24 Kwietnia 2024 00:48:51
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.129.13.201
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Netgear WNR3500L
szwarou
jak kolega wczesniej pisac jest do dostania wysylkowo na morele.net
ja u nich bralem wszystko bez problemow i przyszlo v2 tak jak w opisie w najlepszej w tamtej chwili cenie - smigam na nowym tomato dzien po tym jak sie pojawilo i do tej pory zadnych problemow wszystko elegancko i sprawnie dziala Smile
 
Lukas
Witam Netgear WNR3500L - Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-083V K26 USB BT-VPN Problem z USB. Opis Po podłączeniu pendrive zaznaczam testowałem na trzech, osiągam po wi-fi 3MB a po kablu 5,2MB. Poprzednio na innym Netgear WNR3500L z tym softem osiągałem po wi-fi czy kablu takie same prędkości tzn 5-6MB. Zamieniałem częstotliwości (kanały) również szerokości 20-40 i nic nie działa, Proszę o wsparcie ewentualnie jeżeli temat był poruszany również proszę o link. Ciekawy jestem po co wbudowane 300Mb (37MB) na wifi a 1GB (128GB) na kablu jeżeli osiąga się tak opłakane transfery. Dla dociekliwych na kompie pendrive osiąga 25MB. Ciekawe jakie wy osiągacie prędkości ? Doczytałem, iż jeden użytkownik osiągnął 18MB Reasumując ruter w odległości 1m od laptopa oraz laptop ma wbudowane wifi n.
 
kille72

Cytat

mikka napisał(a):

Problem w tym, że nieprędko będę znowu w Polsce, a tutaj gdzie mieszkam jeszcze ich nie ma w sprzedaży. Zamiast tego cena v1 poszła w dół, nie jest pobierana opłata za przesyłkę i tego typu 'promocje', więc widać wyraźnie że chcą się pozbyć v1 z magazynów zanim wypuszczą v2 - mam nadzieję, że w podobnej cenie jak na morele Smile Trzeba czekać..


Skad jestes? U mnie w SE tez niby nie ma v2 na stronach w sklepach...ale jak poszedlem do sklepu to stoja v1 i v2 na polkach, sklep mysli ze nie ma miedzy nimi roznicy wiec nie pisze o v2 bo nie wie nawet ze istnieje...maja taki sam EAN!
 
Lukas
Jestem nowym użytkownikiem serwisu Proszę napisać jak sprawdzić np. wszystkie posty danego użytkownika lub jakie mam swoje napisane aby nie szukać po całym serwisie. Przeważnie powinno się wchodzić w danego użytkownika i powinna być zakładka pokaż wszystkie posty ale takowej nie ma.
 
zeth
Witam kolegow Smile
Mam takie pytanie: nie wiecie dlaczego na moim routerze wnr3500l mam wskazane w dziale SYSTEM predkosc procka tylko 133 MHz?

System
Nazwa Cerber
Model Netgear WNR3500L/U/v2
Chipset Broadcom BCM4716 chip rev 1 pkg 10
Zegar CPU 133MHz
Rozmiar pamięci Flash 8MB

Czas systemowy Sun, 12 Feb 2012 12:00:30 +0100
Uruchomiony od 10 dni, 15:48:14
Obciążenie CPU
(1 / 5 / 15 min.) 0.00 / 0.00 / 0.00
Użycie CPU 8.17%
Całkowita/Wolna pamięć

soft mam wgrany taki:
Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-083V-PL K26 USB Big-VPN

Czy mam sie czym przejmowac czy to tak ma byc ?
 
kille72
Zrob czyszczenie NVRAM. Ma pokazac 453MHz

Chipset Broadcom BCM4716 chip rev 1 pkg 10
CPU Freq 453MHz
 
zeth
a nie wyczysci mi wszystkich ustawien ?
 
kille72

Cytat

zeth napisał(a):

a nie wyczysci mi wszystkich ustawien ?


