04 Maja 2024 19:34:07
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.149.26.246
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » TP-Link
 Drukuj wątek
Nasze wsparcie dla TP-Link WR1043ND
marverix
dopiero co zainstalowałem openwrt od obsy'ego i podłączyłem mój dysk usb... transfer ~800kbps przez wifi (n) ... :/ jakieś pomysły? help?
 
strzaleq
u mnie slabe transfery na wersji shibbiego ale obbsego mi lapal regularne restarty kilka razy w ciagu dnia - wersja shibbiego stabilna :)

Mam tez problem inny z transmission torrenty zapuszczone przez transmission-web sciagaja sie super ale chcialem odpalic watch_dir-a:

zainstalowalem

opkg install transmission-daemon
opkg install transmission-web

potem tez cli

ustawilem configa:

root@OpenWrt:/etc/config# cat transmission

config 'transmission'
        option 'config_dir' '/mnt/torrent/jobs/transmission'
        option 'download_dir' '/mnt/torrent'
        option 'incomplete_dir' '/mnt/torrent/incomplete'
        option 'incomplete_dir_enabled' 'true'
        option 'speed_limit_down' '150'
        option 'speed_limit_down_enabled' 'true'
        option 'speed_limit_up' '10'
        option 'speed_limit_up_enabled' 'true'
        option 'peer_port' '51515'
        option 'peer_limit_global' '100'
        option 'peer_limit_per_torrent' '30'
        option 'ratio_limit' '1.0000'
        option 'ratio_limit_enable' 'true'
        option 'rpc_enable' 'true'
        option 'rpc_whitelist' '127.0.0.1,192.168.0.*'
        option 'rpc_whitelist_enabled' 'false'
        option 'rpc_authentication_required' 'true'
        option 'rpc_username' 'root'
        option 'rpc_password' 'root'
        option 'rpc_port' '9091'
        option 'alt_speed_down' '300'
        option 'alt_speed_up' '20'
        option 'alt_speed_enabled' 'false'
        option 'alt_speed_time_begin' '0'
        option 'alt_speed_time_end' '360'
        option 'alt_speed_time_day' '127'
        option 'alt_speed_time_enabled' 'false'
        option 'watch_dir_enabled' 'true'
        option 'watch_dir' '/mnt/torrent/jobs'
        option 'script_torrent_done_enabled' 'true'
        option 'script_torrent_done_filename' '/root/mail'
        option 'enable' '1'root@OpenWrt:/etc/config#



i jak robie np:
root@OpenWrt:/etc/config# /etc/init.d/transmission restart
killall: transmission-daemon: no process killed

czy to oznacza ze daemon nie dziala w tle i nie skanuje katalogu watch-dir-a ? jak go odpalic ?


.. ma sie rozumiec probowalem
/etc/init.d/transmission start
/etc/init.d/transmission enable itp
Edytowany przez strzaleq dnia 01-09-2010 14:19
 
shibby
na poczatek
w /usr/bin/ czy jest plik transmission-daemon i czy ma prawo execute.

oraz podaj wersje jaka wgrywales.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
strzaleq
w /usr/bin/ jest plik


root@OpenWrt:/usr/bin# ls -Al | grep transmission-daemon
-rwxr-xr-x    1 root     root       345392 Apr 14 10:44 transmission-daemon


po restarcie przeszla komenda transmission-daemon -f ale bierze jakiegos innego configa


 transmission-daemon -f

[15:06:17.084] Transmission 1.92 (10363) started (session.c:612)
[15:06:17.085] RPC Server Adding address to whitelist: 127.0.0.1 (rpc-server.c:7                                                                             72)
[15:06:17.085] RPC Server Serving RPC and Web requests on port 9091 (rpc-server.                                                                             c:945)
[15:06:17.085] RPC Server Whitelist enabled (rpc-server.c:949)
[15:06:17.086] DHT Generating new id (tr-dht.c:369)
[15:06:17.086] Port Forwarding (NAT-PMP) initnatpmp succeeded (0) (natpmp.c:67)
[15:06:17.086] Port Forwarding (NAT-PMP) sendpublicaddressrequest succeeded (2)                                                                              (natpmp.c:67)
[15:06:17.086] Using settings from "/root/.config/transmission-daemon" (daemon.c                                                                             :423)
[15:06:17.087] Saved "/root/.config/transmission-daemon/settings.json" (bencode.                                                                             c:1645)
[15:06:24.087] Port Forwarding State changed from "Not forwarded" to "Starting"                                                                              (port-forwarding.c:87)
[15:06:24.088] Port Forwarding State changed from "Starting" to "???" (port-forw                                                                             arding.c:87)
[15:07:03.091] DHT Attempting bootstrap from dht.transmissionbt.com (tr-dht.c:23                                                                             4)
 
