Cześć,
Extreamer Ultra trafił przed chwilą w moje ręce. Postaram się jeszcze dzisiaj wrzucić zdjęcia + kilka zdań z pierwszych wrażeń. http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=12737Edytowany przez b3rok dnia 02-06-2011 22:36
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
Witam planuje zakup tej plyty http://www.frazpc.pl/artykuly/917485,ASUS_AT5IONT-I_Deluxe_-_ION_Nowej_Generacji_pasywnie.html
mozna wyrwac juz za 540 , a potem juz tylko ram i dysk bude sobie sam zrobie z allu.
Pozdrawiam ED
Nie jest to następca D945GSEJT (tutaj płyta będzie miała premierę na przełomie Q3/Q4), ale jest kilka cech wspólnych: zintegrowane zasilanie, wysokość 2 cm. Zapas mocy z najprostszym Intel Pentium G620 jest olbrzymi. Zaletą jest również układ gigabitowy Intel 82579V:
Zastanawia mnie czy można w ZOTAC ION ITX A-E zmienić procesor
Prawie wszędzie jest opisane że podstawka to lga 775 Osobiście nie zdejmowałem radiatora.
Ciekawę czy zasilacz by dał radę E5800 3.2 GHz 65W w obciążeniu
Witam bywalców. Właśnie co skończyłem składać zamówienie na części dla mojego pierwszego mini PC bazującego na płycie mITX (chipset Intel H67M) a do niej: procesor Intel i5-2405S + RAM Kingston 1333MHz CL9 2x4GB + obudowa mITX z PSU 300W (obudowa dość brzydka ale funkcjonalna: pełnowymiarowa-wysoka na kartę pełnowymiarową, ms. na standardowe chłodzenie procka, ma się zmieścić nawet dysk 4,5").
W przyszłości sprzęt ma pełnić funkcję HTPC, ale wpierw będzie maszyną do pracy.
Koszt 417 euro.
Szczegóły: parametry, osiągi i dlaczego to wybrałem - po 24 stycznia.
Edytowany przez krisan dnia 18-01-2012 00:12
Jakiś czas temu podjąłem decyzję o poskładaniu nowego komputera stacjonarnego.
Cytat
Założenia miałem takie, aby był on wydajny (wirtualizacja, programowanie), ekonomiczny w użytkowaniu, pełnił rolę komputera multimedialnego (odgrywanie materiałów wideo HD, granie). Zależało mi też na tym, aby zajmował on jak najmniej miejsca na / pod biurkiem.
Dzięki powyższym założeniom, w przyszłości mógłby on pełnić rolę także komputera HTPC (np. po dokupieniu tunera DVB-S2/T2 na PCI-express-ie lub USB, pilota) lub jeśli będzie taka potrzeba - mógłby on pełnić rolę bardzo wydajnego dysku NAS (mój aktualny NAS, D-Link DNS-320 jest wystarczający dla mnie).
Po lekturze postów na temat mITX-ów i HTPC oraz własnym doświadczeniu, zdecydowałem, że będę składał komputer w oparciu o płytę główną mini-ITX, z zintegrowaną grafiką Intel HD 3000 z procesorem Intel i3/i5/i7 oraz z obudową z wystarczająco wydajnym zasilaczem.
Po symulacjach w http://extreme.outervision.com/psucal...orlite.jsp wyszło mi, że sprzęt który by mnie interesował, wymagałby ok 100-150 W mocy zasilacza. Wtedy wyklarowało się, że procesor który jest dość wydajny, powinien być max. 65 TDP. Większość procesorów Intela o tej mocy posiadała grafikę HD 2000. Jedynie Intel i5-2405S posiadał HD 3000 oraz obniżony pobór mocy (wersje K katalogowo mają 95 TDP). Procesor zakupiłem w wersji pudełkowej (nie miałem wyboru, nie było wersji OEM) - ale za to zaoszczędziłem dodatkowo na radiatorze i wentylatorze.
Procesory i7 o podobnych parametrach (TDP max 65, HD 3000) kosztowały by mnie ok. 100 euro więcej, więc je skreśliłem. (W przyszłości jak będzie taka potrzeba, zawsze będzie można zupgrade-ować, a w między czasie może się pojawią jakieś nowe modele...). Wykorzystanie zintegrowanej grafiki HD 3000 z procesorem dawała oszczędność finansową i w postaci mniejszego zużycia energii (rezygnacja z zakupu karty na PCI-express). Porównanie wybranego przeze mnie procesora na tle innych procesorów i3-i5-i7: http://ark.intel.com/compare/53427,61...2210,55446 .
