02 Maja 2024 15:07:41
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.58.137.218
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
dar3k
spróbuj pobierać jakiś plik, bo jeżeli masz włączony tryb oszczędzania prądu to on może linkować z niższą prędkością - ja na dell'u z intelem 7260 tak mam - a jak ściąga coś z NASa to po chwili rożnie do 867 Smile
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
Bezan
Cześć,
W dość starym routerze Asus RT-N10U vB1 mam internet tylko WLAN przez modem wpięty w USB. Wersja tomato to 137.
Problem polega na tym, że po restarcie routera nie potrafi on sam nawiązać połączenia. Cały czas jest napis "Connecting". Jeśli ręcznie kliknę "Connect" po 2-3s jest już połączenie.

Czy da się coś zrobić by po restarcie łączył się automatycznie bez konieczności logowania i ręcznego nawiązywania połączenia?

Z góry dzięki za pomoc
 
enigma

Cytat

Bezan napisał(a):

Cześć,
W dość starym routerze Asus RT-N10U vB1 mam internet tylko WLAN przez modem wpięty w USB. Wersja tomato to 137.
Problem polega na tym, że po restarcie routera nie potrafi on sam nawiązać połączenia. Cały czas jest napis "Connecting". Jeśli ręcznie kliknę "Connect" po 2-3s jest już połączenie.

Czy da się coś zrobić by po restarcie łączył się automatycznie bez konieczności logowania i ręcznego nawiązywania połączenia?

Z góry dzięki za pomoc


wpisz sobie w skryptach zakładka firewall:
service wan restart
lub
service wan start

i zobacz czy zaqma
 
shibby
tak na zachętę:
http://anon.groov.pl/index.php?search...6ee888445f

Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Robertus



to kiedy możemy się spodziewać nowej wersji dla wszystkichSmile
--------------------------------
Asus RT-AC68R/U
Tomato ver. 138 AIO
 
shibby
dziś zacząłem testy n RT-AC68 i RT-AC3200. Jak nie znajdę błędów to w przyszłym tygodniu wydam v139 dla ARM i ARM7.

Wersja dla mipsela ukaże się z dość sporym opóźnieniem (tak z 2 tygodnie), gdyż jeszcze nawet do niej nie przysiadłem a lista zmian między v138 a v139 to ponad 100 commitów do nałożenia.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Robertus

Cytat

shibby napisał(a):

dziś zacząłem testy n RT-AC68 i RT-AC3200. Jak nie znajdę błędów to w przyszłym tygodniu wydam v139 dla ARM i ARM7.

Wersja dla mipsela ukaże się z dość sporym opóźnieniem (tak z 2 tygodnie), gdyż jeszcze nawet do niej nie przysiadłem a lista zmian między v138 a v139 to ponad 100 commitów do nałożenia.


A możesz uchylić rąbka tajemnicy i jakie zmiany nas czekają mówię o ARM7
--------------------------------
Asus RT-AC68R/U
Tomato ver. 138 AIO
 
shibby
rewolucji nie będzie. Zbieranina zmian różnych osób, w tym commity kille72. Kilkanaście drobniejszych zmian. Spodobała mi się zmiana umożliwiająca definicję interfejsu dla samby. Podobną zmianę wprowadziłem więc i dla minidlna (tu można wskazać tylko jeden interfejs).

więcej "grzechów" nie pamiętam Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
pedro
Bardzo proszę o poprawki odczytu "Wan Up" i startowania (się zapewne łączy jedno z drugim) ntpd i klientów openvpn przy modemie LTE Wink

Bez tego nie mogę się przesiąść na wyższy numerek, niestety...
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
jachu
Shibby come back Smile Superowo Smile
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
kille72

Cytat

shibby napisał(a):

rewolucji nie będzie. Zbieranina zmian różnych osób, w tym commity kille72. Kilkanaście drobniejszych zmian. Spodobała mi się zmiana umożliwiająca definicję interfejsu dla samby. Podobną zmianę wprowadziłem więc i dla minidlna (tu można wskazać tylko jeden interfejs).

więcej "grzechów" nie pamiętam Smile


Super! Wydasz v139 to zrobię merge z Twoim repo. Pozytywna rzecz ze Cie nie było 6 miesięcy to ze nauczyłem się coś o kompilacji Tomato, GIT, Debianie, poznałem Andre, Jacky, Koitsu, NeoX i paru innych mocarzy Tomato Smile
 
jachu

Cytat

kille72 napisał(a):

Cytat

shibby napisał(a):

rewolucji nie będzie. Zbieranina zmian różnych osób, w tym commity kille72. Kilkanaście drobniejszych zmian. Spodobała mi się zmiana umożliwiająca definicję interfejsu dla samby. Podobną zmianę wprowadziłem więc i dla minidlna (tu można wskazać tylko jeden interfejs).

więcej "grzechów" nie pamiętam Smile


Super! Wydasz v139 to zrobię merge z Twoim repo. Pozytywna rzecz ze Cie nie było 6 miesięcy to ze nauczyłem się coś o kompilacji Tomato, GIT, Debianie, poznałem Andre, Jacky, Koitsu, NeoX i paru innych mocarzy Tomato Smile


Shibby , Kille72 godnie Cie reprezentowal przez ten czas (zastepowal) Wink
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
kille72
Dzieki @jachu!

