26 Kwietnia 2024 22:13:18
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.188.152.162
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Ovislink Airlive WL-1600GL Tomato DD-WRT //tomato 1.25, 1.25V, 1.27
warlock

Cytat

boomcak napisał/a:
Testowalem u siebie - mam antene 18 dbi z jednej i 15 dbi z drugiej strony w odległosci 1 km, zmiana w tomato warlocka nie daje zadnego efektu, w victeku nie próbowalem...

W starym darmowym 1.23 nie dziala nic. W cyberteamowym dziala wszystko lepiej.

Cytat

bogdansik napisał/a:

Cytat

warlock napisał/a:
Chcialbym oznajmic pare rzeczy.
CyberTeam Tomato ktore niby rzekomo zostalo zcrackowane... to stara wersja 1.23 bez pl i BEZ VPN i BEZ IP/BW bandwidth controlera.
W CyberTeam Tomato wpakowany zostal nowy driver (ten co jest w Victeku)
Jest PL i niedlogo bedzie wszystko w jednym nawet z VPN. Zrobione na wzor TrzepakoTomato. Mozna sobie pobrac i potestowac na WRT54G/GL/GS.


ty się chłopie decyduj jak podałem gdzie umieściłem wersje 1.25 to edytowałeś moje posty na Trzepaku i 3x dałeś mi bana wiec dostali ci którzy podali mi maila z małymi wyjątkami

nie potrzebuje tego twojego dziwactwa i inni myslęteż a ty sobie wmawiaj ze coś poprawiłeś w sofcie victeka ze ovis działa lepiej Smile


Edytowalem linki do mojego starego softu ktory jest zalaczony bez licencji GPL- taka powinna byc.
A co do tych linkow do dawales do starego (takie sa u gory w pierwszym poscie) nie dzialajacego zabardzo i tez przeladowywujacego sie i mulacego.
I prosil bym jakims ludzkim tonem.
Po raz kolejny pisze, nie oklamuj ludzi i nie wprowadzaj w blad.
Edytowany przez warlock dnia 06-10-2009 12:18
 
boomcak

Cytat

W starym darmowym 1.23 nie dziala nic. W cyberteamowym dziala wszystko lepiej.

Ale propaganda.... widze ze na wszystkich forach siejesz jedną wielka reklamę i nic wiecej bo w tym tomato nie wiele jest zmienione... i tak nikt tego nie kupi bo router kosztuje 109 zł a z twoim tomato 169.58 zł...
Edytowany przez boomcak dnia 07-10-2009 17:35
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
shibby
boomcak spokoj.

nikt przeciez nikogo do niczego nie zmusza.

co do idiotow... pamietaj ze jest spora grupa ludzi ktorzy boja sie flashowania, boja sie uwalic router. fakt ze wszystko mozna zrobic samemu ale nie kazdy jest taki sam i nie kazdy potrafi sam sobie poradzic. wiec jak ktos chce kupic router z wgranym tomato, ktory odpala i ma wszystko dzialajace bez zbednego dlubania to jakim prawem nazywasz taka osobe idiota?!? masz taki zdanie o tych osobach... to zachowaj je prosze dla siebie.
Edytowany przez shibby dnia 06-10-2009 14:03
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
boomcak
aaa zdenerwowalem sie bo sam widzisz co warlock pisze.... najpierw wypuscil tomato 1.23 i mowil ze jest luks a teraz przerobil 1.25 victeka i mowi ze to jest luksa a w tamtym nic nie dzialalo. Albo klamal wtedy albo teraz....
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
gof
Sam mam zamiar kupna tego routera i wrzucenia tomato. Niestety cena urządzenia w Cyberteam poraża i 60zł więcej to jest jakaś masakra a szkoda bo chętnie bym rzucił trochę grosza za sam soft (sam go mogę wgrać) W obecnej cenie to wolał bym kupić bliźniaczego Linksysa a soft jest za free.
Inna bajka ze warlock może sobie wołać za sprzęt czy soft ile tam chce nawet jak tam niewiele zmienił bo włożył w to swoją prace i czas a nikogo nikt nie zmusza żeby go kupić.
Podejrzewam, że jak by był soft za free to więcej by było kasy od ludzi, którzy by dobrowolnie przesłali trochę grosza z "wdzięczności" niż ze sprzedaży sprzętu z ceną o 60% większą. Żeby to tylko było takie proste Wink
 
shibby
kolego no to kup sobie gdzie indziej i wgraj sobie sam. ovislink jest lepszym wyborem niz linksys (na plus linksysa przemawia jedynie sdmod ale przeciez mozna pokusic sie i sprobowac samemu znalezc gpio do sdmoda na ovislinku).

