13 Maja 2024 16:03:44
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [27]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.141.164.243
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » TP-Link
 Drukuj wątek
Nasze wsparcie dla TP-Link WR1043ND
Mishot
a jak to ustawiłeś? używam webif i tam nie ma. podaj jak z palca w conf to ustawic. Bo pasowało by już w koncu oddzielić te dwa routery od siebie ;]

PS
mam dziwny problem jeszcze. już drugi raz, mam ext-root i wyskoczyło mi po wpisaniu w przeglądarke adresu, że nie ma takiego pliku, albo wyskoczył mi jakiś katalog(ale wtedy chyba źle pod montowałem)
najlepiej jakby sam shibby się wypowiediał co pracuje jeszcze na porcie 80(właściwie to nic co na porcie 80 nie doinstalowywałem)
 
shibby
konfiguracja wifi tplinka przez webifa to bardzo zly pomysl.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Mishot
@shibby polecasz luci? właściwie to jadę z palca,a jak czegoś nie wiem to idę do webifa :]
zresztą router jak na razie pracuje za drugim routerem(taka faza testów) więc nawet specjalnie ostatecznie go nie konfiguruje tylko sprawdzam co chwile nowe rzeczy.
 
yogs
Hej.
Prośba o oświecenie dla amatora, ex-tomatowca, mianowicie:
-dlaczego w telnet gdy dajęFrownetc/config/wireless to mi wyskakuje:
/bin/ashFrownetc/config/wireless: Permission denied? (OpenWRT by obsy)
-kolejna kwestia: co jest grane, że telnet działa tylko zaraz po instalacji OpenWRT albo po przywróceniu 30 sekundowym resetem do konfigu default?
Wystarczy, że podziałam z passwd i telnet is dead, tylko ssh nie zamyka putty.
-oraz czy taka obudowa:
http://www.ceneo.pl/972323s
podpięta pod USB w WR1043ND podejdzie jako hmmm... z grubsza NAS?
W opisie niby pisze, że "Zgodna z Windows 98/ME/2000/XP oraz MacOS" a w tym wypadku trzeba system linux'owy więc mam wątpliwości ale z drugiej strony przeglądałem specyfikacje innych obudów i nigdzie nic nt. ext2, ext3.
Pozdrawiam.
 
qwerty01
Mam pytanie do forumowiczów. Czy ktoś z was posiada openwrt z Luci kompilowaną przez obsy i używa dysku 2,5" w kieszeni? Otóż u mnie nie następuje automatyczne montowanie (pendrive od razu zaczął śmigać). Jeżeli tak to może ktoś wrzucić zrzut ekranu?
Edytowany przez qwerty01 dnia 15-07-2010 12:56
TP-Link WR1043ND + 64 MB ram mod + dysk 160 GB.
www.speedtest.net/result/1920298676.png
 
ptys

Cytat

yogs napisał/a:
Hej.
Prośba o oświecenie dla amatora, ex-tomatowca, mianowicie:
-dlaczego w telnet gdy dajęFrownetc/config/wireless to mi wyskakuje:
/bin/ashFrownetc/config/wireless: Permission denied? (OpenWRT by obsy)
-kolejna kwestia: co jest grane, że telnet działa tylko zaraz po instalacji OpenWRT albo po przywróceniu 30 sekundowym resetem do konfigu default?
Wystarczy, że podziałam z passwd i telnet is dead, tylko ssh nie zamyka putty.
-oraz czy taka obudowa:
http://www.ceneo.pl/972323s
podpięta pod USB w WR1043ND podejdzie jako hmmm... z grubsza NAS?
W opisie niby pisze, że "Zgodna z Windows 98/ME/2000/XP oraz MacOS" a w tym wypadku trzeba system linux'owy więc mam wątpliwości ale z drugiej strony przeglądałem specyfikacje innych obudów i nigdzie nic nt. ext2, ext3.
Pozdrawiam.


powinno być tak cat /etc/config/wireless ,jest cieżko ja jako nowicjusz już kilka dni walcze z konfiguracją ale mam już extroot transmission i serwer ftp, zaczynałem tak jak ty od zera, dzięki obsy jestem trochę oświecony
 
shibby

Cytat

Wystarczy, że podziałam z passwd i telnet is dead, tylko ssh nie zamyka putty.


bo to normalnie. Nie uzywa sie telnetu bo jest nieszyfrowany. Telnet uzywasz tylko RAZ po wgraniu openwrt by nadac haslo dla roota. Po nadaniu hasla telnet sie dezaktywuje i wtedy MASZ UZYWAC ssh.

Cytat

dlaczego w telnet gdy dajęFrownetc/config/wireless to mi wyskakuje...


bo to plik, cos musisz z nim zrobic. Chcesz podejrzec to dajesz np cat. Chcesz edytowac to wywolaj edutor np vi, nano lub mcedit (nano i mc nie sa domyslnie w obrazie obsego wiec musisz je sobie doinstalowac).

