19 Maja 2024 01:31:34
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.224.73.97
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Asus RT-N16
holy_diver
Nie za bardzo wiem, pod który temat o Asusie RT-N16 się podpiąć, więc napiszę tutaj.
Kupiłem go niedawno, zachęcony opiniami na tym forum, wgrałem najnowszy oryginalny FW, skonfigurowałem urządzenia i wszystko działa jak należy ... tak mi się zdaje.
Ale gdy zapada noc , wszystkie urządzenia są powyłączane, nic się już nie ściąga, to zastanawiam się po co ten Asus dalej mruga. Mrugają sobie wespół z modemem kablówki. U Asusa kontrolka "WAN" a w modemie "DATA"
Poprzednie routery też świeciły, może i czasem mrugnęły, ale nie były tak aktywne jak ten Asus.
Wiem, że router jest od tego, żeby mrugać, ale może coś nie tak ustawiłem ... albo tak ma być i już Frown

Pozdrawiam
 
belliash
Tak ma być Wink Nie specjalnie bym się tym przejmował. Miałem WRT54GL, RT-N16 i teraz mam WDR4300... Wszystkie migały/migają Wink
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
holy_diver
Czy po zmianie na Tomato będę mógł korzystać z "asusowego" DownloadMastera. Chodzi mi o tego z pakietu AsusUtility, odpalanego z ikony Windowsa.
 
przemasisko

Cytat

holy_diver napisał(a):

Czy po zmianie na Tomato będę mógł korzystać z "asusowego" DownloadMastera. Chodzi mi o tego z pakietu AsusUtility, odpalanego z ikony Windowsa.


"Niestety" nie.
 
belliash
Takie rzeczy tylko w erze Wink
A tak na powaznie to ich aplikacja jest tylko interfejsem do softu wrzuconego w router.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
SuchyX
Witam tak się przykleję pod ten temat ponieważ chce kupić ten router i net mam po światełku z ich modemem i dalej przejście na skrętkę do obecnego WRT54GL który łączyć się poprzez PPPoE (podanie loginu i hasła). Czy ten Asus też się łączy przez ten protokół??

Z góry dziękuję.
 
grz3si3k
Protokoły i standardy sieciowe rt-16n:

Cytat

IEEE 802.11n , PPTP , IEEE 802.3u , PPPoE , IEEE 802.11b , IEEE 802.11d , IPv4 , WMM (Wi-Fi Multimedia) , IEEE 802.11g , IEEE 802.3 , L2TP

RT-AC68U
 
SuchyX

Cytat

grz3si3k napisał(a):

Protokoły i standardy sieciowe rt-16n:

Cytat

IEEE 802.11n , PPTP , IEEE 802.3u , PPPoE , IEEE 802.11b , IEEE 802.11d , IPv4 , WMM (Wi-Fi Multimedia) , IEEE 802.11g , IEEE 802.3 , L2TP



Dzięki wielkie Smile
Edytowany przez SuchyX dnia 10-03-2013 11:47
 
holy_diver
Ma ktoś doświadczenia z szybkim internetem z kablówki Multimedia?
Teraz mój RT n-16 pracuje bezproblemowo z ich starym modemem Terayon, ale przy przejściu na szybszy internet (od 20MB w górę) wymieniają modemy na inne.
Proszę o podzielenie się doświadczeniami czy router Asusa będzie współpracował z tymi nowszymi modemami?
 
belliash
Jezeli nadal bedzie mial RJ45 do podlaczenia do routera, pod port WAN to powinien dzialac. Pytanie tyko czy router wydali na szybszym laczu. Musialbys podac predkosci oraz czy uzywasz QOS albo innego mechanizmu zarzadzania pasmem.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
holy_diver
Prędkości internetu będą 20/30 MB. Nie używam żadnych mechanizmów zarządzania pasmem. Router jest na oryginalnym FW Asusa.
Od infolinii ciężko coś się dowiedzieć, bo najchętniej wcisnęliby pakiet z opcją modemu WiFi i uchylają się od odpowiedzi na pytanie, które tu zadałem.
 
overflow2
Mam jakiś dziwny problem z tym routerem, miałem go od prawie dwóch lat i nic złego się nie działo. Dzisiaj z rana okazało się że padł port wanowy i 3 lanowe, w ogóle nie świeciły się diody kiedy podłączałem do nich urządzenia. Przekierowałem ruch wanowy na jedyny działający lan a dane w lanie rozsyłam po wifi. Wróciłem z pracy patrzę a tu nagle świecą się wszystkie diody na routerze i lanowe i wanowa, pomimo iż tylko do jednej lanowej jest wpięty kabelek. Czyżby to już koniec routerka? Miał ktoś coś podobnego? Mimo tych rewelacji router działa, ale dostępny jest tylko jeden port :/
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
belliash
Niech zgadne - burza w nocy? Wink
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
overflow2

Cytat

belliash napisał(a):

Niech zgadne - burza w nocy? Wink


No właśnie nie wiem czy to od burzy, bo nic innego w domu nie padło tylko router, po linii telefonicznej chyba nie za bardzo, bo przed nim jest modem więc też by poszedł a jednak działa normalnie.
Dziwny przypadek.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
emer
IMO mozliwe - u rodziców niedawno padła karta sieciowa w dekoderze podpietym do routera po kablu. Nic nie stało sie modemowi (neostrada), ani podpietemu do niego routerowi, ani telefonom. Wszystko wytrzymało, a ta karta, za kilkoma urządzeniami, przez której sygnał idzie nim dojdzie do dekodera, wytrzymały ...
R7000 V1.0.3.80_1.1.38 "back to stock"
Dell 7720 + karta WiFi AzureWave AW-CE123H na Broadcom BCM4352
Dell E7240 + WiFi na Broadcom BCM4352
2x WRT54GL w szafie na sprzedaż ...
 
holy_diver
Dzisiaj nie było burzy a mój Asus nagle przestał działać. Żadne diody nie swiecą, Zasilacz jest dobry ale na wszelki wypadek podłączyłem inny zasilacz i też nie startuje. Chyba nadszedł jego kres, ale może jakoś sie da uratować. Macie jakieś luźne sugestie co mogło polecieć i czy takie objawy daje sie leczyć ?
 
kille72

Cytat

holy_diver napisał(a):

Dzisiaj nie było burzy a mój Asus nagle przestał działać. Żadne diody nie swiecą, Zasilacz jest dobry ale na wszelki wypadek podłączyłem inny zasilacz i też nie startuje. Chyba nadszedł jego kres, ale może jakoś sie da uratować. Macie jakieś luźne sugestie co mogło polecieć i czy takie objawy daje sie leczyć ?


Sprawdz kondensatory:
https://openlinksys.info/forum/viewth...ost_157808
 
holy_diver
Dzięki za podpowiedź i linka.
Kondensatory nie są spuchnięte. Ale jutro dam sprzęt do sprawdzenia komuś kto ma większe pojęcie o pomiarach, bo ja tylko napięcie umiem zbadać.
 
JFH
Miałem ten sam problem.
http://www.nerdybynature.com/2013/10/26/fix-a-fried-asus-rt-n16/
Działa już drugi rok :-)
 
majkel152
jeśli nie są spuchnięte to wymień zasilacz, asus dawał szajs który rok czasem więcej wytrzymywał jak np hdd podpięty był Smile
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 22

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,096,444 unikalnych wizyt