04 Maja 2024 12:50:50
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.141.199.243
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki router kupić? Zestawienie routerów obsługujących TOMATO.
gfc84
Czyli do 300 zł brać RT-N18U czy RT-AC1200G+??? Czy jeszcze coś innego?
 
mosao
@gfc84: dołóż 55 i zapraszam https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=19971
TL-WDR4300 @OpenWrt Barrier Breaker
 
gfc84
@mosao Dzięki za info, spróbuję wylicytować, ale pewnie i tak cena skoczy do 400 Grin A ten router co masz w opisie TL-WDR4300 czy nawet TL-WDR3600 nie wystarczyłyby do takich prostych zastosowań na łączu 100mb?

Gdyby mi się nie udało to ponawiam pytanie "Czyli do 300 zł brać RT-N18U czy RT-AC1200G+??? Czy jeszcze coś innego?"
 
djwujek
Zależy czy potrzeba ci radia 5ghz czy w twoim mieszkaniu jest dużo sieci 2.4 jesli tak bież RT-AC1200G+ ale pod to nie ma Tomato jesli jest mało sieci bież RT-N18U ja osobiście nie lubię tp-link
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
mosao
@gfc84:100megowe łącze obsługuje bez problemu. Z wifi też. Tylko to już nie najnowsza konstrukcja, ale daje radę
@djwujek: bierz słownik zamiast dawać takie porady
TL-WDR4300 @OpenWrt Barrier Breaker
 
gfc84
Niestety nie wygrałem aukcji na allegro i ASUS RT-AC56U poszedł się j....ć Sad Teraz dylemat co wybrać do prostej sieci w bloku, żeby router dobrze poradził sobie z łączem 100mb? Widzę, że za 160 zł jest Tenda n60 w dziale z ogłoszeniami sprzedaży warto?
 
Adooni
jak mieszkasz w bloku i bedziesz uzywac Wi-Fi to muszisz miec radio 5GHz. 2.4 jest pewnie tak przeciazona ze mozesz sobie podarowac - sprawdz to np programem wi-fi analyzer pod androidem.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
szymko1995
Jeśli nie potrzebujesz tomato to rt-ac1200g+ po taniości albo rt-ac56u do tomato.
WNR3500Lv1+RT-AC56U @Tomato
Syno DS116+WD10EFRX
 
gfc84
Najbardziej zależy mi na tym żeby odpalić router i o nim zapomnieć ;p Chodzi mi o szybkość i stabilność łącza zarówno po kablu jak i po wifi. Tomato nie jest mi potrzebne przynajmniej na teraz. Narazie nie mam zamiaru nic więcej kombinować a zapewne prędzej czy później tomato pojawi się i dla tego modelu prawda?

Dobra z dwójki RT-N18U, RT-AC1200G+ biorę tego drugiego, zdam relację jak wrażenia Smile
 
szymko1995
Ze względu na dostępną pamięć @shibby coś się nie pali. Z resztą ma ku temu powody, bo zapaleni tomaciarze kupują rt-ac56u i wyżej z większą ilość pamięci.

Jak chcesz o nim zapomnieć, to wystarczy.
Najważniejsze, że ma mocny cpu i wifi ac 5GHz, co w przyszłości pozwoli odetchnąć portfelowi (nie trzeba będzie wymieniać przy internecie np. 300-500Mbps).

Test:
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=20211
WNR3500Lv1+RT-AC56U @Tomato
Syno DS116+WD10EFRX
 
gfc84
Kupiłem RT-AC1200G+ podłączyłem i siedzę i płaczę bo albo jestem za głupi albo w oprogramowaniu firmowym asusa nie ma opcji przypisania innego adresu mac niż fabryczny a mój bez tego nie skorzystam z neta mojego dostawcy... jakaś rada czy mogę otwierać okno i machnąć tą czarną puszką za okno..... ;/ tak na marginesie dodam że mój dlink dir-300 z 1865 r. miał taką opcję i nie trzeba jej było zbytnio szukać Sad(((

Połączony z 13 maj 2016 20:42:22:
Dobra jestem debilem, można skasować oba te posty ;p
Edytowany przez gfc84 dnia 13-05-2016 20:42
 
