27 Kwietnia 2024 01:12:04
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.128.199.210
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
TOMATO DUAL WAN MOD
buniaczek

Cytat

wojto22 napisał(a):
PS2. Pewnie nie ma źródeł aby dodać to do Tomato by Shibby???


Jak to kiedyś @shibby napisał "pewnie się zapomniało chińczykowi opublikować źródła" :/
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
goabroad
A którego kupiłeś jeśli można zapytać?
RouterBOARD 951G 2HnD, który zaproponował jarek7714 jest wydajnieszy od mojego. Całkiem sobie zapomniałem, że niedawno wyszła ta nowa seria. W porównaniu do starszego modelu nie posiada on bodajże wyjścia mmcx na zewnętrzną antenę, poza tym jest szybszy i wydajniejszy od poprzednika.
Pozdrawiam,
Goabroad

-------------------------
- RB2011UAS-2HnD-IN ROS 6.38.1
- RB951U ROS 6.38.1
- RT-N10U + Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-109 K26 USB Nocat-VPN
- Fritz7170
- Hik DS-2CD2032 3Mpix
- Raspberry Pi 3B
- QNAP TS-251
 
newbie11
Czyli wyjaśnione Wink to juz wrócmy do topic - Tomato dualWan.
Netgear WNR3500L v2 Tomato Smile
WRT54G v2.0 SDMOD, RS232 mod, USBmod nieudany Smile
ASUS RT-N16 DualWAN chincyk Wink 2x Huawei E3131
TP-LINK TL-WDR4300 Gargoyle PL
UniFi AP Long Range (UAP-LR)
 
jarek7714

Cytat

wojto22 napisał(a):
PS. Chętnie bym przetestował tego chińczyka (z tego co widziałem ktoś to przetłumaczył na angielski ale linki wygasły)
na moim RT-N66U, ale nie wiem czy oprócz tej jednej funkcji ma wszystko to co u Shibby-iego? Pewnie nie...

PS2. Pewnie nie ma źródeł aby dodać to do Tomato by Shibby???
Na angielskie tłumaczenia nie licz (robią aby zamęt w firmware-to są jakieś swoiste nakładki, chińczyki nie udostępniają źródeł).
Edytowany przez jarek7714 dnia 21-02-2013 20:55
jareq
 
wojto22
Czyli odpuszczam tomato dual wan, nie mam ochoty grzebać w krzaczkach...

Cytat

A którego kupiłeś jeśli można zapytać?
Kupiłem 751U-2HnD, którego polecałeś wydajności starczy a i cena ok.

PS. Obawiam się, że będę miał problemy z skonfigurowaniem, właśnie go dostałem i przeglądam interfejs ale tu jest tyle opcji, że masakra...

PS2. @goabroad widzę, że masz tego mikrotika, byłbyś mi wstanie pomóc w konfiguracji bo chyba mnie to troszkę przerasta...?
Edytowany przez wojto22 dnia 22-02-2013 19:47
-----------------------------------------------------------
Asus RT-AC68U
Asus RT-N66U
Asus RT-N16U
Asus WL-500GP v2
Netgear WNR3500L v2
-----------------------------------------------------------
Linksys WRT54GL
 
goabroad
Odezwij się na priv, wysłałem Ci info.
Pozdrawiam,
Goabroad

-------------------------
- RB2011UAS-2HnD-IN ROS 6.38.1
- RB951U ROS 6.38.1
- RT-N10U + Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-109 K26 USB Nocat-VPN
- Fritz7170
- Hik DS-2CD2032 3Mpix
- Raspberry Pi 3B
- QNAP TS-251
 
Dworniok
Zastanawiał się ktoś może nad zastosowaniem VPN do zsumowania prędkości 2 łącz? Jeśli serwer VPN postawię na routerze z dobrym łączem, to można by spróbować zrobić tak, żeby pakiety z routera-klienta VPN szły raz jednym, raz drugim łączem i zsumowały się na routerze-serwerze, oczywiście po nastawieniu opcji kierowania całego ruchu internetowego przez tunel.
Tylko wydaje mi się, że takie rozwiązanie nie sprawdzi się do VoIP, bo stosując 2 modemy Huaweia E3131 z Aero2, uzyskamy bardzo duże pingi, pewnie powyżej 200ms.