Alt1: Oczywiscie ze wyczysci! Jak wyczyscisz NVRAM musisz wszystko wpisac z palca (nie wgrywac z backup). Duzo masz tych ustawien?
Bo 133MHz to nie szybkosc.

Alt2: Jak masz duzo ustawien i nie chcesz wpisywac z palca zrob tak:
odpalamy konsolę i wpisujemy
nvram set clkfreq=453,226,113
nvram commit
reboot

Rekomenduje alt1 zeby wyczyscic NVRAM.
 
kille72

Cytat

mikka napisał(a):

Cytat

kille72 napisał(a):

Skad jestes? U mnie w SE tez niby nie ma v2 na stronach w sklepach...ale jak poszedlem do sklepu to stoja v1 i v2 na polkach, sklep mysli ze nie ma miedzy nimi roznicy wiec nie pisze o v2 bo nie wie nawet ze istnieje...maja taki sam EAN!


Jestem w NL. Poszedłem za Twoją radą i rzeczywiście, udało mi się w Saturnie znaleźć v2 (i tylko v2). Jedynie cena jest trochę zabójcza, bo kosztuje tyle samo co Asus N16.. W sklepach internetowych wciąż tylko v1 podane.


Zerknij w Media Markt jak masz okazje, tu widzialem v2.
 
Gambel
Witam wszystkich. Kupiłem router WNR3500L v1. Po przeczytaniu kilkunastu wątków na tym forum postanowiłem przejść na tomato.
Jestem zupełnym noobem, jednak wszystko zrobiłem zgodnie z procedurą (chyba?).
Wgrałem:
http://tomato.groov.pl/K26/build5x-083V-PL/tomato-K26USB-1.28.RT5x-MIPSR1-083V-PL-BT-VPN.trx
Po flashowaniu router ogłosił że się restartuje i.. tyle.
Teraz nie można się do niego zalogować, nie odpowiada na ping.
Chciałem go ratować zgodnie z instrukcją z tego forum, ale tam też jeden z pierwszych kroków to pingi, z których kilka powinno dojść. U mnie nie dochodzi żaden.
Pytanie: Czy router nadaje się już tylko jako przycisk do papieru czy może ktoś jest w stanie go naprawić? Czy cena takiej naprawy nie przekracza ceny routera?
Tak, mój jest na gwarancji ale: "Naprawa gwarancyjna nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku zmian w oprogramowaniu..."
Proszę o odp czy jest sposób na uratowanie routera i pieniędzy, czy mam od razu kupić drugi (12h do końca promocji..).

PS Na paczkach z firmware powinien być napis: minister ostrzega- tomato może prowadzić do śmierci routera :/
 
kille72

Cytat

Gambel napisał(a):

Witam wszystkich. Kupiłem router WNR3500L v1. Po przeczytaniu kilkunastu wątków na tym forum postanowiłem przejść na tomato.
Jestem zupełnym noobem, jednak wszystko zrobiłem zgodnie z procedurą (chyba?).
Wgrałem:
http://tomato.groov.pl/K26/build5x-083V-PL/tomato-K26USB-1.28.RT5x-MIPSR1-083V-PL-BT-VPN.trx
Po flashowaniu router ogłosił że się restartuje i.. tyle.
Teraz nie można się do niego zalogować, nie odpowiada na ping.
Chciałem go ratować zgodnie z instrukcją z tego forum, ale tam też jeden z pierwszych kroków to pingi, z których kilka powinno dojść. U mnie nie dochodzi żaden.
Pytanie: Czy router nadaje się już tylko jako przycisk do papieru czy może ktoś jest w stanie go naprawić? Czy cena takiej naprawy nie przekracza ceny routera?
Tak, mój jest na gwarancji ale: "Naprawa gwarancyjna nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku zmian w oprogramowaniu..."
Proszę o odp czy jest sposób na uratowanie routera i pieniędzy, czy mam od razu kupić drugi (12h do końca promocji..).