Vatos Locos Smile Pamietam jak pierwszy raz spotkalem Shibby IRL, gadka tylko o Tomato Grin Sorry za offtopic Pfft
 
jurekk
Pozatym taki uklad jaki teraz sie wytworzyl jest ok wg mnie.
Czyli Kille72 poprawia drobne błędy i testuje nowe pakiety a dwa co widać po Anonie cześć ludzi lubi nowa skórkę ( hehe ja nie ;-)) a Shibby umieszca juz przetestowane rozwiązania jest ok.

Ja przypominam się z R6400 panowie dewloperzy bo ze wzgledu na anteny zaminiłem ac56u na r6400 i narazie wychodzi ze zamienilem siekierke na kijek bo zasieg jest ok ale transfery po 2.4 sa kiepskie, dwa jest jakis bład ze sterownikiem usb3 - znikają dyski, trzy nie chce cos łączyc po dhcp z isp to by bylo na tyle ;-)
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
kille72
Moja wizja jest taka:

1. Moj projekt jest bardziej testowym forkiem Tomato by Shibby, zbieram nowe idee, nowe paczki, nowe dodatki, poprawiam male bledy, mam kontakt z wieloma osobami z LI, patrze co wymysla Merlin i Toastman, oraz wspolpracuje z kolega NeoX ktory pracuje nad 2 nowymi projektami/funkcjami w Tomato. Tez sie ciesze ze mam wielu testerow, to przyspiesza rozwoj tomato.

2. Tak naprawde tez nie chce kompilowac obrazow z GUI AdvancedTomato bo to projekt Jacky.

3. Jak Shibby wyda v139 wtedy nasze branche powinny byc bardzo podobne po merge, wtedy sie zacznie zbierania nowych pomyslow 139.x, mysle ze to pomoze naszemu Guru w wydawaniu nowych wersji, poprostu bedzie miec mniej pracy bo niektore rozwiazania juz beda przetestowane.
 
pacuro

Cytat

kille72 napisał(a):
... oraz wspolpracuje z kolega NeoX ktory pracuje nad 2 nowymi projektami/funkcjami w Tomato. ...


Czy uchylisz rąbka tajemnicy, co to za 2 nowe funkcje? Smile
---
Intel DQ77KB, Celeron G1620 ,WLE900VX (OpenWrt Obsy) + UPC 250 + Intel 8265, Intel 7265, Intel 7260
Asus RT-N14U (Gargoyle Obsy) + E3272S-153 non-hilink
TP-Link TL-WR2543ND (Gargoyle Obsy) + E3272S-153 non-hilink
 
kille72
Offtopic: @NeoX, jak chcesz to zdradz tajemnice.
 
NeoX
1) Lepsza integracja z modemami LTE:
- Mozliwosc przegladania z WWW SMSów
- Dokładny wskaźnik jakości połączenia LTE
- "Lokalizator podłączonego BTSa" - generalnie z modemu mozna pobrac do jakiego BTSa/eNB sie podłączył, a ze wspołpracą z OpenBTS można fajnie wyniki wyświetlić na mapie Smile chcę to dodać, bo mi się podoba Grin
2) Integracja SpeedTest.net, taki prosty ficzer - możliwość sprawdzenia aktualnej prędkości internetu poprzez WWW

1 część jest skończona tak w 70%, ale musze to dobrze potestowac zanim wypuszcze
 
djwujek

Cytat

NeoX napisał(a):

1)Lepsza integracja z modemami LTE:
- Mozliwosc przegladania z WWW SMSów
- Dokładny wskaźnik jakości połączenia LTE
- "Lokalizator podłączonego BTSa" - generalnie z modemu mozna pobrac do jakiego BTSa/eNB sie podłączył, a ze wspołpracą z OpenBTS można fajnie wyniki wyświetlić na mapie Smile chcę to dodać, bo mi się podoba Grin
2) Integracja SpeedTest.net, taki prosty ficzer - możliwość sprawdzenia aktualnej prędkości internetu poprzez WWW

1 część jest skończona tak w 70%, ale musze to dobrze potestowac zanim wypuszcze


Przydało by się możliwość dodawania qota per ip jeśli chodzi o Lte Smile
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
Ampersand
@shibby
Czy jest możliwość aby zakładka "Ethernet Ports State" w "Overview"posiadała własne konfigurowalne krótkie opisy dla poszczególnych portów LAN i WAN (np. poniżej wartości prędkości łącza)?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,516,719 unikalnych wizyt