shibby
a czemu -f?

/etc/init.d/transmission start

Pokaz mi transmission-daemon -v
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
strzaleq
-f zeby widziec co sie dzieje bo tak to nie ma zadnego komunikatu wczesniej wyskakiwalo buss error ale po restarcie przeszlo

root@OpenWrt:/usr/bin# transmission-daemon -V
Transmission 1.92 (10363)



... wlasnie zauwazylem u Ciebie nowa wersje Smile wiec pewnie i tak bedzie reinstall
Edytowany przez strzaleq dnia 01-09-2010 15:23
 
shibby
ta wersja to napewno nie ma watchdira Smile

Cytat

cd /tmp
wget http://openwrt.groov.pl/WR1043NDv1/backfire-10.3.1-RC3/packages/transmission-daemon_2.04-2qss_ar71xx.ipk
wget http://openwrt.groov.pl/WR1043NDv1/backfire-10.3.1-RC3/packages/transmission-web_2.04-2qss_ar71xx.ipk
opkg install transmission-daemon_2.04-2qss_ar71xx.ipk
opkg install transmission-web_2.04-2qss_ar71xx.ipk
rm -rf transmssion*


skonfiguruj transmission i odpal.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
strzaleq
ok zainstalowane wszystko pieknie ladnie ale...

demon mi wyrzuca takie komunikaty co zrobic zeby korzystal z ustawien w /etc/config/transmission ?

[08:37:54.718] Using settings from "/root/.config/transmission-daemon" (daemon.c:443)
[08:37:54.718] Saved "/root/.config/transmission-daemon/settings.json" (bencode.c:1651)



Nie wiem czy dobrze kombinuje ale wydawało mi sie ze demon powinien stworzyc sobie swoj plik .json na podstawie tego z /etc/config/transmission


w kazdym razie jesli ubije demona i uruchamiam przez komende z inna sciezka do configa

transmission-daemon -f -g /mnt/torrent/transmission 


a mam na koncu tego configa dopisane linijki


    "watch-dir": "/mnt/torrent/transmission/jobs",
    "watch-dir-enabled": true


to mam

root@OpenWrt:/mnt/torrent/transmission# transmission-daemon -f -g /mnt/torrent/
transmission
Bus error


bez tego sie odpala
Edytowany przez strzaleq dnia 02-09-2010 09:24
 
shibby
czemu ty tak kombinujesz?

instalujesz moja wersje. konfigurujesz sobie /etc/config/transmission

pozniej uruchamiasz /etc/init.d/transmission start
lub jeszcze prosciej (bo masz moja wersje) naciskasz przycisk QSS i transmission sie uruchomi a dioda QSS sie zapali. Dioda sygnalizuje dzialanie transmission. Ponowne nacisniecie QSS spowoduje wylaczenie transmission i diody QSS.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
strzaleq
ogólnie rozchodzi się o to że jak nie ma watch-dira to wszystko działa jak piszesz :) jak dodam to nie dziala transmission bo daemon sie wywala i chce dojść dlaczego

transmission-daemon -V
Transmission 2.04 (11151)


