18 Maja 2024 07:14:58
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.218.130
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
qrs
ustawiłem zera

i.imgur.com/sv7kwnq.jpg

w QOS mam

i.imgur.com/7o0upJz.jpg
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
kille72

Cytat

qwerty321 napisał(a):

Cytat



ustawiłem
..
skąd pewność że to działa tzn jak to zweryfikować?


Po pierwsze Static DNS wywal. Wpisz tam 0.0.0.0 we wszystkie pola. Nie używaj już zadnych statycznych DNS.

Sprawdź tak.
Wejdź w QOS view details albo lepiej z optware zainstaluj iptraf i posnifuj ruch. Tylko odłącz wszystko od netu i pozamykaj programy żeby było kilka połączeń, bo nie znajdziesz.


A w advanced tak?

i57.tinypic.com/24pgzgx.png
 
Horpah
takie ustawienie zapewni ci dnscrypt, ale nie dnsSEC co wynika z tabelki w Resolver Details
================================
Netgear WNR3500L v1 + pen 8GB z opt
 
qrs
ogólnie już się pogubiłem, może ktoś to podsumować temat OpenDNS+DNSSEC+dnscryptproxy w przystępny sposób? Smile
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
qwerty321
resolver zmień na po prostu "opendns"
Reszte masz zaznaczoną dobrze.
W trzech słowach to jest zbiór narzędzi do ochrony przed NSA i im podobnym. Utrudnianie przejęcia strumienia danych poprzez skierowanie go pod podstawiony adres IP. Mówimy tutaj o NIELEGALNYM podsłuchiwaniu internautów i infekowaniu ich komputerów złośliwym kodem. Można to zrobić przekierwując DNS na stronę łudząco podobną do oryginału. DNSSEC uwierzytelnia, DNSCRYPT utajnia, OPENDNS uniezależnia od reżimowych DNS-ów.

http://fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-nielegalnie-zdobyte-dowody-beda-niewazne,nId,1837023

Więc aby nagrywać wasz ruch trzeba nakazu. Nakaz wyda sąd jak bedą przesłanki. A przesłanki będą w tunelu. Resztę wniosków wyciągnij sam.

Ty myślisz, że po co w ogóle takie projekty "open-security" istnieją? Po co? Po to żeby zrobić szlaban Orwellowi 1984. Jest tylko problem czy ktoś nie zabuguje Tomato.
 
kille72
Podsumowanie OpenDNS+DNSSEC+dnscrypt:

i58.tinypic.com/2jazu6p.png
i57.tinypic.com/24pgzgx.png

Intercept DNS port (UDP 53) tez zaznaczyc?
(Any DNS requests/packets sent out to UDP port 53 are redirected to the internal DNS server)
 
qwerty321

Cytat


Intercept DNS port (UDP 53) tez zaznaczyc?
(Any DNS requests/packets sent out to UDP port 53 are redirected to the internal DNS server)


Koniecznie zaznaczyć i tam rę wartość 255 zmniejsz do ilości adresów ile ich tam przeznaczyłeś jako DHCP.

Jeżeli to prawda z tym prawem od 1 lipca to mimo, że może politykom się upiecze to całej reszcie społeczeństwa to tylko pomoże. Chodzi o nagminne nielegalne zakłądanie podsłuchów, przeszukiwanie ludzi i aut bez wyraźnego przedstawienia powodu przeszukania. Żeby ci co mają prawa strzec nie stali się bezkarnymi oprawcami. Nie chcemy żyć w kraju na permanentnym podsłuchu.

Aha no i wyłącz UPnP. To dziura.
 
sszpila
Ja musiałem ustawić w Priority na "No-resolv", inaczej część zapytań i tak leciała mi przez DNSy ISP.
APU2E4 4GB OpenWRT Snapshot
UAP-AC LITE
Xpenology@Microserver gen8
 
godol

Cytat

qrs napisał(a):

my tu o DNSCRYPT a tymczasem TOR nie działa Smile

https://openlinksys.info/forum/viewth...ost_145332


No właśnie co z tym torkiem? U mnie też nie hula na R7000 v130.
 
omegaxx

Cytat

qwerty321 napisał(a):

resolver zmień na po prostu "opendns"
Reszte masz zaznaczoną dobrze.
W trzech słowach to jest zbiór narzędzi do ochrony przed NSA i im podobnym. Utrudnianie przejęcia strumienia danych poprzez skierowanie go pod podstawiony adres IP. Mówimy tutaj o NIELEGALNYM podsłuchiwaniu internautów i infekowaniu ich komputerów złośliwym kodem. Można to zrobić przekierwując DNS na stronę łudząco podobną do oryginału. DNSSEC uwierzytelnia, DNSCRYPT utajnia, OPENDNS uniezależnia od reżimowych DNS-ów.

http://fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-nielegalnie-zdobyte-dowody-beda-niewazne,nId,1837023

Więc aby nagrywać wasz ruch trzeba nakazu. Nakaz wyda sąd jak bedą przesłanki. A przesłanki będą w tunelu. Resztę wniosków wyciągnij sam.