Jako układ obsługujący procesor, wybrałem płytę z chipsetem H67 Step B3 - z usuniętym błędem o którym było głośno w styczniu 2011 roku związanym z portami 3Gbit/s (SATA2). Porównanie układów H61 i H67 - różnica: więcej portów USB, obsługa Intel® Rapid Storage Technology - czyli 2 porty 6Gbit/s (SATA3). Więcej: http://ark.intel.com/compare/52807,52806.
Wśród oferty kilku producentów (m. in. Intela i Asusa) wybrałem płytę ASRock H67M-ITX (ok 50 euro taniej niż podobne odpowiedniki Intela lub Asusa). Na płycie dodatkowo umieszczono 2 gniazda USB3 (Eltron EJ168 USB 3.0 Host Controller), złącze eSATA, CIR (do podłączenia np. pilota. Płyta obsługuje pamięci standardowe (niektóre płyty wymagają pamięci laptopowych - mają złącza na SO-DIMM). Na płycie znajduje się EFI (UEFI) - następca IBM-owego BIOSu.
Problem miałem ze znalezieniem obudowy. Początkowo szukałem sklepu który oferowałby pozytywnie przedstawianą na tym forum obudowę M350. Znalazłem na mini-itx.com/store ale .... wg. mnie obudowa była zamała do budowanego zestawu, wymuszała by zakup niskoprofilowego radiatora+wentylatora, zasilacza.... można zapomnieć o karcie PCI-express (pełnowymiarowej).
Wtedy znalazłem obudowę Silverstone Sugo SG05 która idealnie spełniała moje oczekiwania: była z zasilaczem 300W i obsługiwała pełnowymiarowe karty PCI-Ex oraz dysk 3,5" umożliwiając mi wykorzystanie mojego starego dysku a na przyszłość nie ograniczała możliwości wykorzystania złącza PCI express.
Ze względu na gorszy przelicznik pojemność/ceny dla pamięci, zrezygnowałem z zakupu 2x8GB i kupiłem 2x4GB RAM.
Za procesor, obudowę, płytę i RAM zapłaciłem w sumie 456 Euro, całość ograniczyła się dla mnie do zamówienia z 2 róźnych sklepów internetowych: dabs.ie (gł. magazyn UK, wysyłka chyba tylko wyspy) a procesor z komplett.ie (gł. magazyn Holandia, wysyłka na Europę). Dostawa do Irlandii (darmowa).
Do zestawu wykorzystałem mój stary dysk 3,5" Samsung 1TB, mysz, klawiaturę i monitor.
Cytat
A.) Dane szczegółowe sprzętu:
1. Intel Core i5 2405S 2.5GHz 6MB S1155 Quad Core - Includes Cooler E192
2. ASRock Motherboard H67M DDR3 SATA ITX E92
3. Kingston 4GB (2 x 4GB) DDR3 1333MHz DIMM 240-pin CL9 E78
4. Silverstone Sugo SFF MITX Black 300W PSU E94
Ad 4. Obudowa mini-ITX (oraz mini-DTX) z zasilaczem 300W (klasa 80+)
- 222 mm (W) x 176 mm (H) x 276 mm (D): pojemna obudowa mieszcząca pełnowymiarową kartę PCI express, dysk 3.5" oraz standardowy procesorowy radiator z wentylatorem
- zasilacz 350W klasy 80+
kable zasilajace na 20+4 PIN oraz 4 PIN ATX12
zasilanie na SATA oraz IDE i FDD
- na panelu przednim:
2 x USB2
złącza mic i słuchawkowe (montowane do płyty złączem AC97 Audio lub HD Audio)
niebieskie diody LED: Power i HDD
przycisk Reset i Power
- pod panelem filtr powietrza i wentylator 12cm (wdmuc****e powietrze do środka: http://www.silverstonetek.com/techtal...h_positive)
- uchwyty do zamontowania dysków 2,5" i 3,5", napędu optycznego (slim) wraz z śrubkami
Pełny opis produktu: http://www.silverstonetek.com/product...10&area=en
Polecam informacje dot. technologii wykorzystanych/zastosowanych w obudowie: http://www.silverstonetek.com/tech_ta...hp?area=en
Cytat
B.) Konfiguracja BIOSu (EFI)
Wgrałem nowszy BIOS (wersja 1.30) który oficjalnie wspiera większość procesorów z 95 TDP.
