29 Kwietnia 2024 13:15:33
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.224.0.25
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Intel D510MO (Intel Atom D510)
drozol

Cytat

Adik napisał/a:
Chodzi o obudowę w kolorze białym? Obecnie nie mam, zamówię jeśli będzie już dostępna i przyjedzie z innymi modelami.


Nie chodzi o kolor, po prostu wygląda inaczej może to kwestia oświetlenia http://sklep.pkab.com.pl/obudowa-komputerowa-group-cbia8989-desktop-mini-czarna-p-1476.html po tym linkiem zdjęcie o którym myślę.
Dzięki za odpowiedź. Muszę to jeszcze przemyśleć, ale widzę, że jednak taki NAS będzie mi chyba potrzebny.
Jak będziesz coś wiedział na temat tym nowych obudów, szczególnie jeśli chodzi o cenę, to daj znać na PW
 
Adik

Cytat

drozol napisał/a:

Nie chodzi o kolor, po prostu wygląda inaczej może to kwestia oświetlenia http://sklep.pkab.com.pl/obudowa-komputerowa-group-cbia8989-desktop-mini-czarna-p-1476.html po tym linkiem zdjęcie o którym myślę.


U mnie na aukcji masz real foto (mogłoby być pewnie lepsze, ale robione było wieczorem), w rzeczywistości obudowa jest właśnie błyszcząca a nie matowa.

Cytat

drozol napisał/a:
Jak będziesz coś wiedział na temat tym nowych obudów, szczególnie jeśli chodzi o cenę, to daj znać na PW


Ok.
Edytowany przez Adik dnia 10-01-2010 22:28
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
Adik

Cytat

drozol napisał/a:
No też ciekawa rzecz, tym bardziej że ma hot-plugi. Jakieś bliższe info na temat ceny takiego cacka.


W przyszłym tygodniu będę miał 3 sztuki tego modelu w cenie 409 zł.
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
piotrg
Jak ktoś zainteresowany to ostatnio były troszkę tańsze http://www.allegro.pl/item851637669_d...o_new.html
obecnie są po http://www.allegro.pl/item891348553_d...o_new.html
jeśli chodzi o obudowy to są po 169 zeta


NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
Adik
Taniej z przesyłką jest tylko o 1 PLN. Smile U mnie D510MO z oficjalnego resellerskiego źródła.

Po niedzieli nowa oferta obudów mITX.

BTW. Zotac wypuszcza płyty z HDMI i 6x SATA na najnowszym Atomie D510:

http://tnij.org/fl75
Edytowany przez Adik dnia 23-01-2010 17:48
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
Adik

Cytat

bosiak napisał/a:
no dobrze, to ja mam pytanie - czy jest szansa aby pecet złożony na Intel D510MO był bezgłośny?


Myślę, że tak. Wystarczy zastosować zasilacz PICO PSU, 90W spokojnie wystarczy.

img64.imageshack.us/img64/6601/picopsu.th.jpg
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
Adik

Cytat

bosiak napisał/a:
a czy szanowny kolega pomógłby złożyć coś takiego ? potrzebuję seedboxa do bittorenta ale zależy mi na ciszy - głownie zasilacza i dysku.
thx


Prześlę PW za chwilę.

Jako ciekawostkę dodam, że inny model picoPSU (80W) jest w stanie podać 80W, w szczycie 120W i ma sprawność na poziomie 93%! (pozdr. dla Nightmerka Smile )

http://www.mini-box.com/PicoPSU-80-WI...-80-WI-32V
Edytowany przez Adik dnia 23-01-2010 22:08
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
drozol

Cytat

Adik napisał/a:

Cytat

bosiak napisał/a:
no dobrze, to ja mam pytanie - czy jest szansa aby pecet złożony na Intel D510MO był bezgłośny?

Myślę, że tak. Wystarczy zastosować zasilacz PICO PSU, 90W spokojnie wystarczy.


No tak ale patrzę sobie na te zasilacze na allegro a tam taki dopisek:
UWAGA !! Zasilacz nie jest przeznaczony do zasilania dysków 3.5" i napędów optycznych 5.25". Producent zaleca używanie dysków 2.5" oraz napędów optycznych typu SLIM

Czyli zostają napędy 2,5'', które są: wolne, drogie i daleko im jeśli chodzi o pojemność z do napędów 3,5''.
Ja zadam pytanie inaczej - czy da się wyciszyć obudowę, np, poprzez wymianę wentylatorów w zasilaczu na jakieś super ciche tak aby taki komputer był niesłyszalny mimo posiadania wentylatorów. Oczywiście chodzi mi o stan w którym, nie jest mocno obciążony...
 
