01 Maja 2024 00:10:34
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.12.161.77
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
UptimeOnWWW
szafran
1. wywal a.dat
2. nie bardzo - przynajmniej ja nie wiem jak sprawdzic uptime kompa zdalnego
Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
 
szafran
v3.0 build 13: Klik

dodano:
tworzenie kopii pliku a.dat
informowanie o aktualizacji za pomoca animowanej ikony w tray'u (zolta w czasie sprawdzania - czerwona w czasie uploadu obrazka/zapisu danych)

zmiany:
poprawiono sprawdzanie dla debiana na nslu2
zlikwidowano kilka drobnych wyciekow pamieci
kilka innych czysto kosmetycznych poprawek (glownie w ustawieniach)

p.s.
mialem tylko chwile na testy nowej wersji takze piszcie uwagi
kilka drobnych wyciekow zalatalem, ogolnie przed lataniem program po ponad 5 dniach ciaglego dzialania zabieral niecale 8mb pamieci - teraz powinno byc lepiej - postaram sie jeszcze to poprawic.
Edytowany przez szafran dnia 07-10-2006 21:40
Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
 
szafran
male info/prosba:
jesli ktos potrafi pisac skrypty dla samurize, i oczywiscie jest zainteresowany tym aby wyswietlac info z uptimeonww na swoim pulpicie, to prosze o kontakt.
Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
 
szafran
v3.0 build 15: Klik

dodano:
oficjalną obsługę HyperWRT tofu (testowane na tofu13c)
obsługę FreeWRT (testowane na rev. 662)
obsługę Tomato (tylko telnet - testowane na v0.04.0771 oraz na v0.05.0788)
sprawdzanie wersji pliku z ustawieniami (w przypadku niezgodności plik zostanie usunięty i automatycznie uruchomi się okno z domyślnymi ustawieniami)
możliwość ustawienia priorytetu działania aplikacji
generowanie drugiego obrazka z angielskimi opisami (do wykorzystania na forach niepolskojęzycznych)
mozliwość wyświetlenia historii zmian/changeloga w okienku aktualizacji

zmiany:
usunięto możliwość generacji .jpg
usunięto możliwość wyboru między 2 a 16 kolorowym .gif'em (pozostał tylko 16 kolorowy)
poprawiony bląd: przy wyłączonej aktualizacji programu, informacja uptime była aktualizowana co minutę (niezależnie od interwału podanego w ustawieniach)
przy włączonej sygnalizacji za pomocą ikony w tray'u przy starcie programu ikona jest teraz animowana
w ustawieniach można teraz edytować wszystkie opcje niezależnie od tego, które opcje są zaznaczone
po uruchomieniu ustawień/zamknięciu programu ikona już nie będzie pozostawać w tray'u
przy sprawdzaniu każdego routera jeśli wystąpi timeout/błąd to program będzie próbował ponownie jeszcze 2 razy, jest to sygnalizowane zmiennym kolorem błyskawicy w oknie z informacjami (pierwsze sprawdzanie - fiolet, drugie - czerwony a trzecie - różowy) - oprócz sprawdzania w czasie inicjalizacji programu (wtedy przy błędzie nie ponawia sprawdzania i od razu przechodzi dalej)
obrazek jest teraz generowany w całości dynamicznie w pamieci, zamiast generowania go za pomocą niewidocznego okna i późniejszego zapisywania go jako obrazu (rozwiąże to problem z niepoprawnym generowaniem obrazka po włączeniu wygładzania clear type pod xp)
okno z informacjami można wyświetlić zaraz po uruchomieniu programu (wcześniej można to było zrobić dopiero po wykonaniu procedury inicjalizacyjnej)
procedura inicjalizacyjna programu została skrócona o połowę
dane w oknie z informacjami są aktualizowane zaraz po odczycie danych z konkrentego routera, a nie jak wcześniej dopiero po odczycie danych z wszystkich routerów.
poprawiona została obsługa błędów w wielu przypadkach
spora część kodu została napisana od zera

obecna wesja została przetestowana na:
Linsys v4.30.5
HyperWRT Thibor v14
HyperWRT Thibor v15c
HyperWRT Tofu13c
OpenWRT WhiteRussian (RC5)
DD-WRT v23 SP1
DD-WRT v23 SP2
FreeWRT rev. 662
Tomato v0.03.0747
Tomato v0.04.0771
Tomato v0.05.0788
Edytowany przez szafran dnia 07-10-2006 21:41
Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
 
