29 Kwietnia 2024 01:22:28
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.220.187.178
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
Repozytorium Extware
lazik

Cytat

Raziel napisał(a):

Cytat

belliash napisał(a):
Na szybko popelnilem psybnc i znc. Daj znac czy dziala i niczego nie brakuje.

Kurcze, normalnie jesteś szybki jak burza. Smile
Dokładniej przetestuję wieczorkiem (i dam znać), ale tak na szybko:
- przy odpalaniu znc pojawia się: znc: can't load library 'libuClibc++.so.0'; po ustawieniu scieżki do libów: 'export LD_LIBRARY_PATH=/opt/lib' mam teraz przy odpalaniu czegokolwiek błąd: 'can't handle reloc type 0x2f', później pokombinuję dalej;
- psyBNC odpala się bez błędów, ale nie widać go wśród procesów (najwyraźniej jest od razu ubijany).
--- UPDATE ---
Nic ponad wspomniane wyżej nie udało mi się osiągnąć. Najbardziej ciekawi mnie błąd: "can't handle reloc type 0x2f". Mam Tomato by Shibby (v99), i podpięte wyłącznie repo extware.
No niestety to jest tzw. łyżka dziegciu w tym projekcie. Belliash tworzył repo między innymi po to by paczki w nim zawarte były "bardziej kompatybilne" z naszym oprogramowaniem. Niestety z tego co ja widzę to bardzo duża część paczek jest wzięta z entware lub jest ich kopią. Bardzo wiele paczek jest niepokonfigurowanych, niedostosowanych do naszych realiów i właściwie można zacytować samego autora zmieniając teraz entware na extware: "Swego czasu próbowałem uruchomić drukarkę na Entware. Dodam, że na Optware ruszyła dosłownie z palca, po minucie, bez zadnych tutoriali, bawienia sie z plikami konfiguracyjnymi, etc. Przy Entware kosztowało mnie to sporo więcej nerwów. Jak się okazało, autor zbudował paczke w konfiguracji takiej samej, jak OpenWRT. Sęk w tym, że ta paczka nie zawiera ani plików PPD dla CUPSa, ani plików niezbednych do skanowania, wiec sane również z tego nie skorzysta. Jednym słowem paczka jest, ale do niczego się nie nadaje." Mam szczerą nadzieję, że jest to tylko efekt wieku dziecięcego i kolejne dodawane pakiety lub te, które nie są dostosowane będą przed wrzuceniem do repo gruntowniej przetestowane (przynajmniej pod względem ich samego uruchamiania).
 
belliash
@lazik: Staram sie testowac wrzucane pakiety, ale niekiedy jest to trudne, kiedy pakiet wymaga wiecej pracy zwizanej z konfiguracja, albo kiedy mam troszke mniej czasu i licze moze toszke na szczescie ze zadziala.

Na razie probuje zrobic cos z ZNC ale co bym nie zrobil konsoliduje mi sie dziad z libami na hoscie...
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
lazik

Cytat

belliash napisał(a):

@lazik: Staram sie testowac wrzucane pakiety, ale niekiedy jest to trudne, kiedy pakiet wymaga wiecej pracy zwizanej z konfiguracja, albo kiedy mam troszke mniej czasu i licze moze toszke na szczescie ze zadziala.

Na razie probuje zrobic cos z ZNC ale co bym nie zrobil konsoliduje mi sie dziad z libami na hoscie...

To, że się starasz to ja wiem i tego ci nie odmawiam. Jedynie zwracam uwagę, że zamysł był inny a wyszło ...? No właśnie może to pokazuje, że lepiej zebrać betatesterów tego co jest dodawane do repo by w nim już tkwiły w miarę przetestowane pakiety.
Dla przykładu samba jest do poprawki bo wymaga grzebania w plikach konfiguracyjnych by ruszyła, a przecież może być defaultowo ustawiona tak by działała od strzału.
 
belliash
Totez w 1 poscie napisalem, ze z mila checia zaciesnilbym wspolprace z kilkoma osobami, ktore pomogloby w utrzymywaniu repozytorium Wink
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
Nowyy
belliash możesz opisać w jaki sposób należy używać twój toolchain?
 