root@OpenWrt:/etc/config# cat transmission
config transmission
        option enable 1
        option config_dir '/mnt/torrent/transmission'
        option alt_speed_down 50
        option alt_speed_enabled false
        option alt_speed_time_begin  540
        option alt_speed_time_day 127
        option alt_speed_time_enabled false
        option alt_speed_time_end 1020
        option alt_speed_up 50
        option bind_address_ipv4 '0.0.0.0'
        option bind_address_ipv6 '::'
        option blocklist_enabled false
        option dht_enabled true
        option download_dir '/mnt/torrent'
        option encryption 1
        option incomplete_dir '/mnt/torrent/transmission/incomplete'
        option incomplete_dir_enabled false
        option lazy_bitfield_enabled true
        option lpd_enabled false
        option message_level 2
        option open_file_limit 32
        option peer_limit_global 240
        option peer_limit_per_torrent 60
        option peer_port 51515
        option peer_port_random_high 65535
        option peer_port_random_low 49152
        option peer_port_random_on_start false
        option peer_socket_tos 0
        option pex_enabled true
        option port_forwarding_enabled true
        option preallocation 1
        option proxy ""
        option proxy_auth_enabled false
        option proxy_auth_password ''
        option proxy_auth_username ''
        option proxy_enabled false
        option proxy_port 80
        option proxy_type 0
        option ratio_limit 2.0000
        option ratio_limit_enabled false
        option rename_partial_files true
        option rpc_authentication_required false
        option rpc_bind_address '0.0.0.0'
        option rpc_enabled true
        option rpc_password ''
        option rpc_port 9091
        option rpc_username ''
        option rpc_whitelist '127.0.0.1,192.168.0.*,*.*.*.*'
        option rpc_whitelist_enabled true
        option script_torrent_done_enabled true
        option script_torrent_done_filename '/root/mail'
        option speed_limit_down 100
        option speed_limit_down_enabled false
        option speed_limit_up 20
        option speed_limit_up_enabled false
        option start_added_torrents false
        option trash_original_torrent_files false
        option umask 18
        option upload_slots_per_torrent 14
[b]        option watch_dir_enabled true
        option watch_dir '/mnt/torrent/transmission/jobs'[/b]




root@OpenWrt:/etc/config# /etc/init.d/transmission start

root@OpenWrt:~# ps -Al  | grep trans
 1427 root      1400 S    grep trans


 
shibby
moze plik startowy /etc/init.d/transmission nie obsluguje takiej opcji.
Sprawdze pozniej.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
shibby
openwrt 10.3.1-RC3 od shibby

Changelog względem ostatniego obrazu:

Cytat

03-09-2010
- r22879
- backfire 10.3.1-RC3
- poprawiony skrypt zapalania diody USB
- do repozytorium dodany oscam dla czytników FTDI
- usunięte mc
- w repozytorium uaktualniona wersja simpleshapera oraz transmission-qss
- usunięte GUI - mozna doinstalować sobie wg uznania
- po instalacji, na overlay dostepne ok 2.4MB wolnej przestrzeni


Download: http://openwrt.groov.pl/WR1043NDv1/ba...0.3.1-RC3/
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
xxxJACOBxxx
Czy można zrobić tak, żeby router mogł łączyć się z drugim routerem przez wi-fi, a później rozdzielał łącze dalej pod innym ssid?
 
shibby
niby tak ale bezpieczniej jest mowic ze tak sie nie da bo takie rozwiazanie (czyli APClient + repetear) bardzo slabo dziala. Router ma jedno radio i musi sie przelaczac raz jako AP a raz jako APClient by odebrac i wyslac sygnal dalej. LEpiej i efektywniej jest kupic byle jaki tani AP i nim rozeslac sygnal dalej.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
marian423
Panowie czy ktoś też zauważył niepoprawną pracę tp-linka na backfire?

Chodzi mi o "bridgowanie" po restarcie WAN i LAN i w efekcie nieprawidłową pracę. Przetestowałem dwa z ostatnich obrazów obsy i również rc3 z openwrt.org. Na wszystkich to samo.

Zaczęło sie od modemu UPC i jednodniowym przekonaniu że jest awaria UPC. Okazało się w tym dniu zrestartował się mój nowo uaktualniony tplink. Podłączony był do niego w tym czasie jeden komputer. I to właśnie ten komputer podłączony do jednego portu LAN dostał IP który powinien dostać port WAN tplinka. Jeśli tplink uruchomi się bez podpiętego WAN i już w czasie pracy podłączę kabel WAN wszystko działa normalnie. Reboot z wpiętymi kablami znów robi "bridge".

