23 Lipca 2024 17:17:53
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Switch zasilany prze...
· [Howto] Xpenology na...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Kto "steruje" MAC ad...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki router do 1000/...
· Omv raid 0
· [S] Orange Pi Lite
· Ustawienie domyślne...
· AX-88U - po wgraniu ...
· Szukam zaproszenia n...
· [S] Netgear AC2600 R...
· Openvpn+klient android
· Połączenie vpn i c...
· [HOWTO] OpenVPN serv...
· [S] edgerouter er-12
· Dostęp do urządzen...
· Brak dostępu do ust...
· Takedown 2000
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [883]
· [MOD] Tomato64 (x... [58]
· [Howto] Xpenology... [32]
· Asus TUF-AX3000_V... [20]
· Switch zasilany p... [4]
· Kto "steruje" MAC... [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.226.72.194
Konkurs noworoczny
UżytkownicyPortal OpenLinksys przyciągnął wielu użytkowników, oferując im wiedzę i doświadczenie. Najwyższy czas, żeby użytkownicy zrobili coś dla portalu.

Idea konkursu
Oczekujemy na pracę tekstową (zwaną dalej: artykułem) zgodnym tematycznie z profilem portalu. Może to być recenzja sprzętu, opis urządzenia, opis jakiegoś programu, metoda konfiguracji czy rozwiązania programowego, opis instalacji, felieton, doświadczenia związane z sieciami, opis przeróbki sprzętowej, recenzja, porównanie oprogramowania czy Wasze zmagania z użytkownikami. Cokolwiek, co jest szeroko związane z routerami, sieciami bez- i przewodowymi, nośnikami danych czy telefonią voip. Zgłoszone artykuły zostaną umieszczone na forum, gdzie każdy będzie mógł zapoznać się z nimi i ocenić je, przyznając odpowiednią liczbę punktów. Głosowanie będzie jawne, każdy na bieżąco będzie mógł zobaczyć jak przebiega proces oceny. Artykuły zgłoszone na konkurs zostaną docelowo umieszczone w dziale artykułów portalu OpenLinksys.

Harmonogram konkursu
- do 3.01.2010 - zgłoszenie uczestników i tematów prac
- do 22.01.2010 - ostateczny termin edytowania gotowych prac
- 23.01.2010 - udostępnienie artykułów dla forumowiczów
- 29-31.01.2010 - głosowanie użytkowników portalu

Uczestnictwo w konkursie
Osoby które są zdecydowane uczestniczyć w konkursie powinny do 3 stycznia 2010r wiadomością pm na konto konkurs zgłosić temat artykułu. Otrzymają wtedy dostęp do specjalnego podforum, na którym będę mogli umieścić i dopracować swój artykuł. 23 stycznia 2010r zostanie ono udostępnione dla reszty forumowiczów.

Głosowanie
23 stycznia 2010r zostaną upublicznione artykuły osób biorących udział w konkursie. Każdy zarejestrowany użytkownik forum będzie mógł się z nimi zapoznać i wybrać te, które najbardziej mu odpowiadają.
29 stycznia 2010r zacznie się głosowanie na artykuły. Każdemu zarejestrowanemu forumowiczowi przysługują trzy głosy o wartości 3, 2 i 1 punktu. Głosowanie odbywa się przez zostawienie swojego komentarza pod danym artykułem z liczbą określającą przyznaną liczbę punktów. Można oddać tylko jeden głos na jeden artykuł, wiec trzeba ocenić trzy artykuły. Można zrezygnować też z jednego lub dwóch głosów obniżając w ten sposób szansę innych artykułów.
Udzielenie więcej niż 3 głosów lub manipulacja wynikami może spowodować dożywotnie wykluczenie z przyszłych konkursów i zabaw. Artykuły, które zbiorą największą ilość punktów wygrywają konkurs dla ich autorów. W przypadku remisu zostanie zrobiona odpowiednia dogrywka.
Głosować mogą tylko osoby zarejestrowane przed ogłoszeniem artykułów. Jeżeli zdarzy się taka sytuacja, głos tej osoby zostanie zignorowany i nie będzie się wliczał do sumarycznej punktacji.

W momencie ogłoszenia wyników zostanie udostępniony specjalnie przygotowany arkusz pokazujący zestawienie tabelaryczne głosów.