PS Na paczkach z firmware powinien być napis: minister ostrzega- tomato może prowadzić do śmierci routera :/


Zle przeczytales jaki firmware jest do Twojego routera, wgrales MIPSR1 zamiast MIPSR2!

Jest napisane: UWAGA Wgrywasz na własną odpowiedzialność. Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie sprzętu.

Jest sposob odratowania, skad jestes? Koszt nie jest wysoki, ok 4-6 pack Pfft
Edytowany przez kille72 dnia 17-02-2012 10:43
 
Gambel
Tak widziałem ten napis, nie zgłaszam pretensji - jestem dorosły i myślałem że wiem co robię Wink Wybaczcie emocje.
BTW przydało by się chyba jednak takie bardziej noob-friendly zestawienie: masz to i to więc instaluj.. to.

Cena jest jak najbardziej do akceptowania, a mieszkam we Wrocławiu.
Pozdrawiam
 
hermes-80
Wrocław - to nawet sam guru może ci pomóc jeśli będzie miał czas, ale najpierw zbadaj te metody:
- serial http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=14197
- bez serial-a http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=11546
- nie ty pierwszy i nie ostatni w taki sposób go uwaliłeś Wink.
Edytowany przez hermes-80 dnia 17-02-2012 10:44
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Gambel
Dlatego fora rządzą Wink - jakikolwiek byś miał problem, ktoś inny już na pewno go miał Wink
Metodę bez seriala sprawdziłem zanim napisałem o problemie.. Pingi nie dochodzą. Cytat : "masz przechlapane"
Metoda z serialem mnie przerasta : skąd taki kabel jak na foto ? Mam go zrobić sam?
Ja zawodowo jestem z zupełnie innej bajki, oczywiste dla was tutoriale dla mnie wyglądają jak rytuał przyzywania demona Shock
 
hermes-80
Skoro po zwarciu pinów jest ciemność i nie ma żadnej reakcji to nie za dobrze.
Oczywiście poustawiałeś IP na sztywno na PC i pościłeś pinga do routera przez włączeniem zasilania routerowi??

Kabelek ma w sobie specjalny układ elektroniczny - takie coś kosztuje w granicach 30zł.

Daj znać Shibby-emu - może ci pomoże jeśli nie chcesz grzebać w bebechach Wink.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Gambel
Nie zwierałem niczego, test pingów to krok 3 a zwieranie 6, więc odpadłem.
Ip na sztywno.
Przed włączeniem routera:
Host docelowy jest nieosiągalny.
Po włączeniu :
upłynął limit czasu żądania.

Czy taka różnica jest istotna?
 
hermes-80

Cytat

Czy taka różnica jest istotna?
To jeden piernik - czyli brak kontaktu.

Przy tego typu uwaleniu należny zrestartować kość flash, do czego służy właśnie zwarcie pinów tego układu scalonego (jak jest pokazane na obrazku) - inaczej router się nie odezwie.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Gambel
Wstyd się przyznać ale się właśnie okazało, że nie mam w domu końcówki pasującej do śrubek w tym sprzęcie, a rozwiercać ich nie chcę. Postaram się coś kupić, ale to potrwa..
Byłbym wdzięczny za namiar do jakiegoś serwisu, studenta polibudy, czy innego fachowca we Wro, który zrobi to po rozsądnej cenie. Samemu guru zawracać głowy nie śmiem, jestem tu nowy. :|

Mi zejdzie ze 2 dni a po drodze pewnie znów coś spieprzę Wink
Specjalizacja pracy to jednak nie był głupi wynalazek...

Dzięki i pozdrawiam.
 
hermes-80
Wyślij wiadomość na PW Shibby-iemu on jest z Wrocławia (okolic) - na 100% ci pomoże.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
fresco
Witajcie. Postanowiłem zaktualizować Tomato na moim 3500l do najnowszej wersji zawierającej automat do torrentów. Dlatego by nie popełnić głupiego błędu czy możecie mi wskazać prawidłowy najnowszy, najlepszy obraz na mojego routerka?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 18

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,269,079 unikalnych wizyt