Ty myślisz, że po co w ogóle takie projekty "open-security" istnieją? Po co? Po to żeby zrobić szlaban Orwellowi 1984. Jest tylko problem czy ktoś nie zabuguje Tomato.



obalmy parę mitów...
1. szyfrowanie zapytań DNS nie zapewnia absolutnie anonimowości to są dwie różne sprawy, anonimowość i DNS
2. nie chroni przed podstawianiem fałszywych serwerów bo to można zrealizować milionami innych sposobów
3. jeżeli podpadniesz NSA i podobnym to lepiej sam się spakuj i jedz do Chin póki możesz.
4. Tobie tor może nieodpowiada z jakiś tam wydumanych powodów ... jednak przy zastosowaniu kilku innych technik jest to jedyne narzędzie służące do ukrywania tożsamości (jaką masz gwarancję że płatny usługodawca VPN faktycznie nie zbiera logów, lub że domena xxx.ru nie jest hostowana przez NSA).
Pozdrawiam
 
kille72
Wie ktos jaki log level dac w dnscrypt-proxy zamiast 99 zeby miec mniej wpisow w logach? Co godzine dodaje 5 linijek:

Cytat

Jun 19 11:46:08 Asus daemon.info dnscrypt-proxy[8288]: Refetching server certificates
Jun 19 11:46:08 Asus daemon.info dnscrypt-proxy[8288]: Server certificate #xxxxxxxxxxxx received
Jun 19 11:46:08 Asus daemon.info dnscrypt-proxy[8288]: This certificate looks valid
Jun 19 11:46:08 Asus daemon.info dnscrypt-proxy[8288]: Chosen certificate #xxxxxxxxxxxx is valid from [2014-08-15] to [2015-08-15]
Jun 19 11:46:08 Asus daemon.info dnscrypt-proxy[8288]: Server key fingerprint is xxxxxxxxxxxx
 
qwerty321

Cytat

omegaxx napisał(a):

obalmy parę mitów...
1. szyfrowanie zapytań DNS nie zapewnia absolutnie anonimowości to są dwie różne sprawy, anonimowość i DNS
2. nie chroni przed podstawianiem fałszywych serwerów bo to można zrealizować milionami innych sposobów
3. jeżeli podpadniesz NSA i podobnym to lepiej sam się spakuj i jedz do Chin póki możesz.
4. Tobie tor może nieodpowiada z jakiś tam wydumanych powodów ... jednak przy zastosowaniu kilku innych technik jest to jedyne narzędzie służące do ukrywania tożsamości (jaką masz gwarancję że płatny usługodawca VPN faktycznie nie zbiera logów, lub że domena xxx.ru nie jest hostowana przez NSA).


1. No tak, szyfrowanie DNS nie zapewnia anonimowości, ale jest jedną z cegiełek składowych. Jeżeli wchodzisz na stronę https po szyfrowanym zapytaniu DNS to już zawsze jest mniej logów.
2. Jak złapiesz trojana to nic nie pomoże ale jak będzie to próba inicjowana przez dostawcę internetu to opendns pomoże.
3. Nikt nie mówi o NSA, nie dla nas maluczkich. Chodzi o tych co węszą na prawo i lewo żeby podbić statystyki czy wyciągnąć kasę.
4. Tor odpowiada mi ale ten w routerze chyba przechwytuje port 80 tylko? Tak było do niedawna? To jest groźne!!!! Węzły wyjściowe są często podstawione i korzystając z nieszyfrowanego połączenia http narażasz się na to że już na pewno ktoś podgląda ruch i jak ciągniesz pliki może ci je w locie podmieniać dynamicznie na zawirusowane. Ustalić kim jesteś też nie problem, bo windows przeciętnego użytkownika łączy się z pocztą, komunikatorami, aktualizacjami. Na nic się zdadzą hopy Tora skoro ten sam komputer łączy się np. do serwera gadugadu. Te serwisy zaraz zakablują z jakiego nietorowanego adresu łączyłeś się wcześniej. Takie komunikatory i różne usługi to w większości reklamy chodzące na porcie 80, które przejdą przez tora i połączą użytkownika z kontem. Pewnijszy jest TorBrowser, bo przez węzły Torowane nie idzie też cała reszta, a tylko to co akurat otwierasz w przeglądarce i panujesz nad JS.

Twierdzę nawet że puszczenie jakiegoś wycieku do dziennikarza przez węzeł tora i maila jest gorsze niż puszczenie tego z kafejki na wariata. Węzły są na bank logowane, a smtp/pop3 w większości nieszyfrowane. Z Tora też trzeba umieć korzystać.

