14 Maja 2024 17:29:13
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [27]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.135.193.20
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Netgear WNR3500L
grzesiek811
Witam,
niedawno kupiłem WNR3500L i chciałbym wgrać pomidorka.
Jaką wersję najlepiej wybrać pod ten router?
Chciałbym korzystać z transmission, ale jeżeli to możliwe to z wersji 2.22.
Jaki system plików powinien miec dysk podłączony pod router? Ext2, Ext3 czy FAT32?
 
nethaker
Imho taką (Transmission 2.13) :
http://tomato.groov.pl/K26/build5x-042-EN/tomato-K26USB-1.28.9054RAF-EN-MIPSR2-beta-042-Ext-BT.trx

2.22 masz w tej wersji (ale zgłaszane były objawy niestabilności Transmission w w tej wersji):
http://tomato.groov.pl/K26/testing/tomato-K26USB-1.28.9054RAF-EN-MIPSR2-beta-041H-Ext-BT.trx

Co do systemu plików to najlepiej ext2/ext3 (to właściwie to samo). Najmniej obciążają. Zgrywanie ściągniętych danych przez Sambę/FTP lub dystrybucję Linuxa.
Netgear WNR-3500L @Tomato 1.28.0905 MIPSR2-065V K26 USB Mega
Hitachi 60 GB 2.5" USB2.0 ext3
 
shibby
wg. Dodam jeszcze tylko ze mozesz wgrac sobie tomato bez transmission a transmission 2.22 zainstalowac z optware.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
grzesiek811
Już w między czasie w miarę to wszystko ogarnąłem i działa. Ściągnąłem tomato, dokładnie takie jak podał nethaker z transmissionem 2.13 i jest OK.
Dysk sformatowałem na ext3 i działa dostęp przez sambę i FTP, przez linuksa nie próbowałem, bo rzadko go używam.

No właśnie jak jest z tą wersją 2.22 i jej niestabilnością? Jest aż tak źle. Zależy mi na 2.22, bo na jednej ze stron, których używam dozwolone są tylko 2.04 i 2.22, a 2.13 ma bana.

Cytat

shibby napisał(a):
wg. Dodam jeszcze tylko ze mozesz wgrac sobie tomato bez transmission a transmission 2.22 zainstalowac z optware.

Jeżeli chciałbym teraz uaktualnić się do 2.22, to co powinienem zrobić?
Wgrać tomato bez torrenta, potem optware z tego tematu i instalować 2.22 z optware?

Czy może można jakoś uaktualnić mojego 2.13?

Jeszcze jedno pytanko. Czy można zastosować jakiś rozgałęziacz USB i podłączyć jeszcze drukarkę jako print server albo drugi dysk lub pendrive?
 
Jacq
Cześć,

Prośba o pomoc:
1. Jak Edytować wpis 10.0.8.2 * 255.255.255.255 0
tun22 w obecnej tablicy routingu, lub mieć możliwość dodania nowego wpisu przez gui z możliwością wyboru interface-i tun22?

2. Problem z "transmision"

Dokonałem instalacji i konfiguracji wg: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Transmission_daemon

Natomiast mimo to otrzymuje komunikat:


Unauthorized IP Address.

Either disable the IP address whitelist or add your address to it.

If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.

If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.


wszystko jest wykonane analogicznie do instrukcji.


3. Dlaczego po wpisaniu odpowiednich wartości w pliku /etc/fstab oraz zabraniu uprawnień rw po restarcie plik pozostaje pusty....

Proszę o pomoc.

Dziękuje.:)
Pozdrawiam,
Jacq
 
krzys3
OT: swietna recenzja! Smile teraz bardzo mi sie przyda Smile
Proud winner of NETGEAR WNR3500L :-)))
 
mazilo
jestem nowy i zielony więc bardzo proszę o pomoc-za sukces prześlę piwo ;-)
Jutro odbieram NETGEAR WNR3500L i mam kilka pytać a następnie proszę o pomoc w instalacji tomoto.
1.Chcę do rutera podłączyć dwa laptopy TOSHIBA i HP z kartami usb http://www.neo24.pl/karta-sieciowa-edimax-ew-7811un-mikro-(ew-7811un).html
i drukarkę
2.chcę rzecz wiadoma ściągać filmy,muzykę z torentów po przez podłączony dysk do rutera i możliwość wyłączenia w tym czasie laptopa.
3.inne rzeczy będę podłączał pewnie z czasem
I TERAZ PYTANIA:
-czy jak zostawię oryginalne oprogramowanie to będę mógł ściągać filmy na dysk z możliwością wyłączonego kompa?
-jeśli muszę wgrać tomato to jak to zrobić(za to stawiam 8 piw heineken ;-)
ale proszę krok po kroku bo jestem zielony)
 
shibby

Cytat

-czy jak zostawię oryginalne oprogramowanie to będę mógł ściągać filmy na dysk z możliwością wyłączonego kompa?
-jeśli muszę wgrać tomato to jak to zrobić(za to stawiam 8 piw heineken ;-)
ale proszę krok po kroku bo jestem zielony)


