29 Kwietnia 2024 09:15:21
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Super Сasual Dating...
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
· Super Сasual Dat... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.128.203.143
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Netgear WNR3500L
buniaczek

Cytat

szwarou napisał(a):
buniaczek dziekuje za odpowiedzi
z konsola chodzi mi o to czy nie stoi za blisko... cos czytalem ze to tez niedobrze...

edit: o kurde to wgrywanie softu wyglada na skomplikowane... jestem w stanie uwalic sprzet jak zrobie cos zle?


Generalnie nie powinno być z tym problemu - mam na myśli odległość konsoli.

Co do wgrywania softu to może na początek przerażać (w momencie gdy pierwszy raz czytasz opis), ale jeśli się z nim zapoznasz dokładnie (więcej opisów i screenów jest też w tym temacie) a potem będziesz postępował krok po kroku zgodnie z instrukcją to szansa na uwalenie jest nikła.

Jeśli coś się jednak przytrafi można jeszcze taki ruter ratować:

Cytat

shibby napisał(a):

ja ratowalem netgeara bez otwierania obudowy. Mi sie router nie odpalal. dioda power byla caly czas pomaranczowa.

Przytrzymalem przedni przycisk, podlaczylem zasilanie, 5sek pozniej zaczely leciec pingi. Puscilem przez tftpd oficjalny soft i wlazlo. Za 3 razem udalo sie wejsc na stronke routera Smile

Sposob powtorzylem po nieudanym flashu i znow router wstal.

Tak wiec mozna sprobowac tym spsobem. Przynajmniej nie trafimy gwarancji.


Dodatkowo możesz odesłać niedziałającego Netgera na gwarancję - warunki zezwalają na wgrywanie alternatywnego oprogramowania.
Najważniejsze jest to byś postępował zgodnie z krokami w instrukcji oraz abyś wybrał właściwą wersję softu.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
lazik

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Cytat

Chciałbym jednak zastąpić te 2 urządzenia jakimś jednym dodatkowo z portem USB by podpiąć do niego phoenixa i oscama lub dodać drukarkę
Nie ma takiego sprzętu.
No chyba, że sobie posadzisz jakiś OS na ITX-ie z możliwością instalacja 2 modułów sieciowych (kart sieciowe wifi) i skonfigurujesz wszystko ze swoim zapotrzebowaniem.

Niemożliwe bo mój apek airlive 5460v2 ma coś takiego:
"WISP+Universal Repeater : The WISP+Universal Repeater mode let you share WISP connection on both wireless and wired side."
http://www.airlive.com/product/product_3.php?pdid=PD1217473992975

Ja chciałem coś identycznego tylko w 'n', z 4xRJ45 i z możliwością postawienia oscama.
 
hermes-80
To próbuj na Netgarze tryb WIFI: AP+WDS
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
majk9260
Nie chciało mi się wertować całości tematu, więc rzucę ciekawostkę (może już ktoś o tym pisał, ale nie widziałem). Jeśli nie odkryłem niczego nowego, to przepraszam, ale dla mnie jest to miła niespodzianka.

Mam WNR3500L pod kontrolą Tomato 1.28 by Shibby 0.79V.

WNR3500L posiada tylko jedno USB i zapewne niektórym nasuwa się pomysł robienia modów, żeby zwiększyć ilość USB, albo rozglądali się za modelami z większą liczbą USB. Tknęło mnie żeby sprawdzić jak ten Netgear spisze się z hubem USB. Kilka lat temu kupiłem prostego huba marki własnej Carrefour (z zewnętrznym zasilaniem 5V 1000mA). Najpierw podłączyłem do niego pendrive 16GB (NTFS) - router znalazł. Podpiąłem do niego dysk 3,5'' USB z zewnętrznym zasilaniem - widzi. Podpiąłem dysk 2,5'' USB i drukarkę USB - wszystkie urządzenia są widoczne, jeśli dysk ma więcej partycji wszystkie widać. Zrobiłem kilka fotek telefonem, żeby było widoczne.

Wydajność bez zmian - kopiowanie przez FTP z jednego dysku - ok 7MB/s, z dwóch naraz - sumarycznie ok 6-7MB/s.

Zainstalowałem pod Win7 podłączoną pod router drukarkę (Epson M1200) jako drukarkę sieciową i też działa.

img825.imageshack.us/img825/6719/20111219594.th.jpg
img259.imageshack.us/img259/7061/20111219595.th.jpg
img190.imageshack.us/img190/8324/20111219596.th.jpg
 
kanarex
Witam.
Dopiero co zamówiłem ten router i mam pytanie, czy można uruchomić na nim torrenta i zapisywać na pendrivie?
 
przemasisko

Cytat

kanarex napisał(a):

Witam.
Dopiero co zamówiłem ten router i mam pytanie, czy można uruchomić na nim torrenta i zapisywać na pendrivie?


Tak. Tylko jaki cel na pendrive? To są małe pojemności i dodatkowo szybko padnie.
 
szwarou
Router przyjechal - czekam do stycznia na zmiane providera i wtedy go przetestuje

Pytanie: czytalem ze ma on firewall w sobie - czy musze zatem miec na kompie dodatkowo firewalla?

