28 Marca 2024 11:14:44
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [26]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.200.196.114
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki router kupić? Zestawienie routerów obsługujących TOMATO.
pasazer
Dziękuję. RMerlin nie stanowi problemu. Nawet w obecnym AC68 na niego przeszedłem i jestem bardzo zadowolony.

Czyli polecasz ac86? Przyznam się, że trochę się pogubiłem w nazewnictwie Asusa... są jeszcze modele 87, 88, 3100, 3200, 5300...
 
jurekk
Nazwa i wzornictwo z tego co czytałem specjalnie nawiązuje do hitu jakim był i jest nadal ac68u
https://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/33158-asus-rt-ac86u-dual-band-ac2900-wireless-router-reviewed?limitstart=0
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
pasazer
czyli obecnie model ac86 jest najmocniejszym routerem od Asusa?
 
jurekk
Może nikoniecznie bo zalezy na jaki parametr patrzeć : no ma procesor szybki
A53 @ 1.8 GHz
Sporo ram
512 MB
wyglad "ludzki" tj nie zajmuje pół biurka ;-)
I najważniejsze cena w okolicy 200 usd a widziałem okazje z chin że taniej można było kupić i sie poważnie nad nim zastanawiałem, no serwer multimediów itp na takim procku by fajnie chodził
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
pasazer
Mam jeszcze takie pytanie. Operator nie jest w stanie ustawić jego routera w tryb bridge. Od kilku lat rozwiązuje to w ten sposób, że mój router stoi za tym od operatora (w DMZ). Tak wiem - jest podwójne NATowanie ale nic z tym nie można raczej zrobić.

Ale pytanie dotyczy obciążenia CPU i całego routera. Który dostaje bardziej w kość? Ten pierwszy czy ten w DMZ? Wszystkie urządzenia w domu łączą się z tym drugim. W pierwszym jest wyłaczone wifi - jest tylko podpiety ze swojego LAN do WAN drugiego routera.
 
chans
Coś w cenie do około 300 PLN jest warte zakupu? Wifi 2,4 i 5 GHz jest wymagane, usb do dysku będzie często wykorzystywane.
 
majkel152

Cytat

pasazer napisał(a):

Mam jeszcze takie pytanie. Operator nie jest w stanie ustawić jego routera w tryb bridge. Od kilku lat rozwiązuje to w ten sposób, że mój router stoi za tym od operatora (w DMZ). Tak wiem - jest podwójne NATowanie ale nic z tym nie można raczej zrobić.

Ale pytanie dotyczy obciążenia CPU i całego routera. Który dostaje bardziej w kość? Ten pierwszy czy ten w DMZ? Wszystkie urządzenia w domu łączą się z tym drugim. W pierwszym jest wyłaczone wifi - jest tylko podpiety ze swojego LAN do WAN drugiego routera.


ten operatora bo to najtańszy sprzęt jest żeby tylko działał, poza tym to jakiś lipniak jest i woli kisić pppoe na swoim gracie i tam limitować transfery - przynajmniej u mnie tak głąby robią

Połączony z 11 październik 2018 00:00:01:

Cytat

chans napisał(a):

Coś w cenie do około 300 PLN jest warte zakupu? Wifi 2,4 i 5 GHz jest wymagane, usb do dysku będzie często wykorzystywane.


coś ala asus ac56u używka jak najbardziej , ew podobne
Edytowany przez majkel152 dnia 11-10-2018 00:00
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
dertyh5
Potrzebuję kupić 6 routerów wifi, a w zasadzie access point'ów. Pora wymienić WAP54G.
Standard N, dobrze aby chodziły na tomato/dd-wrt/openwrt ... Możliwie niedrogie, nowe (faktura).
Typowałem TL-WR841N, ale pod ddwrt wydajność wifi to ok 50Mbit.
Jakiś inny pomysł?
 
jurekk
a może ap kup ;-)
jak z toamto rotyery to chyba rt-n12u_d1 chyba najtaniej a chodzą w miarę
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
danielz
Witam. Około 10 lat temu robiłem osiedlową sieć z wykorzystaniem Linksys WRT54GL 1.1. W zeszłym roku aktualizowałem tomato, ale już nie pamiętam do jakiej wersji.

Od miesiąca linksys zacząć świrować. Chciałem wykonać kolejną aktualizację ale tych wersji, modeli tomato itd jest tyle, że poległem (tyle dobrych zmian przez tyle lat). Wydawało mi się, że wybrałem odpowiednią wersję, niestety Linksys umarł.

Wspólnota będzie miała niebawem xDSL'a, modem z Orange. Planuję kupić nowy ruter, który ogarnie sieć gigabitową. (Docelowo będzie wymieniony niezarządzony przełącznik, wydaje mi się, że firmy cisco).

Polećcie proszę jakieś gotowe rozwiązanie. Sprzęt + świeże tomato. W zasadzie zależy mi tylko i wyłącznie na portach gibabitowych, świeżej aktualizacji tomato i obsłudze script generator, żeby w miarę dzieliło łącze gdyby nagle każdy chciał korzystać z internetu.

Fajnie jakby cena zamknęła się w kwocie do 500zł.

Tak na szybko czytając widziałem pozytywne komentarze o Asus RT-N18U.

Pozdrawiam.
 
majkel152
rb4011
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
cyberbob32
Polecam MikroTik RouterBOARD RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN koszt okolo 900
Asus RT-AX89X
 
sszpila
Np tu: https://www.mikrotik.org.pl/?produkt,...odukt,6421
W zeszłym tygodniu kupiłem tą wersje bez wifi i migruje konfigurację ze starego cloud switch'a
APU2E4 4GB OpenWRT Snapshot
UAP-AC LITE
Xpenology@Microserver gen8
 
cyberbob32
https://www.wisp.pl/p6422,routerboard-rb4011igs-5hacq2hnd-in.html jest w drodze cena jest już podana
Asus RT-AX89X
 
chans
U mnie pojawił się R7000 - zobaczymy co z tego wyjdzie Smile
 
bigl
Czy jest jakiś router z FreshTomato i z dobrze działającym dual band? Chcę wymienić router na taki i zacząłem patrzeć, ale jak widzę to większość na FreshTomato ma problem z 5GHz. Albo z zasięgiem, albo z wydajnością. I w efekcie dla osób chcścych wydajnych i silnych obu bandów pozostaje oryginalny soft.
A może się mylę i jakiś model ominąłem?
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
pedro
Asus AC3200
Jedno radio 2,4 i dwa radia 5.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
telemach123
szukam czegoś skromnego do 150zł nówka dla niewielkiego biura; sprzęt zostanie tam pewnie na dłuższy czas więc myślałem o czymś z AC 5 GHz ale może też być n oraz koniecznie stabilnym alternatywnym firmware bo będę chiał odpalić VPN dla zdalnego dostępu do sieci wewnętrznej

wydawałoby się że RT-AC51U się nada ale nie bardzo jest na listach wspieranych przez alternatywny firmware, zostaje jeszcze N12
 
djwujek
Za taka cenę o 5Ghz zapomnij wogule
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
telemach123
OK to co polecisz w większym budżecie ? może RT-AC53
Edytowany przez telemach123 dnia 22-01-2019 11:09
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,416,452 unikalnych wizyt