01 Maja 2024 07:39:59
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.23.101.60
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
WRT54 Script Generator v0.21
robsonn
Proszę o zgłaszanie w tym wątku wszelkich:
- problemów z działaniem programu
- problemów z generowaniem skryptów lub ich działaniem
- sugestii dotyczących rozwoju programu
- konstruktywna krytyka mile widziana
- opinie na temat działania programu

Link do aktualnej wersji programu znajduje się w dziale DOWNLOAD --> Przydatne Programy
Aby przejść do działu Download kliknij TUTAJ

Życzę miłego użytkowania Grin

Changelog:
wersja 0.21
- kosmetyczne poprawki w GUI
- drobne poprawki dotyczące generowanego skryptu
- poprawiono działanie manipulowania wartościami TTL pakietów
- dodano możliwość zabezpieczenia sieci przed nielegalnym udostępnianiem połączenia (ustawienie TTL pakietów przychodzących na 1)
- dodano możliwość kształtowania pasma na podstawie adresu MAC użytkownika
UWAGA - kształtowanie downloadu na podstawie MAC może odbywać się wyłącznie w sposób statyczny.
Wartości DL gwar. i DL max muszą być takie same. Jeśli DL max > DL gwar. to użytkownik nie osiągnie prędkości większej niż DL gwar.
Taki stan rzeczy jest zależny wyłącznie od oprogramowania znajdującego się na routerze - to nie jest błąd w skrypcie!

- dodano możliwość zaawansowanego manipulowania skryptem (Opcje zaawansowane - przycisk poniżej listy użytkowników)
* dodano możliwość wyboru części skryptu, która zostanie wygenerowana (DL, UL, Connlimit, TTL) w dowolnej konfiguracji
* dodano możliwość zmiany interfejsu, dla którego zostanie wygenerowany skrypt
* dodano możliwość włączenia/wyłączenia optymalizacji skryptu (przydatne przy testowaniu skryptu z poziomu konsoli)
* dodano możliwość generowania komentarza w skrypcie
* dodano możliwość włączenia/wyłączenia strategii SFQ (tylko dla oprogramowania Tomato, wyłączenie pozwala zmniejszyć skrypt o 10%)
* dodano ponownie możliwość zabezpieczenia sieci przed zmianą MAC/IP oraz przed nielegalnymi podłączeniami
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
stegano
Coraz bardziej generator jest wypasiony Grin
Dobra robota !
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
robsonn
Zauważyłem iż ostatnio nie pojawiają się żadne opinie/sugestie Wink
Czyżby generator miał już wszystko czego użykownik potrzebuje?
Jeśli macie jakieś sugestie (nawet prawie niewykonalne) z chęcią się tym zajmę Wink
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
lgolebio
Może i to głupio zbarzmi ale może by tak wprowadzić "system automatycznego przeliczania" dla konkretnej prędkości łącza. Chodzi mi o to, że uzytkownik zamiast samemu mnozyć, dzielić, podawałby tylko wartość swojego łącza np:

wybierz z listy prędkość Twojego łącza:
128kb
256kb
512kb
1Mb
2Mb

itd, itp. Taka tylko mała sugestia, według mnie przyspieszająca tworzenie skryptu.

Druga sprawa, to taka, że chciałbym, żeby jak np, wprowadzam dane odnośnie IP, prędkości Download oraz Upload zamiast za każdym razem najeżdżać myszką na pole wartości mógł przechodzić pomiedzy okienkami za pomocą strzałki klawiatury :]

Aha, jeszcze jedna ważna rzecz, u mnie skrytp działa tylko i wyłącznie jeśli umieszczę go w "startup scripts" a nie w "firewall scripts". Hyperwrt+thibor14
Edytowany przez lgolebio dnia 30-11-2006 13:18
 
Dziadek

Cytat

robsonn napisał/a:
Zauważyłem iż ostatnio nie pojawiają się żadne opinie/sugestie Wink
Czyżby generator miał już wszystko czego użykownik potrzebuje?
Jeśli macie jakieś sugestie (nawet prawie niewykonalne) z chęcią się tym zajmę Wink