Raziel
@ryzhov_al:

Cytat


Use bip, it works. At least while it not touched by belliash:))

$ opkg install bip


Thx very much for pointing me bip. Haven't noticed it earlier. Never used bip before, hope it will be enough. Anyway, any plans to add znc to entware repo? :)

@belliash:
Dołączam się do prośby o więcej informacji na temat użycia toolchaina.
Edytowany przez Raziel dnia 26-08-2012 11:14
 
belliash
@Raziel: Tak jak pisalem, mialem mniej czasu, zbudowalem paczke bo to nie wymagalo zbyt duzo czasu - teraz mam jeszcze troche spraw prywatnych na glowie. Mialem sie tym zajac po weekendzie, mialem jednak nadzieje ze to co zrobilem do tej pory wystarczy - okazalo sie ze nie. Zajme sie tym po weekendzie zgodnie z pierwotnym planem. A tym ze ryzhov_al trolluje sie nie przejmuj Wink
Edytowany przez shibby dnia 26-08-2012 13:26
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
lazik
Super Shibby że posprzątałeś piaskownicę. Klapsa dzieciom też lekkiego daj Wink

Połączony z 28 sierpień 2012 09:29:57:
ZIP deweloper serviio potwierdza problem z java:
"You will need Java 1.6.x, you have 1.5"
Edytowany przez lazik dnia 28-08-2012 09:29
 
krisan
Nie wiem co wy tak koledzy uczepiliście się tego serviio. Do działania wymaga Javy 6 (którą może dało by się uruchomić po wprowadzeniu patchy umożliwiających korzystanie z class OpenJDK a nie tylko z GNU; tu:http://fuseyism.com/openjdk/cvmi/jamv...port.xhtml i tu:http://draenog.blogspot.ie/2011/02/op...itory.html, czy też skompilowaniu samej OpenJDK) jednak serviio wymaga 512MB RAMu.
:-)
 
lazik

Cytat

krisan napisał(a):

Nie wiem co wy tak koledzy uczepiliście się tego serviio. Do działania wymaga Javy 6 (którą może dało by się uruchomić po wprowadzeniu patchy umożliwiających korzystanie z class OpenJDK a nie tylko z GNU; tu:http://fuseyism.com/openjdk/cvmi/jamv...port.xhtml i tu:http://draenog.blogspot.ie/2011/02/op...itory.html, czy też skompilowaniu samej OpenJDK) jednak serviio wymaga 512MB RAMu.
:-)

Eeee tam wymaga. Wile osób zgłaszało, że uruchamia się z mniejszą ilością (ustawia się ją w linii poleceń). Co najwyżej transcoding nie będzie działał, za to dodatkowe rzeczy są dużo ciekawsze -> interfejs www, online player, stream np. z youtube, playlisty itp.
 
przemasisko
Prosiłbym o dodanie paczki: ez-ipupdate Smile
 
belliash

Cytat

przemasisko napisał(a):

Prosiłbym o dodanie paczki: ez-ipupdate Smile


Mowisz i masz Wink
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
przemasisko
Super, działa. Dzięki. Smile

Nieśmiało jeszcze proszę o brakujące paczki, które były w optware:
- plowshare
- dos2unix
- tesseract-ocr
- tesseract-ocr-dev
- tesseract-ocr-lang-eng

I jeszcze czy dałoby radę zaktualizować lighttpd?
 
belliash
dos2unix? Przeciez wystarczy seda zapuscic by konwertowac dowolnie pomiedzy dos/mac/unix...

podobnie plowshare - wystarczy pobrac wgetem i wypakowac :|
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
Pirek
a jak z Oscamem ? testuje pliki z http://download.oscam.cc/index.php?&d...ips-wrt54g ale dalej nic nie startuje Sad
Asus RT-N16 [B4] Tomato v1.28 K26 USB K26 123 EN-AIO
 
lazik

Cytat

Pirek napisał(a):

a jak z Oscamem ? testuje pliki z http://download.oscam.cc/index.php?&d...ips-wrt54g ale dalej nic nie startuje Sad

Jakie masz logi lepiej napisz, bo akurat używam oscama z tamtej lokalizacji i działa dosłownie bezbłędnie.
 
Pirek
ściągnąłem oscama z repo i podmieniłem binarkę i mam status failed
jak puszczę binarkę: oscam -b to mam can't handle reloc type 0x2f
Asus RT-N16 [B4] Tomato v1.28 K26 USB K26 123 EN-AIO
 
lazik

Cytat

Pirek napisał(a):

ściągnąłem oscama z repo i podmieniłem binarkę i mam status failed
jak puszczę binarkę: oscam -b to mam can't handle reloc type 0x2f

sciagales ta pod optware?
 
belliash
Mysle ze uzywa extware, zainstalowal oscama z repozytorium, stwierdzil ze nie dziala, pobral recznie (np wgetem) paczke z tej strony, wypakowal i podmienil binarke. Ale to tylko przypuszczenia.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
Pirek

Cytat

belliash napisał(a):

Mysle ze uzywa extware, zainstalowal oscama z repozytorium, stwierdzil ze nie dziala, pobral recznie (np wgetem) paczke z tej strony, wypakowal i podmienil binarke. Ale to tylko przypuszczenia.


tak jak @belliash napisał z extware i podmiana.
Asus RT-N16 [B4] Tomato v1.28 K26 USB K26 123 EN-AIO
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 26

· Użytkowników online: 1
pedro

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,421,778 unikalnych wizyt