1) nie
2) http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=9978#post_61008

tomato wgraj sobie moje z juz wbudowanym transmission:
http://tomato.groov.pl/K26/build5x-052-EN/tomato-K26USB-1.28.905xRAF-EN-MIPSR2-052-Big-BT.trx

w razie pytan, pytaj Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
buniaczek
Możesz jeszcze zobaczyć na ten post: POST
Napisałem w kilku krokach jak postępowałem wgrywając soft do Netgeara WNR3500L

Poczytaj, a w razie pytań pisz Wink
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mazilo
oki i teraz pytanie bardzo znaczące......
Wczoraj rozmawiałem z kolegą po informatyce i ten mówił mi że trochę strach wgrywać program nielicencjonowany ponieważ można się narazić na włamania hakerskie to to już bardzo poważna rzecz(każdy może mieć wgląd we wszystkie dane jakie mam na kompie itp.,również hasła w szczególności do logowanie w banku)
 
lorak
Nie napisałeś po jakiej informatyce.
Może przedszkole o profilu informatycznym? Wink
Żeby się dostać do Twojej sieci musiałby ten "hacker" złamać takie same zabezpieczenia jak na routerze z oryginalnym softem.
To zależy tylko od Ciebie jakich szyfrowań użyjesz.
WEP, WPA, WPA2 bądź mieszanki dwóch.
http://pl.wikipedia.org/wiki/WPA_%28i...rmatyka%29
 
shibby

Cytat

mazilo napisał(a):

oki i teraz pytanie bardzo znaczące......
Wczoraj rozmawiałem z kolegą po informatyce i ten mówił mi że trochę strach wgrywać program nielicencjonowany ponieważ można się narazić na włamania hakerskie to to już bardzo poważna rzecz(każdy może mieć wgląd we wszystkie dane jakie mam na kompie itp.,również hasła w szczególności do logowanie w banku)


przeciez tomato jest licencjonowane, GPL Smile
Ponadto czym sie rozni soft pisany przez np netgeara a tomato? Jedno i drugie jest przeciez otwarte i sa zrodla w internecie. Powiem ci jaka jest roznica. To ze programistom netgear placi na developerzy tomato tworza je za darmo dla pasji.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
rtpm

Cytat

shibby napisał(a):

jw. Jak tomato to netgear lub asus rt-n16. Jak trasnfery z dysku to zostan przy tplinku.


Transfery na tplinku są lepsze?
Skąd się to bierze ?

Z niedorobionego jeszcze softu, czy jak? bo z tego co czytałem, Netgear jest mocniejszy sprzętowo.

[EDIT] Post był dawno, kolega pytał o TL-WR1043ND vs. WNR3500L

RM.
Edytowany przez rtpm dnia 06-06-2011 16:19
 
rtpm
Witam,

Dzisiaj spróbowałem wgrać Tomato do swojego wnr3500L.

Postąpiłem wg. instrukcji, a więc:
wgrałem pierw dd-wrt.v24-14896_NEWD-2_K2.6_mini-WNR3500L.chk z gui oryginalnego firmwareu netgeara. Poszło dobrze.

Po restarcie zalogowałem sie do dd-wrt, który wymusił zmianę hasła (dałem root/root).
zalogowałem się tez na telnet, gdzie spisałem sobie hasło nvram ..

z gui dd-wrt wgrałem tomato-K26USB-1.28.905xRAF-EN-MIPSR2-053-Mega-VPN

Poszło chyba dobrze. Tzn. w momencie rozlaczenia z siecia czekalem i czekalem az wstanie i nie wstawał.. wiec router włączyłem i wyłączyłem.

Obecnie stoi na nim tomato ale nie mogę się zalogować przez WWW do admina.
Pokazuje 3 linijki tekstu "tomato raf status lan / wlan".. i działa to tylko raz. Drugie odświeżenie skutkuje od razu timeoutem.

TO samo z telnetem/ssh. Mogć się zalogować na telnet/ssh, ale tylko po reboocie routera. Jak się zaloguje / podejmę próbę logowania przez WWW, to potem już jakby nie przyjmuje połączeń.

Próbowałem reset 30 sekundowy, oraz 30/30/30. Nic nie pomaga.
nvram reset też z konsoli robiłem.

