14 Czerwca 2026 09:27:57
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Przekierowanie MAC z...
· Prośba o poprawki w...
· Inea VLAN TV
· Tomato64 x86_64 - ni...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· tuf ax3000 v2 dobry ...
· [S] sprzęt sieciowy
· Rozwiazany! SOLVED! ...
· jaki router pod oran...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki dwudyskowy NAS
· Asus RT-AC3200 + Tomato
· Optware na CIFS
· Nowe routery: UX, UC...
· [Howto] Xpenology na...
· [S] Linksys WRT1900A...
· ASUS TUF‑Ax3000 i ...
· Tomato - bugi/proble...
· RT-AC68U nieoczekiwa...
Najpopularniejsze obecnie wątki
Brak utworzonych wątków
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
35% [152 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
53% [226 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [5 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [16 głosów]

Ogółem głosów: 429
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.97.14.80
HyperWRT Thibor 15 - przecieki
FirmwareParę przecieków dla fanów softu Thibora :) Jest jeszcze zapas mocy także Thibor nie oszczędza naszych urządzonek i wyciska z nich ostatnie soki. Wszystkiego nie możecie wiedzieć, także podam kilka najistotniejszych zmian:
- najnowsze IPTABLES 1.3.5 poprawiające wiele błędów
- filtr L7 (Layer 7 - warstwa aplikacji), wycinanie pakietów z każdego portu za pomocą identyfikacji pakietów
- prawdopodobnie EBTABLES - aby móc kształtować ruch na moście
- poprawione kilka mniejszych błędów
- i parę innych rzeczy ale to już niebawem...
Komentarze
V
#11 valdman
w 06 kwietnia 2006 13:18:35
ta wersje mozna wgrac do wrt54g v3.1 - openwrt-wrt54g-squashfs.bin?
http://downloads.openwrt.org/whiterussian/rc5/bin/openwrt-wrt54g-squashfs.bin

openwrt-wrt54g-squashfs.bin ma 1.5mb, wersja thibora ma 3.3mb,
tak ma być?
pewnie duzo ludzi nie sciaga tego FW ponieważ w sekcji download tej strony, widnieje taki tekst "Jak nie znasz linuxa, to nie tykaj"
arteq #12 arteq
w 06 kwietnia 2006 13:25:34
tak sciagnij te wersje. tak musi byc ze ma 1.5. OpenWrt zajmuje mało, ma lajtowy interfejs www, w stosunku grubego HyperWrt. Zaraz zmieine ten napis.
robsonn #13 robsonn
w 06 kwietnia 2006 13:50:10
Z potwierdzony informacji wiem, ze EBTABLES nie bedzie - przetestowane i powoduje duze obciazenie routera + duza niestabilnosc takze odpada. Ale za to bedzie niezla zabawa z filtrami L7.
Poza tym interjefs www wazy bardzo malo w Tofu/Thibor. Soft zajmuje 3,5 MB bo ma wszystko odrazu. A w openwrt musisz to po prostu doinstalowac stad o wiele mniejsze rozmiary Openwrt.
Q
#14 qba
w 06 kwietnia 2006 15:31:32
a da sie ustawic tak limity zeby dzialaly np. od 8 do 22 ? czy moze takie rzeczy to tylko w erze Wink

filtr L7 do czego to ??

i czy bedzie przydzielanie transferu dl/ul za pomocą WWW ?
arteq #15 arteq
w 06 kwietnia 2006 15:36:49
qba - L7 Layer - to zbiór plików reprezentujacych protokoły internetowe, zawieraja szablony identyfikujace dany protokół po nagłówkach. Jednym słowewm łatwo filtrowac pakiety w QoS. Limity sie da w Internet Access. Co do Przydzielania transferu narazie nie bedzie(nie w przyszłej 15). Jak pisał robson na forum i tu, ma wazniejsze sprawy Smile magisterka.
Q
#16 qba
w 06 kwietnia 2006 15:39:26
arteqw nie GBA tylko QBA Wink
arteq #17 arteq
w 06 kwietnia 2006 15:40:24
poco tyle krzyku Smile poprawiłem Grin
P
#18 Portal
w 06 kwietnia 2006 17:31:51
a kiedy ta przyszla 15 ma sie ukazac - kwestia dni , tygodni a moze miesiecy ?
robsonn #19 robsonn
w 06 kwietnia 2006 19:50:30
Witam wszystkich.
Jeżeli chodzi o traffic shaping to w 15 nie będzie z powodów tak jak to opisał arteqw Smile
Natomiast otrzymałem od Thibora informacje o poprawnej kompilacji Thibora 15 z dodanymi iptables 1.3.5m latkami na IMQ, najnowszym IPP2P, L7 - kwestia co bedziewspierane dodatkwoo przez www a nie tylko CLI.
Soft bede mial niedlugo, ale na razie wersja testowa takze nie bedzie rozpowszechniany aby nie siac ewentualnie zniszczenia Pfft
stegano #20 stegano
w 06 kwietnia 2006 20:06:41
Niech moc będzie z Tobą i Twoim WRT-kiem Wink
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby napisać komentarz.
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 62

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,127
· Najnowszy użytkownik: goldi111
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
10-05-2026 12:50
Szybkie pytanie - jak to jest z VLAN-ami na RT-AC88u..?

tamtosiamto
23-09-2025 20:10
Mam rtax82u z merlinem, probuje zainstaowac Download master i mam info, zeserwer zdalny nie odpowiada. Sprawdalem przez kika dni i bz.

Maniek91PL
15-05-2025 19:35
witam! było coś gdzieś o obsłudze asus mesh w tomato moze? chętnie bym przetestował u rodziców

servee
24-01-2025 18:18
Światłowód + mediakonwenter. Ekranowana skrętka nie jest wymagana, taką sytuację już zastałem. Zamierzam ją wymienić na zwykłą. Da to coś?

shibby
17-01-2025 07:45
a ta skrętka ekranowana o której piszesz to jakiś wkopany przewód do bramy/furtki/kamer
y zewn? Jak tak to jego też przez zabezpieczenie podepnij.

shibby
17-01-2025 07:43
no to pora zabezpieczyć kable LAN zabezpieczeniami przeciwprzepięciow
ymi - tanio nie będzie. Jak przychodzi ci internet? Skrętką czy światłem? Jak skrętką to zacząłbym od tego.

servee
12-01-2025 12:52
Ponownie padły mi wszystkie porty sieciowe w routerze - to już 3-ci w 6 m-cy. Podejrzany to ekranowana, nieuziemiona skrętka - 12mb. Czy jest to możliwe?

dawidt
21-12-2024 01:09
siema Grin

Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !Grin

maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia

174,234,539 unikalnych wizyt