19 Kwietnia 2024 12:29:44
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.102.178
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
WAG200G - alternatywny firmware !
witgit

Cytat

lukidb napisał/a:
Witam
Wgrałem sobie woytekm build 0.7 i... po wejściu w zakładkę MySetup pokazuje się pusta strona, brakuje też obsługi no-ip.org (nie ma go na liście)
przy wgrywaniu softu (wgrywałem chyba ze 20 razy) postęp dochodzi do 50% i router resetuje się - czy nie powinien czasem dojść do 100%?
po wgraniu 0.6.2a zakładka MySetup działa prawidłowo.
czy ktoś orientuje się o co chodzi?

pozdrowienia


Może spróbuj pokombinować z firewalem.
U mnie tez po wgraniu softu od woytka niebyło jednej zakładki , niepamiętam juz jakiej.
 
fredek
Pojawiła się nowa wersja firmware zrobiona przez WoytkaM 0.8, przypominam link http://woytekm.googlepages.com/linksy...wag200g-eu
Edytowany przez fredek dnia 17-03-2008 21:44
 
witgit

Cytat

fredek napisał/a:
Pojawiła się nowa wersja firmware zrobiona przez WoytkaM 0.8, przypominam link http://woytekm.googlepages.com/linksy...wag200g-eu


Ja już zapodałem , jak narazie ok.Grin
 
rmvbhd
Hej jestem nowy, i zamówiłem w/w ruter, powiedzcie mi jak wgrać ten modowany firmware by nie uwalić rutera ?
 
mazdac
@rmvbhd: ściągasz plik firmwaru ze stronki, sprawdzasz sumę md5, jeśli ok to wgrywasz przez interfejs www (administration->firmware upgrade), czekasz (pod żadnym pozorem nie odłączaj zasilania! nawet gdy trwa to dośc długo).

wie ktoś gdzie można wyrwać źródła tego zmodyfikowanego firmwera (wersja 0.8)? przydałoby się dodać imq, esfq i hfsc (to ostatnie mało prawdopodobne).
Edytowany przez mazdac dnia 12-04-2008 04:25
 
mibxx
Czy wag200g z alternatywnym firmware moze obslugiwac WDS?
Czy moze byc klientem sieci bezprzewodowej i podawac ten sygnal dalej powiedzmy do 2 laptopow?
 
fredek

Cytat

mibxx napisał/a:
Czy wag200g z alternatywnym firmware moze obslugiwac WDS?
Czy moze byc klientem sieci bezprzewodowej i podawac ten sygnal dalej powiedzmy do 2 laptopow?


Technicznie jest to możliwe, ale takiego softu nie ma.
 
marbed
Jak wygląda QoS w alternatywnym firmwarze ? Tak samo biednie jak w oryginalnym ?
 
pp_pixel

Cytat

marbed napisał/a:
Jak wygląda QoS w alternatywnym firmwarze ? Tak samo biednie jak w oryginalnym ?


Niestety tak samo.
A przydał by sie podział pasma po IP lub adresie MAC
 
johnglon
Czy mozna jakos ustawic Redial period na mniejszy od 20 sek.???
 
maildoremika
wgrałem firmware do momentu reboot dzialalo www teraz działa tylko ssh co jest ?
 
rmvbhd
Jak zalogować się do rutera przez telnet ?
 
fredek
login: root
pass: takie jakie masz w Gateway Password
 
mazdac
@pp_pixel: qos da się ustawić za pomocą skryptu do firewalla - soft woytekm 0.8 - i odpalanego podczas startu systemu, wprawdzie wymaga to nieco więcej wysiłku i rozwiązania kilku problemów (brak jest imq a interfejs ppp0 do którego stosuje się regułki, pojawia się dopiero po dłuższym czasie) ale jest wykonalne. Obecnie mam taki skrypt który ogranicza łącze z 512 do 360 kbps (po 180 gwarantowanego i max 360), reszta (niezakolejkowana aby nie było opóźnień) przeznaczona dla voipa.
 
