02 Maja 2024 19:21:03
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.9.141
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Czego jeszcze Wam brakuje w Tomato ?
stegano
No właśnie... jako że Tofu traktuje swojego pomidora, tylko i wyłącznie jako eksperyment (co cały czas wszędzie podkreśla), więc popuśćmy wodze fantazji i zasugerujmy mu zbiorowo, co by było mile widziane i co byśmy chętnie zmienili w przyszłych wersjach Tomato Wink

Cały czas marzyłem o prostym podbijaniu TTL z GUI, i tak się niedawno właśnie stało Smile

Ale jak wiadomo w trakcie jedzenia apetyt rośnie... to czemu Tofu, by nie mógł dodać jeszcze np. prostej tablicy ogłoszeń, która by wyświetlała w przeglądarce klienta przeróżne wiadomości np. powiadomienie o zaległej fakturze, o nowych usługach lub planowanych w niedalekim czasie pracach konserwacyjnych w obrębie naszego węzła sieciowego...

Ot takie marzenia...
Przecież Tomato to w końcu tylko eksperyment Wink
Edytowany przez stegano dnia 21-04-2007 23:58
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
robsonn
Ja osobiście nic nie potrzebuje. Soft jesli wyeliminuje sie ewentualne siedzace bledy (jesli nikt ich nie wykryl dotychczas Wink ) ma juz wszystko. Zgadzam sie w calej rozciaglosci z Johnem, ze podstawa to oprogramowanie proste, uzyteczne i wydajne i taki jest cel Tomato. Jest on spelniany w 110%.

Moglbys cos wymyslec, ale byloby to na sile. Ja wiem, ze niektorzy chcielby wszystko Wink Jest TTL o fajnie tak chcialem to miec, ale teraz nie ma tego i tego Wink

Poza tym jesli w ciagle bedzie cos dodawane (patrz DD) nigdy nie powstanie oficjalna, ostateczna wersja stabilna, a na tym mi najbardziej zalezy. Dodam na koniec, ze wiekszosc (nie wszystkie) pomyslow jest nie do zreazliowania chociazby przez 4 MB flashu i zdrowy rozsadek Wink
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
stegano
Tak, ale większość 60% bajerów jest w dd praktycznie zbędna, większość osób nigdy (z tego co pamiętam) nie sugerowało żeby dodawać w Tomato cokolwiek co jest w dd. A eksperymenty w wykonaniu Jona są całkiem bezpieczne i nie źle przemyślane, w przeciwieństwie do dd gdzie od jakiegoś czasu panuje niezły chaos, którego sami twórcy nie mogą ogarnąć (patrz svn).
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
jank0
tak .."rozsyłanie" wiadomości (Stegano) i żeby działał L7 , IPP2P w połączeniu z procentowym podziałem pasma.Wszyscy wiemy że sprzęt jest tyle wart ile sofcik
w nim zawarty a Tomato jest naprawdę ostry!!!!
"Jeżeli nie wiesz jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie"
 
Damiano
Jak dla mnie to tablica ogłoszeń również jest czymś bardzo przydatnym i chętnie bym coś takiego zobaczył w Tomato Grin
Pamiętam jak coś takiego było w NND i pięknie się sprawowało - był to prosty skrypcik i ważył bardzo malutko a był oparty o html'a i iptables Smile
Wymagający nie jestem więc jakby się to pojawiło to by było suuuuper B)
Edytowany przez Damiano dnia 30-09-2006 22:38
------------------------------------------------------
Cerberus ADSL Lite + WRT54GL v.1.1 + Tomato v1.06.0981 + podzia? z generatorka @Robsonna = The best from the best from the best from the best STUFF Grin
[b]Pan J?zek i kurczaki r?wnie? u?ywaj?
 