Czy bede w stanie za pomoca tego routera i dlna na konsole ps3 streamowac filmy hd z kompa? (ps3 media player) (ps3 po wifi)

Czy od razu po uruchomieniu wgrywac tomato? na dzien dzisiejszy nie mam zamiaru stawiac apache, ftp ani torrenta (nie mam dysku zewnetrznego) czy zatem jest to uzasadnione?
 
shibby
ad1) powinienes. Firewall chroni nie tylko przed zagrozeniami z sieci ale i wewnatrz sieci prawda?

ad2) oczywiscie ze tak. Router bedzie pelnil role "przekaznika" jedynie. W tomato jest tez serwer dlna ale poki co akurat z PS3 sa problemy. Jak je rozwiazemy to bedzie mozna odtwarzac filmy wprost z dysku podpietego pod router. Niestety nie mam PS3 by dogłębnie zbadac problem

ad3) wg mnie tak. Tomato to przede wszystkich wspaniale narzedzia do podzialu neta, wykresy zuzycia lacza czy logi odwiedzanych stron www. Programy ktore mozna sobie doinstalowac to juz inna para kaloszy.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
buniaczek

Cytat

szwarou napisał(a):

Router przyjechal - czekam do stycznia na zmiane providera i wtedy go przetestuje

Pytanie: czytalem ze ma on firewall w sobie - czy musze zatem miec na kompie dodatkowo firewalla?

Czy bede w stanie za pomoca tego routera i dlna na konsole ps3 streamowac filmy hd z kompa? (ps3 media player) (ps3 po wifi)

Czy od razu po uruchomieniu wgrywac tomato? na dzien dzisiejszy nie mam zamiaru stawiac apache, ftp ani torrenta (nie mam dysku zewnetrznego) czy zatem jest to uzasadnione?

Skoro streamer będzie odpalony na kompie to nie ma to znaczenia z punktu rutera (kwestia czy wydoli z przesyłem danych).
Co do tomato to jest milion razy lepiej dopracowane niż firmware Netgear-a, więc mimo tego że nie będziesz korzystał z torrenta itp ja bym wrzucił tomato. Możesz przykładowo nałożyć limity na kompy zeby Ci wszystko ładnie w sieci latało Smile

Cytat

przemasisko napisał(a):
Tak. Tylko jaki cel na pendrive? To są małe pojemności i dodatkowo szybko padnie.


Dlaczego twierdzisz że szybko padnie?
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
przemasisko

Cytat

buniaczek napisał(a):

Cytat

przemasisko napisał(a):
Tak. Tylko jaki cel na pendrive? To są małe pojemności i dodatkowo szybko padnie.


Dlaczego twierdzisz że szybko padnie?


Przecież Torrenty wiążą się z ciągłą "pracą" nośnika, na który ściągają się materiały. Pendrive'y mają ograniczony cykl zapisów/odczytów. Zresztą pendrive 32 GB kosztuje ponad 200 zł. A za 320 GB HDD dajesz lekko ponad 250 zł w tym momencie.
 
szwarou

Cytat

shibby napisał(a):

ad1) powinienes. Firewall chroni nie tylko przed zagrozeniami z sieci ale i wewnatrz sieci prawda?

ad2) oczywiscie ze tak. Router bedzie pelnil role "przekaznika" jedynie. W tomato jest tez serwer dlna ale poki co akurat z PS3 sa problemy. Jak je rozwiazemy to bedzie mozna odtwarzac filmy wprost z dysku podpietego pod router. Niestety nie mam PS3 by dogłębnie zbadac problem

ad3) wg mnie tak. Tomato to przede wszystkich wspaniale narzedzia do podzialu neta, wykresy zuzycia lacza czy logi odwiedzanych stron www. Programy ktore mozna sobie doinstalowac to juz inna para kaloszy.


To mnie zmartwiles. Do tej pory mam jakis gowniany router od providera i bez problemu streamowalem dlna do konsoli... a to jedna z opcji z ktorej korzystalem najczesciej... Myslalem ze jak nabede mocniejszy (gigabitowy) router to uciagnie filmy hd (w tym ktory mam aktualnie "zacina" - nie wydala) a okazuje sie ze moge w ogole nic nie streamowac... (ps polecam zakup ps3 ;P)

Co do reszty to co prawda jest domowa siec i raczej nie przewiduje wewnatrz sieci atakow Wink ale co racja to racja - lepiej sie zabezpieczyc podwojnie - myslalem po prostu ze moze byc jakis konflikt kiedy 2 firewalle beda pracowac

Najpierw ogarne to co daje tomato a potem zastanowie sie co jeszcze mozna doinstalowac Smile

edit: przeczytalem jeszcze raz to co napisales i teraz mysle ze jesli bede mial program poza tomato ktory bedzie serwerem dlna (ps3 media serwer) to router i tak przesle dane po wifi do konsoli a ta sobie odczyta (do tej pory program dziala znakomicie

Gdzie poczytac jakie programy jeszcze mozna dodac do tomato?
Czy tomato do ktorego link dostalem od buniaczka jest PL?

