14 Maja 2024 05:26:09
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [27]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.189.170.206
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Netgear WNR3500L
backlit

Cytat

noso napisał(a):
Panowie mam problem, netgear kupiony wgrane tomato 1,28 optware etc dysk podpiety (3,5 cala przez usb baracuda seagate 320 GB) wszystko ładnie śmiga ale transfer prze radio dramat , przez ftp przy trybie n lub mixed/auto max 2300 kilobajtow/s . Pliki sa pobierane z dysku podpiętego a laptop testowo stal przy routerze...


Też miałem takie wyniki. Udało się zwiększyć transfer do około 3,5 MB przy odczycie po FTP na radiu zmniejszając transmit power. Na pomidorze wydajności po usb nie zachwycają. Na OF leciało pod 9MB - ale i tak zmieniłem je po 5 minutach użytkowania.
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
shibby
pamietaj ze sciagajac cos z dysku usb, sama oblsuga dysku obciaza procesor, do tego dochodzi obciazenie przez sam serwer ftp i na koniec jeszcze musi to byc wytransferowane do ciebie. Stad taka niska predkosc (chociaz cos zdecydowanie za niska bo ja na swoim mam spokojnie 5-6MB/s).

Natomiast gdy transferuje cos z PCta do laptopa (Nlite 144mbps) to pomimo niepelnej Nki leci mi prawie 9MB/s Smile wiec samo radio jest jak najbardziej ok.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
silvah

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

Możecie wskazać mi właściwą podstawkę w postaci DD WRT


wchodzisz na
http://dd-wrt.com/site/support/router-database
wpisujesz 3500L i sciagasz pliczek
Netgear WNR3500L Firmware: Special File for initial flashing

to jest to co potrzebujesz.


Po tym kroku router przestal odpowiadac. Zapala sie zielona dioda lan, nawet wan zmienia sie na zielono ale router nie przypisuje adresu ip, w ogole nic nie wysyla, nie ma z nim kontaktu. Trzymanie tylnego resetu nic nie daje. Co teraz? Da sie cos z tym zrobic? I jak w takim wypadku z gwarancja? Mam go gdzies odeslac/dzwonic czy jak?
 
anonim747874734

Cytat

silvah napisał(a):

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

Możecie wskazać mi właściwą podstawkę w postaci DD WRT


wchodzisz na
http://dd-wrt.com/site/support/router-database
wpisujesz 3500L i sciagasz pliczek
Netgear WNR3500L Firmware: Special File for initial flashing

to jest to co potrzebujesz.


Po tym kroku router przestal odpowiadac. Zapala sie zielona dioda lan, nawet wan zmienia sie na zielono ale router nie przypisuje adresu ip, w ogole nic nie wysyla, nie ma z nim kontaktu. Trzymanie tylnego resetu nic nie daje. Co teraz? Da sie cos z tym zrobic? I jak w takim wypadku z gwarancja? Mam go gdzies odeslac/dzwonic czy jak?


masz szczeście ze uznaja gwarancje pomimo nieudanego wgrywania fw. zanies go tam gdzie kupiles...
 
shibby
sprobuj przypisac sobie ip z palca np 192.168.1.6 i zobacz czy dostaniesz sie na 192.168.1.1
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
silvah

Cytat

shibby napisał(a):
sprobuj przypisac sobie ip z palca np 192.168.1.6 i zobacz czy dostaniesz sie na 192.168.1.1


po kilku probach z resetem 30/30/30 ruszylo i juz jestem na tomato. Niestety nie cieszylem sie dlugo, bo z oficjalnego fw przechodzilem tylko z jednego powodu. Co jakis czas - najczesciej kilka dni - ale rownie dobrze po paru godzinach router mi sie "zawiesza" tzn. nie ma z nim zadnego kontaktu ani po kablu ani przez wi-fi. Kontrolki zachowuja sie tak ze numerki gdzie podpiety jest jakis sprzet mrugaja sobie co jakis czas "synchronicznie". Wydaje mi sie tez ze jezeli po wylaczeniu z pradu nie poczekam przynajmniej kilku sekund to zaraz po wlaczeniu znow lapie zwis. I wlasnie cos takiego juz zaliczylem na tomato. Nie wiem co teraz z tym robic. Ciezko mi bedize udowodnic chyba ze cos jest nie tak skoro router potafi sie obrazic po kilku godzinach ale np. pare dni temu wytrzymal 8 dni...Wydaje mi sie ze to cos sprzetowego. Jak w takim wypadku wyglada procedura gwarancyjna? Router kupilem z pol roku temu na allegro wiec ewentualnie w gre wchodzi tylko wysylka do producenta...no chyba ze to badziew i tak ma w co watpie..
 
shibby
jak wyslesz to prawdopodobnie dostaniesz nowy. Tylko opisz wyraznie ze na oficjalnym sofcie dzieje sie to samo.

