26 Kwietnia 2024 09:52:38
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.224.93.126
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
WAG200G - alternatywny firmware !
fredek

Cytat

uris napisał/a:
Czy po załadowaniu alternatywnego softu trzeba konfigurowac wsio od nowa ? mam sporo ustawień Wink


Nie ma takiej potrzeby, możesz nie resetować konfiguracji i to działa. O ile dobrze liczę to soft WoytkaM dodaje 4 zmienne do nvram (usemtd5 sshd telnetd my_host_name) i nie korzysta z 1 zmiennej (wizard_enable) która jest w wersji 1.01.04, także można powiedzieć, że konfiguracje są w pełni kompatybilne Smile
 
uris
Oki , drugie pytanie w routerku miałem stary soft 1.0.0.7 czy jakos tak ,chciałem załadować MODA i soft nie chciał wejść transmisja została przerywana w okolicy 20% .Teraz załadowałem najnowszy orginał i będe ładował MODA niestety dalej go nie moge władować ,WAG200G_V1.01.01.img-woytekm-build05 ma 1.5MB a orginał 3.6MB czyli rozumie że MOD nadpisuje pewne obszary Firmware .Po czym poznac ze MOD sie załadował po wersji ? prosze o jakąś sugestie.


EDIT:

Dobra już wszystko GRA ,miałem zły soft Wink

Prośba do autora softu o dodanie opcji recznej regulacji transmisji ,mam na mysli half-duplex, full-duplex i inne bo w tym momencie router robi to z Automatu a ja chciałem to wymusic ,korzystam ze Streamu Video a router to skutecznie ogranicza .Bez routera w połaczeniu bezposrednim mam transfer okolo 4MB/s a przez router 1.30MB/s


pozdrawiam.
Edytowany przez uris dnia 17-05-2007 09:50
 
prohol

Cytat

fredek napisał/a:
WAG200G+woytekm v0.5 pojawiło się na http://woytekm.googlepages.com/linksyswag200g-eu Wink


Zaladowalem ten firmware i router dziwnie sie zachowuje, ogolnie chodzi o dhcp. W zakladce mysetup /dhcp wyswietla sie taki blad: catFrownmnt/mtd5/udhcpd.statics: No such file or directory, probowalem recznie zalozyc ten plik przez ssh ale system jest read only i d..a. Dodatkowo nie pokazuje wszystkich podlaczoych klientow pod tabelka...a w firmowej zakladce status/localnetwork/dhcp clients/ nie pokazuje zadnego klienta...czasami pokazuje tego klienta ktory nie jest widoczny w zakladce wojtkam.
Fajnie by bylo jak by dalo sie zrobic stayczne dhcp....
 
fredek

Cytat

prohol napisał/a:

Zaladowalem ten firmware i router dziwnie sie zachowuje, ogolnie chodzi o dhcp. W zakladce mysetup /dhcp wyswietla sie taki blad: catFrownmnt/mtd5/udhcpd.statics: No such file or directory, probowalem recznie zalozyc ten plik przez ssh ale system jest read only i d..a. Dodatkowo nie pokazuje wszystkich podlaczoych klientow pod tabelka...a w firmowej zakladce status/localnetwork/dhcp clients/ nie pokazuje zadnego klienta...czasami pokazuje tego klienta ktory nie jest widoczny w zakladce wojtkam.
Fajnie by bylo jak by dalo sie zrobic stayczne dhcp....


Czytałeś opis na stronie?

- You can have 256KB writable minix filesystem ( it is needed if you want custom scripts ).
To enable this feature, open ssh or telnet to the router, log in, and issue a "make_mtd5" command.
The command will make a minix filesystem on /dev/mtdblock/5 - the space originaly
designed to hold optional language version of the www interface.

You must then enable automounting of the filesystem from the "MySetup" webpage of the router.