Cytat

buniaczek napisał(a):
Skoro streamer będzie odpalony na kompie to nie ma to znaczenia z punktu rutera (kwestia czy wydoli z przesyłem danych).


Wlasnie dlatego wydaje mi sie ze poprzedni router nie wyrabial bo za malo danych przesylal (na swoje maksimum) - przetestuje to dam znac :>
 
shibby

Cytat

To mnie zmartwiles. Do tej pory mam jakis gowniany router od providera i bez problemu streamowalem dlna do konsoli... a to jedna z opcji z ktorej korzystalem najczesciej... Myslalem ze jak nabede mocniejszy (gigabitowy) router to uciagnie filmy hd (w tym ktory mam aktualnie "zacina" - nie wydala) a okazuje sie ze moge w ogole nic nie streamowac... (ps polecam zakup ps3 ;P)


nie czytasz ze zrozumieniem. Napisałem że bez problemu bedziesz mogl streamowac material z kompa na PS3. Problemy są jezeli chcesz uzyc serwera dlna wbudowanego w tomato by to on (bez wlaczania kompa) streamowal filmy do dysku podpietego do routera na ps3. (ps, dziękuję, mam xboxa360 Wink )

Cytat

Czy tomato do ktorego link dostalem od buniaczka jest PL?


nie, jest po angielsku.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
cj_clon
Witam serdecznie mam wgrane tomato z obsługa BT i niestety skonfigurowałem niby wszystko poprawnie, ale jak odpalam link transmisja, niestety wyskakuje komunikat nie ma takiej strony.

Co trzeba temu zaradzi??

Pozdrawiam
 
kanarex

Cytat



Przecież Torrenty wiążą się z ciągłą "pracą" nośnika, na który ściągają się materiały. Pendrive'y mają ograniczony cykl zapisów/odczytów. Zresztą pendrive 32 GB kosztuje ponad 200 zł. A za 320 GB HDD dajesz lekko ponad 250 zł w tym momencie.


Tak ale chodzi mi o rozwiązanie bezgłośne i oszczędne.
 
shibby
to kup sobie lepiej taki bajer:
http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=12504

bezgłosny, mały, pojemny i wydajny. W dodatku za cenę pendrive 32GB.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
przemasisko
S1 ciężko już kupić. Jeśli już to S2 portable.
 
wit3k
Witam, obecnie mam poczciwego WRT54GL i chciałbym go wymienić na inny, leszy model. Chodzi mi przede wszystkim o wifi n. Oczywiście w grę wchodzi jedynie sprzęt z tomato.
Czy wbudowane antenki w ten ruter wypadają lepiej niż te w wrt'ku? Czy zasięg będzie mniejszy, porównywalny?
 
kanarex

Cytat

shibby napisał(a):

to kup sobie lepiej taki bajer:
http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=12504

bezgłosny, mały, pojemny i wydajny. W dodatku za cenę pendrive 32GB.


OOO ciekawy temat, nawet kolor odpowiada, dobrze że robicie takie testy.
Pozdrawiam
 
szwarou
Przepraszam za kolejne lakoniczne pytanie z dziedziny lamerskiej - chce sie upewnic czy wszystko robie dobrze

Panowie technicy podciagneli kabel i zrobili gniazdko ethernet. Do tego gniazda ja podpialem router (wzieli jego mac adres) a drugim kablem polaczylem karte sieciowa z routerem. Wlaczylem wszystko sie ladnie swieci (nr 1 i wifi na niebiesko oraz power i "i") Pojawia sie w win7 informacje ze wymagane moga byc dane logowania i probuje router zrobic polaczenie sieciowe i tutaj problem bo nic nie ma
Czy cos zle podlaczam? Technicy nie zostawili zadnych danych ip mask dns itp wiec rozumie ze komputer sam sobie te dane pobierze tak?
Mam nadzieje ze to moj pech bo mowili ze uruchomienie do 24h (czyli do 10 rano) ale wole sie upewnic czy cos nie zepsulem. Jak juz wszystko ogarne to zabiore sie za tomato

Czy skretki moga sie czyms roznic od siebie? Dostalem od nich kabel do podlaczenia do kompa ale dostalem tez z routera (wygladaja solidniej) wiec uzylem tych z routera.

Jeszcze jak do 10 nic nie bedzie to sprobuje firwalla wylaczyc ale wydaje mi sie ze gdy testowo (bez netu) uruchamialem router zeby sprawdzic czy dziala to wykryl i pytal co to za siec (zaznaczylem ze domowa) i to wszystko


//edit: zadzwonilem do nich i sie okazalo ze nygusy jeszcze nie wlaczyly Wink Mialobyc po 24h a bylo troszke pozniej - po interwencji - zatem post juz nieaktualny Smile
Edytowany przez szwarou dnia 04-01-2012 11:49
 
piotrekn1
Witam.
To mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość jak coś zrobię źle.
Kupiłem właśnie Netgear WNR3500L i było tam wgrane oprogramowanie Tomato 1.28 tylko w wersji po angielsku czy jest może wersja po polsku jak tak to poproszę o link.
Z góry dziękuje.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 25

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,432,113 unikalnych wizyt