Kolejne testy robię już nie na modemie UPC dla usunięcia potencjalnej przyczyny. Problem jest na pewno w backfire. Kamikaze pod tym względem jest bezbłędne.
W tej chwili mam 2 tplinki do testów. Jeden z kamikaze 8.09.2 podpięty do UPC drugi z rc3 wpięty poprzez WAN do pierwszego tplinka, do jednego z portów LAN. Więc tplink z ostatnim backfire rc3 powinien dostać IP na wan z puli adresów lokalnych pierwszego tplinka. I tak się dzieje o ile do LAN tplinka nr 2 (backifire) nie jest nic wpięte po LAN lub podczas bootowania WAN był wypięty. Właśnie piszę zza podwójnego NATa. Jeśli teraz zrestartuję nr 2 to komputer z którego piszę otrzyma adres z puli tplinka nr 1 (podłączonego do modemu UPC) a powinien dostać adres z puli tplinka nr 2. Oczywiście NAT nie działa wtedy poprawnie i nie mam internetu.

Moim celem nie jest używanie dwóch tplinków. Potwierdziłem tylko że w obydwu przypadkach: gdy backfire podłączony jest do modemu UPC (RJ45) jak i gdy jest podłączony do innego "providera" (drugi tplink) sprzęt nie działa poprawnie. Nie chce mi się wierzyć, że nikt tego nie zauważył. Ostatnio za wiele nie czytałem forum, mea culpa, ale w changelogach nie widzę wpisów "ciągle nie działa poprawnie switch" czy coś w tym stylu więc może to tylko ja mam ten przypadek.
poratujcie

sprzęt ver. 1.6
 
shibby
to jest blad od samego poczatku istnienia oficjalnjego wsparcia dla switcha tplinka w openwrt.

wszystkie 5 portow (a tak napeawde to 6) to jeden switch. Gdy podnosi sie sterownik router dziala jako switch. Dopiero po chwili z tego switcha wydzielane sie vlany czyli WAN i LAN. Przez ten ulamek czasu zanim vlany nie zostana ustawione zdarza sie ze koncowka dostanie adres od providera. Nie ma na chwile obecna na to rozwiazania.

Ten problem w openwrt nie wystepowal gdy byl nieoficjalny patch do switcha ktory na sztywno ustawial vlany. Odkad jest oficjalne wsparcie dla konfigurowalnych vlanow, ten problem wystepuje.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
doman18
Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum

Zastanawiam się nad kupnem tego TP-Linka i szukając info o nim natknąłem się na ten temat i trochę mnie zmartwił przedostatni post. Jestem laikiem jeżeli chodzi o sieci, obecnie mam DLinka 524 i do niego podpięte 2 lapiki, nokię e51 i jeden komp stacjonarny, wszystko na adresach przypisanych do MACów. Pula adresów jest dla bezpieczeństwa ograniczona tylko do urządzeń podpiętych pod sieć. Nie raz zdarza mi się wyjeżdżać albo po prostu dla oszczędności prądu na noc wyłączać listwę czyli modem UPC i router. Jeżeli dobrze rozumiem przedostatni post to jeżeli kupię TP-linka i zainstaluję na nim openwrt to muszę się liczyć z tym że po każdym ponownym uruchomieniu listwy będę musiał odczekać kilkanaście sekund aż się uruchomi router żeby komputer przypadkiem nie dostał IP który powinien dostać router? Ponadto jeżeli czasem mi się zdarzy odłączenie routera "na żywca" czyli z podłączonymi urządzeniami to przed ponownym jego włączeniem będę musiał wypinać wtyczkę od kompa żeby też nie dostał zewnętrznego adresu IP. Dobrze to zrozumiałem?