Regulamin
1. Artykuł musi być własnością autora i nie może być przedrukiem czy tłumaczeniem istniejącego już artykułu. Nie może być także publikacją umieszczoną już na forum portalu OpenLinksys.
2. Autor tekstu oświadcza, że posiada do niego pełne prawa autorskie.
3. Głosować mogą tylko osoby zarejestrowane na forum portalu przed datą ogłoszenia konkursu, tj, 22.12.2009
4. Manipulacja wynikami, w szczególności oddanie więcej niż trzech głosów spowoduje dożywotne wykluczenie z przyszłych konkursów i zabaw.
5. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo odrzucenia nadesłanych propozycji jeżeli będą niezgodne tematycznie z profilem portalu.
6. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo usuwania wiadomości nie będących jawnym głosem na artykuł, wiadomości nie na temat lub w jakikolwiek sposób naruszające ogólne zasady współżycia społecznego.
7. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi najpóźniej w ciągu 3 dni od daty zakończenia głosowania.
8. Jeśli w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników osoba, która wygrała nie zgłosi się do organizatora konkursu, wtedy nagroda przepada.
9. Wygrany sprzęt nie podlega zwrotom, wymianie oraz organizator nie gwarantuje poprawności działania. W szczególności organizator konkursu nie odpowiada za ew. usterki czy błędy spowodowane działaniem (lub nie) otrzymanego sprzętu, organizator konkursu nie daje też gwarancji na sprzęt. W sprawie gwarancji prosimy kontaktować się ze sponsorem konkursu.
10 Jeżeli nie akceptujesz regulaminu - nie musisz brać udziału w konkursie.
11. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo przerwania konkursu w dowolnym momencie jego trwania.
12. Uczestnik konkursu może docelowo przedstawić tylko jeden (1) artykuł które będzie oceniany.
13. Można oddać tylko jeden głos na jeden artykuł. Maksymalnie więc można zagłosować na trzy artykuły (każdy ma trzy głosy o wartości 3, 2 i 1 punktu).

Nagrody

1 miejsce: router Asus RT-N16

Najlepiej obecnie wyposażony router do zastosowań domowych: cpu Broadcom4718 taktowany 533MHz, 128MB pamięci RAM, 32MB pamięci flash, radio pracujące w standardzie 802.11 b/g/n, gigabitowy przełącznik (1WAN+4LAN) oraz 2 porty USB 2.0. Biorąc pod uwagę że działa na nim DD-WRT w pełnej wersji - cóż jeszcze można chcieć od rutera (no, może to żeby openwrt czy tomato na nim chodziło, ale to już zostawiamy zwycięzcy). Opis tego rutera jest już u nas
na forum.

2 miejsce: bramka VoIP PAP2T-EU

Myślę że tej bramki nie trzeba przedstawiać: urządzenie umożliwiające wykonywanie połączeń głosowych przez internet przy super małych nakładach finansowych.
Bramka współpracuje zarówno z telefonami przewodowymi jak i bezprzewodowymi. Do bramki można podłączyć 2 aparaty telefoniczne do 2 niezależnych linii internetowych operatorów telefonii internetowej. Można też podłączyć kilka telefonów do każdego gniazda aby rozprowadzić jedną linie telefoniczną na więcej aparatów telefonicznych. 2 porty głosowe FXS (RJ-11), 1 port Ethernet (RJ-45), protokół głosowy SIP v.2 (Session Initiation Protocol), kodeki głosowe G.711. Bramka jest niezablokowana.

3 miejsce: router WRT54G2 v1

Standardowy router z chipsetem BCM5354KFBG taktowany 240MHz, wyposażony w 16MB pamięci RAM i 2MB pamięci flash. Nowoczesny wygląd, czteroportowy przełącznik 10/100, wejście WAN oraz wbudowane anteny. Router jest reformowalny tzn. działa na nim DD-WRT micro.

4 miejsce: Intellinet Wireless 150N 4-Port Router - 1T1R (150Mbps), czteroportowy router firmy Intellinet.
Prawdopodobnie 4MB flash, 32MB RAM, oparty na Ralinku RT3052, więc powinno OpenWrt dać sie na tym postawić.

5 miejsce: MP4 Multimedia Player - MP4 player, MP3 player, Voice recorder, Photo browser, EBook Reader USB flash disk o pojemności 4GB. Produkcji znanej i powszechnie cenionej firmy noname (czyli tzw. chińska myśl techniczna :)), stylizowany na odtwarzacz pewnej firmy spod znaku nagryzionego owocu.

6 miejsce: iBOX Nano 2GB - mały odtwarzacz mp3 o pojemności 2GB, czarny, słuchawki w zestawie (www.ibox.eu)

7 miejsce: Pendrive Cool Drive U310, czerwony, aluminiowy o pojemności 4GB.

8 miejsce: Aluminiowa obudowa do dysków SATA 2.5" WELLAND ME-945 w kolorze czerwonym, One Touch Backup, miniusb.

9 miejsce: Biały HUB USB 2.0 UNITEK Y-203 z zegarem cyfrowym

10 miejsce: Czarny HUB USB 2.0 UNITEK Y-203 z zegarem cyfrowym


Macie całe święta aby przygotować temat artykułu i zgłosić swój udział. Następnie przez trzy tygodnie starajcie się dopracować go tak, aby wywarł jak najlepsze wrażenie na forumowiczach. Późnij wszystko już w rękach naszej społeczności.To WY możecie wygrać przygotowując artykuł dla portalu OpenLinksys, to WY także możecie decydować komu przypadnie dana nagroda. Już niedługo Asus RT-N16 może być Twój!


