*

*przy opcji DualWAN (load-balance) nie działa przekierowanie portów. Sprawdzone, potwierdzone, przedyskutowane z Merlinem, który powiedział, że się tej funkcjonalności tykał nie będzie.

Co gorsza dla 18tki nie ma Merlina.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
PixelPL
A liczyłem że RT-N18U będzie następnym po moim RT-N16, szkoda że Merlina nie ma.
@sibby napisz poradnik jak robisz test WAN to LAN na RT-N16 z Asus WRT Merlin ?
Router - pfSense 2.6.0-RELEASE (amd64) AMD E-350 8Gb Ram
WiFi - TL-WR841N
 
jogu
Cześć Wszystkim!

Przywitam się, bo dopiero zaczynam Smile

Poczytałem tutaj dużo, ale mimo wszystko czy mógłbym prosić o poradę ?

Szukam owego rt-ac68u, niemniej jednak spotkałem się z różnymi rewizjami (a1,a2, b1,c1,e1).
Z tego co wyczytałem to a1,a2 - posiadają procesor mniej taktowany tj. bcm4908 (800MHz) natomiast od b1 już bcm4909, taktowany wyżej tj. 1GHz.

Znowu nowsze wersje nie współpracują z tomato.., ale za to współpracują z AsusWRT Merlin. Co takiemu merlinowi brakuje z tomato, lub na odwrót ?

Zatem której wersji H/W najlepiej szukać ?

Obstawiałem też netgeara r7000, ale po przeczytaniu tego testu (https://www.purepc.pl/pojedynek_routerow_80211ac_asus_rtac68u_vs_netgear_nighthawk_r7000 ) wychodzi, że lepiej jednak asus'a.

Znowu tutaj https://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/32239-ac1900-first-look-netgear-r7000-a-asus-rt-ac68u) ,

jest przewaga jest dla Netgeara.

Pogubiłem się Smile

Zastosowanie pewnie tak jak każdy ambitny user domowy. Czyli pc-ty, laptopy po wifi, qnap, tv-smart, tablet, telefony itp Smile
Czytałem też o OpenWRT który sporo jest używany na tp-linkach np. wdr4300 lub c7 archer. Ma mozliwosc podlaczenia kamery IP dzięki temu alternatywnego oprogramowaniu. Czy ktoś próbował podobne cuda z Asusami ? Smile

Z tego co prześledziłem to np. rt-ac68u jest lepszy wydajnościowo od archer c7 (LAN->WAN, WAN->LAN, LAN->LAN oraz po wifi N oraz AC). Macie podobne wnioski ? Sporo tez czyta sie o sile softu ASUSA (WRT).

dzięki Wam za fachowość, której tutaj mnóstwo na forum Smile

Połączony z 05 wrzesień 2017 13:52:43:
kilka brakujących zdań Smile sorki, zapomialem dopisac Smile

-do tej pory używam linksysa wag 200 pod neostradą 5/1 mbit, a od niedawna wykupilem u innego operatora ftth 200/100mbit. Podłączony do ont dasan h665. Wpinam do niego komputer na kablu 1gb i net działa bez zarzutu z takimi predkosciami. Chciałbym mieć bez zmian na nowym routerze... obstawiam, że asus da radę czy lepiej netgear ?

-dom jest dosyc sporawy (piwnica, parter i pięterko). Na obecnym linksysie w piwnicy wifi nie dziala, a na pieterku zalezy na czym (na telefonie w niektorych miejscach slabo albo wogole), na laptopach względnie ok. ( te ok 3MB/s przegrywa pliki).

-zastosowanie: oprocz zwyczajnego korzystania z netu, chcialbym tez miec mozliwosc podlaczenia hdd pod usb routera i przez serwer dlna uruchomic film na tv-smart. Od czasu do czasu uruchomic p2p na hdd.

-radio, urzadzenia glownie mają 2,4ghz, a w okolicy w miarę spokoj w eterze (dom jednorodzinny, mala miejscowosc), niemniej jednak jesli to ma sens, to moge robic stopniową przeprowadzke na 5ghz i standard AC.


Co myslicie Smile ?

