18 Października 2021 00:19:54
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato

Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Włączenie interfej...
· Własny NAS na Xpeno...
· [S] ASUS RT-AC66U
· pi-hole na tomato?
· Słaby zasięg Synol...
· IPS i EoIP
· Asus RT-AX55 vs RT-A...
· Udostępnienie inter...
· Proxmox pytania
· Problemy z WiFi
· niepoprawny timestam...
· OpenVPN - problem z ...
· nie odtwarza po LAN
· Połączenie bez zew...
· [Zapowiedź] Kompute...
· [S] Wyprzedaż z szu...
· Konfiguracja serwera...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [628]
· [MOD] FreshTomato... [331]
· Własny NAS na Xp... [41]
· pi-hole na tomato? [8]
· [S] ASUS RT-AC66U [4]
· Asus RT-AX55 vs R... [4]
· [HOWTO] Kompilacj... [3]
· Słaby zasięg Sy... [3]
· Włączenie inter... [2]
· IPS i EoIP [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
37% [146 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [204 głosów]

Atheros
Atheros
5% [21 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [2 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [4 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
3% [12 głosów]

Ogółem głosów: 393
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.236.253.192
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki router kupić? Zestawienie routerów obsługujących TOMATO.
jurekk
chyba wsztstkie routery ARM ocierają się o tą granicę tj są od 800 do 1000 ale przy przyspieszeniu sprzętowym - tj CTF on co pozbawia routery pewnych funkcji QOS itp.

Z tego co piszą w necie najlepszym wyborem chyba obecnie jest ac86u niestety to z 3 generacje jest do przodu w stosunku do tomato a nawet DDWRT więć pozostaje RMERLIN
ax56u Rmerlin Aimesh
ea6500v2 cfe xvortex (custom) Rmerlin node Aimesh

pasazer
Dziękuję. RMerlin nie stanowi problemu. Nawet w obecnym AC68 na niego przeszedłem i jestem bardzo zadowolony.

Czyli polecasz ac86? Przyznam się, że trochę się pogubiłem w nazewnictwie Asusa... są jeszcze modele 87, 88, 3100, 3200, 5300...

jurekk
Nazwa i wzornictwo z tego co czytałem specjalnie nawiązuje do hitu jakim był i jest nadal ac68u
https://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/33158-asus-rt-ac86u-dual-band-ac2900-wireless-router-reviewed?limitstart=0
ax56u Rmerlin Aimesh

pasazer
czyli obecnie model ac86 jest najmocniejszym routerem od Asusa?

jurekk
Może nikoniecznie bo zalezy na jaki parametr patrzeć : no ma procesor szybki
A53 @ 1.8 GHz
Sporo ram
512 MB
wyglad "ludzki" tj nie zajmuje pół biurka ;-)
I najważniejsze cena w okolicy 200 usd a widziałem okazje z chin że taniej można było kupić i sie poważnie nad nim zastanawiałem, no serwer multimediów itp na takim procku by fajnie chodził
ax56u Rmerlin Aimesh

Blacon
Asus rt ac86u to mocny sprzęt i co ważne racjonalnie wyceniony w przeciwienstwie do ac5300. W 86 openvpn ma super wynik. U mnie chodzi od kilku dni i jest stabilny. Zastąpiłem nim Synology rt2600ac

pasazer
Mam jeszcze takie pytanie. Operator nie jest w stanie ustawić jego routera w tryb bridge. Od kilku lat rozwiązuje to w ten sposób, że mój router stoi za tym od operatora (w DMZ). Tak wiem - jest podwójne NATowanie ale nic z tym nie można raczej zrobić.

Ale pytanie dotyczy obciążenia CPU i całego routera. Który dostaje bardziej w kość? Ten pierwszy czy ten w DMZ? Wszystkie urządzenia w domu łączą się z tym drugim. W pierwszym jest wyłaczone wifi - jest tylko podpiety ze swojego LAN do WAN drugiego routera.

chans
Coś w cenie do około 300 PLN jest warte zakupu? Wifi 2,4 i 5 GHz jest wymagane, usb do dysku będzie często wykorzystywane.

majkel152

Cytat

pasazer napisał(a):

Mam jeszcze takie pytanie. Operator nie jest w stanie ustawić jego routera w tryb bridge. Od kilku lat rozwiązuje to w ten sposób, że mój router stoi za tym od operatora (w DMZ). Tak wiem - jest podwójne NATowanie ale nic z tym nie można raczej zrobić.

