08 Maja 2024 22:37:34
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.22.242.141
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Ovislink Airlive WL-1600GL Tomato DD-WRT //tomato 1.25, 1.25V, 1.27
lgolebio
dosik nie ma, ale to nie problem.

@MariuszNM narazie poczekam aż Ty dostaniesz wl-1600gl w swoje łapki to może sobie poradzisz z tymi ledami, mi to jakoś nie wychodzi Smile, ale spoko no rush, diody to tylko dla picu są.
 
MariuszNM
@lgolebio - uaktualnij plik ze zmianami to jeszcze raz popatrze na kody i może podeślę Ci moje propozycje do kompilacji i testowania. Czy próbowałeś zmienić funkcję check_wanup tak jak Ci wcześniej proponowałem?
 
lgolebio
Nie nie robiłem tego, nie jestem programistą, nie znam nawet zwykłego c++. Praktycznie zerowa znajomość jeśli chodzi i skrypty, więc przyznam się bez bólu, że nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Wszystko robię tylko na czuja, i żeby dać ludziom alternatywę do płatnych softów Smile.

Tutaj mam aktualne pliki.
ftp://81.168.251.139/Kuba/modyfikacje.tar.gz
 
MariuszNM
@lgolebio - spróbuj to przetestować u Ciebie masz tam dwa pliki modyfikujące działanie led, ale także dołączyłem kompilacje firmware na bazie victeka z modyfikacjami led i przyciskow ale bez obslugi jffs2. Zamiast kompilować możesz najpierw wgrać i sprawdzić czy poprawnie działa dioda "connected".

Sorki - nie dołączyło
ftp://78.8.155.34/upload/modyfikacje_mm.tgz
Edytowany przez MariuszNM dnia 28-11-2009 17:59
 
lgolebio
Podaj linki, bo nie wiem gdzie umieściłeś.
 
lgolebio
Więc tak, wgrałem ten przez Ciebie skompilowany firmware i sprawa z diodą connected wygląda następująco.

Ogólnie rzecz biorąc zapala się dopie rowtedy jak się wejdzie do panelu administracyjnego www. Natomiast gasi się w momenci gdy podpinam kabel do portu wan i jak nawiązuje połączenie z netem. Jednak nie zapala się ponownie jak wyjmę kabel. Trzeba dopiero resetować.

Także tu sa dwie rzeczy do poprawienia, pierwsza to odwrócenie palenia się, czyli na podłączonym kablu ma sie zapalać a na odłączonym gasić (teraz jest odwrotnie)

Druga to gaszenie/zapalanie przy podłaczaniu. Tak jakby zaraz po restarcie można było tylko wyłączyć lub włączyć diodę (w zależności od stanu w jakim była poprzednio) i potem kaplica nie chce się przełacyć w drugi stan.

To samo tyczy sie diody WLAN i może też POWER.
Edytowany przez lgolebio dnia 28-11-2009 18:22
 
boomcak

Cytat

lgolebio napisał/a:
Po wielu bojach z kompilacją udało mi się stworzyć na bazie Victeka działające tomato ND w wersji 1.25 z działającym JFFS. Ogólnie rzecz biorąc jeszcze nie testowałem, ale dało się już utworzyć folder i coś tam w nim zapisać. Tak czy siak prace nad pełnym darmowym Tomato dla tego urządzenia trwają i co rusz będę dodawał nowe rzeczy, bo zostały mi jeszcze GPIO, VLANY ale to pózniej.

Ja wgrałem tą wersje i ustawilem diode connected jako diag - reszta nie bardzo chce dzialac, jffs nie testowalem ale wierze ze działaSmile
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
lgolebio
@boomcak,nie będę już pracował nad victekiem tylko nad zwykłym tomato. Tam dodałem tylko obsługę JFFS, więc jeśli Ci to pasuje to spoko Smile.
 
MariuszNM
Widzę już problem z led "connected" ja podpiołem ją pod funkcję, która jest pokazuje status na www i przy połączeniu przez ppp, która standardowo odświeża co 30s. Mogę to podłączyć przez wątek obsługujący przyciski (odświeżanie co 1s) ale wtedy jeżeli będę w pełni sprawdzał połączenie to boję się że zabardzo obciąże procesor.
Dioda Power to zanegowana diagnostyka czyli powinna cały czas się palić i gasić np. przy restarcie.
Opisz dokładnie co się dzieje z diodą WLAN.
 
lgolebio
Dioda WLAN reaguje na ustawienia radia ale po restarcie. Tak więc jeśli po reboocie w ustawieniach było radio włączone to dioda się zapala, ale jak sie z poziomu www wyłączy radio, to dioda dalej świeci. Dopiero trzeba zrobić restart, żeby się wyłączyła.
 
