29 Kwietnia 2024 20:02:11
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.133.87.156
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
TOMATO DUAL WAN MOD
b3rok
Hehe - trochę dłużej to trwało i bez sukcesu : (.
Musiałem odratowywać Netgeara, mimo że wgrywanie frimware bylo succeeded:

http://openlinksys.info/forum/viewthr...post_88896


Wgrywałem wersję co kolega q2werty podał powyżej: Version 1.28.0532 MIPSR2 K26 USB 8M (Beta). Najnowsza wersja angielska - czyli: 1.28.0534 nie wchodziła - "too big..."
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
jarek7714

Cytat

Chińskie znaki się jeszcze pojawiają nawet w wersji angielskiej.
Można nawet wrzucić sobie chiński oryginał-Google Chrome świetnie daje sobie radę z tłumaczeniem.Od 3-tygodni używałem chiński oryginał do obsługii modemu 3G Huawei E-1820 na Asusie WL-500gpv2, soft wypas, statystyki w real-time rozbite na użytkowników, QoS. Tylko przy moim routerze to stanowczo za mało RAM-u, żeby na dłuższą metę z tego korzystać to RAM-mod @maxikaaz obowiązkowy.Po 3-tyg. już miał mało zapasowego RAM-u i jak dorzuciłem mu pingowanie hosta w celu utrzymania aktywności modemu w trybie HSPA+ to dziś net działał spoko, ale już na router nie mogłem się zalogować. Wniosek taki iż aby w pełni korzystać ww funkcji to min. Netgear 3500L, a najlepiej Asus RT-N16 lub wyjście awaryjne zaplanowany restart co kilka dni-przy obsłudze połączenia 3G odpada, bo interesują nas statystyki zużycia danych. Dlatego dziś wrzuciłem do testów Tomato-Pandora, modem wystartował, 30%mniejsze zużycie pamięci, szczątkowe obciążenie procesora do max.10%. Zobaczę jak się sprawdzi Wink
jareq
 
szalikmars
od wielu miesiecy jadę na rtn-16 + tomato v20 jako router
(shibby tez tego softu uzywał i chwalił jak ja)

do połaczenia 2wanów słuzy mi linksys Rv-042 który ma fukcje kopi konfiguracji na inny blizniaczy RV-042 w tańszych linksysach ta fukcja nie istnieje

router jak u shibby produkcyjny bardzo obciążony

nie ma wszyskich moich studentów więc
ze strachem odpaliłem tomato dualwan na razie jako główny router (czyli robi za obsługę 1 wan a linksys RV-042 został po staremu do loadbalacingu)



od 3 dni używam dualwan wersja angielska
1.28.0532 MIPSR2 K26 USB 8M na asus RT-n16

na asusie Asusie WL-500gpv2 to tragedia sprzet za słaby totalnie nie da sie na tym pracować,nieporozumienie sam go zajechałem błyskawicznie,totalne dno


natomiast na rtn-16 jak na razie miodzio,dojechałem go maxymalnie ping poskoczył malutko


obciażenie malutkie ,zero zwisów,wszysko działa,widać w zakładce ile kto ciągnie w czasie rzeczywistym i dobowym,

bw-limiter działa,

jest fajna funkcja kopiowania całości konfiguracji i wgrania jej na inne tomato -ta sama wersja oprogramowania

lub wgrania na inne tomato np jednej zakładki z 41 zakładek


dzięki tej funkcji mozna swoją konfiguracje dać komuś innemu ,plik konfiguracyjny zajmuje 17,4 k
router zapasowy uruchomienie to wgranie softu tego samego,
wgranie konfiguracji i działa

potestuję jeszce kilka dni i zdam relację
 
hermes-80

Cytat

na asusie Asusie WL-500gpv2 to tragedia sprzet za słaby totalnie nie da sie na tym pracować,nieporozumienie sam go zajechałem błyskawicznie,totalne dno
Ile miałeś RAM-u na tym routerku podczas testów Dual WAN-a??
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
szalikmars
tyle co miał fabrycznie, właczony utorent na próbę kikadziesiat plików sciaganych naraz,obciazenie kosmos ,gui nie reagowało,przez putty weszłem po 5 minutach

