02 Maja 2024 22:52:12
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.221.98.71
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Czego jeszcze Wam brakuje w Tomato ?
bigl

Cytat

warlock napisał/a:

Cytat

kowalma napisał/a:
Mnie brakuje klienta VPN (pptp) Smile

Przecież jak byk jest w Tomato pptp !!!

No nie jak byk bo byka akurat nie ma w Tomato Grin
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
TuNa
do GUI moznaby dodac:
1) ustawienia TTL pakietow przychodzacych na 1 zeby zabezpieczyc sie przed dzieleniem lacza (czyli to co mozna wyklikac w generatorze Robsona)
2) listy MAC uprawnionych do dostepu do sieci -> wiem, teraz mozna sobie zrobic regule w Access restictions -> ustawic zeby zawsze blokowal 'wszystkich poza' i tam wrzucic liste MACow. Ale mysle ze przydaloby sie to w osobnym miejscu w menu i z mozliwoscia dodania opisow

No i poza tym:
3) Zmienic algorytm QoS z HTB na HFCC
http://pl.wikipedia.org/wiki/HFSC
4) jak juz ktos proponowal - mozliwosc zapisania ustawien QoS do pliku bylaby bardzo przydatna Smile
SNAFU
Situation Normal, All Fucked Up
 
reaper7
ja bym chciał...obsługi SD/MMC ... dodatkowa pamięć by się przydała ... jffs ma bardzo mało miejsca a komp przeznaczony na cifs - przynajmniej u mnie - nie zawsze jest włączony.
=====================
ASUS 500gP+Kamikaze
IPBOX9000HD+STLinux(sh4)
w razie co Compaq+FreeBSD 6.2 Smile
=====================
 
Rayden
fajnie by było gdyby istaniała możliwość bezpośredniego zaimportowania wpisów dotyczących blokowania bannerów reklamowych z opery do acces restrictions==> http request
Chodzi przede wszystkim o to aby tego rodzaju wpisy dotyczące blokowania stron działały z taką składnia jak jest w operze.
bo o ile można wpisać nazwa.server.com o tyle nie działają już wpisy http://nazwa.server.com lub nazwa.server.com/bannery/*
 
the_foe
1. cron table
2. zgrywanie ustawien qosa
3. rozbudowany firewall (blacklisty itp...)
 
qwerty01
Do TKIP / AES powinien dodać PSK / EAP
 
Dziadek

Cytat

NeoX napisał/a:
Mnie najbardziej brakuje SNMP - BŁAGAM Sad
Wogóle da się doinstalować??

Dopisuję się do tego apelu.
 
warlock
Witam!
Najlepiej jest się dokształcić trochę i próbować własnych sił Smile
Ja aktualnie tworzę coś pod siebie oparte od tomato (Patrz wątek z tomato mixed Smile )
Postaram się dodać coś przydatnego.... coś o co większość ludzi tutaj prosi.
Muszę trochę popracować tj. mam narazie problemy ze zrozumieniem tego środowiska. Jak narazie ograniczony jestem tylko czasem...
Dam radę Smile
Jak narazie uważam, że tomato jest ograniczone (i tak) małą ilością ram-u i flash-a.
Dlatego niedługo postaram się zakupić Linksys-a WRT54GSv3.0 z 32mb ram i 8mb flash Smile
Aktualnie się uczę Smile
Pozdrawiam Smile
mOrE inFo @ drobniuch.pl Grin
 
grudzien86
Mi brakuje szczegółowych statystyk danych pobranych i wysłanych dla poszczególnych adresów IP.
Przydałaby się opcja zmiany parametrów łącza o określonych godzinach - chyba potrzebny cron ?
 
mopic
@warlock - czy nie byłoby może większego pożytku, gdybyś spróbował dogadać się Jonem? Może wspólnie zrobilibyście więcej dobrego?
Pozdrawiam
MopIC
 
PeCet
przydało by się jeszcze coś takiego jak "profile" ustawień QuOsa zeby można sobie było zrobić kilka konfiguracji i zmieniać je w zależności od potrzeby czy obciążenia łącza a do tego jeszcze fajnie by było jak by te "profile" mogły się zmieniać automatycznie o określonych godzinach. Ja bym sobie zrobił np. od 15:00 do 00:00 profil gdzie p2p jest na Lowest a od 00:00 do 15:00 gdzie p2p jest na Medium Pfft hehe
 