Damiano
Moje pierwsze spostrzeżenie to denerwujące dodawanie się do autostartu ustawione na default Sad
Nawet jeżeli usuniemy program z dysku to on nadal nas "straszy" z autostartu...
Reszta bardzo sprawnie działa - GRATULACJE !!!
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
VrooBell
mam wrażenie że ta najnowsza wersja mniej obciąża kompa - wielki plus Smile
 
szafran
@VrooBell
takie bylo zamierzenie B)

@damiano
zawsze mozna zmienic defaulta zeby sie nie dodawal - taki problem to nie problem Wink


@reszta
jesli ktos ma propozycje dodania obslugi innych FW/routerów to niech sie zglosi do mnie.
Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
 
dazzler
HyperWRT 2.1b1 - działa (ustawić jako FW = LINKSYS)
Tomato 0.03 - nie działa (mimo że telnet jest włączony)
 
szafran
@dazzler
a w tomato jakiego usera/login wpisales ??
za tym hyperwrt cos jest ?? i czy nie dziala po wybraniu hypera ??
Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
 
VrooBell
chciałbym się spytać skąd program pobiera czas widoczny w prawym dolnym rogu obrazka ? z komputera na którym jest zainstalowany ?

nikodemus.republika.pl/uptime.gif
Edytowany przez VrooBell dnia 26-09-2006 14:08
 
dazzler

Cytat

szafran napisał/a:
@dazzler
a w tomato jakiego usera/login wpisales ??
za tym hyperwrt cos jest ?? i czy nie dziala po wybraniu hypera ??


WRT54GL v 1.1 W tomato 0.03 mam login standardowy, hasło - zmienione na własne, nie zczytuje - pokazuje się fioletowa błyskawica; Włączony TELNET Deamon w Administration

WRT54G v2.2 Hyperwrt 2.1b1 - po zaznaczeniu HyperWRT Tofu/Thibor mam "krzaczki", po wybraniu LINKSYS jest wszystko OK i pokazuje poprawnie nazwe

DD-WRT v23 SP1 Final na Motorolce WR850G - wszystko OK
 
szafran
powiem tak... jesli w tomato wpisales ten standardowy login co jest dla www czyli admin to masz zle

a oto cytat z readme dolaczonego do tomato:

Cytat

Web UI username is always "admin." ssh and telnet username is always "root." The default password is "admin."

Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
 
dazzler
Miałeś rację Szafran. Moja wina. Potwierdzam zgodność z Tomato 0.3.0747.
login: root (a nie admin). Moje przeoczenie. Nie pomyślałem by sprawdzić readme tomato. Thx za info.
Edytowany przez dazzler dnia 26-09-2006 23:22
 
szafran
spoko zdaza sie... dlatego pytalem co wpisales, bo juz ktos tak mial.


btw jak mozesz to wrzuc tego hypera co masz gdzies zebym mogl sobie go zassac albo daj znac na pm to ci podam maila - przyda sie do testow.
Edytowany przez szafran dnia 26-09-2006 23:23
Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
 
szafran

Cytat

VrooBell napisał/a:
chciałbym się spytać skąd program pobiera czas widoczny w prawym dolnym rogu obrazka ? z komputera na którym jest zainstalowany ?

nikodemus.republika.pl/uptime.gif


jak to sie stalo ze wczesniej nie zauwazylem tego pytania to ja nie wiem

odp: tak to jest aktualny czas ktory jest ustawiony na kompie na ktorym jest uruchomiony uptime.
Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
 