Jak zrobisz mtd5 i zaznaczysz jego montowanie to statyczne dhcp zacznie działać.... gdzieś przecież trzeba zapisywać mac-e i adresy ip Wink
 
prohol

Cytat

fredek napisał/a:

Cytat

prohol napisał/a:

Zaladowalem ten firmware i router dziwnie sie zachowuje, ogolnie chodzi o dhcp. W zakladce mysetup /dhcp wyswietla sie taki blad: catFrownmnt/mtd5/udhcpd.statics: No such file or directory, probowalem recznie zalozyc ten plik przez ssh ale system jest read only i d..a. Dodatkowo nie pokazuje wszystkich podlaczoych klientow pod tabelka...a w firmowej zakladce status/localnetwork/dhcp clients/ nie pokazuje zadnego klienta...czasami pokazuje tego klienta ktory nie jest widoczny w zakladce wojtkam.
Fajnie by bylo jak by dalo sie zrobic stayczne dhcp....


Czytałeś opis na stronie?

- You can have 256KB writable minix filesystem ( it is needed if you want custom scripts ).
To enable this feature, open ssh or telnet to the router, log in, and issue a "make_mtd5" command.
The command will make a minix filesystem on /dev/mtdblock/5 - the space originaly
designed to hold optional language version of the www interface.

You must then enable automounting of the filesystem from the "MySetup" webpage of the router.

Jak zrobisz mtd5 i zaznaczysz jego montowanie to statyczne dhcp zacznie działać.... gdzieś przecież trzeba zapisywać mac-e i adresy ip Wink


No wlasnie tak to jest jak sie nie doczyta do konca...dzieki fredek
 
uris
woytekm build 0.6.1 (0.6 had a static dhcp config bug, sorry)

-This is basicaly woytekm-0.5 upgraded to linksys source tree version 1.01.04a

-fixed some bugs

-lite version of tcpdump network packet decoder added (it can only analyze traffic routed via br0)

-published ANNEX B image. Not really tested on hardware (but runs ok in qemu), so - USE AT OWN RISK

ANEX A
http://woytekm.googlepages.com/WAG200G_V1.01.04.wm-build-0.6.1-A.img

ANEX B

http://woytekm.googlepages.com/WAG200G_V1.01.04.wm-build-0.6.1-B.img
 
mazi1984
Witam, czy ten alternatywny firmware poprawia moc anteny. Bo mam troche problem z zasiegiem. Czy moze najlepszym wyjsciem bedzie kupno nowej, mocniejszej antenki?
 
uris
Nie zauwarzyłem zeby zasięg sie poprawił , a tak wogule to wruciłem do orginalnego softu ,na alternatywnym zaczeły cuda sie dziać ,po jednej dobie router strasznie zamulał ,pingi do routera po 1000ms .U mnie 24h smiga p2p wiedz jakis to test Wink

pozdro
 
emer
Jest nowy oryginalny 1.01.05 dla WAG200G - dlaczego ma on az ok 275MB (1.01.04 miał cos ok 2.5MCool ?
Co wnosi ten nowy FW w stosunku do poprzedniego?
Edytowany przez emer dnia 08-08-2007 20:16
 
kamilow
witam jaka wersje wybrac oprogramowania woytekm jezelo mam wgrany firmvare 1.01.05 (ETSI) (Annex A) pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Czy jest możliwosc ustawienia na tym routerze aby wpuszczał mi mac karty ktory podam a nie kazdego po podłaczenia do rouetra.
Edytowany przez kamilow dnia 17-08-2007 10:36
 
emer
skąd masz ten FW ?

A przy okazji - nr pomocy LinkSys jest 00800 331 1345 - jak ten numer powinno sie kręcić, coś nie moge ... a kiedyś pamiętam że udało mi sie ...
 
kamilow
firmvare 1.01.05 (ETSI) (Annex A) http://www-pl.linksys.com/
 
fredek

Cytat

kamilow napisał/a:
...
Czy jest możliwosc ustawienia na tym routerze aby wpuszczał mi mac karty który podam a nie kazdego po podłaczenia do rouetra.