Dziadek
Jeśli nikogo nie ma na sieci, to p2p będzie dysponować całym pasmem pomimo priorytetu ustawionego na Lowest. Natomiast podwyższenie priorytetu p2p na Medium spowoduje, że jeśli ktoś będzie chciał sobie przed południem obejrzeć stronkę, to korzenie zapuści.
 
bigl
Wszystko zależy od tego jaki limit ustawisz na klasę Lowest. Ja na przykład dałem jej max 90% łącza także nawet jak nikt inny nie korzysta z sieci to dostanie tylko tyle. A zrobiłem tak bo jak miałem 100% na Lowest to przy dzwonieniu z bramki VoIP przez 20-30 pierwszych sekund połączenia rwało. Nie jestem w stanie przewidzieć kiedy ktoś będzie dzwonił więc musiałem poświęcić trochę pasma na komfort dzwoniących. Smile
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
xboom

Cytat

qba napisał/a:

ps2. a dopiero co w nocy mi sie śniło ze GL są po 190zł .....Grin


Mi się nie śniło i kupiłem 2 szt na allego po 139 zł Grin !!

http://www.allegro.pl/item148742378_router_wifi_linksys_wrt54_gl_okazja_.html
 
qba
to chyba ma je z wędki bo inaczej by tak tanio nie sprzedawał
 
xboom

Cytat

qba napisał/a:
to chyba ma je z wędki bo inaczej by tak tanio nie sprzedawał

Z wędki to na pewno nie są (no chyba że złodzieje kradną wszystko łącznie z pudełkiem) ale na pewno używane.
Cena uczciwa Grin za komplet, pudełko kabel lan i zasilacz.
Jeden z nich był rozkręcany. Myślę że one są po naprawach softu bo żadnych śladów lutowania nie stwierdziłem i działaja jak najbardziej poprawnie. Nie ustępują tym kupionym dawno temu jeden WRT54GS za 344 a drugi WRT54G za 289 zł.
Ale muszę przyznać że trochę ryzykowałem bo gostek miał mało komentaży a dotyczących sprzedaży praktycznie zero.
 
megon
Paska postepu nad nowa wersja - oczym psialem tutaj:
http://www.openlinksys.info/forum/viewthread.php?forum_id=32&thread_id=1848
dom: Asus RT-N16 + Tomato v1.28

praca: WAG200G 1.01.09 + ASUS RT-N16 + SPA1001 3.1.19(SE) + DNS-323 + 2 x 500 GB Raid-1 7200.12
+ VoIP Nokia E65 S60v3
 
Dziadek

Cytat

bigl napisał/a:
Wszystko zależy od tego jaki limit ustawisz na klasę Lowest. Ja na przykład dałem jej max 90% łącza także nawet jak nikt inny nie korzysta z sieci to dostanie tylko tyle.

90% jest do przełknięcia, ale jakieś bardziej zdecydowane przycinanie pasma jest bezcelowe.
W ramach eksperymentów ograniczyłem download dla AllP2P do 40%, uruchomiłem Azureusa i patrzyłem co się będzie działo.
Owszem, transfer do mojego komputera faktycznie został ograniczony do ok. 40%, ale ruch na łączu DSL spadł tylko o jakieś 5%!
Po prostu ruch P2P wykorzystywał prawie całą przepustowość łącza, a jego ograniczenie następowało dopiero na wyjściu LAN routera.
Oczekiwany efekt dało dopiero podzielenie pasma przy pomocy skryptów Robsonna, bo dopiero one skutecznie ograniczyły transfer na łączu WAN, wygenerowany na przez program p2p.
 
bellon
Brakuje możliwość regulacji zarówno mocy, jak i czułości układu radiowego. (Tylko pozostaje kwestia czy ten układ radiowy na takie coś pozwala?)
 
stegano

Cytat

bellon napisał/a:
Brakuje możliwość regulacji zarówno mocy, jak i czułości układu radiowego. (Tylko pozostaje kwestia czy ten układ radiowy na takie coś pozwala?)


1. Nie brakuje, przecież jest.

2. Zamyka temat bo zaczyna pęcznieć.

Jeżeli ktoś ma ochotę może założyć nowy o tej samej tematyce.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,522,973 unikalnych wizyt