Może ogólnie napiszę dlaczego chcę zmienić router to zaproponujecie mi inny model lub rozwiązanie. Po pierwsze potrzebuję QoS ponieważ jeden z lapików jest mojej współlokatorki. Czasami ona mi zamula neta a czasem ja jej. Czy na tym Tplinku możliwy jest równy podział łącza? Z tego co się orientuje to na standardowym oprogramowaniu nie a jak z OpenWRT? Po drugie chciałbym ukrywać SSID Wifi i czy na tym routerku jest to możliwe?
Trzeci powód jest taki że dlink 524 coś się gubi przy wyższych prędkościach i zdarzają mu się zwisy.
Po czwarte noszę się z pomysłem podłączenia dysku sieciowego na którym bym sobie ustawił rtorrenta. Taki routerek i dysk chyba mniej by zżerały prądu niż cały komp ściągający pliki. I tu też ma małe pytanie się zastanawiam czy QoS w tym routerku obejmuje taki ściągacz na dysku.

//edit
Aha jeszcze jedno. Czy ten routerek obsługuje Tomato? Bo słyszałem że ma ono najlepsze QoS ze wszystkich systemów.
//edit2
Jeszcze jedno pytanie laika. Czy dysk sieciowy musi być w specjalnej obudowie sieciowej (np Welland ME-752GN-S) czy może to być zwykły dysk zewnętrzny?
Edytowany przez doman18 dnia 06-09-2010 13:33
 
shibby

Cytat

Aha jeszcze jedno. Czy ten routerek obsługuje Tomato? Bo słyszałem że ma ono najlepsze QoS ze wszystkich systemów.


nie, nie obsluguje

Cytat

Jeszcze jedno pytanie laika. Czy dysk sieciowy musi być w specjalnej obudowie sieciowej (np Welland ME-752GN-S) czy może to być zwykły dysk zewnętrzny?


zwykly dysk usb

Cytat

Po czwarte noszę się z pomysłem podłączenia dysku sieciowego na którym bym sobie ustawił rtorrenta


rtorrent na openwrt zle chodzi. Lepiej transmission. Przy okazji transmission ma zintegrowane web gui.

Cytat

Jeżeli dobrze rozumiem przedostatni post to jeżeli kupię TP-linka i zainstaluję na nim openwrt to muszę się liczyć z tym że po każdym ponownym uruchomieniu listwy będę musiał odczekać kilkanaście sekund aż się uruchomi router żeby komputer przypadkiem nie dostał IP który powinien dostać router? Ponadto jeżeli czasem mi się zdarzy odłączenie routera "na żywca" czyli z podłączonymi urządzeniami to przed ponownym jego włączeniem będę musiał wypinać wtyczkę od kompa żeby też nie dostał zewnętrznego adresu IP. Dobrze to zrozumiałem?


tak.

Cytat

Po pierwsze potrzebuję QoS ponieważ jeden z lapików jest mojej współlokatorki. Czasami ona mi zamula neta a czasem ja jej. Czy na tym Tplinku możliwy jest równy podział łącza? Z tego co się orientuje to na standardowym oprogramowaniu nie a jak z OpenWRT?


sam QoS zarzadza tylko wysylem (priorytetuje go). Poniewaz openwrt to linux, obsluguje on HTB. Bardzo dobrym pomyslem jest wiec uzycie simpleshapera autorstwa arteq.

Cytat

Po drugie chciałbym ukrywać SSID Wifi i czy na tym routerku jest to możliwe?


tak. opcja
option 'hidden' '1'
w pliku konfiguracyjnym

Cytat

Może ogólnie napiszę dlaczego chcę zmienić router to zaproponujecie mi inny model lub rozwiązanie.


jezeli wolisz tomato to polecam netgeara wnr3500L lub asusa rt-n16. Wybor uwarunkowany jest zasobami w kieszeni Smile Ale smiem twierdzic ze podzial pasma lepiej dziala na tomato niz openwrt.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
SynC
Jeżeli transmission hula na tplinku, da się go jakoś "ukrucić", by można jednocześnie korzystać z dobrodziejstw internetu na pececie czy voipa? Smile
 
shibby
oganiczasz go i tyle. Mozesz zrobic ew predkosc alternatywna i ustawic tak by w dzien byl ograniczony tak by nie przeszkadzac w dzialaniu internetu a w nocy sie bujal bardziej.

Ja mam caly czas dzialajacy w tle transmission i nie odczuwam jego pracy.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 18

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,564,731 unikalnych wizyt