Dodatkowo, w nowszej wersji umożliwia wyłączenie Power LED na obudowie.
Bios umożliwia sterowanie prędkością wentylatorów obudowy i procesora (10 poziomów). Po przekroczeniu wybranej temperatury, wentylatory przyśpieszają do domyślnej prędkości. Po spadku temperatury poniżej poziomu wybranego zwolnią do wybranego poziomu prędkości.
Cytat
C.) Instalacja Windows 7 Pro x64 + bootowanie UEFI
Od razu zaznaczę, że można zainstalować system standardowo i ominąć ten punkt.
Zależało mi aby zainstalować system tak, aby wykorzystać bootowanie do UEFI. Płyty główne wyposażone w UEFI mogą uruchamiać system wykorzystując sektor rozruchowy (metoda stara z BIOSu) lub z dysku sformatowanego w FAT32 z odpowiednią strukturą plików (katalog boot/...). Jeśli naciśniemy w trakcie wykonywania BIOSU (UEFI) klawisz F11 to wtedy druga metoda bootowania będzie na liście pokazana jako "UEFI:...." lub jako przyjazna nazwa np "Microsoft Windows ....".
Instalacja Windows 7 x64 (tylko 64 bitowe tak można!) uruchomiona w trybie UEFI będzie chciała zainstalować się na twardym dysku też jako instalacja UEFI. Wiąże się to z wymogiem posiadania GUID Partition Table (GPT) zamiast MBR na dysku. Jeśli mamy dysk ze standardowym MBR (np. z Windows XP) to musimy go skonwertować do GPT. W trakcie instalacji, na ekranie z widokiem dysku/patycji jedynym sposobem zrobienia tego jest przejscie do konsoli (shift-f10) i wykonanie tego za pomocą diskpart po wcześniejszym wykasowaniu wszystkich partycji.
Więcej tutaj: http://msdn.microsoft.com/en-us/windo...e/gg463525 http://msdn.microsoft.com/en-us/windo...e/gg463149
Utworzenie partycji dla windowsów to nie koniec problemów. Bardzo możliwe, że system będzie wymagał podania dodatkowego sterownika (można go podać wybierając odpowiednie opcje - to taka podobna sytuacja jak była kiedyś z dyskami SATA w Windows XP - też wymagały dodatkowych sterowników).
Najważniejsze zalety GPT i Systemu na nim zainstalowanym to:
- brak ograniczeń 4 partycji
- brak ograniczenia 2 TB na dysku
- szybszy start systemu, szybsze uruchamianie Windowsów z hibernacji
Wgrywanie sterowników i aktualizacja windowsów.
Jeśli doświadczycie problemów (błedy aktualizacji Windows Update, BSOD) proponuję wybierać po kilka krytycznych aktualizacji naraz, wg. daty ich pojawienia (od najstarszych do najnowszych; za każdym razem wybierając 'Check for updates', np. najpierw wgrać SP1, ....).
Cytat
D.) Wrażenia i inne....
Jestem zadowolony z działania całości. W tej chwili testuję i dostrajam system.
Wydaje mi się, że udało mi się osiągnąć założenia które sobie wybrałem.
W czasie nic-nie robienia, obciążenie procesora jest na poziomie 1%. Ze względu na dysk SATA, całość działa głośno (bo słychać ten dysk), jednak gdybym miał dysk SSD dało by się słyszeć delikatny szum, a może i dzięki regulacji prędkości wentylatorów, całkowicie go wyeliminować.
W miarę możliwości, ten tekst uzupełnię zdjęciami (starałem się dodać linki do materiałów, zawierających wystarczający opis) oraz osiągami :-)
Jeśli macie pytania i propozycje testów - piszcie.
Edytowany przez krisan dnia 29-01-2012 01:55
Bardzo fajny zestaw. W ITXach bardzo ważnym elementem dla mnie jest zużycie energii. Przydałby się test w tym kierunku, tzn. jaką moc pobiera w szczycie i w idle. Co do pozostałych testów to mógłbyś zrobić takie jak dla g620t robił shibby i takie jak ja dla Zotaca HD-ID11 (te które się pokrywają) żeby mieć na tacy o ile bardziej wydajny jest Twój zestaw i jak to się ma do zużycia energii elektrycznej. Pozwoliłoby to ocenić co dla kogo jest niezbędne, a co wystarczające.