Połączony z 19 June 2015 13:20:01:

Cytat

godol napisał(a):

No właśnie co z tym torkiem? U mnie też nie hula na R7000 v130.


Ha a jak rozmawiamy już o tym. Mamy Tor w routerze. Ale co się dzieje z zapytaniami DNS? Czy lecą bokiem do OPENDNS, normalnie czy idą przez Tor? Obawiam się, że idą bokiem. To jest jeszcze gorsze, bo daje złudne poczucie bezpieczeństwa.

Np gdybym pracował w jakimś nie wiem, Ministerstwie i chciałbym poinformować dziennikarzy o łapówkach to znacznie pewniej jest wejść z domu TorBrowserem do jakiejś poczty przez WWW po HTTPS, poza granicami Unii/USA i tak przesłać redaktorowi gazety stosowne materiały. Inaczej złapią urzędnika za nielegalny wyciek danych, a o łapówkach nikt nie wspomni, bo dane były nielegalnie zdobyte :-) HAHAHA!

Połączony z 19 June 2015 13:28:07:
VPN, Whonix, Tails, VirtualBox i proxy w Polsce to czarna magia! Taki dziennikarz śledczy nie ma swoich kluczy PGP/GPG, nie wie co to jest. Jak mu zabiorą laptopa to ma niezaszyfrowanego i zaraz wszyscy jego informatorzy wpadną. Smutne to jest.
Edytowany przez qwerty321 dnia 19-06-2015 13:28
 
kille72
DNS Nameserver Spoofability Test

https://www.grc.com/dns/dns.htm
 
Adooni
mam pytanko do TORa.CHcialbym to odpalic no i jak to skonfugurowac? Jest napisane ze zacznie dzialac do kilkunast minut, wlaczylem na cala noc i nie dziala w logach cos takiego widze


Jun 20 08:32:35 unknown daemon.warn Tor[18156]: Fixing permissions on directory /tmp/tor
Jun 20 08:32:35 unknown daemon.err Tor[18156]: /dev/null can't be opened. Exiting.


np pinguje wp.pl i to dizala a juz na stronke nie wejde
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
kille72
Wylacz Tor'a, wpisz chmod 666 /dev/null i zobacz czy zadziala. Bedzie to naprawione w v131.
 
Adooni
dzieki pomoglo
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
kille72

Cytat

kille72 napisał(a):

DNS Nameserver Spoofability Test

https://www.grc.com/dns/dns.htm


Ten test mowi ze uzywam 3 serwerow DNS: 1 OpenDNS + 2 od mojego prowidera. DNSSEC+dnscrypt-proxy aktywne...
 
dar3k
Wczoraj po update do v130 padł mi dysk w routerze - tzn system plików :(
przy /dev/sda1 pokazuje ile miejsca jest wolne etc. niestety po zamontowaniu pusty dysk, próbowałem odczytać SMART pod windowsem i mam warining przy 05 (Reallocated Sector Count) i C4 (Reallocated Event Count) chciałem go sprawdzić przy pomocy e2fsck (odmontowałem go wcześniej) ale wyrzuca coś takiego:


root@dar3k:/# e2fsck /dev/sda1
e2fsck 1.38 (30-Jun-2005)
Couldn't find ext2 superblock, trying backup blocks...
e2fsck: while trying to open /dev/sda1

The superblock could not be read or does not describe a correct ext2
filesystem.  If the device is valid and it really contains an ext2
filesystem (and not swap or ufs or something else), then the superblock
is corrupt, and you might try running e2fsck with an alternate superblock:
    e2fsck -b 8193

e2fsck -b 8193 /dev/sda1 też nic nie pomogło


 e2fsck -b 8193 /dev/sda1
e2fsck 1.38 (30-Jun-2005)
e2fsck: while trying to open /dev/sda1

The superblock could not be read or does not describe a correct ext2
filesystem.  If the device is valid and it really contains an ext2
filesystem (and not swap or ufs or something else), then the superblock
is corrupt, and you might try running e2fsck with an alternate superblock:
    e2fsck -b 8193


Wszystko chce robić z poziomu routera pomoże ktoś? Dysk miał ext3 partycję
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
jack78
Jak masz błędy 05 i C4 to lepiej dysk już na straty spisać. Bo dane na nim nie są bezpieczne.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
qrs

Cytat

kille72 napisał(a):

Podsumowanie OpenDNS+DNSSEC+dnscrypt:

i58.tinypic.com/2jazu6p.png
i57.tinypic.com/24pgzgx.png



czy przy powyższym powinienem aktywować Dynamic DNS?

i.imgur.com/jwE1szF.jpg
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,067,031 unikalnych wizyt