Co do tomato, robiles czyszczenie nvram po wgraniu tomato? Ustaw tylko WAN i wifi i nic wiecej. Nie ruszaj limitera, usb itd. Zobacz czy na kompletnym minimum dzieje sie to samo. Jezeli masz pare komputerów to najlepiej uzytkuj jeden przez te pare dni. Moze to winny jest jakis komputer albo inne urzadzenie (nie masz gdzies jakiegos switcha?). Albo moze na jakims kablu jest zwarcie.

Gdybam tam bo jednoczesne mruganie wszystkich aktywnych diód LAN wskazuje na pętle.

Gdy znow bedziesz mial takie cos odłączaj pokolei kable z LAN i patrz kiedy sytuacja sie unormuje. Wtedy bedziesz mial pewnosc za masz petle i bedziesz wiedzial na ktorym kablu. Podpowiem tylko ze jezeli mam racje i to petla to po odpieciu kazdego kabla odczekaj jakies 30sek by sytuacja sie unormowala.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
silvah

Cytat

shibby napisał(a):
jak wyslesz to prawdopodobnie dostaniesz nowy. Tylko opisz wyraznie ze na oficjalnym sofcie dzieje sie to samo.

Co do tomato, robiles czyszczenie nvram po wgraniu tomato? Ustaw tylko WAN i wifi i nic wiecej. Nie ruszaj limitera, usb itd. Zobacz czy na kompletnym minimum dzieje sie to samo. Jezeli masz pare komputerów to najlepiej uzytkuj jeden przez te pare dni. Moze to winny jest jakis komputer albo inne urzadzenie (nie masz gdzies jakiegos switcha?). Albo moze na jakims kablu jest zwarcie.

Gdybam tam bo jednoczesne mruganie wszystkich aktywnych diód LAN wskazuje na pętle.

Gdy znow bedziesz mial takie cos odłączaj pokolei kable z LAN i patrz kiedy sytuacja sie unormuje. Wtedy bedziesz mial pewnosc za masz petle i bedziesz wiedzial na ktorym kablu. Podpowiem tylko ze jezeli mam racje i to petla to po odpieciu kazdego kabla odczekaj jakies 30sek by sytuacja sie unormowala.


Robilem czyszczenie 2 razy. Ustawilem wifi, przekierowalem 2 porty, wlaczylem upnp i nic wiecej nie ruszalem. Podpiety mam modem cisco, komputer, telefon voip a przez wifi laczy sie praktycznie tylko ps3. Sprobuje zrobic jak mowisz i dam znac. A w razie czego jak wyglada ta procedura reklamacyjna? Musze zglosic awarie pod (022) 5834 381 i przysla kuriera? Czy jak to wyglada? Ktos przerabial?
Edytowany przez silvah dnia 10-02-2011 14:42
 
zbyszek82
Witam

Jutro dojdzie do mnie WNR3500L.
Chcialbym prosic o pomoc w konfiguracji. Chce miec mozliwosc sciagania torrentow. I jezeli istnieje to mozliwosc podlaczenia kamery aby moc zerknac co sie dzieje w domu pod moja nieobecnoscSmile
Nie jestem biegly w linuksie ale jak dostane dobre instrukcje to mysle ze dam radeSmile
Dzieki za pomoc
 
kille72
Jaka maxymalna szybkosc WAN-->USB moze wyciagnac WNR3500L?
 
Jedrus
Kupiłem WNR3500L i chciałbym wgrać bardziej konfigurowalny soft. Potrzebuję WPA2, obsługi USB (pendrive nasystem + HDD 2TB), SAMBA, DLNA (UPNP), serwerka SFTP, mniej istotny jest torrent i serwerek http - to może w przyszłości.
Ze wstępnego rozeznania wyszło mi, że powinienem wybrać soft z jądrem 2.6.
Pierwszy mój strzał to OpenWRT z Gargoile (http://www.gargoyle-router.com/downloads/images/brcm47xx/gargoyle_1.3.10-brcm47xx-squashfs.trx)
Ale tu mam problem... nie wiem jak wgrać trx, w przez konsolę wchodzi tylko chk.
1. Czy możecie mi podpowiedzieć jak zainstalować taką kompilację?
2. Czy wybrałem dobrą dystrybucję? Może DD-WRT lub Tomato byłoby równie dobre? (jakieś plusy / minusy?)
 
kille72

Cytat

Jedrus napisał(a):
Kupiłem WNR3500L i chciałbym wgrać bardziej konfigurowalny soft. Potrzebuję WPA2, obsługi USB (pendrive nasystem + HDD 2TB), SAMBA, DLNA (UPNP), serwerka SFTP, mniej istotny jest torrent i serwerek http - to może w przyszłości.
Ze wstępnego rozeznania wyszło mi, że powinienem wybrać soft z jądrem 2.6.
Pierwszy mój strzał to OpenWRT z Gargoile (http://www.gargoyle-router.com/downloads/images/brcm47xx/gargoyle_1.3.10-brcm47xx-squashfs.trx)
Ale tu mam problem... nie wiem jak wgrać trx, w przez konsolę wchodzi tylko chk.
1. Czy możecie mi podpowiedzieć jak zainstalować taką kompilację?
2. Czy wybrałem dobrą dystrybucję? Może DD-WRT lub Tomato byłoby równie dobre? (jakieś plusy / minusy?)