Ale pytanie dotyczy obciążenia CPU i całego routera. Który dostaje bardziej w kość? Ten pierwszy czy ten w DMZ? Wszystkie urządzenia w domu łączą się z tym drugim. W pierwszym jest wyłaczone wifi - jest tylko podpiety ze swojego LAN do WAN drugiego routera.

ten operatora bo to najtańszy sprzęt jest żeby tylko działał, poza tym to jakiś lipniak jest i woli kisić pppoe na swoim gracie i tam limitować transfery - przynajmniej u mnie tak głąby robią

Połączony z 11 październik 2018 00:00:01:

Cytat

chans napisał(a):

Coś w cenie do około 300 PLN jest warte zakupu? Wifi 2,4 i 5 GHz jest wymagane, usb do dysku będzie często wykorzystywane.

coś ala asus ac56u używka jak najbardziej , ew podobne
Edytowany przez majkel152 dnia 11-10-2018 00:00
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://imgur.com/I4Li5lr, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile

dertyh5
Potrzebuję kupić 6 routerów wifi, a w zasadzie access point'ów. Pora wymienić WAP54G.
Standard N, dobrze aby chodziły na tomato/dd-wrt/openwrt ... Możliwie niedrogie, nowe (faktura).
Typowałem TL-WR841N, ale pod ddwrt wydajność wifi to ok 50Mbit.
Jakiś inny pomysł?

jurekk
a może ap kup ;-)
jak z toamto rotyery to chyba rt-n12u_d1 chyba najtaniej a chodzą w miarę
ax56u Rmerlin Aimesh

danielz
Witam. Około 10 lat temu robiłem osiedlową sieć z wykorzystaniem Linksys WRT54GL 1.1. W zeszłym roku aktualizowałem tomato, ale już nie pamiętam do jakiej wersji.

Od miesiąca linksys zacząć świrować. Chciałem wykonać kolejną aktualizację ale tych wersji, modeli tomato itd jest tyle, że poległem (tyle dobrych zmian przez tyle lat). Wydawało mi się, że wybrałem odpowiednią wersję, niestety Linksys umarł.

Wspólnota będzie miała niebawem xDSL'a, modem z Orange. Planuję kupić nowy ruter, który ogarnie sieć gigabitową. (Docelowo będzie wymieniony niezarządzony przełącznik, wydaje mi się, że firmy cisco).

Polećcie proszę jakieś gotowe rozwiązanie. Sprzęt + świeże tomato. W zasadzie zależy mi tylko i wyłącznie na portach gibabitowych, świeżej aktualizacji tomato i obsłudze script generator, żeby w miarę dzieliło łącze gdyby nagle każdy chciał korzystać z internetu.

Fajnie jakby cena zamknęła się w kwocie do 500zł.

Tak na szybko czytając widziałem pozytywne komentarze o Asus RT-N18U.

Pozdrawiam.

Blacon
Może lepiej dołożyć około 150zł do budżetu i kupić Netgear R7000.

majkel152
rb4011
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://imgur.com/I4Li5lr, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile

cyberbob32
Polecam MikroTik RouterBOARD RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN koszt okolo 900
Asus RT-AX89X
Qnap TS-1079 Pro
Qnap TS-653D
Qnap QSW-M408-2C

Blacon

Cytat

cyberbob32 napisał(a):

Polecam MikroTik RouterBOARD RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN koszt okolo 900

Jak to polecasz to gdzie to można kupić w Polsce?

sszpila
Np tu: https://www.mikrotik.org.pl/?produkt,...odukt,6421
W zeszłym tygodniu kupiłem tą wersje bez wifi i migruje konfigurację ze starego cloud switch'a
APU2E4 4GB OpenWRT Snapshot
UAP-AC LITE
Xpenology@Microserver gen8

Blacon
Model z WifI nie jest nigdzie dostepny w PL. Jak narazie mozna go dostać od reki w USA. Nie ma też nigdzie testow tego sprzętu.

cyberbob32
https://www.wisp.pl/p6422,routerboard-rb4011igs-5hacq2hnd-in.html jest w drodze cena jest już podana
Asus RT-AX89X
Qnap TS-1079 Pro
Qnap TS-653D
Qnap QSW-M408-2C

chans
U mnie pojawił się R7000 - zobaczymy co z tego wyjdzie Smile

Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,039
· Najnowszy użytkownik: PM2021
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

AdrianAdi
05-10-2021 23:03
Przymierzam się do kupna takiego i mam kilka pytań z tym zwoązanych

AdrianAdi
05-10-2021 23:02
Jest tu kto?

AdrianAdi
05-10-2021 22:59
Witam mam pytanie odnośnie routerów gamingowych do ps4 czyli konsoli

Maniek91PL
04-09-2021 10:34
Wink super ! Dzięki ! Adooni ! już testuje co i jak

Adooni
04-09-2021 06:31
sprawdzasz w status - overview, a zmieniasz w Basic - Network

Maniek91PL
03-09-2021 22:37
jak sprawdzić i zmienić kanał w wifi 2.4 w tomato ? Shock

goof3r
23-07-2021 16:21
Mi chodziło w sekcji VPN bo w WAN to nic mi nie da jak zmienie....

Adooni
22-07-2021 21:34
nie mam pod reka FT ale powinno to byc w WAN Settings -Type - L2TP. Jest tam tez pole L2TP Server

goof3r
22-07-2021 20:08
Witam, takie małe pytanie mam, czy w najnowszej wersji freshtomato jest możliwosć postawienia serwera/klienta VPN L2TP ?

Maniek91PL
20-07-2021 13:55
potwierdzam, wyczyściłem przeglądarkę, działa teraz prawidłowo na najnowszym freshtomato ! Dzięki jeszcze raz

45,534,005 unikalnych wizyt