Sponsor

Sponsorem konkursu jest firma MOUSE Systemy Komputerowe, która m.in. prowadzi sklep internetowy ze sprzętem sieciowym dostępny pod adresem http://sieci.sklep.pl/, a także dostępna jest na allegro (szukajcie użytkownika gsrw005 - to jednocześnie użytkownik naszego forum). Serdecznie dziękujemy za sponsoring.

AKTUALIZACJA:
- punkt 12 regulaminu: ograniczenie do maksymalnie 1 artykułu na uczestnika konkursu.
- punkt 3 regulaminu: głosować mogą tylko osoby zarejestrowane do dziś, tj 22.12.2009 . Głosy nowych osób zostaną zignorowane.
- Lista uczestników została zamknięta. Do konkursu zgłosili się: b3rok, belliash, cafi, haker305, jonkyl, kabal, p1vo, RooTer, rpc, shibby.

Poniżej "zdjęcie poglądowe" dodatkowego zestawu nagród. Brakuje na nim hubów USB, które wyglądają identycznie jak te z poprzedniego konkursu.
Aktualizacja: Lista uczestników została zamknięta. Do konkursu zgłosili się: b3rok, belliash, cafi, haker305, jonkyl, kabal, p1vo, RooTer, rpc, shibby.

Aktualizacja: Artykuły konkursowe są już dostępne w podforum "konkurs". Lista uczestników którzy napisali artykuły: b3rok, belliash, cafi, haker305, kabal, p1vo, RooTer, rpc, shibby.
Forumowicz jonkyl zrezygnował.

Aktualizacja: Głosowanie rozpoczęte. Przed oceną artykułu proszę zapoznać się z regulaminem!

Aktualizacja: Konkurs został zakończony. Czekajcie cierpliwie na podsumowanie wyników i ew dogrywkę jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Aktualizacja: Artykuły forumowiczów haker305 oraz RooTer uzyskały taką samą liczbę punktów. W związku z tym ogłaszam szybką dogrywkę, która zadecyduje o kolejności miejsc. Można głosować tylko jednym głosem na jeden z artykułów w/w forumowiczów do jutra 02.02.2010, do godz. 20.00

Aktualizacja: Wyniki konkursu dostępne są pod tym linkiem.
Komentarze
iroc #1 iroc
w 21 grudnia 2009 22:21:47
I znów dobra wiadomość Konkurs, można ująć spraw sobie prezent na gwiazdkę Smile.
O
#2 obsy
w 21 grudnia 2009 22:29:24
Nie gwiazdkowy. Noworoczny. A nawet dłużej. Przed świętami będzie jeszcze info to się dowiecie co i jak i komu.
arteq #3 arteq
w 21 grudnia 2009 22:33:36
"komu" Smile
To przecież jasne ;]
iroc #4 iroc
w 21 grudnia 2009 23:12:16
Wiem, że noworoczny ale podciągnąłem pod gwiazdkę ;P
pork #5 pork
w 21 grudnia 2009 23:13:15
pewnie go wygram Smile
G
#6 Guciu
w 22 grudnia 2009 08:01:18
No to chyba ustawić trzeba jako stronę startową co by nie zapomnieć odwiedzić akurat w ten piękny dzień Smile
O
#7 obsy
w 22 grudnia 2009 08:32:23
Szczerze - nie mam pojęcia jak Ty funkcjonujesz w sieci nie mając ustawionego openlinksys jak strony startowej... Nie do pomyślenia w ogóle Smile
agasma #8 agasma
w 22 grudnia 2009 09:16:45
Guciu -- spalony na starcie
shibby #9 shibby
w 22 grudnia 2009 09:47:01

Cytat

Nie może być także publikacją umieszczoną już na forum portalu OpenLinksys.


protestuje. z moich tutoriali i artykulów moznaby sklecic pracę dyplomowa Smile Mogę zgłosić jeden z moich artykulow/tutoriali oczywiscie rozbudowany?
O
#10 obsy
w 22 grudnia 2009 09:55:29
Generalnie tak. Chodzi o to żeby to nie była prosta przeklejka i po sprawie. A najlepiej żeby to było coś nowego, a nie 15 razy odgrzewany kotlet. I tak społeczność zadecyduje, czy kolejny tekst o torentach ma sens Smile

Taka forma konkursu ma jedną zaletę - jawność. Po prawdzie mam dosyć tekstów o ustawieniach, dlaczego nie ja i nie mogłem udzielić odpowiedzi bo byłem u kochanki czy na uczelni. Jest dużo czasu żeby się przygotować, od forumowiczów zależy kto dostanie nagrodę. I wszystko jest jawnie wiadomo kto i jak głosował. Ja tylko teraz bawię się w koordynatora całości.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby napisać komentarz.
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 89

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

78,374,836 unikalnych wizyt