Tomato + WNR3500L i masz wszystko czego chcesz. Uzywam i dziala super! Wersja jak w podpisie.
http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=11624
 
shibby

Cytat

kille72 napisał(a):
Jaka maxymalna szybkosc WAN-->USB moze wyciagnac WNR3500L?


tyle na ile pozwala twoje lacze Wink chyba ze masz cos ponad 50mbps no to wtedy ograniczeniem bedzie usb ktore wyciaga max te 5-6MB/s
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Maq
Jak na tym routerku działają torrenty? Znaczy się ile mniej więcej na raz można ustawić transferu i z jaką prędkością.
Mam łącze 20Mbits, do tego TP Link 1043ND na OpenWrt i niestety ale przy dwóch odpalonych odcinkach seriali w transmissionie potrafił złapać ładną zamułę. Teoretycznie Netgear jest mocniejszym sprzętem, ale ile to może uciągnąć?
Na tą chwilę ma postawionego TorrentFlux NG (transmission) na 64 bitowym suśle (PIV 3ghz, 1gb ram, gigabit ethernet) i to dopiero przyzwoicie działa, choć procek ma obciążenie z reguły 2-3%, natomiast ram jest średnio w 90% zajęty przy ~10 jednoczesnych torrentach.

Jako że już zamówiłem tego Netgeara (choć wahałem się długo czy może jednak Linksysa E200), a piszecie że zasilacz może piszczeć, prosiłbym o podanie parametrów zasilacza żebym mógł sobie do czasu przyjścia routera załatwić lepszy.
 
shibby

Cytat

TP Link 1043ND na OpenWrt i niestety ale przy dwóch odpalonych odcinkach seriali w transmissionie potrafił złapać ładną zamułę. Teoretycznie Netgear jest mocniejszym sprzętem, ale ile to może uciągnąć?


a swapa uzywasz? ten ruter ma tylko 32MB ram, to za malo na transmission.

Z zasilaczem to nie jest reguła. U mnie nie piszczy (sprzet miesieczny). Moze piszczaly poprostu pierwsze wydania, wypusty sprzed roku a teraz to poprawili.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
nethaker
zasilacz w nowej odsłonie routera nie piszczy.
Netgear WNR-3500L @Tomato 1.28.0905 MIPSR2-065V K26 USB Mega
Hitachi 60 GB 2.5" USB2.0 ext3
 
Maq
@shibby - miałem ustawionego swapa i nawet było widać że jego wykorzystywanie (sprawdzałem komendą free), sam system plików był jako ext3, niestety jak się odpaliło 2 pliki po 350mb to ledwo co można było się dostać do webgui na TPLinku.
Zresztą ten router miał kilka innych mankamentów (np. po kilku dniach przestawał odświeżać DDNS, nawet aktualizacja ręczna nie działała, trzeba było uruchomić ponownie router, przy ustawianiu 40mhz na wysokim kanale router co 2-3 raz nawet nie chciał wstać - trzeba było robić reset do ustawień fabrycznych, po kilku godzinach przestawał aktualizować wykresy wykorzystania łącza, ), przez pewien czas 1043nd nawet działał jako zwykły klient wifi (net rozdzielał WRT54GL) i był używany tylko do torrentów, a i tak nie dawał sobie rady. Zresztą, bawiłem się sztuką od kolegi i było podobnie (choć na jego łączu 2mbits jako tako torrenty były "używalne", ostatecznie uwalił całkiem router i kupił Asusa WL500g który lepiej sobie radzi z torrentami). O ile router dawał sobie radę przy samym rozdzielaniu łącza na Gargoyle, to DD-WRT nie zapewniał w ogóle żadnej stabilności...

Jednak nie ma to jak Tomato z tamtejszym QOSem ;] A jednak miło by było odpalić torrenty na routerze, bo jednak serwer trochę prądu ciągnie...
 
shibby
ale odpalic transmission na tomato to zaden problem. Masz opis w dziel tutoriale sprzed 2 lat!!

mozesz tez wgrac moje tomato 042 i bedziesz mial transmission wkompilowane w tomato i obslugiwane z poziomu Gui tomato.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Maq
Nie chodzi tutaj o skomplikowanie takiego rozwiązania, a o jego wydajność, bo jak ściągam sobie odcinek serialu w 720p który zajmuje ~1,1gb to miło jest widzieć te 2Mb/s transferu.
Jakby nie zależało mi na wydajności to bym pozostał przy Linksysie WRT54GL to była skała, jednak WIFI g oraz 100mbits ethernet na dzisiejsze czasy to trochę słabo (ściągając z pełnym łączem z neta - 20mbits przez ethernet, na transfer między komputerami po wifi zostawało niecałe 1Mb/s ;/)
 
shibby
Nie porównuj wrt54gl z prockie 240MHz z netgearem z prockiem 480MHz.

Da sobie rade.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 29

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,775,840 unikalnych wizyt