MariuszNM
Musiałem wyskoczyć na kilka godzin. Przesyłam linka z poprawakami - diody led powinny działać już poprawnie. Led "connected" jest sprawdzana okresowo co czas zdefiniowany w panelu "Basic->Network->Wan/Internet->Check Interval" ale nie częściej niż 5s (aby niepotrzebnie nie obciążać procesora). Dioda powinna się zapalać wtedy gdy w panelu w zakładce "Status->Overview->WAN" jest status connected. (Czasami przy PPPoE mimo że kabel jest wyłączony status się tam niezmienia). @lgolebio - tak jak poprzednio w paczce pliczki z poprawkami i Firmware na bazie victeka (bez jffs2). Sprawdź czy to działa.

ftp://87.105.8.109/upload/modyfikacje2_mm.tgz
 
lgolebio
Po wgraniu Twojej kompilacji nie mam Basic->Network->Wan/Internet->Check Interval", ale to mało istotne, bo dioda Connected i Power działają poprawnie. Teraz jak się podłącza kabel i nawiązywane jest połączenie dioda connected się zapala i gasi sie w momencie jak się wyjmie kabel i wciśnie Release w www. Także można powiedzieć, że tak byc powinno. Grin

Została jeszcze dioda WLAN, za nic nie reaguje na włączanie/wyłączanie radia. Cały czas się pali.....no i...idę spać Smile
Edytowany przez lgolebio dnia 29-11-2009 01:36
 
MariuszNM
"Basic->Network->Wan/Internet->Check Interval" nie masz bo ta opcja jest dostępna gdy łączysz się przez PPPoE.

Czy jak włączasz/wyłączasz radio za pomocą przycisku WPS lub z poziomu konsoli (radio off / radio on) też led WLAN nie reaguje? Spróbuj może wyczyścić nvram.

Pokaż mi swoją zawartość

nvram show | grep led

Edytowany przez MariuszNM dnia 29-11-2009 07:31
 
MariuszNM
przerobiłem też kody tomato 1.26. W paczce zmienione pliki i skompilowany firmware.
@lgolebio - proszę sprawdź czy działa. I jeżeli mógłbyś szerzej opisać twoje modyfikacje jffs2 to bym był Ci wdzięczny. Chciałbym przerobić jeszcze do końca kody victek'a.

@boomcak -ty też możesz testować.

ftp://62.87.247.179/upload/modyf_mm_1_26.tgz

numer ip w ftp'ie jest dynamiczny, tak więc może się zmienić - jeżeli byś nie mógł załadować to pisz.
Edytowany przez MariuszNM dnia 29-11-2009 07:33
 
lgolebio
Co do tomato 1.26 to już sobie wcześniej skompilowałem, ale niestety JFFS nie działa, daje się sformatować ale nie chce się zamontować a nawet jeśli to df pokazuje, że partycja jest full.

Co do diody WLAN, tak nie daje się jej w żaden sposób wyłaczyć. Anie przez konsolę, ani przez www ani przyciskiem WPS.

Jeśli chodzi o JFFS to korzystałem z tego linka http://www.myopenrouter.com/forum/thread/10590/Booting-OpenWRT-From-the-correct-address/#921
Edytowany przez lgolebio dnia 29-11-2009 10:03
 
lgolebio
Poprawka, już działa, zrobiłem czyszczenie nvram, faktycznie zapomniałem o tym, że coś tam grzebałem. Już się gasi na polecenie radio off, teraz sprawdzę to z poziomu www.

Więc tak zgasić ją można tylko komendą radio off. Z poziomu www, jak kliknie się na Disabled a potem save, to radio sie wyłącza ale dioda dalej się pali, co to może być ?
Edytowany przez lgolebio dnia 29-11-2009 10:16
 
MariuszNM
Zrób może jeszcze reboot.
Bo to bardzo dziwne - z tego co jest w kodach to widzę, że sterownie radio z www wysyła właśnie polecenie do powłoki "radio on" / "radio off" i nie trzeba naciskać "save". Jak dajesz "Enable" / "Disable" to są wykonywane polecenia.
Edytowany przez MariuszNM dnia 29-11-2009 10:24
 
lgolebio
MariuszNM, tak ale to by było mało eleganckie. Bo owszem po reboocie dioda już się nie zapali. Wolałbym, żeby to było tak, aby dioda gasła odrazy po wcisnięciu DISABLED.
 
MariuszNM
Chodziło mi żebyś zrobił ponownie testy po reboot (może się coś poprzestawia) bo ja z kodów nie widzę różnicy między sterowniem radia z konsoli i z www.

Pokaż mi swoje "nvram show | grep led"
Edytowany przez MariuszNM dnia 29-11-2009 10:32
 
lgolebio
Ok, więc tak tu jest problem z Tomato, z poziomu STATUS da się wyłaczyć diodę przyciskiem DISABLED, natomiast jak się wejdzie do Basic => Network i tam się zaznaczy ptaszkiem w boxie i da się save to już się nie gasi. Przejrzyj ten kod i można by to poprawić.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,643,647 unikalnych wizyt