25 Kwietnia 2024 13:46:18
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.17.150.89
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Netgear WNR3500L
kille72

Cytat

fresco napisał(a):

Witajcie. Postanowiłem zaktualizować Tomato na moim 3500l do najnowszej wersji zawierającej automat do torrentów. Dlatego by nie popełnić głupiego błędu czy możecie mi wskazać prawidłowy najnowszy, najlepszy obraz na mojego routerka?


3500Lv1 czy v2? Wersja polska czy angielska?
 
fresco
Mam raczej starego wnr, toteż wersja dla v1. Wersja PL, Jak pisałem zależy mi na torentach.
 
kille72

Cytat

fresco napisał(a):

Mam raczej starego wnr, toteż wersja dla v1. Wersja PL, Jak pisałem zależy mi na torentach.


Wgraj wiec http://tomato.groov.pl/K26/build5x-083V-PL/tomato-K26USB-1.28.RT5x-MIPSR2-083V-PL-BT-VPN.trx
wyczysc NVRAM po wgraniu softu, instrukcje wgrywania masz na forum, poszukaj.
 
Wiesmin
Do tej pory w domu używałem linksysa wrt54gl, ale zaczęło to urządzonko być wąskim gardłem. Zamówiłem netgeara 3500Lv2 i mam kilka pytań aby być na 100% pewnym:

1) Czy firmware stąd będzie ok

http://tomato.groov.pl/index.php?dir=K26RT-N%2Fbuild5x-085V-EN%2FWNR3500Lv2


2) Czy po zainstalowaniu tomato na oryginalnym fw. trzeba będzie resetować urządzenie aby uzyskać dostęp do panelu administracyjnego, jakie będę musiał wpisać hasła: "admin-password" czy może "root-password"?
 
kille72
Zly watek, to watek o 3500Lv1, jest inny o v2.

1. Firmware wgraj z linku, zgadza sie.

2. admin/admin bedzie login. Po wgraniu Tomato zrob czyszczenie NVRAM, Administration-Configuration-Restore Default Configuration-Erase all data in NVRAM OK.
 
Wiesmin
Dzięki za odpowiedź i przepraszam za pomyłkę.
 
kocur108
witam
zakupiłem ruter wydaje mi się że jest to V1 ale czytając to forum wiem jak łatwo się pomylić więc chciałbym zapytać specjalistów w tym temacie jakie wgrać Tomato PL z obsługą PPPoE, obsługą USB, podziałem łącza na kilka komputerów jeden nadrzędny inne wycinek łącza, może być bez Torentów
Ruter zgłasza się w DD-WRT jako WNR3500v2/U/L
procek Broadcom BCM 4716 rev1
częstotliwość 453MHz
oprogramowanie w tej chwili w nim to: DD-WRT v24-sp2 (08/12/10) mega build 14929
 
shibby
tak to v1 a wiec wgrywasz soft z katalogu:
http://tomato.groov.pl/index.php?dir=K26%2Fbuild5x-085V-PL

K26USB-MIPSR2

jezeli wiec torrenty ci nie potrzebne to wgrywasz poprostu VPN:
http://tomato.groov.pl/K26/build5x-085V-PL/tomato-K26USB-1.28.RT5x-MIPSR2-085V-PL-VPN.trx

Jezeli z torrentami to np BT-VPN.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kocur108
dzięki @shibby właśnie o to mi chodziło i tak myślałem ale lepiej jak to się mówi dwa razy spytać niż raz zaszkodzić.
jeszcze raz dziękuję
 
pasazer
Czy Tomato w WNR3500L ma opcję zwiększenia mocy? Obecnie mam linksysa wr54xx z Tomato i na ustawieniach standardowych to był mega słaby zasięg. Podkręciłem do 250 mW i jest już w całym domu.