wolf_kain
Witam
Upatrzyłem sobie Asusa RT-AC55U ale nie widzę na jego temat zbyt dużo w sieci, żeby nie powiedzieć, że prawie nic. Pytanie do specjalistów czy to dobry wybór ? Chce wydać góra 400 złotych i jestem zdecydowany na Asusa. Mieszkanie to 50 metrów w bloku gdzie jest pełno sieci wifi. Operator to Toya z łączem 18/4 ale w przyszłości nie wykluczam zwiększenia przepustowości. Do routera będzie podłączony kablem jeden PC oraz po wifi : laptop, smart TV, kamera IP oraz dwa telefony. Zależy mi na portach USB2 i USB3. Do USB2 będzie podpięty dysk 1TB a do USB3 szybki pendrive. Na pewno chcę mieć 2 zakresowy router i możliwość ustawienia sieci dla gości bo czasem na moim wifi leci 8 telefonów gościnnych. Wybór cena do możliwości wskazywałby właśnie model RT-AC55U, ale w sieci nie ma o nim wzmianki. Jakieś sugestie ? Od razu uprzedzam, że nie zamierzam grzebać się w alternatywnych oprogramowaniach. Router ma zostać raz skonfigurowany i śmigać bez problemów przez lata. W drugim mieszkaniu mam starego Linksysa WRT54G. Kupiłem go 11 lat temu, raz skonfigurowałem i do tej pory działa bez zająknięcia i zaglądania do niego. Chciałbym teraz nabyć coś równie bez problematycznego w użytkowaniu.

Pozdrawiam
Edytowany przez wolf_kain dnia 31-05-2016 21:45
 
majkel152
to https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=20211

lub jeszcze lepszyhttps://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=18046 np tu aukcjahttp://allegro.pl/asus-rt-ac56u-nowy-...57833.html
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
evangelion69
z wysyłką kosztuje tyle co nowy...
Mikrotiki
 
wolf_kain
W domu już jest Asus RT-AC56U i prawie wszystko śmiga. Net jest i działa ale za żadne diabły nie mogę podpiąć się do FTPa z netu. Niby cała rejestracja DDNS poszła OK, po lanie idzie, z apki po androidzie na wifi też, ale jak próbuje wpisać w przeglądarkę ftp://xxxxx.asuscomm.com to wywala, że ta strona jest nieosiągalna. Natomiast w zakładce WAN/DDNS wyświetla taki komunikat: "Router sieci bezprzewodowej aktualnie wykorzystuje prywatny adres IP WAN. Router ten może znajdować się w środowisku wielu NAT, a w tym środowisku usługa DDNS nie może działać.". Czy to oznacza, że mogę zapomnieć o serwerze FTP u siebie ?
Edytowany przez wolf_kain dnia 02-06-2016 21:42
 
oceanboy
Kilka razy czytałem o AC56 i według mnie Sprzedający z Alegrosza podszedł profesjonalnie do tematu. Zasięg - kiepski, tak samo jak na AC68. A czy ktoś może mi porównać radio do TP-Linka 1043NDv2? Przydałoby się 5 GHz i AC, ale (router stoi na poddaszu, na I piętrze sygnał idealny, na parterze także, w piwnicy nieco niższy, ale nie zrywa) już teraz jestem niemal pewny, że 80 m wokół domu mi nie obejmie. A na 5 GHz pewnie będzie jeszcze gorzej. Mam rację czy moje obawy są nieuzasadnione?
 
majkel152
to zależy, lepiej czasem postawić jakiegoś taniego apeka tam gdzie słabszy zasięg podpięty kablem do głównego routera niż szukać czegoś z bardzo mocnym radiem i wywalić na niego kupę kasy ;p
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
oceanboy
Tu nie chodzi tylko o zasięg. Na prędkości też mi zależy. 1043NDv2 przepycha mi "tylko" 75 Mbps. W teście "mały, ale wariat..." ktoś się żali, że ma pobieranie rzędu 7 MB/s, czyli mniej niż ja obecnie na routerze połowę tańszym.
Mam chrapkę żeby osiągnąć na WAN-WLAN pełną prędkość swojego łącza, czyli 100 Mb/s, ale zmiłujmy się nie 6 metrów od routera, lecz 30 Smile
Jeżeli to nierealne to wolę obniżyć prędkość u Operatora niż niepotrzebnie wydawać kasę.
Mój TP-Link już więcej nie da rady. Zmieniłem m.in. karty do testów na Intel 7260 oraz Dell 1550 i nic się nie zmieniło względem oryginalnie wstawionego Atherosa 1x1:1. Przetestowałem też bez rezultatu, LuCi, Gargoyle czy DD-WRT.
Edytowany przez oceanboy dnia 02-06-2016 23:56
 
damianssj661
Potrzebuję router na działkę na niewielką powierzchnię do 3g/lte. Na razie w zasięgu jest H+ ale w przyszłym roku chyba będzie lte.
Mam nieużywany modem Huawei E3372 więc wolałbym kupić router z usb niż droższy z wbudowanym modemem. Co taniego ale sprawdzonego mogę kupić bym po postawieniu nadajnika lte nie musial zmieniać?
ASUS RT-AC56U
 
oceanboy
TP-Link 1043ND mam i idzie jak burza. Jeśli osiągniesz powyżej 80 Mbps to niestety, ale na WiFi tego nie ugrasz.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 25

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,559,782 unikalnych wizyt