Raczej przypuszczam, że rozwój generatora poszedł w innym kierunku, niż tego oczekują jego użytkownicy i stąd brak feedbacku.
Wątek wersji 0.19 został już zamknięty, więc już nawet nie było gdzie napisać, a wersje nowsze dla wielu ludzi są nie do zaakceptowania ze względu na statyczny podział pasma UL (bo jak mogę użytkownikom przydzielić po 10 kb/s?!).
Jeśli jesteś gotów jeszcze poświęcić swój czas na pracę nad Generatorem, to proponuję usunięcie błędów z wersji 0.19 z pozostawieniem niezmienionej jego funkcjonalności.
Dla mnie - i z tego co widziałem w starym wątku, dla innych także - warunkiem niezbędnym jest dynamiczny podział pasma LAN w obu kierunkach, podział pasma w sieci WiFi jest sprawą raczej drugorzędną.
 
dzigi

Cytat

.... warunkiem niezbędnym jest dynamiczny podział pasma LAN w obu kierunkach, podział pasma w sieci WiFi jest sprawą raczej drugorzędną.

Ja mam praktycznie wszystkich po radyjku, z wyjątkiem siebie ofkorzWink
U mnie Generator spisuje się w 100% Grin, wreszcie mam spokój z "hodowcami" torrentówSmile
TO_MA_TO co?
WRT54G+tomato v1.28 shibby
 
Dziadek
A np. u mnie jest akurat dokładnie na odwrót Smile
Właśnie ze względu na takich użytkowników jak Ty, nie proponuję modyfikacji najnowszej wersji generatora, lecz wyłącznie usunięcie błędów ze starej.
Edytowany przez Dziadek dnia 05-12-2006 14:31
 
robsonn

Cytat

Raczej przypuszczam, że rozwój generatora poszedł w innym kierunku, niż tego oczekują jego użytkownicy i stąd brak feedbacku.

No jeśli poszedł w innym kierunku to jakoś właśnie nie widzę żadnych opinii na ten temat. Poza tym nie można mieć wszystkiego, a najpierw trzeba nieco doczytać o kształtowaniu na linuxie, a nie mówić po prostu "chemy UL dynamicznie" - ja też bym chciał ale co z tego?
A co do starszych skryptów to teoretycznie działały, ale nie były zgodne z żadnym standardem - działały na zasadzie oszustwa.
Poza tym moim celem była możliwość kształtowania każdego użytkownika (LAN/WLAN) i działa to w obu kierunkach. Btw. dodam, że jest to dla wielu ludzi bardziej przydatne. Zrobienie skryptów tylko dla dynamicznego UL na LAN "bo ja tak używam, a inni mnie nie obchodzą" nie jest moim celem.
Gdybyś poświęcił chwilę na doczytanie paru rzeczy i użycie opcji zaawansowanych to bez problemu sam wygenerowałbyś sobie dynamiczny podział uploadu. Są trzy możliwości:
1. uzyskasz dynamiczny podział uploadu ale będziesz musiał wyłączyć QoS
2. możesz ograniczyć UL statycznie tylko nieprzejednanym użyszkodnikom (ręczna edycja skryptu po wygenerowaniu)
3. Możesz poprosić Jona o wkompilowanie IMQ i wtedy będzie dynamiczny upload - ale jak na razie nikt nie pytał o to Jona także pozostawię to bez komentarza...

Na koniec dodam iż nikt nie zmusza ciebie Dziadek do przejścia na nową wersję generatora Wink
Edytowany przez robsonn dnia 05-12-2006 15:06
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
VIPER_69
Moja sugestia jest taka:
Czy jest możliwe aby w skrypcie zamieścić przydzielanie samego downolandu?
Jeśli tak to po np adresie IP możnaby ograniczać downoland użytkownikom do odpowiedniej prędkości.
Ja mam np 512 i więcej mi tepsa niechce przyznać.
Zastosowanie skryptu w gre nie wchodzi bo niema czym dzielić (co to za dzielenie po 30kb/s?)
Problem właśnie leży w tym że jak ogranicze p2p czy nawet zablokuje to wszyscy rzucają się na ściąganie z www.(Dodam w edycji że stronki się wtedy nie otwierają)
Pomyśl o tym kolego robsonn jeśli to realne bo chyba nie tylko u mnie jest ten problem.Sad
Edytowany przez VIPER_69 dnia 05-12-2006 16:29
WRT 54GLv1Tomato 1.19

http://chomikuj.pl/Viper_2008/Mp3/Biesiadne

images.chomikuj.pl/button/Viper_2008.gif
 
dzigi

Cytat

VIPER_69 napisał/a:
... Czy jest możliwe aby w skrypcie zamieścić przydzielanie samego downolandu?
... Pomyśl o tym kolego robsonn jeśli to realne bo chyba nie tylko u mnie jest ten problem.Sad

W kroku 3: "dodawanie użytkowników" naciskasz ikonkę z wykrzyknikiem pkt. 1 (patrz rysunek) i w nowej zakładce odznaczasz "generuj Upload w skrypcoe" pkt. 2 i koniec.
DziałaGrin
dzigi załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez dzigi dnia 05-12-2006 17:08
TO_MA_TO co?
WRT54G+tomato v1.28 shibby
 
Dziadek

Cytat

robsonn napisał/a:
No jeśli poszedł w innym kierunku to jakoś właśnie nie widzę żadnych opinii na ten temat.

