26 Kwietnia 2024 05:56:04
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.59.61.119
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Ovislink Airlive WL-1600GL Tomato DD-WRT //tomato 1.25, 1.25V, 1.27
boomcak
mi najlepiej działa "Tomato Firmware v1.27.0042 PL + SpeedMod 119
z wsparciem dla OvisLink WL-1600GL" do tego mam blokade reklam i dynamiczny podzial przez skrypt z generatora.
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
pablo170
Dzięki Boomcak za sugestię, jeżeliby ci się nudziło, wypróbuj wersję najnowszą shibby'iego (062) i napisz jak ze stabilnością i zasięgiem routera, będę wdzięczny.

Pozdrawiam.
 
kszul
Wgrałem dziś "v1.27.0042 PL + SpeedMod 119" i faktycznie sygnał mam ładny (jednak subiektywnie wydaje mi się, że w 1.25 jest ciut mocniejszy).

W 1.27 w zakładce "o Tomato" nie ma informacji jaka jest wersja sterowników wifi.
Z changeloga TomatoUSB wynikia mi, że 4.150.10.29 czyli takie jak w aktualnych wersjach 1.28 z jądrem 2.4., a skoro tak, to dla czego w 1.28 działają gorzej? Czyżby nie tylko wersja sterowników miała wpływ na jakość sygnału?

Czy jest sposób na sprawdzenie faktycznej wersji sterowników?
Ovislink WL-1600GL + Tomato v1.25.8645 .2RAF ND PL
Asus RT-N10U + Tomato
 
pablo170
Nie pozostaje nam chyba nic innego, jak poprosić Mariusza o przekompilowanie najnowszego Tomato najlepiej z modami shibby'iego (zależy mi głównie na Clients Monitor) na soft ze sterownikami zgodnymi w pełni z Ovislinkiem Wl-1600GL.
Mariusz, mam nadzieję, że coś wymyślicie razem z Shibby'm w tej kwestii, Tomato dla mnie jak zapewne innych forumowiczów to świetny soft z ogromem możliwości i nieustannym rozwojem.

Pozdrawiam!
 
kszul
Z @MariuszNM jest problem bo wg jego profilu: Data ostatniej wizyty 27 kwiecień 2010 21:27:36.

Też sobie myślałem, czy kompilacja "nowego" Tomato ze "starym" sterownikiem to jakiś większy problem?

Ale o to to by należało dopytać shibbiego.
Ovislink WL-1600GL + Tomato v1.25.8645 .2RAF ND PL
Asus RT-N10U + Tomato
 
pablo170
I tutaj kierujemy pytanie oraz prośbę do shibby'iego, czy miałbyś możliwość kompilacji starego sterownika WiFi z nowym Tomato wraz z Twoimi modami pod Wl-1600GL?

Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby;p

Pozdr.
 
kszul
Chciałbym ponowić pytanie @pablo170 do @shibbiego:

1. Czy skomplikowaną sprawą jest kompilacja wersji 1.28 ze sterownikami z 1.25?

2. W wersji 1.25 sterowniki są w wersji 4.158.4.0 a w nowszej, czyli 1.28, 4.150.10.29.

Prześledziłem changeloga TomatoUSB i powodem downgradu sterowników było w buildzie 35: "Broadcom wireless driver downgraded to version 4.150.10.29 to solve issues with some Asus wl500gPv2 routers"
...tylko, że przy okazji pogorszył radio w Ovislinku.
Ovislink WL-1600GL + Tomato v1.25.8645 .2RAF ND PL
Asus RT-N10U + Tomato
 
cygon
Witam
Nie wiem czy tu ,ale pytam czy ktoś spotkał coś takiego. Ovislink WL-1600GL stracił łączność lan i wifi. Po wyłączeniu i załączeniu zasilania router świeci: wan, lan 1-4 tylko te diody a nic nie jest podłączone,oprócz zasilania. Po podłączeniu do kompa brak połączenia (kabel sieciowy odłączony ).Brak możliwości wgrania WL1600GL_emergency, nie można wprowadzić w tryb serwisowy . Było wgrane tomato-RAF-ND_1.25V_PL.8646H.trx. Czy ktoś ma jakieś propozycje? Wink
 
shibby
Zasilacz sprawdzales?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
cygon
Zasilacz sprawdziłem 5,25v.Po wyłączeniu z sieci na 30min i załączeniu brak reakcji 2-3minut potem diody świecą i dalej nic.