Boję się o zasięg tego Netgeara - wydaje się, że będzie słabszy od starego linksysa z zewn antenami. Ale czy przynajmniej jest możliwość zwiększenia mocy? Do jakiej wartości mW?
 
kocur108
@shibby jak w sofcie http://tomato.groov.pl/K26/build5x-085V-PL/tomato-K26USB-1.28.RT5x-MIPSR2-085V-PL-VPN.trx ustawić PPoe przeszukałem Tomato i w podstawowych/sieć są pozycje wan/internet, lan, wifi ale nie można wejść do nich
 
Knot_Even
Witam

Od 3 mies jestem posiadaczem WNR3500L. Na początek wgrałem DD-WRT v24-sp2 (08/12/10) mega - build 14929.

Wszystko niby działa, ale jest jedna niedogodność. Działam na Win7, a nie Linuxie. Do routerka podpięty mam dysk 1T MyBook sformatowany FAT32. Na oryginalnym sofcie(nieupdateowanym) Netgear'a dysk miałem podpięty jako zwykły zasób sieciowy. Po wgraniu dd-wrt dostęp mam tylko przez ftp-a, a i transfer spadł.
Dostęp przez ftpa-a jest mocno niewygodny, choćby kwestia braku podglądu plików graficznych.

Czy jako użytkownikowi M$, pozostaje mi powrót do oryginalnego softu, czy jest inne wyjście?

Pozdrawiam
 
kille72
Wyjscie to wgranie Tomato by Shibby Smile
http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=11624
 
Knot_Even
Dzięki! Tak mi się wydawało, ale nie jestem Linuxowcem, a po lekturze 30 stron tematu trochę się już skołowałem Smile

Update zostawię sobie na inny dzień bo bezwzględnie trzeba przestrzegać świętej zasady RFM, ale z dd-wrt sie udało to i tomato dam radę.
 
shibby
jak juz masz dd-wrt to sciagasz moje tomato mipsr2. Zmieniasz rozszerzenie z trx na bin i wgrywasz przez upgrade. po wgraniu resetujesz router przyciskiem "reset" z tylu by przywrocic ustawienia i gotowe. Na ten router jest tez wersja PL tomato.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Knot_Even
Ok. Przejrzałem trochę podany topic i wybrałem:

tomato-K26USB-1.28.RT5x-MIPSR2-087V-PL-Mega-VPN.trx 7.4 MB 12-Mar-12

Wygórowanych potrzeb nie mam, ale wybrałem wersję najbardziej napakowaną, żeby ewentualnie nie bawić się za miesiąc w kolejne wgrywanie. Używam routera jako narzędzia, a nie do hobbystycznych zabaw Wink Sprawdziłem czego nie ma ten build i nic poza CIFS mnie nie zainteresowało. Czym brak ten może skutkować?

No i najważniejsze pytanie, czy w ogóle dobrze wybrałem wersję bo nie chcę routrtka zceglić Smile

Z wieczornym pozdrowieniem

Saluto
 
shibby
Wersja dobra
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Knot_Even
Wersja dobra, ale się zjebało Wink

Update zakończył się komunikatem o sukcesie. Następnie zrobiłem restart, podczas, którego popełniłem jednak błąd bo robiąc 30/30/30 nacisnąłem on/off zamiast wyjąć wtyczkę. Nie wiem czy to może być przyczyną problemu. Jak się zorientowałem to zrobiłem poprawny 30/30/30, niestety bez rezultatu. Diody na pudełku się świecą prawidłowo, natomiast nie mogę się dostać przez www, a co gorsza ping 192.168.1.1 nie znajduje hosta Sad

Jakieś wskazówki? Wracam do grzebania po forum...
 
hermes-80
Zaatakuj telnet/ssh - jeśli Win XP to TCPOptymalizer (temat poruszany).
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Knot_Even
Pingi mam tylko przez moment w momencie włączenia zasilania, więc nie jest beznadziejnie, ale czeka mnie jutro zwieranie. Znalazłem już prawie taki sam przypadek, i też przy wgrywaniu Mega-VPN. Teraz to idę spać bo jak człowiek zmęczony to najszybciej można coś popsuć.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,327,511 unikalnych wizyt