28 Kwietnia 2024 21:12:14
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.216.124.8
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Netgear WNR3500L
hermes-80
Kilku forumowiczów zakupiło ten sprzęt w atrakcyjniejszych cenach od Kompranet-u i nie maja żadnych zastrzeżeń.

Cytat

czyli sprzedaje sprzęt tzw. "refurbished" ? A jesteś tego pewny?

Tak, a jak myślisz czemu cena jest atrakcyjniejsza, bo chyba nowej produkcji w chinach obniżając koszty nie założyli.
Modem to już na własną odpowiedzialność i własny nos musisz dobrać - jeśli jesteś pewien, że masz dobrej jakości linie to każdy będzie działał.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
b3rok

Cytat

rysiu453 napisał(a):

Hm i czy jest jakieś ryzyko zakupu od kompranet, bo daje gwarancję na 12 miesięcy na ten router. no i dużo taniej niż normalnie hm, czyli sprzedaje sprzęt tzw. "refurbished" ? A jesteś tego pewny?


O routerach z kompranetu był wątek tutaj: http://www.openlinksys.info/forum/vie...rowstart=0 Wtedy sprzedawali po jeszcze atrakcyjniejszej cenie. Mnie akurat trafił się idealny model - bez rysek z foliami. Inni użytkownicy, z tego co pisali, nie mieli tyle szczęścia.

W każdym razie routerek działa, nie sprawia żadnych problemów - tak jak jego brat bliźniak (kupiony wcześniej - prawdziwą nówka).
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
rysiu453
Dzięki za linka Smile, teraz już wszystko jasne, jak nie znajde gdzie indziej w cenie mniejszej niż 240 zł. to wezmę u tego gościa.

@b3rok takie pytanie, widze, że masz modem thomsona speedtouch'a , czy taki model modemu adsl powinienem kupić(do netii, anex A) ?
 
b3rok
Masz Netię na łączach TP? Bo z tego co się orientuję: Neo jest Annex A, Dialog i Netia Annex B (chyba, że są na łączach TP to też Annex A).
Jeżeli jesteś pewny Annex A - to tak, modemik z mojego opisu spełni swoją rolę. Obsługuje linie do hmmmm 20/25 Mb/s (nie pamiętam dokładnie), zalecany do linii o słabszych parametrach i można go ustawić w tryb bridge.
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
rysiu453
ten modem thompsona będzie lepszy od fritza? Mam netię na łączach tp, czyli annex a i łączę max 6mbit.

A jeszcze takie pytanie, może ktoś się będzie orientował, czego to może być wina, na logu z tp-linka w8901g mam takie coś:

Cytat

11/20/2011 21:45:25> bridge only stop
11/20/2011 21:45:25> SNMP TRAP 3: link up
11/20/2011 21:45:25> Quick bridge not allow multi-channel
11/20/2011 21:45:25> bridge only stop
11/20/2011 21:45:25> SNMP TRAP 3: link up
11/20/2011 21:45:39> ppp_ready: ch:804eea4c, iface:8046a104
11/20/2011 21:45:39> SNMP TRAP 3: link up
11/20/2011 21:45:39> Accept() fail
11/20/2011 21:45:39> Accept() fail


Czy to wina parametrów lini czy routera? Dodam, że zawsze w czasie rozłączania w ogóle nie można wejść na router.
Edytowany przez rysiu453 dnia 20-11-2011 22:28
 
Sachemek
Witam forumowiczów

Powiem tak: stałem się posiadaczem (szczęśliwym bądź nieszczęśliwym - to się okaże) Netgear'a o numerze jak w temacie. Jako, że temat zakupu z nie polecanej firmy Kompranet jest wałkowany, także i ja chciałbym dowiedzieć się co nieco o tym sprzęcie sprzedawanym przez ten sklep. Jeśli chodzi o parametry to nadmieniam, że przeczytałem wszelakie informacje dostępne na tym forum. Chciałbym się podzielić z Wami moimi spostrzeżeniami. Sprzęt dotarł szybko na miejsce przeznaczenia. Oczywiście zapakowany był w szary karton z logiem Netgear. Po otwarciu pudełka widzę router, podstawkę routera, przewód Lan (koloru żółtego), nie firmowy zasilacz oraz trochę ubogiej dokumentacji (a właściwie to 12 miesięczną gwarancję oraz ostrzeżenie dla użytkowników systemu Windows XP). Jako, że sprzedawca zainstalował domyślnie juz Tomato w wersji 1.28 (Toast wersja jak sądzę) to pokusiłem się do jego uruchomienia. Po zalogowaniu poprzez przeglądarkę www moim oczom ukazał się w zakładce Status -> Overview taki zapis:

Name toast
Model Netgear WNR3500L/U/v2
Chipset Broadcom BCM4716 chip rev 1 pkg 10
CPU Freq 133MHz

