02 Maja 2024 19:07:13
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.142.173.227
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Czego jeszcze Wam brakuje w Tomato ?
valdman
Witam.

brakuje mi "xlink kai" bylo cos takiego w dd-wrt wiec prośba by dodać do Tomato. dodatkowo z mozliwoscia dzialania zarowno przez kabel jak i wifi.

pozdrawiam
valdman

wndr3700v2 - 1.0.0.12
wrt54g v3.1 - tomato v 1.06 - pap2
 
megon
Kolega namowil mnie do zakupu WRT do pracy - pozniej kupilem drugie urzadzenie do pracy - 3 ci ruter jest juz u mnie w domu - juz w dwoch pracuje tomato 1.0 w trzecim lada dzien a czwarty to kwestia kilku dni 9 musze pojechac do starej siedziby ) lubie sie uczyc i wiedziec co i jak ( prawie jak reklama koncentratu w Tv ) ( analogia tomato )

Tak wiec grono uzytkownikow Tomato w moim otoczeniu powieksza sie - dzieku forum dowiedzialem sie ze jest to jedno z lepszych platform - tak wiec juz niedlugo dolaczy czlowiek ktory na sieciach sie zna ( kolega z zabezpieczen bankowych )

Forum bardzo mi sie podoba - tak wiec moge je podlinkowac na swoim forum jesli tylko wladze chca

www.forum.bodyzone.pl - pozdarwiam megon Smile Smile

stegano - jeżeli masz powyżej 43 w bicepsie, to masz nasze błogosławieństwo Wink
Edytowany przez stegano dnia 06-12-2006 01:52
 
Armitage
czy wiadomo cos na temat wspołpracy Tomato na innych ruterach, naprzyklad WL-500g Premium ?
Edytowany przez Armitage dnia 05-12-2006 18:51
TL-WR1043ND oryginal soft
TL-WR1043ND gargoyle
TL-WR1043ND SamKnows Whitebox
la fonera/0.7.1-1
PAP2T-EU + Tlenofon
Fiber Power 100MB/s
Sony Playstation 3 ( 80GCool
 
Rayden
moje 3 grosze,

Często zdarza się że ISP dają więcej niz 1 IP na konkretne połączenie z internetem, sądzę więc że przydałby się dodatkowy adres do DMZ. Tak aby można byo również ustawić 2gi IP inny niz adres routera na którym mógłby działać jakichś komputer w sieci.

Wiem że można to ponoc zrobic za pomocą skryptów, ale niestety ja jak i wielu użytkowników nie wie jak je pisać. Na Lantechu WL54G-BR (215zł) mogłem ustawić sobie z GUI aż 4 virtual DMZ (Virtual computers).
Oto screen z Lantecha gdyby ktoś nie zrozumiał o co mi biega.
Rayden załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
danek

Cytat

Rayden napisał/a:
moje 3 grosze,

Często zdarza się że ISP dają więcej niz 1 IP na konkretne połączenie z internetem, sądzę więc że przydałby się dodatkowy adres do DMZ. Tak aby można byo również ustawić 2gi IP inny niz adres routera na którym mógłby działać jakichś komputer w sieci.

Wiem że można to ponoc zrobic za pomocą skryptów, ale niestety ja jak i wielu użytkowników nie wie jak je pisać. Na Lantechu WL54G-BR (215zł) mogłem ustawić sobie z GUI aż 4 virtual DMZ (Virtual computers).
Oto screen z Lantecha gdyby ktoś nie zrozumiał o co mi biega.


ten temat widziałeś?
 
Rayden
tak widziałem go, i właśnie dlatego chciałbym aby była możliwość ustawienia tego z GUI.
 
kowalma
Mnie brakuje klienta VPN (pptp) Smile
 
Davka
Mi brakuje możliwości pełnej edytowalności plików systemowych czyli np overlayu na filesystem jak to jest we FreeWRT (lub chcociaż przez symlinki).
WRT54GL v1.1 (Tomato 1.06) + Lucent CellPipe
Neostrada 6Mbit/512kbit

bt.davka.info - mecze NBA
 
dutche
a mi sie marzy zeby skrypt firewall mogl pomiescic wiecej danych Smile))
 
pparsniak
a mi sie marzy zeby byl load balancing, jesli ktos posiada dwa lacza (np jedno po kablu a dwogie wifi) - ale watpie zeby cos takiego powstalo w pomidorku Pfft
 
dzigi
Tak sobie ostatnio siedziałem i rozmyślałem i doszedłem do wniosku, że zapisywanie ustawień QoS osobno byłoby bardzo pomocne. Wgrywasz QoS, a później modyfikujesz delikatnie, ustawiasz według swojej sieci. Bo widzi się na forach:
Jak ustawić QoS, aby dobrze działał Skype, bo przycina przy p2p itp. Wtedy osoby mogłyby się wymieniać swoimi ustawieniami i nie byłoby (tak myślę) aż tyle pytań do QoS...
A tak po za tym TOMATO spisuje się BARDZO dobrze... oby jak najdłużej Grin
TO_MA_TO co?
WRT54G+tomato v1.28 shibby
 
jachu
Zdecydowanie jakiegos VPN-a (serwer), do zastosowan domowych Tomato jest super ale jak mam w firmie postawic i nie ma VPN-a to odpada a szkoda ...
 
orator
Mi w tomato brak:
- wersji na inne routery linksysa głównie na wersje z portrem usb - dla podłączenia HDD i zrobienia dysku sieciowego.
oraz tomato na router z złączem na modemy gprs/umts.

- w/w VPN byłby bardzo mile widziany

- kissmet to skanowania sieci wifi

Twórcy tomato powiedzą że routery mają ograniczone zdolności
to niech powstanie builder do tomato tak żeby każdy mógł zrobić sobie tomato namiare.

Jak pojawił się tomato to pojwawiło się naprawde coś dobrego ale jak widze że są inne softy do bardziej funkcjonalnych sprzętowo routery a tomato nie jest na te routery to troche przykro się robi.
 
kubica
Brakuje mi wbudowanego netperf-a Smile (pok kazdym resecie musze sobie wgrywac tam binarke),
oraz blokowania http-req definiowanego przez regexpa (no chyba ze to juz jest i czegos nie doczytalem)
 
robsonn

Cytat

kubica napisał/a:
Brakuje mi wbudowanego netperf-a Smile (pok kazdym resecie musze sobie wgrywac tam binarke)


Utwórz i sformatuj partycję jffs2 - wszelkie potrzebne binarki wrzuć tam. Wpis w skrypcie startowym i problem z głowy Wink
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
NeoX
Mnie najbardziej brakuje SNMP - BŁAGAM Sad
Wogóle da się doinstalować??
 
mopic
Witam...

... mam jeszcze coś.
Przydałaby się możliwość wyboru interfejsu, który ma służyć za WAN, bo nie zawsze jest tak, że WAN to port WAN na WRTku.

Np., w trybie Bridge, nie mam już monitoringu transferu ani QoSa.

Pozdrawiam
MopIC
 
qba
bo BRIDGE to most ale jak ustawisz sobie APC to QOS powinnien byc
 
moll47u
Przydała by się większa ilość serwisów DDNS - w tym dyn.pl - taka mała rzecz a cieszy Wink
 
warlock

Cytat

kowalma napisał/a:
Mnie brakuje klienta VPN (pptp) Smile

Przecież jak byk jest w Tomato pptp !!!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,518,078 unikalnych wizyt