Połączony z 29 sierpień 2011 15:37:30:
Witam.
To jednak był zasilacz. Mój błąd. Nie sprawdziłem dokładnie, zasilacz ma za niskie napięcie. Podejrzewam kondensatory w zasilaczu. Podłączyłem inny zasilacz i ruszył. Wielkie podziękowanie dla kolegi @shibby szczególnie za wkład w tomato. Dziękuje.Wink
Edytowany przez cygon dnia 29-08-2011 15:37
 
boomcak
Obecnie testuje tomato-K26-1.28.905xRAF-ML-MIPSR1-070V-Std.trx na ovisie 1600 i zauwazylem juz ze diody palą się dobrze z wyjątkiem connected - w ogóle nie świeci. I nie do końca przetłumaczony jest interfejs na polski ale to mi w sumie nie przeszkadza. Wgralem go wczoraj jak cos jeszcze wykryję to bede pisal.
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
pablo170
Boomcak, napisz, jak testy obecnego moda K26 na Ovislinku, testuję obecnie ten sam, czy widzisz jakieś różnice w działaniu, niezawodności, mocy WiFi, pingach itp?
 
boomcak
Jak narazie spisuje sie ok. Wszystko dziala oprócz tej diody connected. Pingi do rutera do internetu sa ok. Nie mam go zbyt długo to nie wiele moge o nim powiedziec. Narazie wszystko dziala tak jak na 1.27. Dodatkowo jest troche dodatkow typu monitor sieci ktory jest spoko ale w sumie nie powinno sie go uzywac Smile. Monitor przepustowosci klientow czy fukcja do podzialu transferu sa bardzo przydatne. Wczesniej korzystalem ze skryptu do podzialu a teraz sobie tu wpisalem. Potestuje jeszcze to dam znac. Jak sie cos bedzie sypac to bede pisal na bieżaco.
Jak narazie tylko zauwazylem ze po wgraniu jak dalem czysc NVram to sie zwiesił.
Poza tymi dwoma mankamentami nie widze narazie innych problemów.
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
pablo170
Boomcak, u mnie jak narazie też bez zarzutu, o dziwo przecież na nowym sterowniku WiFi, pingi do routera po WiFi rzędu 1-2ms, do www poprawne, nawet przy większej liczbie użytkowników w danym czasie. Mało tego, subiektywnie wydaję mi się, że strony ładują się deko szybciej. Najnowszy mod Shibby'iego 070V mnie powalił na kolana, pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym, bardzo wiele przydatnych opcji, których do tej pory mi brakowało, nie mówiąc już o monitorze klientów, który się elegancko spisuje. (Mały mankamencik - w zakladce "ostatnie 24h" nie wyświetlają się wszyscy klienci wpisani do tablicy, w zakładce "aktualna..." wszystko ok).

Widać, że Shibby wiele pracy i serca wkłada w ten projekt, za co chwała muSmile

Jedyną drobną usterkę, jaką "udało" mi się znaleść to niepełna grafika wykresu kołowego w zakładce QoS, prezentuje jedynie nieklasyfikowane połączenia, reszta to puste pole w kole. Boomcak, też tak masz? Oczywiście to nie jest jakiś problem wynikający z działania routera, bo wygląda na to, że QoS działa normalnie.

Ogólnie po kilku dniach testowania jestem baardzo zadowolony, dzięki Shibby za twój wkład w ten projekt!
 
boomcak

Cytat

pablo170 napisał(a):
Najnowszy mod Shibby'iego 070V mnie powalił na kolana, pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym, bardzo wiele przydatnych opcji, których do tej pory mi brakowało, nie mówiąc już o monitorze klientów, który się elegancko spisuje. (Mały mankamencik - w zakladce "ostatnie 24h" nie wyświetlają się wszyscy klienci wpisani do tablicy, w zakładce "aktualna..." wszystko ok).


To nie jest mankament, tak poprostu jest - to jest funkcja tylko do aktualnego transferu - gdzies jest instrukcja do tego na forum i mozna to samemu na kazdym tomato zrobic z imq.
Co do QoS to nie wiem bo nie uzywam - uwazam ze dynamiczny podzial jest o wiele lepszy - dzielisz transfer na kazdego uzytkownika dynamicznie i kazdy robi sobie co chce ze swoim przydzialem. Po wifi nie jestem podlaczony to nie wiem ale mam uzytkownika i nic nie narzeka.

Generalnie wszystko jak narazie dziala stabilnie mam dopisany skrypt do blokowania reklam i tez wszystko dobrze dziala.

Mi tylko ta dioda conneced nie pali sie a Tobie??
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
pablo170
Ok, dzięki za wyjaśnienie boomcak, dynamiczny podział ustawiałeś dla poszczególnych klientów w zakładce "narzędzia RAF > limitowanie transferu", przypisując min oraz max transfer? Według ciebie suma minimum klientów ile procent dostępnego bitrate'u powinna wynosić?

QoS + dynamiczny podział - czy to dobre rozwiązanie?

Co do diody, nie jestem w stanie ci powiedzieć, gdyż router mam poza domem w mało dostępnym miejscu, łącze się po WiFi.
 
boomcak
Tak robie to z tej pozycji ale to narazdie dziala dla klientow tylko podlaczonych po lanie. Shibby pracuje nad tym zeby do wifi dobrze dzialalo. Wiec tak naprawde najlepiej uzyc skryptu.

Co do QoS to mozna polaczyc z dynamicznym podzialem. Ale tez najlepiej napisac wlasny skrypt bo QoS wbudowany w tomato dzieli tylko i wyłacznie transfer wychodzacy.