Chyba słabo patrzyłeś Smile
http://openlinksys.info/forum/viewthr...wstart=140
- Portal, trohed, Lukasz_82, piotrq,
http://www.openlinksys.info/forum/vie...rowstart=0
- Lukasz_82, suprnowa, mescator, godys.
Oni wszyscy w swoich wypowiedziach po 6 listopada są zgodni, że statyczny podział uploadu jest trudny do zaakceptowania i szukają sposobu na ominiecie tego ograniczenia.

Cytat

Poza tym nie można mieć wszystkiego, a najpierw trzeba nieco doczytać o kształtowaniu na linuxie, a nie mówić po prostu "chemy UL dynamicznie" - ja też bym chciał ale co z tego?

Ja bynajmniej nie kwestionuję ani Twoich umiejętności, ani dobrych chęci. Wręcz przeciwnie, jestem Ci bardzo wdzięczny za opracowanie Generatora, ale jeśli nowa wersja jest dla mnie mniej funkcjonalna od poprzedniej, to trudno być zachwyconym.

Cytat

A co do starszych skryptów to teoretycznie działały, ale nie były zgodne z żadnym standardem - działały na zasadzie oszustwa.

Dla mnie najważniejsze jest to, że działają.

Cytat

Zrobienie skryptów tylko dla dynamicznego UL na LAN "bo ja tak używam, a inni mnie nie obchodzą" nie jest moim celem.

Jeśli klikniesz w podane powyżej linki, to zauważysz że problem nie tylko mnie dotyczy.

Cytat

Na koniec dodam iż nikt nie zmusza ciebie Dziadek do przejścia na nową wersję generatora Wink

Nie obrażaj się na mnie. Akurat dzisiejszej nocy przy próbie edycji skryptu wywaliło mi błąd, który został usunięty w nowszych wersjach Generatora, a ponieważ sam napisałeś
"Jeśli macie jakieś sugestie (nawet prawie niewykonalne) z chęcią się tym zajmę",
więc odważyłem się napisać.

Serdeczne pozdrowienia Smile
 
robsonn
Nie mam powodu, żeby się obrażać na ciebie. Po prostu dalej będę robił w generatorze to co uważam za stosowne (i/lub prośby userów).
W/w użytkownicy "dziwią" się jeśli chodzi o upload, jednak u podstaw ich zdziwienia leży niewiedza także nie ma co więcej debatować.
Będzie IMQ w tomato - będzie dynamizcny podział UL. Na razie każdy może uzyskać taki efekt odpowiednio używając opcji zaawansowanych.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
VIPER_69
Panowie!
Soory że nie powiedziałem tego co chciałem powiedzieć:
Spróbuje jeszcze raz:
-doownoland jest w skrypcie jeden czyli ustawiam userowi 60kb i tyle ma a czy nie dało by się aby niewykorzystany traffic szedł w góre na tych użytkowników jeśli innych nie ma w sieci?
-jeśli inni wejdą wtedy automatycznie traffic byłby zabierany temu a dawany temu który wszedł i to w granicach wyznaczonych przez nas.
-jest jeszcze jedna możliwość czyli automat tzw pełny: daje temu który potrzebuje a bierze temu który nie potrzebuje w tej chwili trafficu, jeśli ten co nie potrzebował nagle zechce coś ściągać to wtedy skrypt by mu przyznawał traffic a zabierał temu co ma go najwięcej.