Time Not Available
Uptime 0 days, 00:09:59
CPU Load (1 / 5 / 15 mins) 0.16 / 0.05 / 0.01
Total / Free Memory 60.66 MB / 52.46 MB (86.48%)
Flash Size 8MB

Co zwróciło moją uwagę? Ano to, że w pozycji Chipset jest zapis, że jest to procesor Broadcom BCM4716. Rewizję już pomijam. Jestem mechanikiem z zawodu i dla mnie stwierdzenie typu: skoro tak wyświetla to znaczy, że musi to być prawda jest dla mnie jak najbardziej mylne. Do sedna sprawy o co mi chodzi. Pokusiłem się o zdjęcie obudowy. I znowu jest zagwozdka. Przyjrzałem się procesorkowi - temu głównemu, a na nim jest nadruk Broadcom BCM4718A. No właśnie i tu nasuwają sie pytania.

Do "właścicieli" sprzętu, którzy mogą coś naprawdę podpowiedzieć:
1. Jaki jest zainstalowany fabrycznie procesor, oczywiście w tym modelu z USB?
2. Jaki jest zainstalowany procesor odpowiadający za Lan?
3. Jaki jest moduł pamięci flash, oraz jego rozmiar?
4. Jaka jest pamięć RAM, oraz jej rozmiar?
5. Wersja Tomato jest trochę dla mnie za "biedna" Oczekiwałem, że znajdę zakładkę odpowiadającą za podział sieci.Czy da się powrócić do oryginału i potem powtórnie "zainstalować" wersję Tomato z podziałem pasma?

Za wszelakie wskazówki dziękuję. Pozdrawiam...
 
shibby
To co powinno bardziej przykuc twoja uwage to taktowanie. Pokazuje ci 133mhz a powinno 453mhz!!! Masz blisko 4x wolniejszy procek Smile winny jest tu soft toastmana. W advanced misc musisz go sobie przetaktowac odpowiednio lub zmienic tomato na moje.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
21smoczek
Mam pytanie: Gdzie tutaj dokładnie sa przetrzymywane logi z danymi do transmission? Chodzi mi o to by z polecenia konsolowego automatycznie usuwało torrenty, które osiągnęły przypisane im ratio lub minął okreslony czas seedowania. Skrypt do napisania nie jest większym problemem. Chodzi mi o usunięcie pliku torrentowego. transmission-remote -t $ID_torka -r nie działa, również nie działa transmission-remote -t -l żeby pokazać wszystki pliki torrentowe. Może mi ktoś pomóc?

Drugim moim pytaniem jest czy ktoś używa na tym tomato jakiegos komunikatora? Np. widziałem że zostało dodade EKG ale nie stety nie bardzo działa, pisałem o tym w topicu odnośnie EKG.

Ostatnim moim pytaniem oraz prośbą o ile ktoś już używa takich rzeczy to pomoc jak oskryptować diode led tą od autoryzacji aby działała na określone komendy. Skrypty kiedy miała by się uruchamiac to powoli bym sobie napisał ale czy da się ją jakoś "odczytać"? Mam router: Netgear WNR3500L

Dzięki z góry za jakąkolwiek pomoc Smile
 
shibby
1) a podajesz autoryzacje? login i haslo? No i port jezeli nie jest domyslny 9091.

2) jak znajde czas to rzuce okiemoskryptowac diode led??? nie rozumiem. Dioda led sterujesz komenda "led" np led amber off.

oskryptowac natomiast mozna przycisk ale o tym nic nie wspominasz.

3)
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
21smoczek
Zapomniałem o porcie. Dzięki wielkie za pomoc.

Co do komunikatora byłbym naprawde wdzięczny Smile

A jeśli chodzi o oskryptowanie to może źle się wyraziłem ale chodzi mi głównie parametry które wywołują świecenie diody. Chciałem sobie napisac np. taki skrypt, dzięki któremu np. będzie świecić dioda jak ktoś będzie korzystał w sieci WIFI z routera a jeśli nie to by gasła... Lub jakaś wybrana osoba.. Tak naprawde to w tym routerze to jest przycisk z diodą byśmy się dobrze zrozumieli shibby Dzięki wodzu WinkB)
 
lazik
Cześć,
mam w sumie jeden problem do rozwiązania: nie wiem czy Netgear WNR3500L na tomato zastąpi mi obecną instalację.

Obecnie mam APka Ovsilinka WL5460v2 i router Dlink DIR635. AP łączy się bezprzewodowo do ISPa i dalej sygnał leci przez router, który dzieli internet przewodowo i bezprzewodowo. Chciałbym jednak zastąpić te 2 urządzenia jakimś jednym dodatkowo z portem USB by podpiąć do niego phoenixa i oscama lub dodać drukarkę. Czy Netgear z tematu podoła takiemu zadaniu?
 
shibby
czyli Ovislink odbiera net od ISP i po skretce przekazuje go do Dlinka a ten dzieli net na kabel i wifi. Dobrze to rozumiem?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
lazik

Cytat

shibby napisał(a):

czyli Ovislink odbiera net od ISP i po skretce przekazuje go do Dlinka a ten dzieli net na kabel i wifi. Dobrze to rozumiem?

