26 Kwietnia 2024 10:28:18
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.16.51.3
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[Artykuł] Jakie tomato będzie dla mnie najlepsze? - odpowiedź na odwieczne pytanie
Vesp3r
Myślałem o czymś takim, ale niemam nic w co mógłbym to wpakować a nie che by to leżało w szafie.

Choć fakt wtedy nawet nie musiał bym się martwić co do rodzajó multimediów, a synologic ds110j którego już prawie chciałem wziaść raczej mi nie przerobi hd w locie Wink

tak jestem problematycfzną osobą xD
 
ll2
Witam wszystkich.
Szukam Tomato na procka R1 (WRT54G v.3):
1. stabilnego
2. z OpenVPN
3. minimum 2 VLAN-y
4. max DOWN i UP dla każdego VLAN'a
5. WiFi mało istotne.

Poproszę o poradę, co wybrać.
 
Jacques
Shibby ten pierwszy artykul z dnia 29-10-2009 12:24 jesli masz czas i checi aby go zaktualozowac bo duzo sie zmienilo od tamtego czasu, moze raz na rok czy 6 miesiecy zrobic poprawke to by bylo fajnie...Wink
Pozdrawiam...
-------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N66U
-------------------------------------------------------------------------------
 
shibby
@ll2 - problem jest z punktami 3,4. Tego tomato nie obsluguje i musialbys sam to oskryptowac (recznie wydzielic vlany, recznie skonfigurowac drugi interfejs czyli ip, maske, dns, dhcp oraz NAT, no i recznie napisac skrypt HTB)

@Jacques - uaktualnie jak będzie chwilka Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tomekkg
Asus już do mnie jedzie. W związku z tym zdaję się na was.
Wiem, że poszczególne wersje Tomato różnią się sterownikami, a ja potrzebuje przede wszystkim mocnego radia.
Oczywiście wsparcie USB - serwer druku i udostępnianie dysku 2.5" (niestety jestem ciemny jeśli chodzi o FTP i Sambe).

Nie musi być spolszczone, bo z angielskim problemu nie mam.
 
shibby
sprawdz moja wersje build5x-052. Jezeli bedziesz mial jakies problemy z radiem to wgraj build52-031. Jednakze ostatnie testy wersji 052 przez naszego forumowicza udowodnily ze nowe sterowniki nie sa gorsze od starszych.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
PanRatio
-
Edytowany przez PanRatio dnia 20-05-2011 21:21
 
gpietak
To mój pierwszy post więc witam wszystkich użytkowników serdecznie. Mam do was pytanie, które zapewne niejednokrotnie było już zadawane, ale do rzeczy. Posiadam internet od UPC, ruter bezprzewodowy thomson TWG850-4U. Chciałbym zwiększyć zasięg działania sieci bezprzewodowej poprzez podpięcie w innym pokoju Linksysa WRT54GL jako Acces Point (odbiór sygnału poprzez WiFi i podpięcie PC po kablu). Doczytałem, że muszę zmienić oprogramowanie linksysa na tomato. I tu pojawia się moje pytanie: Jaki najlepszy soft tomato zainstalować? Szukałem w wielu tematach i znalazłem, że najlepszy powinien być tomato_1.27PL.46H.trx od Mariusz NM. Czy na dzień dzisiejszy jest to najlepsze rozwiązanie?

P.S.Szukam dokładnej instrukcji wgrywania modowanego softu do linsysa WRT54GL , czy ten sposób : http://openlinksys.info/articles.php?...ticle_id=7 jest polecany, czy jest już nowsza, lepsza metoda?

Z góry dziękuje za pomocne wskazówki.
 
shibby
tak, do tego routeta wgrywasz zwyczajnie przez upgrade z linksysa.

