14 Maja 2024 20:42:14
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [28]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.186.147
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Rtorrent + rutorrent = nowa alternatywa dla transmission
kaszpirowski
coś dziwnego zaczyna się dziać jakbym stracił kontrolę nad częścią systemu... do niektórych poleceń niemam dotępu.... np wget , ls...itp co się dzieje...
 
shibby
to moze byc efekt blednych lub nierozpoznawanych sciezek path.

Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
edoos
Na nowym tomato 1 plik 45% 2 75% to samo bylo na transmission .
Transfer po FTP 1,5 .... a bylo Duuzo wiecej jak sprawdzis dysk nie odpinajac od routera ?? samba 3,7 ale to chyba nie dysk ... i te cholerne % ...cpu skacza jak chca.

Nowosc po restarcie
[07.04.2010 23:01:53] WebUI started.
[07.04.2010 23:01:55] Bad response from server: (12029 [null,getplugins])
[07.04.2010 23:01:55] Bad response from server: (12029 [error,getplugins])
[07.04.2010 23:01:56] Bad response from server: (12029 [null,getuisettings])
[07.04.2010 23:01:56] Bad response from server: (12029 [error,getuisettings])
Edytowany przez edoos dnia 07-04-2010 23:03
 
kaszpirowski
żeczywiście był problem ze ścieżkami... jest ok ... jeśli można tak powiedzieć ... rtorrent jest uruchomiony lighttpd jest odpalony natomiast niemogę odpaliś stronki.... login działa (przy próbie złego hasła jest monit) natomiast po loginie komunikat: 404 not found ( z firefoxa) i podobna z explorera....
 
kaszpirowski
...strona działa.... jakimś cudem index się nie skopiował......
 
shibby
Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kaszpirowski
gdzie powinien być umieszczony plik konfiguracyjny rtorrenta.... rtorrent się odpala ale wywala komunikat o braku pliku....?
 
shibby
tam gdzie mu kazesz.

przy odpalaniu rtorrenta (czy to z palca czy przez plik startowy) masz -o import=/sciezka/do/pliku/konfiguracyjnego Smile

wg mojego tutoriala powinien on byc w /opt/etc/rtorrent.conf
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
przem0
widze ze wcielo ostanie posty ;/

no coz ale moze bedziecie pamietac moje problemy ze zuzcycciem zasobow przez rtorrent.

po formacie wgralem na nowo i jak tylko odpalam proces to rtorren zuzywa 100% bez zadnego pliku od razu po wlaczeniu po zainstalwoaniu.

potestowalem transmission do 4tortow ok 80% procka. (swoja droga potrafi sie wywalic kilka razy z rzedu tuz po sprawdzeniu plikow - obciazenie w trakcie procesu 30-40%). ale jak juz zacznie dzialac to chodzi. rtorrent z wtyczkami ma duzo wiecej mozliwosci z tego co widzialem.

ma ktos pomysl dlaczego rtorrent zuzywa caly procek bez zadnych zadan i zaraz po formacie routera (swieza instalka)? Grin
 
przem0
images36.fotosik.pl/172/83cc40b3c4c814f5.jpg
images43.fotosik.pl/285/4eaf61f7b5997865.jpg


jak widac w tym moim asusie N16 jest wszystko na opak. rtorrent zjada 100% proca jak nic nie robi (a u kazdego dziala super) a transmission dziala dosyc sensownie jak juz zaskoczy bo czasami potrafi sie wylaczyc kilka razy z rzedu p sprawdzeniu plikow. czekam na jakiekolwiek pomysly co zrobic zeby rtorrent dzialal jak powinien Grin
 
shibby
powiem tak. na rtorrenta nie ma reguly. Raz chodzi 2 tyg bez problemu innym razem wylacza sie nawet pare razy dziennie. Co wiecej zdarzajac sie dziwne problemy ze nie chce wspoldzialac pozniej z rutorrentem pomimo poprawnej konfiguracji. U mnie chodzi raczej dobrze i nie wywala sie tak czesto ale warto zauwazyc ze ja nie mam nigdy nawet 1/4 takiej ilosci torrentow co ty Smile

Transmission chodzi zdecydowanie stabilniej i na nowe routery polecalbym wlasnie jego. Fakt nie ma az tylu pluginow ale dziala Smile Jak to mowia cos za cos.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kaszpirowski
mam ten sam problem.... rtorrent wyłącza się kilka razy dziennie....... podejżewam że jest to problem wersji 0.8.6, kiedyś miałem ten sam problem i pomogło zainstalowanie starszej wersji rtorrenta 0.8.5..... ale zachciało mi się zmian i teraz cierpię..... czy ktoś ma może pakiety ze starszą wersją...? czy starsza wersja będzie działć z rutorrentem...?
 
