08 Maja 2024 15:21:10
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.16.66.206
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » TP-Link
 Drukuj wątek
TP-Link WR1043ND - OpenWrt Developing
irek854
Po tygodniu zabawy z OpenWrt obczaiłem prawie wszystko czego potrzebuję. Aktualnie korzystam z OpenWrt by Shiby + Webif i mam jeszcze kilka drobnych problemów:

1. Według posta Pivo (którego nie mogę teraz odkopać) transfer po USB - 1Gbps - LAN powinien być ok 5/15MB (zapis/odczyt po vsftpd) podczas gdy u mnie z dysku 2.5 w kieszeni USB jest 2.5/4.5MB (plik 1GCool. Można w jakiś sposób to przyspieszyć?

2. Czy jest możliwość aby wykorzystać skrypt Robsona do dynamicznego podziału łącza? Na DD-WRT zadziałał ale działały tylko reguły downloadu. Domyślam się że na pewno trzeba zmienić nazwę interfejsu... tylko na jaką? i czy coś jeszcze?
Edytowany przez irek854 dnia 03-04-2010 19:15
 
shibby
ad1) tu masz moje wyniki testow pomiaru predkosci
http://openlinksys.info/forum/viewthr...ad_id=9524
Skoro wiec masz tak malo to albo cos juz namieszales z HTB albo konfiguracja vsftpd, ew dysk/kieszen. Sprawdz hdparm`em wydajnosc dysku

ad2) ogolnie to potrzebujesz modulow do obslugi HTB oraz tc. Poczytaj temat wyzej. Byly tam wymieniane potrzebne pakiety oraz moj skrypt. Ogolnie w openwrt klasy download`u dajesz na br-lan a uploadu na polaczenie internetowe np jak masz lacze wdzwaniane to dajesz na ppp0.

Dobrym pomyslem jest tez simpleshaper autorstwa arteq. Paczka jest u mnie w r20676 lub na ftp arteq.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
irek854
hdparm:
Timing cached reads: 40 MB in 2.01 seconds = 19.93 MB/sec
Timing buffered disk reads: 72 MB in 3.05 seconds = 23.65 MB/sec

Generalnie mam czyste OpenWRT, wrzucone tylko vsftpd i skonfigurowane przy pomocy generatora. Kieszeń jest na kontrolerze jMicron i dodam że oryginalny soft i dd-wrt nie wykrywały kieszeni.
Edytowany przez irek854 dnia 03-04-2010 23:27
 
shibby
Timing cached reads masz bardzo niskie. Ja mam ok 100MB/sec

Jaki masz system plików?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
irek854
System plików mam ext3. Ale dopiero teraz zauważyłem że mam starszą wersję OpenWRT. Wrzuciłem teraz r20676 by Shibby + webif i nic więcej.

Wygląda to teraz tak że jak podłączę pendriva to bez problemu go wykrywa, montuje i wszystko działa nawet po reboocie.

Natomiast dysk na USB wykrywa tylko jak podłączam go do podniesionego routera (dodanie sleep do fstab nie pomaga), wykrywa go na liście urządzeń USB ale nie mogę go podmontować. hdparm pokazuje całkiem przyzwoite wartości ale często podczas testu dysk się jakby odłączył (zgasła dioda USB i dysk wybył z listy urządzeń USCool

Dodam że na starszej wersji OpenWRT którą przypadkowo używałem przez kilka dni dysk działał bez zarzutu (miał tylko dużo niższy transfer)

Możesz Shibby coś doradzić co z tym zrobić? Bo przede wszystkim zależy mi na tym dysku.
Edytowany przez irek854 dnia 05-04-2010 01:48
 
shibby
w moim obrazie (o ile mnie pamiec nie myli) nie ma hotpluga wiec nie montuje sie automatycznie. Trzeba montowac recznie lub przez fstab.

podlacz dysk, zresetuj router, jak sie uruchomi zaloguj sie przez ssh i zobacz w dmesg jak ci wykrywa dysk np sda1. Wtedy sprobuj zamontowac recznie

mount /dev/sda1 /mnt

jak zadziala to wystarczy tylko dodac montowanie do fstab (tak nie mozesz dawac zadnego sleep Smile to plik konfiguracyjny) sprawdz tez czy masz fstab dodany do startu

/etc/init.d/fstab enable

btw r20408 od obecnego r20676 duzo sie nie zmienil jezeli chodzi o sam system czy obsluge usb, wiec nie widze powodu czemu na tym mialoby ci nie dzialac. Ja mam tez dysk i wszystko dziala. Moze uszkodzil ci sie system plikow? sprobuj naprawic partycje. Ja uzywam ext2.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
irek854
fstab na pewno jest włączony, system plików jest na pewno ok. Po podłączeniu dysku i restarcie routera jest takie coś w dmesg:


Initializing USB Mass Storage driver...
usbcore: registered new interface driver usb-storage
USB Mass Storage support registered.
usb 1-1: new high speed USB device using ar71xx-ehci and address 2
usb 1-1: configuration #1 chosen from 1 choice
scsi0 : SCSI emulation for USB Mass Storage devices
usb-storage: device found at 2
usb-storage: waiting for device to settle before scanning
scsi 0:0:0:0: Direct-Access     StoreJet Transcend             PQ: 0 ANSI: 2 CCS
usb-storage: device scan complete
sd 0:0:0:0: [sda] 234441648 512-byte logical blocks: (120 GB/111 GiB)
sd 0:0:0:0: [sda] Write Protect is off
sd 0:0:0:0: [sda] Mode Sense: 34 00 00 00
sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
 sda:
usb 1-1: reset high speed USB device using ar71xx-ehci and address 2
usb 1-1: reset high speed USB device using ar71xx-ehci and address 2
usb 1-1: device descriptor read/64, error -32
usb 1-1: device descriptor read/64, error -32
usb 1-1: reset high speed USB device using ar71xx-ehci and address 2
usb 1-1: device descriptor read/64, error -32
usb 1-1: device descriptor read/64, error -32
usb 1-1: reset high speed USB device using ar71xx-ehci and address 2
usb 1-1: device descriptor read/8, error -71
usb 1-1: device descriptor read/8, error -71
usb 1-1: reset high speed USB device using ar71xx-ehci and address 2
usb 1-1: device descriptor read/8, error -71
usb 1-1: device descriptor read/8, error -71
usb 1-1: USB disconnect, address 2
sd 0:0:0:0: [sda] Unhandled error code
sd 0:0:0:0: [sda] Result: hostbyte=0x01 driverbyte=0x00
sd 0:0:0:0: [sda] CDB: cdb[0]=0x28: 28 00 00 00 00 00 00 00 08 00
end_request: I/O error, dev sda, sector 0
Buffer I/O error on device sda, logical block 0
 unable to read partition table
sd 0:0:0:0: [sda] READ CAPACITY failed
sd 0:0:0:0: [sda] Result: hostbyte=0x01 driverbyte=0x00
sd 0:0:0:0: [sda] Sense not available.
sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
sd 0:0:0:0: [sda] Attached SCSI disk
usb 1-1: new high speed USB device using ar71xx-ehci and address 3
usb 1-1: device descriptor read/64, error -32
usb 1-1: device descriptor read/64, error -32
usb 1-1: new high speed USB device using ar71xx-ehci and address 4
usb 1-1: device descriptor read/64, error -32
usb 1-1: device descriptor read/64, error -32
usb 1-1: new high speed USB device using ar71xx-ehci and address 5
usb 1-1: device descriptor read/8, error -71
usb 1-1: device descriptor read/8, error -71
usb 1-1: new high speed USB device using ar71xx-ehci and address 6
usb 1-1: device descriptor read/8, error -71
usb 1-1: device descriptor read/8, error -71
hub 1-0:1.0: unable to enumerate USB device on port 1


Nie zaświeca się dioda USB. Co do sleep w fstab to miałem na myśli sposób przedstawiony tutaj (na samym dole): http://eko.one.pl/?p=openwrt-hdd

Generalnie problem leży chyba w tym że po restarcie router nie widzi dysku.
 
shibby
nie wykrywa poprawnie dysku. popatrz ze masz same errory. problem lezy napewno w dysku lub obudowie, ew w kablu usb.

chcesz sie upewnic to wgraj jeszcze raz 20408 i zobacz jak tam ci wykrywa dysk. Jak bedzie to samo to masz jasnosc gdzie lezy problem.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
panjazzon
Problem może jeszcze tkwić w porcie USB routera - częsta usterka w tym modelu. Dobrze by było sprawdzić na innym dysku i na oryginalnym sofcie - jeżeli nie będzie wykrywać dysku jest podstawa do reklamacji.
Asus Wl-500W; TP-Link TL-WR1043ND
 
k@rto
witam. nie będę nowego tematu zakładał. powiem wprost
użyłem obrazu obsy'ego. nawet 2 razy przeflashowałem router i nie moge sobie dać rady z extroot :/ nie wiem co robie zle skoro jade krok po kroku wg instrukcji http://eko.one.pl/?p=openwrt-externalroot

moj config/fstab

config 'global' 'automount'
option 'from_fstab' '1'
option 'anon_mount' '1'

config 'global' 'autoswap'
option 'from_fstab' '1'
option 'anon_swap' '0'

config 'mount'
option 'target' '/mnt/sda2'
option 'device' '/dev/sda2'
option 'fstype' 'ext3'
option 'options' 'rw,sync'
option 'enabled' '1'
option 'enabled_fsck' '0'
option 'is_rootfs' '1'

config 'swap'
option 'device' '/dev/sda1'
option 'enabled' '1'

config 'mount'
option 'enabled' '1'
option 'device' '/dev/sda3'
option 'target' '/mnt/sda3'
option 'fstype' 'ext3'
option 'options' 'rw,sync'


jak zmienie
option 'target' '/mnt/sda2'
na
option 'target' '' to w ogole router nie startuje

jeszcze fdisk

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 1 62 63472 82 Linux swap / Solaris
/dev/sda2 63 254 196608 83 Linux
/dev/sda3 255 28615 29041664 83 Linux
Edytowany przez k@rto dnia 03-06-2010 22:42
 
zian
Witam
Czy na Tp-Linku 1043nd z wgranym dd-wrt
beda chodzily skrypty robsonna do podziału pasma.