Połączony z 05 wrzesień 2017 14:00:45:
- znajomy polecał także rzeczy od ubiquiti, znacie może tą marke ?
jakos nie moge doszukać odpowiedniego dla mnie urządzenia od nich..

- nasunęła mi się także myśl - jeśli operator zezwoli aby wstawił na miejsce ich dasana swój router z obsługą ONT, to ma sens szukanie takiego routera ?
Jedynie co znalazlem to Mikrotika - https://www.morele.net/router-mikrotik-mt-rb2011uias-2hnd-in-625561/

ale standard wifi tylko n oraz pewnie brak tych wszystkich funkcji specjalnych typu serwer DLNA, FTP, DownloadMaster itp....

Za to sprzęt wygląda na PRO. Trwały i solidny. A przy tym super wygląda.


Ale sie rozpisalem :-))
Edytowany przez jogu dnia 05-09-2017 14:00
 
dee_jay
Podpinam się do tematu, czytam i czytam i już się gubie w tym wszystkim. Ze zmianą łącza mój rt-n16 niestety musi odejść. Następcą będzie rt-ac68u. Tylko teraz którą wersję wybrać. Jestem tak przyzwyczajony do tomato, że nie wiem czy na czymś innym sie odnajde.
Na tomato.groov.pl odnośnie tego modelu jest info "RT-AC68U (except HW Rev C1" czyli każda inna będzie ok?

Mógłbym prosić o biegłych w temacie o porade? Będe chodził po sklepach i szukał co trzeba Grin
Asus RT-AC68UvE1
wrt merlin
Asus RT-N16
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-137-AIO
 
jurekk
no to masz pecha nic nie znajdziesz

wsprzedaży są wersje "z lepszymi procesorami" tj. inne SDK :e1,e2, c1

ich tomato nie obsługuje

jezeli odrzucisz z powodu ceny asusa ac3200 i netgera R8000 to jedynym rozsądnym dwupasmowym routerem właściwie w sprzedaży jest Netgear R7000 ale bez P na końcu, jedynym obsługiwanym przez Tomato

Połączony z 06 styczeń 2018 13:01:13:

Cytat

jogu napisał(a):

Cześć Wszystkim!

Przywitam się, bo dopiero zaczynam Smile

Poczytałem tutaj dużo, ale mimo wszystko czy mógłbym prosić o poradę ?

Szukam owego rt-ac68u, niemniej jednak spotkałem się z różnymi rewizjami (a1,a2, b1,c1,e1).
Z tego co wyczytałem to a1,a2 - posiadają procesor mniej taktowany


dokładnie ale taktowanie mozna podnieść przez OC lub przez zmianę CFE ( tu można i podnieść taktowanie pamieć) i mamy to samo
Edytowany przez jurekk dnia 06-01-2018 13:01
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
dee_jay
Dzięki za odpowiedź. No niestety dwa pierwsze muszą zostac odrzucone właśnie przez cenę.
Na Netgear'rze nigdy nie pracowałem. Ktoś podpowie jak to działa? Czy cena idzie wraz z jakością? Bo jest droższy od rt-ac68u. Sprzęt będzie przeznaczony do użytku domowego. Nic specjalnego, oglądanie silmów z dysku usb ale transmission lub pochodny musi być.

Będe bardzo wdzieczny gdyby ktoś mi doradził czy lepiej już iśc w tego netgear'a R7000 czy asus rt-ac68u na Asuswrt-Merlin o którym jest dość mało informacji w necie. Mało o działaniu p2p i właśnie tego boję się najbardziej.
Asus RT-AC68UvE1
wrt merlin
Asus RT-N16
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-137-AIO
 
jurekk
RMerlin a ogólnie AsusWRT wywodzi się z tomato.
RMerlin roszerza możliwosci AsusWRT pozostawijąc wszystko co najlepsze z OFW.
czyli działą to lepiej niż ddwrt czy tomato i po kablu i po wifi.