przem0
musialem jakos to potestowac bo jak juz udalo mi sie to uruchomic i rtorrent dzialal super i nagle przestal Grin i bez zadan ma 100% to kij wie o co tu chodzi ;]


Cytat

shibby napisał/a:
Transmission chodzi zdecydowanie stabilniej i na nowe routery polecalbym wlasnie jego. Fakt nie ma az tylu pluginow ale dziala Smile Jak to mowia cos za cos.


ja mam takiego samego ASUSA jak ty N16. i transmission w sumie tez dziala bardzo dobrze ale potrafi sie ni z gruchy ni z pietruchy wylaczyc. czasami po paru minutach czasami po paru godzinach nie ma reguly. zna ktos jakies lekarstwo na taka dolegliwosc ? Smile
 
shibby

Cytat

czy ktoś ma może pakiety ze starszą wersją...?


bede mial chwilke to skompiluje
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
bakaton

Cytat

shibby napisał/a:
Transmission chodzi zdecydowanie stabilniej i na nowe routery polecalbym wlasnie jego. Fakt nie ma az tylu pluginow ale dziala Smile Jak to mowia cos za cos.


Co do roznic miedzy dwoma softami to tez zauwazylem kilka innych spraw:
rtorrent:
+obsluga makabrycznych ilosci torentow przy minimalnym zuzyciu procka
-przy pobieraniu szybszym jak 800kBs praktycznie zawiesza router(moze to tylko u mnie?)
-kompletny gamoń jesli chodzi o upload. Po sciagnieciu torrenta kompletnie go ignoruje i tylko wstawienie duzej ilosci tortow gwarantuje jakikolwiek seeding.
transmission:
+ wytrzymuje transfery ponad 1mBps
+bardzo dobry seeding
-5++ torrentow juz go potrafi mulic

Po dwoch tygodniach zabawy z jednym i drugim takie roznice szczegolnie mi sie rzucily w oczy, moze sie opis komus przyda przy wyborze Wink
 
przem0
hehe a u mnie na odwrót Grin

transmission jak juz sie uruchomi i niewylaczy to dziala i nawet przy 20 tortach obciazenie procka siega 70-80% max

rtorrent przy ilosci 0 tortow - 100% obciazenia (efektow ubocznych nie widac nawet pingi ok w grach)

najdziwniejsze jest to ze ten soft nawet na 2ch identycznych torrentach działa jak chce D Grin
 
shibby

Cytat

kaszpirowski napisał/a:
mam ten sam problem.... rtorrent wyłącza się kilka razy dziennie....... podejżewam że jest to problem wersji 0.8.6, kiedyś miałem ten sam problem i pomogło zainstalowanie starszej wersji rtorrenta 0.8.5..... ale zachciało mi się zmian i teraz cierpię..... czy ktoś ma może pakiety ze starszą wersją...? czy starsza wersja będzie działć z rutorrentem...?


jak obiecalem tak zrobilem.
tomato.groov.pl/repo/

interesuje cie:
-xmlrpc-c
-litorrent
-rtorrent

daj znac czy dziala lepiej Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kaszpirowski
dzięki... dziś przetestuję
 
kaszpirowski
niestety nic to niezmieniło... może to byłą inna wersja rtorrenta..... kłopot jest taki że jeśli użyjemy nowych torrentów to jakoś to działa (oczywiście zdaża się że też się wyłącza)... ale jeśli są to torenty którch pobieranie zostało przerwane to średnio u mnie działa 15 minut.Nagorsze jest to że nawet gdyby napisać skrypt który by sprawdzał czy rtorrent jest odpalony to zdaża się tak że proces jest odpalony ale się zawiesił i w żaden sposób niemożna się go pozbyć ( tylko restart) albo pozostawił plik w tempie i wtedyb gdy nawet się go usunie to proces się odpali ale będzie zawieszony. Dziś spróbuję uruchomić go ze screenem .... zobaczymy jak długo się utrzyma
 
shibby
ja wlasnie wrocilem do transmission. rtorrent drugi dzień z rzędu wyłączył mi się bez powodu a nic kompletnie nic nie miał na liście do ściągania.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,792,383 unikalnych wizyt