W cyberteamie masz gotowy produkt, ktory wlaczasz i dziala. Unikasz w ten sposob ewentualne uwalenie sprzetu podczas flashowania (nigdy nie wiesz kiedy co prad wylaczaWink ). Zaznaczyc tez trzeba ze jako jedyny ma soft PL. a tego to sobie 99% osob nie zrobi sama.




Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
gof
Masz rację jak kogoś przyciśnie to może i kupi ten router w Cyberteamie ale mi osobiście takie coś się nie opłaca. Największą przewagą Ovislinka nad linksysem jest cena a w tym przypadku ceny są zbliżone. Ovislinka też nie da się ubić przez blokadę bootloadera więc bez obaw każdy może się bawić w wgrywanie tomato, poza tym nie pamiętam kiedy ostatnio prądu nie było no i mam UPS Wink
Soft warlocka jest najlepszym wyjściem dla tego routera i chętnie bym się w niego zaopatrzył (odpłatnie oczywiście) ale nie za taką kasę bo z przesyłka to wyjdzie lekko z 70zł więcej. Może się kiedyś coś ruszy w tym temacie i będzie możliwość nabycia samego oprogramowania a do tego czasu będę musiał się męczyć bez działających diodek, przycisków i co tam jeszcze nie działa na zwykłym tomato choć z drugiej strony jak raz to skonfiguruje to już tak zostanie i nie będzie się tam zaglądać więc też nie ma większego problemu.
 
shibby

Cytat

Największą przewagą Ovislinka nad linksysem jest cena

ja bym powiedzial ze procek Smile

Cytat

do tego czasu będę musiał się męczyć bez działających diodek, przycisków i co tam jeszcze nie działa na zwykłym tomato

lub wgrac ddwrt


Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
warlock
Nikt nie mowil ze CT jest idealne, ameryka odrazu nie powstala. Dajcie mi czas i wszystko porpawie.
W ovislinku jest nowszy uklad radiowy i daletego sa potrzebne najnowsze drivery.
Dzieki i pozdrawiam!
 
szemo77
sdmod na tym WL-1600GL to kwestia czasu uzyskania informacji od centrali ovislinka. Skończymy pracę nad nim to będzie pełne wsparcie z how-to. Dodatkowo pracujemy nad małą niespodzianką dla ludzi z tego portalu Smile ....
 
shibby

Cytat

sdmod na tym WL-1600GL to kwestia czasu


lub miernik w lape i szukanie GPIO na chybil trafil Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
szemo77
Obsy Smile może działać, ma sprzęt prawie rozebrany na części ew. poczekać jeszcze kilka dni.
 
obsy
Wiedziałem że się o mnie rozbije. Smile

Tak, mam pożyczaka. Tak, jest rozebrany. Tak, wiemy gdzie jest gpio. Tak, nie mam czasu żeby nad tym posiedzieć. Weekend panowie, powiem wam jak sprawa z sdmodem po weekendzie wygląda.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
iroc

Cytat

A może by tak zrobić zmodyfikowany soft na tą platformę tak jak to jest z appro, może moje gdybanie, ale czy mamy na forum programistów ASM ?.
Soft o nazwie Openlinksys, mile widziane komentarze.
Niech tylko ovislink udostępni źródła.


Propozycja ciekawa, tylko nie jest to robota dla jednej osoby.

Szukam znawców JavaScriptu do pomocy przy GUI gargoyle. Nie sadziłem ze dodawanie nowych podstron do GUI jest tak trudne ;-) Oprucz stron w Javie trzeba zrobić szablon w haserl ;-) a to juz zwykły bash.
Edytowany przez arteq dnia 11-10-2009 13:30
-asus rt-n18u-
tomato,ddwrt,gargoyle
 
dosik
czy da się uruchomić JFFS2 w wersji Victek??
 
shibby
router ma 4MB ramu wiec zapomnij o jffs, nie ma poprostu a niego miejsca. dlatego chlopaki probuja odpalic sdmod.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
szemo77
Obsy posiada sztukę pod eksperymenty (może z nią robić co chce). Jeżeli wysiądzie to załatwi się drugą, więc na czas obecny nie potrzeba składek.
 
obsy
PS. Co ma tomato tak napchane, że nie ma tam już miejsca? Openwrt z gargoyle zostawia jeszcze 1MB wolnego, a tez realizuje qosy/bandwidth/webmonitory i inne takie. Z ciekawości pytam, bo nie wiem.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
lgolebio
Ale mówisz o cybertomato czy tomato-ND ?
 
shibby
padlo pytanie o sofcie victeka. na nim mozna zapomniec o jffs. no moze zostanie z 300KB ale to kropla w morzu, wiec tak jakby go nie bylo Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,382,362 unikalnych wizyt