Kiedys mialem napisany skrypt tak na igłe z QoS i dynamicznym podzialem. Najpierw dynamiecznie dzielilem transfer na IP a pozniej ten przydzielony tranfer dzielilem QoSem dla kazdego klienta idywidualnie.
Tak naprawde wystarczy dobrze podzielic tranfer dynamicznie i tyle. Jak ktos pusci sobie pobieranie z p2p to i tak zmuli sobie tranfer i nawet QoS nie pomoże.

Minimum u mnie to max transfer podzielony na max liczbe uzytkowników. A max to max łącza.
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
pablo170
Ok boomcak, dzięki za rozbudowaną odpowiedź.
W skryptach jak narazie praktycznie nie siedziałem, ustawienia wprowadzane z GUI Tomato.
Mam Neo 6Mbit/s (upload 512kbit/s), jeżeli znasz link bądź skrypt do optymalnej konfiguracji QoS ( z priorytetem na www po WiFi, prosiłbym o przesłanie bądź wskazówkę, jak dobrze skonfigurować QoSa po WiFi.

Pozdrawiam!

Połączony z 16 wrzesień 2011 14:13:04:
Druga sprawa, może niekoniecznie w tym poście, ale.... Wink

Mam 2ch znajomych odległych ode mnie o ok 8 km. Widok mamy bezpośrednio na przestrzał, brak przeszkód typu drzewa, budynki, itp. Chcę wykonać pomiędzy nami połączenie bezprzewodowe. Jaki sprzęt obsługujący Tomato oraz z odkręcaną antenką polecacie z mocnym i stabilnym WiFi? Zastanawiam się pomiędzy Ovislinkiem Wl-1600GL, którego posiadam obecnie i sobie bardzo cenię a Asusem NR-T10 (czy odkręcana ant?), w grę oczywiście wchodzi również inny sprzęt. Założenia: mocne i stab. WiFi, odkręcana antenka (najlepiej wtyk RPSMA) oraz obsługa Tomato.
Zastanawiam się również nad przejściem na standard n-lite. Nie chodzi o prędkosci, 6Mbit a 21Mbit w G to za świat, ale o zasięg. Czy w n-lite jest lepszy niż w g w praktyce? Czy do n-lite dobra jest zwykła antena stosowana w stand. g 2,4GHz? Zależy mi na jak najlepszym zasięgu.
Jaką również antenę polecacie, panel, czy sektor przy tej odległości? Klienci od siebie w odległości ok. 0,5km.

Trochę tego jest, ale proszę chociaż w części o odpowiedzi;p
Pozdrawiam!

Połączony z 28 wrzesień 2011 20:01:53:
Witam ponownie, problem powyższy już rozwiązany.

Nie dawno ściągłem z naszego forum Script Generator Robsona. (Pokłony dla Ciebie Robsonn - kawał roboty).
Wygenerowałem odpowiedni skrypt do mojego łącza z zachowaniem 90% reguły max. transferu. Wszystko działa bardzo ładnie. Testowałem przycinając download oraz upload (6Mbit/512kbit). Download przycina dobrze (ustawiłem 512kbit/s) - nie przekraczał tej granicy) Niestety upload idzie pełną parą, bez względu na jego przycinanie w skrypcie. Jak poradzić sobie z uploadem?

Drugie pytanie, zauważyłem, że w narzedziach RAF limitowanie działa w ten sam sposób, co ciekawe, po WiFi. Łącze reaguje tak samo jak na skrypt. Co faktycznie jest bardziej niezawodne czy wydajniejsze do dynamicznego podziału pasma, skrypt Robsona czy BW w TomatoRAF, skoro działa mi po WiFi??

Pozdrawiam!
Edytowany przez pablo170 dnia 28-09-2011 20:01
 
HQ20
Jest może nowsze i lepsze oprogramowanie od wersji 1.25.8645 .2RAF ND PL? Nie wiem czemu, ale nie mogę podejrzeć hasła do WiFi, pomimo, że klikam w polu, w którym się znajduje to i tak nie odkrywa mi znaków znajdujących się tam. Czasami również zdarza się, że nie ma dostępu do sieci, dopiero gdy w oprogramowaniu wcisnę przycisk Odnów to mam z powrotem sieć.
 
kszul
Witam

Jeszcze 2 tygodnie temu używałem wersji jak Ty. Teraz mam, na testy, wersję tomato-K26-1.28.905xRAF-ML-MIPSR1-075V-Mini.trx i powiem tak:
- internet działa mi bez zarzutu, nie zrywa mi połączeń
- sygnał jest słabszy niż w 1.25 ale na całym mieszkaniu nie mam problemu z internetem

W 1.25 też nie mogłem podejrzeć hasła, a co do dostępu do internetu, to zmiana oprogramowania może pomóc. Spróbuj od najnowszego z serii k26. Potestuj i podziel się spostrzeżeniami.

KSzul
Ovislink WL-1600GL + Tomato v1.25.8645 .2RAF ND PL
Asus RT-N10U + Tomato
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,354,409 unikalnych wizyt