Grinchyba teraz mnie wszyscy zrozumieli a ja sam powiedziałem co zamierzałem powiedzieć od początkuB)
Edytowany przez VIPER_69 dnia 05-12-2006 20:25
WRT 54GLv1Tomato 1.19

http://chomikuj.pl/Viper_2008/Mp3/Biesiadne

images.chomikuj.pl/button/Viper_2008.gif
 
m2teusz

Cytat

robsonn napisał/a:
Zauważyłem iż ostatnio nie pojawiają się żadne opinie/sugestie Wink
Czyżby generator miał już wszystko czego użykownik potrzebuje?
Jeśli macie jakieś sugestie (nawet prawie niewykonalne) z chęcią się tym zajmę Wink


moze tak możliwość ograniczenia downloadu w sposób dynamiczny tak jak to ma miejsce w wersji dyskietkowej FreeSCO + paczka Justice i działa tam ślicznie sam sprawdza ilość aktywnych kompow i dzieli pamo na ich ilość

http://www.freesco.pl/html/
http://download.freesco.pl/freesco/freesco-032.zip
http://download.freesco.pl/polish03/mrtg-just.txt
http://download.freesco.pl/polish03/mrtg-just_3.5.2v2
http://download.freesco.pl/polish03/mrtg-just_3.5.2v2.tgz
http://mat1l9s.w.interia.pl/

b.r.
 
zip

Cytat

doownoland jest w skrypcie jeden

upload jest tylko jeden, downloady są dwa DLgwar. i DLmax.

Cytat

jest jeszcze jedna możliwość czyli automat tzw pełny: daje temu który potrzebuje a bierze temu który nie potrzebuje w tej chwili trafficu, jeśli ten co nie potrzebował nagle zechce coś ściągać to wtedy skrypt by mu przyznawał traffic a zabierał temu co ma go najwięcej

przecież właśnie tak teraz jest, użytkownik który nagle potrzebuje łącza dostaje tyle ile ma zagwarantowane a ten który miał więcej zostaje automatycznie przycięty..
WRT54GL v1.1 Tomato v1.11
WRT54GL v1.1 Tomato v1.11
PAP2t Stock firmware 5.1.3-LS + IPFON
Script Generator 1.00 robsonn'a Smile
 
robsonn
VIPER_69 nie zrozum mnie źle, ale chyba używasz innego generatora niż ja Wink Resztę informacji napisał już wyżej kolega zip.
robsonn załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez robsonn dnia 06-12-2006 01:09
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
valdman
Czy możliwe jest do zrobienia by belka z dostępnym jeszcze DL i UP była wyświetlana też przy definiowaniu nowego użytkownika lub edytowaniu już istniejącego?

pozdrawiam
valdman
Edytowany przez valdman dnia 06-12-2006 08:55
wndr3700v2 - 1.0.0.12
wrt54g v3.1 - tomato v 1.06 - pap2
 
robsonn
valdman też mnie to bołało, że belki musiały znikać i zasadniczo nie były widoczne w najbardziej potrzebnym momencie Wink Ale poradziłem sobie już z tym także w następnej wersji będą widoczne cały czas.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
wskrzesiciel
Witam!
Skoro braku zadnych uwag odnosnie generatora to prosze:
1. Po pierwsze mysle, ze mozna by sprobowac zmniejszyc kod wynikowy, niewiem czy sie myle, ale dla prezykladu(przepraszam za wielkosc masy tekstowej)
1.a. Czy jezeli uzytkownicy ktorzy sie powtarzaja(chodzi mi o przyznane transfery!!) mozna by zmiejszyc kod wycinajac czec kodu przez klasyfikacje do tych samych zmiennych.Powiedzmy mialem 11 userow gdzie zaczynamy od 1:10 do 1:21(do 1:10 do 1:13 potem od 1:14 od 1:20, dalej od 1:21 do 1:22) to mozna by regulki zmiejszyc do :

$TCA parent 1:1 classid 1:10 htb rate 512kbit ceil 2048kbit prio 2
$TCA parent 1:1 classid 1:14 htb rate 256kbit ceil 512kbit prio 2
$TCA parent 1:1 classid 1:21 htb rate 128kbit ceil 256kbit prio 2

$TQA parent 1:10 handle 10: $SFQ
$TQA parent 1:14 handle 14: $SFQ
$TQA parent 1:21 handle 21: $SFQ

$TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 10 fw flowid 1:10
$TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 14 fw flowid 1:14
$TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 21 fw flowid 1:21

Tu przechodzimy do przypisania predkosci dla danego adresu. czy mozna zrobic to tak(jakos tak to musi dzialac)??Czy mozna to jakos tak skrocic??Jak to by dzialalo to juz skrypt by zlecial mysle o jakies powiedzmy 20% z wielkoscia, w zaleznosci od tych samych transferow dla roznych userow

iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 172.25.7.11 -j MARK --set-mark 10
iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 172.25.7.13 -j MARK --set-mark 10
czyli przypisujemy do danej zmiennej...
tutaj kolejne wpisy...
iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 172.25.7.21 -j MARK --set-mark 14
iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 172.25.7.22 -j MARK --set-mark 14
...
iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 172.25.7.105 -j MARK --set-mark 21
iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 172.25.7.106 -j MARK --set-mark 21

z connlimit mozna by jakos zrobic podobnie, chco nie za bardzo przychodzi mi jak...