Pozdrawiam
 
kowalmisiek
Panowie mam pytanie. Mam w posiadaniu 2 routery WR1043ND i chce je polaczyc. Na jednym mam wgrane openwrt i ustawilem go jako client a w 2 jest zwykly soft oryginalny. Co tam trzeba zrobic zeby go wykrylo?
Edytowany przez kowalmisiek dnia 04-07-2010 09:33
kowal
 
kowalmisiek
Wgralem do obu routerow najnowsze openwrt ale dalej sie nie widza. Pomoze ktos? Ja juz nie mam pomyslow co z tym zrobic. Wszystko mam ustawione tak jak w schemacie z tad http://eko.one.pl/?p=openwrt-wr1043nd ale nie widza sie routery. Oczywiscie mac jest wpisany moj i haslo tez inne. Moze byc tak ze LUCI zle dziala cos i dlatego nie dziala? Sa moze jakies komendy zeby wpisac w putty? Prosze pomóżcie!!!!!
Edytowany przez kowalmisiek dnia 04-07-2010 13:13
kowal
 
pumek
1 ustawiasz jako router i wpinasz modem do WAN, czy co tam masz do internetu. 2 wpinasz do LAN ustawiając wcześciej statyczne IP z puli adres na ktorym chodzi 1 router. Ustawiasz go w bridge i wyłaczasz DHCP. Jako gatawej wpisujesz adres 1 routera, dns to samo albo takie jakie ma twój dostawca.
Chyba najprostrze rozwiązanie ktore u mnie działa. Z radiem moze ktoś podpowie jak chcesz mieć na 2 ten sam SSID. Sam jestem ciekaw bo obecnie tylko na 1 mam włączone radio

jak byś doprecyzował jeszcze dokładniej jakiego masz dostawce i w jaki sposób chcesz je połączyć to było by super
Edytowany przez pumek dnia 04-07-2010 14:28
 
kowalmisiek

Cytat

pumek napisał/a:
1 ustawiasz jako router i wpinasz modem do WAN, czy co tam masz do internetu. 2 wpinasz do LAN ustawiając wcześciej statyczne IP z puli adres na ktorym chodzi 1 router. Ustawiasz go w bridge i wyłaczasz DHCP. Jako gatawej wpisujesz adres 1 routera, dns to samo albo takie jakie ma twój dostawca.
Chyba najprostrze rozwiązanie ktore u mnie działa. Z radiem moze ktoś podpowie jak chcesz mieć na 2 ten sam SSID. Sam jestem ciekaw bo obecnie tylko na 1 mam włączone radio
Kolego wszystko fajnie ale jeden router nie widzi drugiego wiec jaki ma sens wpisywac cokolwiek? Mi chodzi o to ze sie nawzajem nie widza i jak to rozwiazac?
kowal
 
pumek
OK ale co tu jest do "widzenia" Wytłumacz nam jak chcesz je połączyć. Jakiego masz dostawce (po radiu czy kablu). Jak chcesz je połączyć ( po radiu czy kablu). I co chcesz osiągnąć przez połączenie tych routerów (bedziesz coś podłaczał do tych ruterków - po radiu czy kablu i do którego)
 
kowalmisiek
Przez wifi chce je polaczyc. Jeden ustawiam jako client a drugi jako ap i sie nie widza. Teraz zaczalem kombinowac z innymi ustawieniami i jest maly sukces ale nie do konca. Ustawilem na jednym routerze ktory bedzie wysylal "access point" a na drugim routerze ustawile "ad-hoc". Problem jest taki. Router ustawiony na access point nie wykrywa clienta ale client widzi access pointa. Sila sygnalu jest okolo 70dbi bo sa kolo siebie. Wykrywa mi jeszcze cos ale nie wiem co to jest. I kolejny problem i w sumie najwiekszy to to ze niema w interfejsie graficznym luci mazliwosci "connect" i nie mam jak polaczyc obu routerow. Jest jakas komenda w putty na to? Chce polaczyc 2 sieci po wifi w N 300mb.
Edytowany przez kowalmisiek dnia 04-07-2010 15:55
kowal
 
zian
Czy jest jakas szansa......by powatalo Tomato na ten kultowy router ?Wink
 
SynC
żadnej, dd-wrt jest Smile
 
kowalmisiek
Panowie potrzebuje pomocy z ustawieniem pppoe na tym routerku. Mam wersje opnwrt ta "OpenWrt Backfire 10.03". W luci wpisalem dane z netii w opcji wan ale nic sie nie laczy. Na sarym routerze z orginalnym firmware wszystko bylo ok. Niema w openwrt w luci opcji "connect". To oznacza ze sie sam laczy automatycznie po wpisaniu danych i zasejfowaniu ich? Pomocy!
kowal
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 31

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,635,288 unikalnych wizyt