Filtrowanie mac adresów (to ustawiane przez www) działa tylko na interfejsie bezprzewodowym, czyli na wlan możesz filtrować ale na lan nie.
 
freeman
Czy najnowsza wersja softu alternatywnego ma klowanie adresu MAC bo akurat tego nie potrafię sie nigdzie doczytać
 
MarekWr
Czy alternatywne oprogramowanie do Wag200g umożliwia podział pasma dostępu do Internetu?
Marek
 
Inno

Cytat

fredek napisał/a:

Cytat

prohol napisał/a:

Zaladowalem ten firmware i router dziwnie sie zachowuje, ogolnie chodzi o dhcp. W zakladce mysetup /dhcp wyswietla sie taki blad: catFrownmnt/mtd5/udhcpd.statics: No such file or directory, probowalem recznie zalozyc ten plik przez ssh ale system jest read only i d..a. Dodatkowo nie pokazuje wszystkich podlaczoych klientow pod tabelka...a w firmowej zakladce status/localnetwork/dhcp clients/ nie pokazuje zadnego klienta...czasami pokazuje tego klienta ktory nie jest widoczny w zakladce wojtkam.
Fajnie by bylo jak by dalo sie zrobic stayczne dhcp....


Czytałeś opis na stronie?

- You can have 256KB writable minix filesystem ( it is needed if you want custom scripts ).
To enable this feature, open ssh or telnet to the router, log in, and issue a "make_mtd5" command.
The command will make a minix filesystem on /dev/mtdblock/5 - the space originaly
designed to hold optional language version of the www interface.

You must then enable automounting of the filesystem from the "MySetup" webpage of the router.

Jak zrobisz mtd5 i zaznaczysz jego montowanie to statyczne dhcp zacznie działać.... gdzieś przecież trzeba zapisywać mac-e i adresy ip Wink


Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć bardziej łopatologicznie bo nie wiem co mam zrobić.
 
SlyT

Cytat

To enable this feature, open ssh or telnet to the router, log in, and issue a "make_mtd5" command.


Polaczyc sie telnetem lub ssh z routerem i wydac komende make_mtd5
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
nusch
Może ktoś wie jak zmienić czas w tym linksysie? - Ten który pokazuje jako Current Time na zakładce Status.. Nie wiem czy próbuje automatycznie pobrać przez NTP z predefiniowanego serwera(ADSL na linii jeszcze nie mam aktywnego), czy może po zainstalowaniu sterowników windowsowych próbuje ustawić to przez UPnP, w każdym razie przydała by się w sofcie możliwość ustawienia czasu via www. Smile
[url=www.remote-exploit.org]nusch.ovh.org/avatar/btracksp8.jpg[/url]
nusch.ovh.org/gentoo1_userbar.gif
www.tdhack.com/card2/card/fa934f0dafcfffe.gif
 
khain
Witam
Nie mogę się zalogować poprzez telnet do routeraSad
Nie wiem jaki login i haslo wpisac.
Probowalem roznego: root, admin(taki jaki mam via www), linksys i z pustym haslem i z haslem takie jakie jest via www i nie dziala.
Ciagle wypisuje,ze "login incorrect".
Za to przez ssh za pomoca puty.exe w ogole sie nie laczy:/
Pomocy

Pytanie: czy wake on lan dziala poprzez internet na tym nowym sofcie ( woytekm 0.7), a jeśli tak to jakie ustawienia zastosować, żeby działało.
Mi działa tylko, gdy w tablicy arp routera jest komputer, który ma być obudzony - czyli przez około minutę od momentu wyłączeniu kompa (w firmware 1.01.3 było tak samo)

Moj soft to 1.01.5woytekm0.7 - Linksys WAG200G
 
khain

Cytat

freeman napisał/a:
Czy najnowsza wersja softu alternatywnego ma klowanie adresu MAC bo akurat tego nie potrafię sie nigdzie doczytać

Nie ma funkcji klonowania adresu MAC
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 34

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,362,279 unikalnych wizyt