1.b. Co do zmniejszenia kodu.Mozna by zrobic mozliwosc wprowadzania danych zakresow czy grup ., obecnie jest tak, ze dany zakres czy grupa, ma dane transfery.Mozna by, ze kazdy user ma transfer przypisany bedac w danej grupie czy zakresie.Chodzi mi o transfer grupy czy zakresu dl akzdego usera
Pomysl z grupami w tej formie tez pozwala zmniejszyc kod, ale u mnie nie dzialalo to sensownie, zaczalem zjadac innemu userowi wiekszosc pasmo, ograniczalo mi pasmo, ale to nie byl efekt pozadzny.Kazzdy powinien miec swoje pasmo

Przyklad grupa od 192.168.0.2 do 192.168.0.12 transfer Down 512 Up 128
Wtedy bysmy mieli jedna grupe w ktorej kazdy user ma swoje 512 i 128 czyli w sumie wychodzi DOWN 5120 UP 1280.
Chodzi mi o to by zrealizowac to 10razy krocej omiajajac classid dla kazdego z osobna.
Jezeli tu cos pomylilem i generator juz tak dziala, to wielkie sorry, ale u mnie z zakresami i grupami przypisuje transfer wszystkim userom jak do danej grupy, czyli wedle mnie tak jak to zostalo napisane,.Ja bym chcial to wiedziec troche inaczejWinkj.w
1.c.To tak dla RobsonnaWink Jezeli robimy juz tak :

TCA="tc class add dev br0"
TFA="tc filter add dev br0"
TQA="tc qdisc add dev br0"
SFQ="sfq perturb 10"

to dlaczego by nie tak :

C="tc class add dev br0"
F="tc filter add dev br0"
Q="tc qdisc add dev br0"
S="sfq perturb 10"

chyba, ze musza byc 3znakiWink
Przepraszam, ale walcze z Tomato o kazdy bajt.Dlaczego by nie wprowadic nie 4kB, 8kB a powiedzmy 20kB.Jakie jest realna sensowna wielkosc skryptu w firewall-u??Ja mam GS 8MB 32MB wiec pamieci mi starczy. Na jaki adres pisac do Jona??

2. No i najwazniejsza rzecz, UPLOAD!!!
Rozumiem problemy z IMQ, ja napisze do JonaGrinajcie tylko maila bo jakos nie znalazlem, choc za dobrze nie szukalem..
Upload gwarantowny i maksymalny powinien byc!!!
Powinien byc jezeli ma byc nawet kosztem brakiem po WIFI!!
Przy obecnych cenach GL po 230PLn, mozna to zawsze zrealizowac UPload majac dwa WRT54GL, jedn jako AP, drugi tylko jako router bez WIFI, ewentualnie wlaczone tylko do zarzadzania..
3.Czy mozna polaczyc funkcjonalnosc generatora w wersji 0.21 z 0.19.Powiedzmy z 0.21 mamy fragmenty skryptu z downloadem i innymi rzeczami, a z 0.19 bierzemy tylko UPload.

Najwazniejsze czy kontorla UPloadu po LANie jest dobrze napisana, czy tam tez jest male oszustwo??Jak to polaczyc w calosc??

Wielkie sorry za wydluzony post, ale generatorek trzeba rozwijacSmile
Robsonn szacunek za cala Twoja prace z GeneratorkiemGrin
 
robsonn

Cytat

wskrzesiciel napisał/a:
1.a. Czy jezeli uzytkownicy ktorzy sie powtarzaja(chodzi mi o przyznane transfery!!) mozna by zmiejszyc kod wycinajac czec kodu przez klasyfikacje do tych samych zmiennych.Powiedzmy mialem 11 userow gdzie zaczynamy od 1:10 do 1:21(do 1:10 do 1:13 potem od 1:14 od 1:20, dalej od 1:21 do 1:22) to mozna by regulki zmiejszyc do :

$TCA parent 1:1 classid 1:10 htb rate 512kbit ceil 2048kbit prio 2
$TCA parent 1:1 classid 1:14 htb rate 256kbit ceil 512kbit prio 2
$TCA parent 1:1 classid 1:21 htb rate 128kbit ceil 256kbit prio 2

$TQA parent 1:10 handle 10: $SFQ
$TQA parent 1:14 handle 14: $SFQ
$TQA parent 1:21 handle 21: $SFQ

$TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 10 fw flowid 1:10
$TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 14 fw flowid 1:14
$TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 21 fw flowid 1:21
...