P.S.
Bardzo fajny opis, czekamy na zdjęcia i wyniki testów.
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON Zotac HD-ID11 (ION2),
Zaktualizowane sterowniki: Windows Update, strony producentów, Intel® Driver Update Utility, station-drivers.com.
DriverAgent (eSupport) służył do upewnienia się czy mam zainstalowane najnowsze sterowniki.
Uruchomione domyślne dla W7 Pro x64 systemowe usługi i aplikacje
Standardowe ustawienia
Włączone Aero
Sidebar (gadżety)
Inne programy (zużycie średnie zasobów w trakcie testów nie przekraczało 1%)
Zainstalowany Flash 32/64 bitowy, Silverlight 5 - 64 bitowy, Java 6 - 32 bitowa, Java 7 - 64 bitów.
Na samym początku testowałem przeglądarki, DirectX 9 (web installer) zainstalowałem po testach przeglądarek.
Testy przeprowadzono w dniach 30-31 stycznia 2012, z możliwie najnowszymi wersjami oprogramowania i ich patchy.
Cytat
1. Windows Experience Index
Processor: 7,3
Memory (RAM): 7,6
Graphics: 6,3
Gaming graphics: 6,3
Primary hard disk: 5,9
Uwaga, testy przeprowadziłem przed wgraniem directX 9. Nie wiem na ile to ma wpływ na wynik, ale warto na to zwrócić uwagę.
Raczej nie powód, aby udowadniać która przeglądarka jest naj..., naj..., naj... ale raczej porównać silniki w różnych dystrybucjach i jak one działają na moim sprzęcie.
Chrome/Safari - AppleWebKit
Opera - Presto
Mozilla - Gecko
MSIE - Trident
Interesujące jest to, że wersje 64bitowe wypadają gorzej w testach Peacekeeper-a niż ich odpowiedniki 32bitowe.
Można też porównać wydajność Fennec-a (mobilną - dla Windows, uruchomioną na moim sprzęcie) do desktopowego oraz androidowego odpowiednika FF 10.
Fennec w wersji androidowej, na Tegrze 3 (Asus Transformer Prime TF201) osiąga ok. 341 punktów. Trochę więcej na ARMie osiąga domyślna przeglądarka bazująca na AppleWebKit-ie (Safari/Chrome). Link do starego zrzutu: http://images47.fotosik.pl/1340/ffc31...717dbd.jpg
[si] Lunascape 6.6.0.25173 [Trident (IE9)] 1791 3/7 Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 9.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/5.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0; .NET4.0C; Lunascape 6.6.0.25173)
[si] Sleipnir 2.9.9 (build 2909400) 1763 3/7 Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 9.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/5.0; Sleipnir/2.9.9)
[ip] FF Mobile/Fennec 12.0a1 1477 4/7 Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:12.0a1) Gecko/20120130 Firefox/12.0a1 Fennec/12.0a1
[def] IE 9 x64 1365 3/7 Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 9.0 x64; Windows NT 6.1; Win64; x64; Trident/5.0)
[si] Lunascape 6.6.0.25173 [Gecko] 1065 1/7 Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/535.3 (KHTML, like Gecko) Lunascape/6.6.0.25173 Safari/535.3
[si] Lunascape 6.6.0.25173 [AppleWebKit] 917 3/7 Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US; rv:1.9.2.25) Gecko/20120119 Firefox/3.6.25 Lunascape/6.6.0.25173
[si] Avant Browser 2012 build 21 507 0/7 Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/5.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0; .NET4.0C) [ Released 1.20.2012]
[xx] Safari 4 [Domyślny browser na tablecie] 355 1/7 Mozilla/5.0 (Linux; U; Android 4.0.3; en-us; Transformer Prime TF201 Build/IML74K) AppleWebKit/534.30 (KHTML, like Gecko) Version/4.0 Safari/534.30
[xx] Fennec [Firefox for Mobile] 341 5/7 Mozilla/5.0 (Android; Linux armv7l; rv:10.0) Gecko/20120123 Firefox/10.0 Fennec/10.0
[si] K-Meleon 1.5.4 179 0/7 Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US; rv:1.8.1.24pre) Gecko/20100228 K-Meleon/1.5.4
[sp] Chrome 18.0.1017.2 (18 dev) - -/- ostrzeżenie przed wolno wykonującym się skryptem
[sp] Maxthon 3.3.3.1000 - -/- Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/535.3 (KHTML, like Gecko) Maxthon/3.3.3.1000 Chrome/16.0.883.0 Safari/535.3 (nieskończone wykonywanie testu "WebGL in HTML5" z widocznymi artefaktami)
[si] K-Meleon 1.6.0 - -/- Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US; rv:1.9.1.17pre) Gecko K-Meleon/1.6.0 (ostrzeżenie przed wolno wykonującym się skryptem)
Legenda:
[si] - zainstalowane i uruchomione w piaskownicy (sandboxie)
[sp] zainstalowane w PortableApps i uruchomione w piaskownicy
[def] - domyślna przeglądarka w systemie
[ip] - zainstalowana i uruchomiona w PortableApps
[xx] - Android 4.0.3 @Asus Transformer Prime TF201, Tegra 3
[profil] - wersja którą używam na codzień, duży i zmodyfikowany profil, dodatki, itp
[dx9] - test po zainstalowaniu directX 9 (nowe przęgladarki używają dX 10/11 na Win7)
Z tego co widać, kolejne silniki Gecko przyśpieszają, AppleWebKit i Presto - różnie to bywa.