Gdzie może być problem?
 
neotix
Jeśli dobrze kojarzę to Shibby coś pisał o tym, że ta wersja Tomato jest za duża do WNR3500L i po wgraniu brakuje miejsca dla nvram. Dlatego router niby działa, ale ciągle coś szwankuje. Wgraj jakąś chudszą wersję i sprawdź czy będzie działać.
Netgear WNR3500L + tomato-K26USB-1.28.9052RAF-EN-MIPSR2-031H-Ext by shibby
 
shibby
jw radze wgrac wersje MEGA bez VPN. W nowej wersji odchudze Mega-VPN troche natomiast wersje full AIO (All-In-One) przeznacze tylko dla rtn16 ktory to ma wiecej niz 8mb flash.

@rtpm - Powiedz mi czy jak wpiszesz w sieciowke kompa statyczne ip to masz ping do routera na 192.168.1.1? Jak tak to wgraj oryginalny soft przez tftpd. Jak juz odratujesz router to wgraj jeszzce raz ddwrt i pozniej wersje Mega lub nawet Ext na poczatek. Pozniej jak wyczyscisz nvram to wgrasz jaka juz bedziesz chcial.

W razie pytan pisz smialo. pomozemy.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
rtpm
Niestety choćbym się starał, nie chce mi wejść w tryb serwisowy (taki, gdzie mógłbym wgrać po ftp).

Czytałem też manuala z 9 czerwca, gdzie opisywany jest sposób na start + 5s przycisk z przodu. Nie udało mi się uzyskać zielonej migającej diody, a nawet nie udało mi się wgrać (w drugim oknie cały czas próbowałem odpalić tftp -i ... ).

Router odpowiada na 192.168.1.1 elegancko.

Zostanie chyba zwieranie pinów, a chciałem tego uniknąć :-/

edit:
Niby mogę wejść na admina, np. /upgrade-plain.asp pokazuje się strona z formularzem wgrywania pliku (bez CSS), ale jak dam upload od razu timeout/connection reset Sad

Przeciążenia nie ma, `top` nie pokazuje jakiegoś obciążenia... w logach nic.
Edytowany przez rtpm dnia 10-06-2011 20:41
 
shibby
a masz dostep do telnet lub ssh? Jak tak to wpis zwyczajnie

Cytat

nvram defaults --yes


co do trybu serwisowego to dzis uaktualnilem tutka o jeden szczegol. Mozesz rzucic okiem.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
rtpm

Cytat

shibby napisał(a):

a masz dostep do telnet lub ssh? Jak tak to wpis zwyczajnie

Cytat

nvram defaults --yes


co do trybu serwisowego to dzis uaktualnilem tutka o jeden szczegol. Mozesz rzucic okiem.


"nvram defaults --yes" robiłem wcześniej i też nie pomogło.

Otworzyłem drania i wgrałem już oryginalny firmware.
Zaraz biorę się za dd-wrt i tomato.

Dzięki za pomoc.

Teraz przechodzę do tematu o tomato i szukam działającą na tym sprzęcie wersji.
Chciałbym tylko obsługę usb i torrenta, więc openVPN sobie daruję (nie potrzebuję, ale chciałem przedobrzyć).
Edytowany przez rtpm dnia 10-06-2011 22:26
 
rtpm
Wgrałem dd-wrt mini, dałem 30/30/30, ustaliłem nowe hasło, zgrałem je przez nvram get http_pass .. poleciał upgrade, reboot i wstało tomato.

Znowu na admina zalogować się nie mogłem.. poleciał timeout, na telneta się załadowałem (używając tego hasła z nvram get ...).

Router przedstawiał się jako Rt-...@
Dałem nvram defaults --yes i teraz mam login "unknown", web nie działa dalej, po złej próbie odcina mnie na x czasu (nie wiem, czy to automagicznie iptables mnie nie odcina), ale żaden login/hasło nie działa.

Tym razem wgrałem wersję tomato-K26USB-1.28.905xRAF-EN-MIPSR2-053-Ext

Nie wiem co czynić, po prostu załamka.

edit: Udało mi się wejść telnetem (hasło admin, musiałem zrebootować).
Panel admina przez www dalej nie działa :-(

EDIT: Wygląda na to, że problemem są moje domowe windowsy xp.
Do admina wlazłem z komórki i z linuxa livecd.

Widocznie moje windowsy przy wchodzeniu do panelu tomato robią jakąś pętle połączeń (jakieś proxy czy co) i router wywala timeout jakiś Sad

Dziwne, że robią to zarówno desktop jak i laptop. Wywaliłem już antywirusy i badam dalej.
Edytowany przez rtpm dnia 11-06-2011 00:09
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 19

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,786,931 unikalnych wizyt