Bardzo dobrze. Dokładnie tak jest.
Chodzi mi głównie o to by zarównop radiowy odbiór 2,4 lub 5GHz jak i udostępnianie także przez WiFi robił jeden sprzęt.

Połączony z 12 grudzień 2011 16:44:08:
Zna ktoś odpowiedź na moje pytanko lub rozwiązanie problemu?
Edytowany przez lazik dnia 12-12-2011 16:44
 
neotps
Witam mam pytanie odnośnie tego rutera.
Potrzebuję:
1. QOS umożliwiający grę online przy jednoczesnym użytkowaniu na drugim komputerze takich serwisów jak youtube, facebook itd. To jest priorytet numer JEDEN.

2. Port USB z możliwością ściągania plików (najlepiej z serwisów typu hotfile/rapidshare) na pendrive, udostępnianie multimediów z podłączonego dysku DLNA. Nie wymagam tej opcji, ale była by mile widziana.

Z tego co się zorientowałem z opcją nr 2 nie powinno być problemu. Pytanie jak rozwiązać pierwszy dylemat - da się?

Jaki modem do tego routera polecacie (pod Dialog 20mbit na światłowodach)
 
szwarou
Witam

Jestem swiezakiem - do tej pory korzystalem z routerow ktore dostalem od isp. Zamowilem sobie wlasnie tego netgeara (czekam na dostawe).

Prosze o skierowanie mnie na wlasciwa strone - do aktualnej stabilnej wersji Tomato (chyba najbardziej polecany) i opisu jak go wgrac i skonfigurowac.

Czy ewentualnie moge prosic o pomoc was uzytkownikow tego forum przy rozwiazywaniu problemow Smile ktore mam nadzieje nie wystapia?

Jak poradzi sobie ten model z konsola ps3 podlaczona przez wifi ktora stoi w odleglosci ok 1m od routera max 1.5m

Z gory dziekuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam
 
hermes-80
@lazik Nie ma takiej możliwości ponieważ do odbioru os ISP i rozsiewania wifi po domu są potrzebne 2 moduły radiowe, a Netgerar posiada tylko 1 i to w dodatku z antenami wewnętrznymi co całkowicie wyklucza podpięcie anteny od ISP.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
buniaczek

Cytat

szwarou napisał(a):

Witam

Jestem swiezakiem - do tej pory korzystalem z routerow ktore dostalem od isp. Zamowilem sobie wlasnie tego netgeara (czekam na dostawe).

Prosze o skierowanie mnie na wlasciwa strone - do aktualnej stabilnej wersji Tomato (chyba najbardziej polecany) i opisu jak go wgrac i skonfigurowac.

Czy ewentualnie moge prosic o pomoc was uzytkownikow tego forum przy rozwiazywaniu problemow Smile ktore mam nadzieje nie wystapia?

Jak poradzi sobie ten model z konsola ps3 podlaczona przez wifi ktora stoi w odleglosci ok 1m od routera max 1.5m

Z gory dziekuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam


- Instalacja tomato
- Stabilny soft to: K26USB-1.28.RT5x-MIPSR2-083V-Mega-VPN
- Co do konsoli to się nie wypowiem (zależy co też masz na myśli pisząc czy poradzi sobie z konsolą)
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
szwarou
buniaczek dziekuje za odpowiedzi

z konsola chodzi mi o to czy nie stoi za blisko... cos czytalem ze to tez niedobrze...

edit: o kurde to wgrywanie softu wyglada na skomplikowane... jestem w stanie uwalic sprzet jak zrobie cos zle?
Edytowany przez szwarou dnia 19-12-2011 12:03
 
lazik

Cytat

hermes-80 napisał(a):

@lazik Nie ma takiej możliwości ponieważ do odbioru os ISP i rozsiewania wifi po domu są potrzebne 2 moduły radiowe, a Netgerar posiada tylko 1 i to w dodatku z antenami wewnętrznymi co całkowicie wyklucza podpięcie anteny od ISP.

A możesz polecić jakiś inny sprzęt co by takie coś potrafił zrobić?

BTW: Anteny zewnętrznej teraz te nie mam i nie ma żadnego problemu (sygnał około 35%).
 
hermes-80

Cytat

Chciałbym jednak zastąpić te 2 urządzenia jakimś jednym dodatkowo z portem USB by podpiąć do niego phoenixa i oscama lub dodać drukarkę
Nie ma takiego sprzętu.
No chyba, że sobie posadzisz jakiś OS na ITX-ie z możliwością instalacja 2 modułów sieciowych (kart sieciowe wifi) i skonfigurujesz wszystko ze swoim zapotrzebowaniem.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,418,912 unikalnych wizyt