Uwagi:
Niektóre przeglądarki nie ukończyły testu co odnotowałem.
Silnik Gecko (Mozilla) nie obsługuje videoCodecH264 - stąd 6/7 przy HTML5.
Uwaga! Najprawdopodobniej dziś jeszcze pojawi się dystrybucja 64 bitowa Waterfox-a bazująca na najnowszym finalnym i najszybszym :) silniku z serii Gecko. Jak tylko przeprowadzę testy to zaktualizuję dane.
Przeglądarka Lunascape ma do wyboru w trakcie generowania stron 3 silniki: Trident / Gecko / AppleWebKit
Cytat
7. Fritz Chess Benchmark 4.2
Relative speed: 16.33
Kilo nodes per second: 7837
Testy PCMark/3DMark i może benchmarki gier oraz testy ASRock XFAST USB /LAN Technology - jak będę miał wolne przebiegi :-)
PS. Chciałbym potestować prędkość sieci - co polecacie (LAN/WAN:http/ftp/samba)?
Aktualizacja: 2012-02-04
Dodałem wynik Waterfox-a (aktualizacja tabeli i obrazka powyżej).
Pierwszy raz w czasie sesji tych testów wersja 64 bitowa jest szybsza od 32 bitowej (w teście Peacekeeper-a).
W teście Sunspider 0.9.1 http://www.webkit.org/perf/sunspider/...pider.html Waterfox [x64] osiągnał wynik 212,2ms +/-1.2% (im mniej tym lepiej).Pozostałe główne dystrybucje przeglądarek (wraz ich wersjami beta) osiągały ok 224-236ms z czego np.: Firefox 10 i Opera 11.61 - ok 225ms. Chrome 16 - 236ms.
Przy okazji testów wyszło, że podczas oglądaniu filmu Big Buck Bunny [HD] na youtubie w rozdzieczości HD w przęglądarkach za pomocą Flash-a jego wersja 64 bitowa wymaga 4x więcej mocy procesora, niż to ma w przypadku 32 bitowej wersji. Średnie obciążenie procesora wynosiło ponad 6% (w 32 bitowych - 1,5%). Dla Firefoxa 32-bitowego sumaryczne obciążenie wraz z wtyczką flasha wynosiło < 2%.
Edytowany przez krisan dnia 05-02-2012 00:37
Jestem bardzo mocno zainteresowany zainwestowaniem w taki sprzęt, ale najważniejsze jest dla mnie, abym był w stanie odtwarzać filmiki z kamery Panasonica HDC-SD90.
jezeli mialoby wspomaganie gpu nie dzialac to zaden Atom ci tego nie uciagnie. Zauważ ze u mnie taki Pentium G620T nawet bez akceleracji gpu daje rade plynnie odtwarzac materiał FullHD.