Dodatkowo mam pytanie, czy Tomato DualWAN uruchomię na Asusie RT-N10U? Jeśli nie, to na jakim routerze uruchomię Tomato DualWAN?
 
mosao

Cytat

Dworniok napisał(a):
Zastanawiał się ktoś może nad zastosowaniem VPN do zsumowania prędkości 2 łącz?


Możesz zrobić co najwyżej load-balancing czyli połączenia będą się równomiernie rozkładały na 2 łącza (czyli przy 2 łączach 2mbit nie wyciągniesz transferu 4mbit na 1 plik, ale przy wielu userach wysycisz łącze) i musisz niektóre usługi przypiąć do poszczególnych vpnów (bo nie lubią balansowania np voip, https)
TL-WDR4300 @OpenWrt Barrier Breaker
 
as-max
Czy ktoś próbował odpalić serwer VPN na dual wan? Chyba coś jest nie tak z tym softem.
Mam wersję angielską 1.28.0534 na Asusie RT-N16
Poustawiałem wszystko, odpaliłem serwer za pierwszym razem nie wystartował ale za drugim razem udało się go uruchomić. Jakież było moje zdziwienie, gdy się okazało, że router gubi wszystkie ustawienia i przechodzi po restarcie do ustawień fabrycznych (wszystkie ustawienia wyczyszczone). Wpadłem na to gdy próbowałem się zalogować na router po ustawieniu VPN'a nie wpuścił mnie z moim hasłem tylko z ze standardowym "admin". Co dziwne to po odpaleniu serwera VPN nic na to nie wskazuje, że gubi ustawienia - wszystko wygląda normalnie.
Całe szczęście, że mnie coś podkusiło i przed operacją zapisałem backup ustawień.
Przy ustawieniu PPTPVPN takich dziwactw nie ma.
Asus RT-N16
DH61AG + G630T + Samsung SSD830 Debian Wheezy
Terminal HP-Thin 1,2 GHz Debian Squeeze
 
RaTaJ
jak to możliwe że na CPU Atheros jest tomato ?
 
LolleQ

Cytat

RaTaJ napisał(a):

jak to możliwe że na CPU Atheros jest tomato ?
Szczegóły jakieś?
Pozdrawiam
LolleQ, Szczecin
 
kamilj
Kiedys bylo info na glownej stronie ze jest beta wersja tomato na atherosa.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
shibby
netgear zrobił ale projekt porzucił
http://www.myopenrouter.com/download/35174/Tomato-Firmware-Source-for-NETGEAR-WNDR3800-Full-Release/
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
RaTaJ
gdyby na Atheros była by możliwość wgrania TOMATO

grono użytkowników tegoż forum zapewne by się powiększyła

taki mały offtopic
 
as-max

Cytat

as-max napisał(a):

Czy ktoś próbował odpalić serwer VPN na dual wan? Chyba coś jest nie tak z tym softem.
Mam wersję angielską 1.28.0534 na Asusie RT-N16
Poustawiałem wszystko, odpaliłem serwer za pierwszym razem nie wystartował ale za drugim razem udało się go uruchomić. Jakież było moje zdziwienie, gdy się okazało, że router gubi wszystkie ustawienia i przechodzi po restarcie do ustawień fabrycznych (wszystkie ustawienia wyczyszczone). Wpadłem na to gdy próbowałem się zalogować na router po ustawieniu VPN'a nie wpuścił mnie z moim hasłem tylko z ze standardowym "admin". Co dziwne to po odpaleniu serwera VPN nic na to nie wskazuje, że gubi ustawienia - wszystko wygląda normalnie.
Całe szczęście, że mnie coś podkusiło i przed operacją zapisałem backup ustawień.
Przy ustawieniu PPTPVPN takich dziwactw nie ma.