treb0r
Witam
mam pytanie czy jest mozliwosc w oryginalnym sofcie lub w alternetywnym wykorzystanie jednego z 4 portow LAN jako WAN tak zeby wprowadzic przez niego internet i pozniej bezprzewodowo rozprowadzic tak samo jak np za pomoca WRT54GL? Pytam bo przesiadlem sie z neo na intrnet z multimedii i WAG200G byl kupiony po to zeby rozprowadzic neostrade. a teraz mam modem z wyjsciem RJ45 a ten WAG200G ma tylko wejjscie na linie telefoniczna RJ11Sad Czy da sie cos zrobic z konfiguracja zebym nie musial kupowac nowego routera? Pytam bo czytalem ze jak komus w WRT54GL spalilo sie wejscie WAN byla mozliwosc skonfigurowania jednego z portow LAN zeby pelnil jego funkcje
POzdro
TrEbOr
 
qbeush

Cytat

treb0r napisał/a:
Witam
mam pytanie czy jest mozliwosc w oryginalnym sofcie lub w alternetywnym wykorzystanie jednego z 4 portow LAN jako WAN tak zeby wprowadzic przez niego internet i pozniej bezprzewodowo rozprowadzic tak samo jak np za pomoca WRT54GL? Pytam bo przesiadlem sie z neo na intrnet z multimedii i WAG200G byl kupiony po to zeby rozprowadzic neostrade. a teraz mam modem z wyjsciem RJ45 a ten WAG200G ma tylko wejjscie na linie telefoniczna RJ11Sad Czy da sie cos zrobic z konfiguracja zebym nie musial kupowac nowego routera? Pytam bo czytalem ze jak komus w WRT54GL spalilo sie wejscie WAN byla mozliwosc skonfigurowania jednego z portow LAN zeby pelnil jego funkcje
POzdro
TrEbOr


Przyłączam się do tego tematu. Posidam ten sam problem. Tak więc razem prosimy o pomocSmile
 
katar14
Chłopaki czy juz wiadmo i czy sie da odpalić na wag200 wol-a - czy juz mozna cos zakombinowac aby uruchamiac zdalnie kompa przez neta? czy juz ktos z was to zrobił? bardzo porsze o info
BMW jest jak pi?kna kobieta - potrafi ogo?oci? portfel
 
khain
Katar14, oczywiście, że się da. Musisz przekierować odpowiedni port za pomocą gui i dokonać statycznych wpisów w tablicy arp (np. za pomocą putty). Dodatkowo załącz sobie usługę ddns na routerze - strony to no-ip.org albo na ddns.org. Do budzenia używam wakeonlangui do ściągnięcia stąd http://www.depicus.com/wake-on-lan/wa...n-gui.aspx
 
katar14
No tak tylko wyczytałem ze GUI - opcja w Tomato - lecz tomato nie jest kompatabilne z wag200G a jedynie WRT - wiec jak to wygląda bo nie bardzo sie orientuje - dynddnsa mam postawionego , w lanie kompa mi uruchamia ale przez neta nie jedynie do czasu 1 minuty po wyłączeniu kompa gdyz jeszcze router trzyma maca w swoim wpisie - wiec jak to wygląda przy wag 200 - pozdr
BMW jest jak pi?kna kobieta - potrafi ogo?oci? portfel
 
khain
Jeśli masz wgrany soft od woytkam ściągasz putty np. stąd http://www.chiark.greenend.org.uk/~sg...nload.html uruchamiasz putty i wpisujesz adres ip routera, następnie jako login wpisujesz root a hasło jest takie samo jak przy gui.
w linii komend wpisujesz:
arp -v -H ether -i br0 -s adres_ip adres_mac
np.
arp -v -H ether -i br0 -s 192.168.0.1 00:1B:FC:01:01:01

aby sprawdzić czy wpis jest prawidłowy wpisz arp -a , jeśli masz "PERM on br0" to znaczy, że wpis jest statyczny (trwały).
Jeśli router straci zasilanie lub zrobisz mu hard reboot to wpis statyczny zniknie.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 18

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,163,325 unikalnych wizyt