28 Kwietnia 2024 23:19:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.137.221.163
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Rtorrent + rutorrent = nowa alternatywa dla transmission
agasma
Właśnie tak zrobiłem i udało się ale teraz jest tak że po wi fi to nie mam szans połączyć się po kablu tylko i to też nieraz z problemami zauważyłem że wi fi się całkowicie wyłącza nie wiem jaka jest tego przyczyna

 
przem0
polecam wyczyscic nvram i skonfigurowac na nowo. ewentualnie walnij flasha tomato od nowa (bo jesli to nie uszkodzenie sprzetowe) to musi byc wina softu Smile

 
agasma
już wszystko ok wyłączyłem funkcję przycisku ses .

 
przem0
w sumie dziwne ale grunt ze działa Grin w koncu to beta jeszcze to najdziwniejsze rozwiazania wchodza w gre Smile

 
PanRatio
Ja chciałbym tylko potwierdzić stabilność tego rozwiązania. Kilka torrentów, razem coś ok 40 GB.

wstaw.org/m/2010/05/09/1.png

 
shibby
ja przesialem sie na transmission. Denerwowalo mnie w rtorrencie to ze potrafil sie sam z siebie wysypac.

Router z transmission - 30dni uptime (nadal uzywam beta10)


Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
agasma
Po całym dniu nerwów z rutorentem zainstalowałem transmission i zdziwko bardzo szybko w www odpala się w porównaniu z rutorentem i oczywiście ściąga full prędkością :D zaraz wywalę rutorenta.Obciążeniem nie przejmuję się bo transmission pracuje na osobnym ruterku specjanie to tego przeznaczonym a jaka ulga jest i spokój żonka nie kłapie że komputer w nocy szumi.:D:p:).Chyba trzeba będzie pomyśleć o innym ruterku i dysku zewnętrznym.

 
PanRatio
No nie wytrzymam Sad

Mam 512 MB swapu, a rtorek przy jednym torrencie (1GB!) pluje: "cannot allocate memory" i ściąga 1/3 prędkości mojego łącza. W Tomato mam "Total / Free Memory 572.77 MB / 545.16 MB (95.18%)", więc wygląda na to, że rtorek nie korzysta z tego swapu w ogóle.

:|

 
shibby
mozliwe. a wiesz ze nie powinno sie dawac wiecej swapa niz dwu - trzykrotnosc ramu? Smile


Edytowany przez shibby dnia 11-05-2010 10:10
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
agasma
jak będę miał 8gb w sdmod to też zrobię sobie plik wymiany.

 
PanRatio
Tylko co ten plik wymiany niby daje?

 
przem0
to samo co w normalnym systemie. zwieksza bufor systemowy jak zabraknie ramu.

 
shibby
a jak tworzyles pliczek? zobacz co masz w 28 linii. syntax error oznacza zwykle blad w skladni (zapomniany cudzyslow, srednik, brak zamkniecia petli, o cos w tym stylu).

Zainstaluj nano sobie. edytuj jeszcze raz ten plik, usun cala zawartosc, skopiuj skrypt z tutoriala i wklej (poprostu klikasz prawym przyciskim myszy i sie wklei skrypt)


Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
shibby
to masz w rutorrencie?

btw czemu nie uzywasz bezproblemowego transmission? Wspomnisz moje slowa po paru dniach (albo godzinach) uzytkowania rtorrenta Wink


Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
PanRatio
bosiak mam to samo i wszystko śmiga ;) To chyba ma związek z informacją na stronie głównej rutorrenta:

Cytat

Attention! ruTorrent v 3.1 doesn't support LAST svn version of rTorrent yet. Only revision 1148 and previous.


shibby, co do tego wykrzaczania się . Zauważyłem, że przestaje działać rutorrent. Pomimo tego, że rutorrent padł, to rtorrent nadal seeduje i działa. W takiej sytuacji wydaję w Putty polecenie:


/opt/etc/init.d/S80lighttpd restart


i znowu wszystko działa, także to problem Lighttpd, a nie rtorka :) Zastanawiałem się więc, czy nie można by pokombinować z ntorrent (http://code.google.com/p/ntorrent/)? To "coś" działa pod Javą więc myślę, że działałoby znacznie stabilniej niż rutorrent ;)

 
sasukepl
a może tak torrentflux
http://www.torrentflux.com/

Popularny na serverach dedykowanychGrin

by zainstalować potrzebne jest:

A Unix like OS (Linux, BSD, Solaris, etc.)
A Web Server that supports PHP (e.g. Apache)
SQL Database (MySQL, Postgres)
PHP 4.3.x or higher
Python 2.2 or higher

kiedy próbowałem zainstalować na netgear ale z mysql miałem problemy i se odpuściłem
różne komunikaty z błędami się wyświetlały, ale działał


Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
shibby
uzywalem go kiedys na slackware. Taki sobie i bardzo zasoborzerny bo juz mysql potrzebuje. Wydaje mi sie ze obecnie najlepszym (najmniej problemowym) klientem jest transmission. instalujesz, odpalasz i dziala Smile


Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
PanRatio
No tak, ale Transmission nie obsługuje opcji, która jest mi potrzebna, a którą ma rtorrent: "IP = ....".

Także ciekawy jestem tego ntorrenta. Shock

 
shibby

Cytat

PanRatio napisał/a:
No tak, ale Transmission nie obsługuje opcji, która jest mi potrzebna, a którą ma rtorrent: "IP = ....".

Także ciekawy jestem tego ntorrenta. Shock


do tego powinna wystarczyc opcja bind-address-ipv4 - poczytaj o niej i jak ją zastosować. zwróc uwagę, że interfejs musi istnieć, nie moze to byc ip "wirtualny"


Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
dudijack
Witam po długiej nieobecności.Być może pytanie które zadam wydać się co najmniej pytaniem laika ale mam z tym problem więc zapytam na jednym z najlepszych for o tematyce alternatywnego oprogramowania do routerów.Otóż: jak wgrać do rutorrenta pluginy?, samo skopiowanie pluginu do katalogu rutorrenta powoduje wyswietlenie sie takowego komunikatu "Bad response from server: (500 [error,getplugins]) " i analogiczny koniec pracy rutorrenta.Prosze o porady.

 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,420,153 unikalnych wizyt