Podstawą tomato i Rmerlina jest możliwość uruchamiania programów z entware/opetware z czego wiele z paczek jest bezpośrednio wsadzone do firmware tomato typu transsmision itp.
Na merlinie możesz zrobić to samo co na tomato tylko wymaga to większej wiedzy i pracy.
Trzeba pisać skrypty itp (wsio jest w necie). ja tylko testowałem ale te skrypy też sie wykrzaczają.
Ja wolę tomato a na predkości mi nie zależy aż tak.
Jezeli nie uzywasz wifi 5Ghz to super router jest rt-n18u .
Mysl nad uzywakami czsem tu koledzy wyminija ac68u ver a1.a2.b2 lub R7000 , który jest wydajnijszy od od ac68u - R7000 przez około 2 lata był podstawowym routerem Shibbiego.
Tu tez mozna uzywki upolowac.
Ewentualnie AMAZON polecam czasem trafiją sie fajne promocje.
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
Ropuh
Właśnie umarł mi stary router - zakupiłem art-Ac68u jw rev. E1. Co najlepiej w wrzucić aby zrobić z niego Switch i AP. Poprzednio tak miałem w rt-n16. Zostać przy oryginalnym sofcie czy może coś shibby? Z góry dzięki za informacje i rady.
 
Steel_Rat
Na niego masz tylko Merlina. Możesz na ten soft przejść. Ale jak chcesz zwykły AP to nie musisz zmieniać softu. Tylko ustaw tryb pracy na AP.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Ropuh

Cytat

Steel_Rat napisał(a):

Na niego masz tylko Merlina. Możesz na ten soft przejść. Ale jak chcesz zwykły AP to nie musisz zmieniać softu. Tylko ustaw tryb pracy na AP.


Port Wan da się w nim ustawić na Lan?

To ten soft tak
http://asuswrt.lostrealm.ca/download
?
Na shibby widzę ze jest wersja tomatoo na rt-ac68u (jak rozumiem po za hardware c1). Niewarte czy to to samo?
Dzięki za odpowiedz.
 
Steel_Rat
Tomato jest na FT-AC68U poza c1,e1 i innymi nowszymi. Jak ustawisz tryb AP to automatycznie WAN połączy się z LAN.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Ropuh
Ok. Dzięki. Zapytam tak czy tego Rmelrina należy normalnie wgrać przez soft upgrdae czy może gdzieś jest opisana procedura?

A dodatkowo czy ten Merlin pozwala tak jak tomato tworzyć virtualne sieci wifi? Czy to wogole dla tego router jest możliwe?
 
Steel_Rat
Można tworzyć tylko sieci gościnne jak w oryginalnym sofcie. Tak naprawdę Merlin jest tylko ulepszoną wersją oryginalnego softu. Dużo, rzeczy nie ruszał Merlin dodawał tylko swoje. Wgrywasz przez tryb awaryjny w Asusie. Chyba że pójdzie z GUI.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Ropuh
A czy w trybie AP da się na tym sofcie uruchomić serwer dhcp? Bo chyba nie mogę znaleźć tego.
 
Steel_Rat
Nie. Ale po co ci DHCP w trybie AP? Masz ip urządzeń z głównego serwera DHCP. Masz jedną adresacje sieci. Jakbyś zostawił jako router. To wtedy już możesz mieć DHCP, ale wtedy wam nie jest połączony z LAN.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Ropuh
Bo w poprzedniej konfiguracji miałem na takim AP serwer dhcp i stad pytanie.
 
boomcak
Jest szansa, że na dysku np 3.5 " 7200 rpm włożonym do kieszeni z własnym zasilaniem, podłączonym do USB 3.0 transfery przesyłu będą wyższe ? Próbował może ktoś ?
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
Steel_Rat
Wyższe niż?
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
boomcak

Cytat

shibby napisał(a):




Wydajność USB3.0 po Sambie - Download i Upload

openlinksys.info/images/rt-ac68u/usb3-dl-800.JPG openlinksys.info/images/rt-ac68u/usb3-ul-800.JPG

Domyślne taktowanie 800,533


openlinksys.info/images/rt-ac68u/usb3-dl-1000.JPG openlinksys.info/images/rt-ac68u/usb3-ul-1000.JPG

Taktowanie 1000,533


openlinksys.info/images/rt-ac68u/usb3-dl-1200.JPG openlinksys.info/images/rt-ac68u/usb3-ul-1200.JPG

Taktowanie 1200,533




Pozdrawiam

Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,183,168 unikalnych wizyt