Router:Unifi Cloud Gateway Max Switch:Unifi USW-Lite-16-PoE Switch:Unifi USW-Flex-Mini - szt. 2 Wi-Fi:Unifi U6-Lite - szt. 2 Proxmox VE:i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD VM #1:Synology SA6400 VM #2:Debian, WWW VM #3: Home Assistant OS
Dokładnie tak jak shibby prawi. Atoma ratuje tylko wspomaganie grafiki, bo sam w sobie jest bardzo cienki. Jako HTPC, do przeglądania www czy pracy w office się nadaje, ale już do bardziej wymagających rzeczy jest za słaby. Dodam jeszcze, że to przeglądanie www wcale nie jest tak rewelacyjne, bo pojawi się trochę flasha (czyli praktycznie na każdej stronie jest) i już go zaczyna mulić. Oglądanie kanałów na weeb.tv na pełnym ekranie to również pokaz slajdów mimo najnowszych sterowników. Korzystanie z gmaila to też żadna przyjemność, bo wczytuje się bardzo powoli. Jedyne co go broni to małe wymiary i niskie zużycie prądu oraz wsparcie dla full HD.
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON Zotac HD-ID11 (ION2),
Jeszcze poczekam, jak Shibby potwierdzi, że ten plik MTS płynnie działa na jego zestawie, ale i tak będę musiał wydać około 600-1000zł praktycznie po to, aby odtwarzać filmy z kamerki, która jest niewiele więcej warta...
Czyli Atoma już skreślam, a szkoda bo miałem nadzieję na energooszczędny zestaw, który będzie działać 24h/dobę i chciałem odciążyć sobie trochę swojego TPlinka 1043ND, bo biedaczek mimo rammoda ledwo zipie.
shibby nie testowałeś najnowszych Atomów Dual Core z HT 2x2,13GHz, na warsztacie mamy obecnie płytę Intel D2700DC - przy wyłączonym Aero w Windows 7 Atom D2700 radzi sobie przyzwoicie z materiałem 1080p przy bitrate sięgającym 45Mbps
Z naszego doświadczenia mogę potwierdzić, że DH61AG już z najsłabszym procesorem Pentium G620 (lub G630, który jest najnowszym modelem) to świetny wybór i raczej długo nie będzie nic lepszego Szczególnie, że układ zasilający mamy zintegrowany na płycie.
Poniżej opinia jednego z naszych ostatnich Klientów, zestaw na DH61AG + Pentium G620 na podstawce LGA1155, przy okazji pozdrawiam
Cytat
Muszę przyznać że wydajność tego małego urządzenia przerosła moje najśmielsze oczekiwania! Mały, cichy, wygląda skromnie, schować można wszędzie a jest to naprawdę mocne urządzenie! Czas odpalenia Win imponujący, poza tym dzieje się to bezszelestnie! Dostęp do aplikacji w ułamku sek. Dysk który pokazałem na zdjęciach podłączyłem i muszę przyznać że działa świetnie, 80 GB zdjęć załadował w 2 min. Jestem bardzo zadowolony. Dokładnie tak wyobrażałem sobie to urządzenie.
· Łącznie użytkowników: 24,126 · Najnowszy użytkownik: goldi111
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
servee
24-01-2025 18:18
Światłowód + mediakonwenter. Ekranowana skrętka nie jest wymagana, taką sytuację już zastałem. Zamierzam ją wymienić na zwykłą. Da to coś?
shibby
17-01-2025 07:45
a ta skrętka ekranowana o której piszesz to jakiś wkopany przewód do bramy/furtki/kamer y zewn? Jak tak to jego też przez zabezpieczenie podepnij.
shibby
17-01-2025 07:43
no to pora zabezpieczyć kable LAN zabezpieczeniami przeciwprzepięciow ymi - tanio nie będzie. Jak przychodzi ci internet? Skrętką czy światłem? Jak skrętką to zacząłbym od tego.
servee
12-01-2025 12:52
Ponownie padły mi wszystkie porty sieciowe w routerze - to już 3-ci w 6 m-cy. Podejrzany to ekranowana, nieuziemiona skrętka - 12mb. Czy jest to możliwe?
dawidt
21-12-2024 01:09
siema
Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !
maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia
Maniek91PL
26-10-2024 22:07
siemka! ktoś przypomni co się ustawiało jeśli nie mogę wejść od strony wifi do tomato? od lan działa
overflow2
04-10-2024 17:34
Kupowałem Asusy n10u albo n12d1 ale nie widzę ich, chyba już nie produkują, Chodzi o coś nowego i taniego. Transfery niewielkie.
maxikaaz
04-10-2024 09:38
@overflow2 patrząc po dostępności funkcji w nowych kompilacjach, to chyba nawet WRT54G/GL jeszcze ma OpenVPN, albo jakiś odpowiednik... zależy, na jakie transfery liczysz.