A może zamiast z poziomu GUI można to ustawić ręcznie i odpalić server VPN?
Asus RT-N16
DH61AG + G630T + Samsung SSD830 Debian Wheezy
Terminal HP-Thin 1,2 GHz Debian Squeeze
 
shibby

Cytat

RaTaJ napisał(a):

gdyby na Atheros była by możliwość wgrania TOMATO

grono użytkowników tegoż forum zapewne by się powiększyła

taki mały offtopic


gdyby tomato było na atherosa nie mogło by się nazywać tomato, ponieważ:

Cytat

Tomato is a small, lean and simple replacement firmware for Linksys' WRT54G/GL/GS, Buffalo WHR-G54S/WHR-HP-G54 and other Broadcom-based routers.

Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
vitovito
Witam.
Czy ktoś z szanownych ekspertów mógłby mi pomóc w uruchomieniu modemu ZTE MF820 (Cyfrowy Polsat) na tomato DualWan 13.09.0042? Sprzęt to Netgear 3500L v.1. Chciałbym zrobić loadbalance+failover na dwóch łączach pppoe+3g/lte i dlatego władowałem tego DualWana.
Wiem, że jest MWAN3 i MultiWan na OpenWRT do tego, ale po dwóch tygodniach walki odpuściłem - zbyt niestabilne i problematyczne było to rozwiązanie, i choć sam skrypt jest bardzo dobry i działał jak trzeba to problem z jakim się zetknąłem leży głębiej i podobno dopiero w nowym trunku ma być to poprawione, ale kto to wie czy na pewno i kiedy.
Wracając do DualWana, zaraz po wrzuceniu na router zauważyłem, że modem jest wykrywany tylko w trybie "storage CD-ROM Scsi". Mimo zaznaczania odpowiednich opcji w menu USB/NAS "3g support", nie udało się go wykryć w trybie modemu aby zestawić odpowiednie połączenie sieciowe. Kombinacje z usbmodeswitch też nie dawały rezutlatu. Modem mimo przełączenia we właściwy tryb nadal był widziany tylko jako "storage". Zostawiłem go tak któregoś wieczoru podłączony w routerze i następnego dnia odpalam gui->usb/nas a tam... wykryte 4 nowe urządzenia na interfejsie usb. Modem bez problemu się połączył i funkcja loadbalance działała przez jakiś tydzień jak bajka. Parę dni temu wystąpiła kilkugodzinna przerwa w dostawie prądu i po odpaleniu routera, modem znów stoi w trybie storage jak zaklęty. Próbowałem takich kombinacji jak wcześniej, ale nic nie pomaga. Jeśli ktoś jest chętny pomóc, to proszę o wskazówki co mam wkleić, logi, screena z ustawień czy co tam potrzeba.

Pozdrawiam,
Witek

ps. acha, szukając rozwiązania nawet się zarejestrowałem na tym ich chińskim forum bb.dualwan.cn ale to jakiś Pekin normalnie jest Wink
 
boomcak
Na liście obsługiwanych urządzeń jest Asus RT-N16 i RT-N12
http://translate.google.pl/translate?...&sandbox=1
Jak bardzo różni się ten router od RT-N10U ? Myślicie że na nim też będzie działać ? Ktoś próbował ?
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
steinjar
Czy ktoś z Was mógłby wystawić gdzieś tą wersje Tomato Dual Wan (English version) Version 1.28.0542 MIPSR2 K26 USB 8M (Beta) lub inną sprawdzoną . Chciałbym spróbować ją wgrać do E3000 i zobaczyć jak się sprawuje. Wszystkie linki które znalazłem wygasły :-(
 
maxikaaz
1.28.0542 z interfejsem po angielsku jest skopana, ktoś "na żywca" przeciągnął całe WWW z wersji wcześniejszej, a sporo było zmian i pewne funkcje przestały działać.
Ostatnia sensownie działająca (po angielsku) była .0534 .

Z E3000 i tak nie zagra, bo DualWAN był tylko dla routerów z 32kB NVRAM.
WL-500gPv1@128MB&OC300MHz, Tomato DualWAN
RT-N16, FT 2021.8
RT-AC56u, FT 2022.1
R7000, FT 2022.1
DIR868L=>RT-AC66u B1, FT 2022.1
ZyXEL NSA-310, GargoylePL
ZyXEL NSA-325v2, GargoylePL
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,387,627 unikalnych wizyt