Adik

Cytat

bosiak napisał/a:
No tak ale patrzę sobie na te zasilacze na allegro a tam taki dopisek:
UWAGA !! Zasilacz nie jest przeznaczony do zasilania dysków 3.5" i napędów optycznych 5.25". Producent zaleca używanie dysków 2.5" oraz napędów optycznych typu SLIM


Mała poprawka, dla płyt mITX jednak byłby ten model:
http://www.mini-box.com/PicoPSU-80-WI-32V

W opisie na stronie producenta nic nie ma o dyskach 3,5"

Inna sprawa, że przy zastosowaniu dysków Green Edition nie powinno być problemów z działaniem zasilacza. D510MO bierze max. 38-40W, wiec drugie tyle jest na dysk, co spokojnie według mnie wystarczy. To teoria, ale jak jest w praktyce muszę przetestować. Smile

Cytat

bosiak napisał/a:
Ja zadam pytanie inaczej - czy da się wyciszyć obudowę, np, poprzez wymianę wentylatorów w zasilaczu na jakieś super ciche tak aby taki komputer był niesłyszalny mimo posiadania wentylatorów. Oczywiście chodzi mi o stan w którym, nie jest mocno obciążony...


Kwestia dobrania wielkości wentylatora. Skłaniałbym się ku wentylatorom firmy SCYTHE. Mogę rozkręcić zasilacz w CFI-8989 i sprawdzić, jaki cooler można tam umieścić.
Edytowany przez Adik dnia 24-01-2010 12:03
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
Mandragor
Do mnie także ma dotrzeć pico PSU 120W. Mam płytę Zotoc IONITX-F-E i dysk 3,5" WD 1,5TB GreenPower. od osoby, która mi to wysyła dostałem informację, że z dyskami GreenPower nie powinno być problemu. Jak dotrze do mnie to się okaże czy to prawda.
 
Adik

Cytat


Cytat

Adik napisał/a:
Kwestia dobrania wielkości wentylatora. Skłaniałbym się ku wentylatorom firmy SCYTHE. Mogę rozkręcić zasilacz w CFI-8989 i sprawdzić, jaki cooler można tam umieścić.


Poproszę...


Wentylator w zasilaczu 60x60mm

img64.imageshack.us/img64/9206/cfipower.th.jpg
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
eRd

Cytat

bosiak napisał/a:
super - tylko jak go wymienić skoro jest widoczna ordynarna Grin plomba na zasilaczu ?


Albo rybki albo akwarium Grin Co do wentylatorów w zasilaczach to sam zmieniłem kiedyś z miesiąc po zakupie w Modecomie 350GTF na Arctic Cooling. Kiedyś najcichsze wentylatory były marki Sunon (kosztowały też odpowiednio), a jak jest na dzień dzisiejszy to nie wiem Wink
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
n00bek2
@Adik, ten sprzęt działa Ci jako: serwer-ruter, NAS, czy jeszcze inne zastosowanie? Na Debianie śmigasz?
D-Link DIR-320 | Tomato 1.27.8741 ND USB Ext

milion500100900 TB HDD + drukarnia + callcenterVoIP + jeszcze jeden wolny port USB Smile
 
Adik
Na D510MO mam serwer firmowy: Samba, php+mysql, apache i zabbix. Wszystko oczywiście na Debianie Lennym. Smile
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
Adik
CFI-A9849 dostępne:
http://allegro.pl/item902514079_obudo...ar_fv.html
Edytowany przez Adik dnia 28-01-2010 14:36
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
herki
witam

Mam pytanko czy ktoś próbował picoPSU z tą płytą, bo na tej płycie jest wejście ATX 24 a picoPSU ma 20 pinów. Jestem bardzo zainteresowany tą płyta mam już picoPSU 120W. Jeżeli ktoś ma możliwość sprawdzenia było by super. Pozdrawiam
 
Mandragor
No i klops. Pico PSU 120W przetestowane. Niestety dysk WD WD15EADS nie startuje na tym zasilaczu (nawet nie stuknie przy starcie komputera).
Parametry dysku to: 5V 0.70A i 12V 0,55A.

Dysk 2,5" Samsung HM500LI 5V 0.85A startuje bez problemu.

Z tego wynika, że mimo mniejszego zapotrzebowania na ampery dysk 3,5" potrzebuje jeszcze czegoś.

Może ktoś ma jakiś pomysł?
 
Adik
@Mandragor

Jutro dojedzie do mnie PicoPSU-80-WI-32V, producent zaleca go do płyt mITX, jestem ciekaw czy udźwignie dysk WD5000AADS 500GB.

@herki - jutro sprawdzę z powyższym zasilaczem.

Myślę, że do startu talerzy w dysku 3,5" potrzebny jest większy prąd, z drugiej strony po co producent tych zasilaczy robi wtyczki molex, skoro nie zaleca używania z dyskami 3,5"...
Edytowany przez Adik dnia 01-02-2010 19:55
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
herki
@Mandragor

A jakiego zasilacza użyleś ile W? Może za słaby był.

@Adik

Byłoby super z niecierpliwością czekam na testy.
 
Mandragor
Pico PSU ma 120W a laptopowa kostka, którą dostałem razem w zestawie ma 102W.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 35

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,437,960 unikalnych wizyt