Dla nowicjusza radze doinstalowac sobie mc. To taki linuxowy odpowiednik totalcmd.

Cytat

oraz czy taka obudowa:
http://www.ceneo.pl/972323s
podpięta pod USB w WR1043ND podejdzie jako hmmm... z grubsza NAS?


ma zasilanie dodatkowe wiec bedzie dzialac.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
qwerty01
Może ktoś udostępnić zrzut ekranu z konfiguracji QoS (w Luci)? Chcę sprawdzić, czy dobrze ustawiłem, a zawartość /etc/config/qos jest dla mnie całkowicie niezrozumiała.
TP-Link WR1043ND + 64 MB ram mod + dysk 160 GB.
www.speedtest.net/result/1920298676.png
 
xxxJACOBxxx
Wgrałem dziś na router wget4web. Czy jest jakiś sposób, żeby można było pobierać pliki bez podawania loginu i hasła? Smile
Oraz drugie pytanie: czy warto kupić
1)taką kartę muzyczną http://allegro.pl/item1192898210.html
2)taki hub USB http://allegro.pl/item1186516783.html
3)takie bluetooth http://allegro.pl/item1193834989.html
Chciałbym podpiąć to pod router, ale nie chciałbym go uszkodzić Smile
Pod ten hub będą podłączone 4 rzeczy - drukarka, k. muzyczna, bluetooth, pendrive bądź dysk - czy hub wytrzyma? Grin
 
shibby

Cytat

czy hub wytrzyma?


nie, musi byc aktywny.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tymej
Poza tym transfery na takim hubie nie przekraczały u mnie ~1 MB/s
 
xxxJACOBxxx
Czy tania k. muzyczna z allegro (która kosztuje ~5zł) będzie grała gorzej, niż np. Pentagram, która kosztuje 30zł?
Co do huba - transfery nie muszą być najwyższe, na pendrive chciałem zrobić extroot.
 
shibby
nie uciagnie. hub musi byc aktywny czyli z wlasnym zasilaniem.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
xxxJACOBxxx
Co do huba to wiem już, że mam kupić z własnym zasilaniem Smile (raz już pisałeś o tym)
Teraz się pytałem czy jest sens kupić jakąś droższą kartę np. Creative
czy może taka najprostsza z allegro wystarczy, ewentualnie czy może być jakiś Pentagram.
Grin
 
qwerty01
Po co podłączać kartę muzyczną do routera? Nie chce mi się przeglądać 53 strony wątku.
TP-Link WR1043ND + 64 MB ram mod + dysk 160 GB.
www.speedtest.net/result/1920298676.png
 
SynC
Chociażby po to żeby podłączyć do niej głośniki, i słuchać radia internetowego, czy mp3 bez włączania komputera Wink
 
qwerty01

Cytat

SynC napisał/a:
Chociażby po to żeby podłączyć do niej głośniki, i słuchać radia internetowego, czy mp3 bez włączania komputera Wink

Mógłby być dobrym budzikiem. Radio włącza się o określonej godzinie. Smile Będę musiał nad tym pomyśleć. Wink
TP-Link WR1043ND + 64 MB ram mod + dysk 160 GB.
www.speedtest.net/result/1920298676.png
 
xxxJACOBxxx
Bo ja już mam plan Smile
Chciałem podłączyć pod router hub usb, a pod hub podłączyć bluetooth, k. muzyczną, małego pendrive oraz drukarkę.
Później planowałem upchnąć router z hubem w obudowę z klocków LEGO, tak jak tu jest pokazane http://tfvlrue.wordpress.com/2010/01/...r-wrt54gl/ Grin
Dlatego nie wiem czy jest sens inwestować więcej w k. muzyczną, która będzie służyła do słuchania radia internetowego. Grin
 
strzaleq
mam pytanko czy da sie zrobić taki bajer żeby dostęp do sieci po wi-fi na tym routerku był zabezpieczony loginem i hasłem domenowym ?
 
tomek3232

Cytat

xxxJACOBxxx napisał/a:
Co do huba to wiem już, że mam kupić z własnym zasilaniem Smile (raz już pisałeś o tym)
Teraz się pytałem czy jest sens kupić jakąś droższą kartę np. Creative
czy może taka najprostsza z allegro wystarczy, ewentualnie czy może być jakiś Pentagram.
Grin

Kiedyś z ciekawości kupiłem na allegro taką kartę za 5 zł i jeżeli chodzi o jakość dźwięku to nie jest zbyt czysty, wysokie tony dość mocno przebarwione a niskich brak. Da się tego słuchać ale szału nie robi. Pentagram jest oparty o ten sam układ ale może być nieco lepiej wykonany dzięki czemu myślę że może zagrać przyzwoicie (sam układ jest często wykorzystywany projektach diy z dość dobrym rezultatem).
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 21

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,760,610 unikalnych wizyt