Ten soft będzie odpowiedni. Możesz ew wgrać mój 1.28
http://tomato.groov.pl/index.php?dir=MariuszNM/1.28ND-SM/

Co do osiągnięcia tego co chcesz nie wiem czy tomato w ogóle będzie ci potrzebne. Ty chcesz tylko powiekszyc zasieg wifi, rozumiem wiec ze obecny router i jego funkcjonalnosc cie zadowala. Skoro tak to wylacz na linksysie serwer dhcp, na wifi ustaw takie samo SSID i szyfrowanie jak na thomsonie, ustaw koniecznie inny kanał, zapnij linksysa z thomsonem LAN-LAN i gotowe. urzadzenie bezprzewodowe powinno samo przepinac sie miedzy urzadzeniami. Mozliwe ze utracisz pare pingów ale tego problemu akurat nie przeskoczysz bez routera z IAPP.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
gpietak
dzięki shibby.

uściślę swój pierwszy post bo źle się wyraziłem. Chodzi mi o to, że jednym pokoju mam ruter od UPC (thomson), a w drugim pokoju mam PC z bezprzewodową kartą sieciową. Takie rozwiązanie działa ale często zrywane są połączenia na PC-ie. Dlatego chciałem w tym drugim pokoju postawić AP na linksysie i podłączyć kompa kablem. Teraz mam nadzieję że trochę jaśniej opisałem co chcę zrobić. Czy w takim raziem mój pomysł jest dobry?

Próbuje wgrać polecany soft tomato od shibby (http://tomato.groov.pl/index.php?dir=MariuszNM/1.28ND-SM/) ale wyskakuje komunikat: incorrect image file. O co chodzi?

edit: zmiana .trx na .bin pomogła.
Edytowany przez gpietak dnia 29-06-2011 23:59
 
kalat
Witam i pozdrawiam wszystkich wyjadaczySmile

Ja laik proszę o utwierdzenie mnie w przekonaniu, że tomato
K26USB-1.28.905xRAF-EN-MIPSR2-060-Mega.trx
będzie odpowiedni dla nowego Asusa RT-N16, którego lada chwila przyniesie kurier.
Zależy mi na usb, torrentach i mocnym radiu.
Angielski nie ma znaczenia

Pozdrówka
 
hermes-80
Tak, ten obraz będzie pasował do Asusa RT-N16 ale Shibby zrobił specyjalny obraz dla Asusa, który zawiera wszystko co możliwe - nazywa się AIO (all in one) : http://tomato.groov.pl/index.php?dir=...60-AIO.trx
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
ssidu
Panowie Wyszło jakieś nowsze tomato niż moje Tomato Firmware v1.28.9052 MIPSR1-032H K26 USB Ext-BT??
 
golden
Oczywiście ;P
http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=11624
 
ssidu
A mógłby ktoś zapodać tutaj linka bo tam szukać 76stron to trochę kicha.Wgl powinno to byc trochę lepiej rozwiązane.Same softy w jednym topiku a pytania w drugim.Nie byłoby "chlewu".Ale to jedynie moja sugestia.Mój Routerek to Asus Wl500gP v1
Pozdrawiam
Paweł !
 
hermes-80
Wszystko masz podane w 1 poscie a jeśli nadal nie wiesz co wgrać to tak jak ty zadajesz pytanie i zawsze ci ktoś odpowie.
Z tych co ty masz w routerku build ze starą wersją sterownika wifi - nic nie wyszło ale jeśli chcesz spróbować najnowszej wersji z nowszymi sterami wifi to tutaj:
tobie jest potrzebny:
- USBMOD
- MIPSR1
- < 8MB flash
- masz już k2,6 wiec k2,6
- używasz BT
max: http://tomato.groov.pl/index.php?dir=...ga-VPN.trx
mini: http://tomato.groov.pl/index.php?dir=...062-BT.trx
Edytowany przez hermes-80 dnia 17-07-2011 12:54
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
ssidu
Używam dysku na usb z ftp do tego drukarka.Mogę wrzucić wersję max??
 
hermes-80
Tak możesz wrzucić - przed upgrade wyczyść NVRAM i po upgrade również.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
ssidu
poleceniem przez telnet clear nvram??
 
hermes-80
Nie - przez GUI Administration/Configuration/Restore Default Configuration/Erase all data in NVRAM memory
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 42

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,363,359 unikalnych wizyt