Na takiej zasadzie działają właśnie grupy użytkowników. Wystarczy, że stworzysz grupę w generatorze i będzie to wyglądać tak samo. Tyle, że mają wtedy wspólny transfer.

Cytat

1.b. Co do zmniejszenia kodu.Mozna by zrobic mozliwosc wprowadzania danych zakresow czy grup ., obecnie jest tak, ze dany zakres czy grupa, ma dane transfery.Mozna by, ze kazdy user ma transfer przypisany bedac w danej grupie czy zakresie.Chodzi mi o transfer grupy czy zakresu dl akzdego usera
Pomysl z grupami w tej formie tez pozwala zmniejszyc kod, ale u mnie nie dzialalo to sensownie, zaczalem zjadac innemu userowi wiekszosc pasmo, ograniczalo mi pasmo, ale to nie byl efekt pozadzny.Kazzdy powinien miec swoje pasmo

Stworzenie podklas danej klasy spowoduje efekt odwrotny tzn. skrypt spuchnie gdyż dla każdego użytkownika w danej grupie będzie musiała być dodana jedna linia z definicją podklasy i prędkości jakie może osiągać w grupie.

Cytat

Przyklad grupa od 192.168.0.2 do 192.168.0.12 transfer Down 512 Up 128
Wtedy bysmy mieli jedna grupe w ktorej kazdy user ma swoje 512 i 128 czyli w sumie wychodzi DOWN 5120 UP 1280.

czyli żeby wykonać to potrzebujesz 1 definicji klasy (grupy 5632/1408) i 11 definicji podklas (pasmo dla każdego usera w grupie 512/128) co daje w sumie 12 linii zamiast 1 ;)

Cytat

Jezeli tu cos pomylilem i generator juz tak dziala, to wielkie sorry, ale u mnie z zakresami i grupami przypisuje transfer wszystkim userom jak do danej grupy,

Tak ma działać - po to masz SFQ, żeby użytkownicy w danej grupie się nie pozabijali.

Cytat

TCA="tc class add dev br0"
TFA="tc filter add dev br0"
TQA="tc qdisc add dev br0"
SFQ="sfq perturb 10"
to dlaczego by nie tak :
C="tc class add dev br0"
F="tc filter add dev br0"
Q="tc qdisc add dev br0"
S="sfq perturb 10"

Dlatego, że mi jest wygodniej i ławtiej odczytać w kodzie btw oszczędasz na tym 8 bajtów ;)
Jeżeli maz problemy z długością skryptu i nie możesz wcisnąć go w 8 kB (co byłoby dziwne) to daj mi znać na priva.

Cytat

Na jaki adres pisac do Jona??


noxxic@gmail.com


Cytat

2. No i najwazniejsza rzecz, UPLOAD!!!
...
Powinien byc jezeli ma byc nawet kosztem brakiem po WIFI!!

było już wałkowane - skrypt jest pewnym kompromisem. Co z tego, że uruchomisz poprawnie upoad dynamiczny jak przestanie działać QoS ?
Coś za coś - jak na razie obecne rozwiązanie jest najbardziej optymalnym.
Btw. to, że ty nie używasz wifi to nie znaczy, że inni go nie używają ;)

Cytat

3.Czy mozna polaczyc funkcjonalnosc generatora w wersji 0.21 z 0.19.Powiedzmy z 0.21 mamy fragmenty skryptu z downloadem i innymi rzeczami, a z 0.19 bierzemy tylko UPload.

Nie da rady.

Cytat

Najwazniejsze czy kontorla UPloadu po LANie jest dobrze napisana, czy tam tez jest male oszustwo??Jak to polaczyc w calosc??

w 0.19 był pewien kant działający na WRT. Na 0.21 jest już poprawnie napisana. Jak już mówiłem, aby mieć dynamiczny upload wystarczy wygeenrować sobie skrypt dla vlan1 (opcje zaawansowane), ale wtedy przestanie działać QoS ;)
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 19

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,489,825 unikalnych wizyt