Cześć Szafran,
dzieki za fajny sofcik.
Muszę przyznać że sie trochę nagimnastykowałem z jednym problemem który okazał się nie być problemem Wink
Po wygenerowaniu obrazka chciałem go sobie obejrzeć lokalnie, niestety okazało się że zamiast tego co mi wyświetlał program lokalnie:
www.netjan.info/rysunki/screen.gif
mój ulubiony IrfanView wyswietlił mi takie coś :
www.netjan.info/rysunki/uptime.jpg
Stwierdziłem że to pewnie cos nie tak z moim kompem i sprawdzę w pracy.
Niestety w pracy to samo :-(
Wpadłem na pomysł żeby obejrzeć obrazek w przeglądarce i wówczas ukazał sie nareszcie oczekiwany obrazek:
www.netjan.info/rysunki/uptime.gif
Troche się namotałem zanim doszedłem do wniosku że to przez przezroczystość GIF-a Grin
Jeszcze raz dzięki za program.
 
szafran

Cytat

Teos napisał/a:
Cześć Szafran,
dzieki za fajny sofcik.


Witam.
Nie ma za co Wink

Cytat

Muszę przyznać że sie trochę nagimnastykowałem z jednym problemem który okazał się nie być problemem Wink
Po wygenerowaniu obrazka chciałem go sobie obejrzeć lokalnie, niestety okazało się że zamiast tego co mi wyświetlał program lokalnie:
www.netjan.info/rysunki/screen.gif
mój ulubiony IrfanView wyswietlił mi takie coś :
www.netjan.info/rysunki/uptime.jpg
Stwierdziłem że to pewnie cos nie tak z moim kompem i sprawdzę w pracy.
Niestety w pracy to samo :-(
Wpadłem na pomysł żeby obejrzeć obrazek w przeglądarce i wówczas ukazał sie nareszcie oczekiwany obrazek:
www.netjan.info/rysunki/uptime.gif


Najlepiej podgladac lokalnie w jakims progu ktory ma opcje typu: View transparency.

Cytat

Troche się namotałem zanim doszedłem do wniosku że to przez przezroczystość GIF-a Grin


No ja tez bym wolal zeby to byl bialy, ale nawet kontakt z autorem komponentu GIFowego do delphi nie przyniosl wymiernych korzysci - takze dalem sobie z tym spokuj.

Cytat

Jeszcze raz dzięki za program.


Jeszcze raz nie ma za co B)
Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
 
Cześć,
mam pewny pomysł, mam nadzieje że nie będzie to dla Ciebie problemem.
Przydałoby sie jeszcze jedno pole w ustawieniach opisujące lokalizacje sprzętu.
Następnie ten tekst mógłby być wstawiany do obrazka np. przed datą aktualizacji.
Byłoby to przydatne dla osób które mają więcej zestawów niż jeden PC i router np. dom i praca.

Edit:
Nieaktualne, już sobie poradziłem inaczej, wpisałem w nazwe panelu.

Kolejny edit Wink :
Zastanawiam się jak wrzucić do jednego obrazka 2 routery stojace w róznych lokalizacjach. Otwarcie telneta na zewnątrz nie jest dobrym rozwiązaniem, zresztą Tomato IMHO tego nie umożliwia. A może dałoby się wyłączyć generowanie obrazka dla PC ? Wówczas można by ustawić kolejno obrazki z róznymi routerami obok siebie. Co Ty na to Szafran ?
Edytowany przez dnia 03-10-2006 10:17
 
szafran
ogolnie to znowu musialbym czesc kodu przepisac bo calosc pisalem z zalozeniem ze komp bedzie wyswietlany zawsze... proponuje uruchomic w pracy i w domu i wstawic obrazki obok siebie - nadal nie powinno to wykraczac poza wymagania niektorych for co do rozmiarow podpisu.
Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
 
Tak też zrobiłem Wink
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 30

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,480,405 unikalnych wizyt