qba
ja bym nawet chcial zeby zamiast pokazywania sygnału za pomocą słupków było zwykłe pokazywanie sygnału takie jak w thiborze.
czy cos wiecej potrzebne jest w tym sofcie ? odp. nie
jezeli chcemy serwer z proxy, ftp i http to kupujemy złoma za 50zł i stawiamy jednak tutaj dochodzi koszt prądu i umiejetnosci konfigurowania linuxa Wink (nie zebym byl jakims znawcom ale NND udało mi sie poprawnie skonfigurować)
wiec pozostaje poprawic obecne błędy o są Wink

ps. przypomnialem sobie jedną rzecz że jak by sie dało wysyłać statystyki dl/ul na zewnętrzny FTP to by było cudnie

ps2. a dopiero co w nocy mi sie śniło ze GL są po 190zł .....Grin
 
rafi

Cytat

stegano napisał/a:
czemu Tofu, by nie mógł dodać jeszcze np. prostej tablicy ogłoszeń, która by wyświetlała w przeglądarce klienta przeróżne wiadomości np. powiadomienie o zaległej fakturze, o nowych usługach lub planowanych w niedalekim czasie pracach konserwacyjnych w obrębie naszego węzła sieciowego...

Ot takie marzenia...
Przecież Tomato to w końcu tylko eksperyment Wink


Powiem szczerze ze jest to swietny pomysl!

Oczywiscie soft jest juz bardzo dobry i na najwyzszym poziomie. Jest to najlepszy soft pod wzgledem stabilnosci i wyposazenia na rynku. Ale takie drobne rewolucje w tomato, by strasznie cieszyly i byly bardzo pomocne dla adminow zajmujacych sie drobnymi sieciami osiedlowymi lub dzielacych na kilku neta w bloku.
Edytowany przez rafi dnia 29-09-2006 15:33
 
pkab
Nie wiem albo ja nie moge znaleść albo nie ma w Tomato otwierania i przekierowania grupy portów jak jest to w DD-WRT np. dla PAP2 nalezy przekierować dwie grupy portów . Owszem pojedyncze są - OK ale jak zrobic grupę ?
Bartek
 
robsonn

Cytat

pkab napisał/a:
Nie wiem albo ja nie moge znaleść albo nie ma w Tomato otwierania i przekierowania grupy portów jak jest to w DD-WRT np. dla PAP2 nalezy przekierować dwie grupy portów . Owszem pojedyncze są - OK ale jak zrobic grupę ?


Przekierowywanie grrupy portow masz w port triggering. Poza tym otwieranie takiej ilosci portow jest niebezpieczne. A dla PAP2 wcale nie nalezy przekierowywac taich zakresow. Dla pewnego dzialania wystarczy przekierowac porty 5060, 5061 UDP, ale nawet bez tego bramka radzi sobie swietnie za NATem.
Poczytaj nieco o technikach traversingu NAT, a zrozumiesz dlaczego nie trzeba przekierowywac portow dla PAP2.
Sorry za maly OT. Prosze adminów o nie kasowanie mojego postu Wink.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
pkab
ok dzięki za info bramka działa poprawnie to wiem bo mam teraz Tomato i PAP2 no ale ... a czego mi brakuje Smile jeszcze.

To może takiego rozbicia w wykresach jak uzyskiwałem w DD-WRT za pomoca programiku : RFlow Collector. Jak już są te bajery to może by się i taki pojawił.
Bartek
 
jank0
@pkab po miesiącu przejdzie Tobie oglądanie wykresów ...mi przeszło po około miesiącu.W Tomato znów oglądałem......obecnie mam wyłączony Bandwidth Monitoring.Te wykresy w Tomato to i tak bajer Grin
"Jeżeli nie wiesz jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie"
 
robsonn
niekoniecznie - najwazniejszy (moj ukochany Wink ) to wykres QoS. Genialnie pokazuje co sie dzieje z Twoimi ustawieniami, czy dzialaja tak jak myslales. Swietne naredzie do analizy oraz nauki poprawnego ustawiania QoS.
A wykres obciazenia lacza dla malych sieci i adminow to swietna sprawa. Niepotrzebne jest dodatkowe oprogramowanie na biezaco mozesz sprawdzic obciazenie danego wezla sieci (jesli siec ma wezly Wink)
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
gedeon1980
Moim skromnym zdaniem Tomato to całkiem niezły sofcik i po wyeleminowaniu pewnych bagów (zgłaszanych na forum) mógłby się już stać wersją stabilną. Nie potrzeba mu już wiele. Jest prosty, ale ma duże możliwości. Ale to tylko moje zdanieSmile
gedeon1980
 
SuSe
Siła połącznia na wds-ach /prędkość/ - Overview -wireless lub basic-network przy macach. Nazwa -opis apka z którym się łączy.
Gdzie jest prędkość połączenia po wifi lub gdzie sprawdzić czy apek nie pływa od 12-11-28-36-54 Mbps ? Z jaką prędkością wynegocjowaną pracuje acess <->poszczególny wifi klient /wykrywanie usera spowalniajacego siec -zalogowany z niskim sygnałem lub ustawienia na sztywno/.
Całkowite wyłaczenie firewalla.Wybór anteny "po ludzku" lewa -prawa patrząc od czoła apka.Watchdog -nie dostrzegłem, gdzie on ?!
Zamiana portu WAN na LAN
to na razie tyle.
Tablica ogłoszeń np. : "Prace na sieci do godz. ..."
SMTP
Edytowany przez SuSe dnia 10-10-2006 12:27
MT x 15 PC, level 6 : 12x aw6600 i klony (oswavehomemod)
Sk?adak by suse silent : jajco 2.6,pentiumII 350Mhz,512ram,sd 1Gb
pr?do?erno?? < 60W
Hotspoty x 4
Magazyn :21x wrt-54 v. mix, Siemens x 6 ,Motka x3
 
suprnowa
Mi jeszcze brakuje,prostego banowanie klientow,wyswietlania uzycia dla kazdego klienta oraz np taki bajer typu,jak ktos nie zaplaci blokujesz mu net i na przegladarce wyswietla mu sie Brak odnotowanej zaplaty za net itp badz cos w tym stylu.Nie wiem czy jest to mozliwe,ale fajnie jakby byloSmile
 
robsonn
suprnowa polecam to
http://allegro.pl/item131135415_serwe...razcd.html
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Tyllian
Multi-SSID
Router: WRT54GL v1.1 + Pomidorek
NAS: TS-101 - 300GB
DVD: KiSS DP-600
VoIP: MyFon + PAP2T
 
Slig
Takie mam wrażenie, że użyteczne by było aby w statystykach dziennych i miesięcznych był nie tylko ogólny transfer ale też wyszczególnione jaki komputer (MAC adres) ile danych pobrał/wysłał. Można by było łatwo zidentyfikować największych ssaczy Smile Ale nie wiem czy to wykonalne... Sad A tak w ogóle to soft jest super Smile
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
adamsi
Jeszcze może jakiś mini radius serwer i powiadamienie mailem o zdarzeniach na firewallu.
 
shaad
witam wszystkich serdecznie.
Jestem nowy na tym forum wiec przez grzecznosc nalezy mi sie przedstatwic.

a wiec .. koncze studia .. tyle z mojego zycia prywatnego, a na to forum trafilem gdy kupilem sobie wrt54gl z przeznaczeniem na ap i jednoczesnie oddalem w dobre rece Microsoft MN700. Administruje mala siecia lokalna 8 kompow + serwer na slackware 2.4.26+Qos(HTB, ipp2)+dodatki.

Postanowilem jednak wgrac tomato na "wurtka" i dac odpoczac serwerowi. Po kilku dniach uzytkowania i testowania chcialo by sie poprawic kilka rzeczy. Jesli moze ktoras z tych rzeczy zostala rozwiazana prosze o rade.

1. Nalezaloby postawic witualne interfejsy imq, co umozliwilo by sterować downloadem
2. Nalezaloby inaczej opisac interfejs van1 (wireless) bo mi sie wydaje ze osiagam gorsze wyniki niz kompy na skretce (sprawdzalem z roznymi odleglosciami)
3. Obcinanie dostepu po macach. niby mozna wpisac skrypt no ale przeciez to pomidor a nie linux Smile
4. Drazni mnie ze tomato mimo zadeklarowania puli adresow stalych do dhcp uzywa jeszcze innego zasiegu adresow dynamicznych. w praktyce rozwiazalem to tak ze dalem zakres 192.168.0.2 do 192.168.0.2 (czyli przydziela jeden adres 192.168.0.2), a w access restriction dalem bana.
5. fajnie by bylo zmieniac limity downloadu/uploadu w czasie, zeby np dopasowac sie do zmiennych transferow aster wciagu dnia (znowu wychodzi niechec pisania skryptow)

tyle na razie odemnie.. Wink
Edytowany przez shaad dnia 14-10-2006 01:14
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,518,111 unikalnych wizyt