CPU Load (1 / 5 / 15 mins) 0.19 / 0.07 / 0.03

tyle jest na Rt-N16


a na starym asusie było

CPU Load (1 / 5 / 15 mins) 7.0 / 10.0 / 8.0

po prostu masakra
---------------------------------------------------
a poza tym przypominam uzywam go narazie jako router z 1 wanem nie jako dualwan
to produkcyjny router ważny,musi być bezawaryjny,
bardzo obciazony , na kilkadziesiat uzytkowników,
poprzednia wersja v20 tomato 8 miesiecy chodziła bez 1 padu

nigdy nie zmieniam softu bez potrzeby to serwer produkcyjny !!!!!!
Edytowany przez szalikmars dnia 05-09-2011 14:35
 
jarek7714

Cytat

od 3 dni używam dualwan wersja angielska
1.28.0532 MIPSR2 K26 USB 8M na asus RT-n16

na asusie Asusie WL-500gpv2 to tragedia sprzet za słaby totalnie nie da sie na tym pracować,nieporozumienie sam go zajechałem błyskawicznie,totalne dno
Ale filozofujesz-nie sposób porównywać tych 2 routerów bo dzieli je taka przepaść jak między procesorem Pentium a i7 i ten RAM tu ma olbrzymie znaczenie, soft jest pisany na ten sprzęt-ktoś jednak z tego korzysta, są ograniczenia-pisałem wyżej. Używając angielskiego tłumaczenia masz nakładkę nakładki-to jest wszystko pisane na oryginalnym Tomato z chińską nakładką i modyfikacjami Smile
jareq
 
hermes-80
Też uważam, że tu jest za dużo emocjonalnego podejścia, bez rozeznania tematu i hardware sprzętu - poza tym taka ilość ludzi to już nie zabawa.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
shibby
strzelam że używaja binarek z nslu2 a nie kompilują ich ze źródeł sami i pewnie takich wynalazków jest więcej dlatego nie chcą udostępnić źródeł. Transmission zainstalowane z optware też sie nie wykrzacza. Też mógłbym taki patent zrobic ale przecież nie w tym rzecz. To ma być kompilowane ze źródeł. Ponadto sam używam od paru tygodni transmission z tomato 070V (no dokladnie 071 ale transmission jest to samo) i nie wykrzaczyło mi się ani razu.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jarek7714

Cytat

Z mojego doświadczenia puszczenie kilkudziesięciu torrentów na routerku z 32MB RAM to lekkie nieporozumienie, chyba że są to pliki dodane tylko do kolejki, a jednocześnie "obrabianych" jest max kilkanaście.
Generalnie na tym sprzęcie z DUAL-WAN to jest główny problem-przy zapasie RAM-u obciążenie procesora jest minimalne i oscyluje wokół 0, problem polega na tym że jak router nie ma już zapasowego RAM-u to gwałtownie rośnie obciążenie procesora-tak było u mnie.Nie używam w budowanego klienta BT bo mam do tego inny router który ma w firmware wbudowanego-Sapido GR-1222 jest dla mnie o wiele wygodniejszy w konfig.-pełen automat do tego masa support-owanych kamerek na USB, FTP i print serwer podłączony jako bridge.Nie mogę się czepiać chińskiego softu, bo funkcje wbudowane w firmware działają i żadna wersja Tomato nie ma aż tylu możliwości, router w statusie miał 23dni pracy, a np. DD-WRT nie potrafi ogarnąć 24h Smile P.S testuję teraz innego chińczyka jako router 3G-Tomato Pandora Wink
Edytowany przez jarek7714 dnia 07-09-2011 23:39
jareq
 
jarek7714

Cytat

W moim przypadku DualWAN zaczął się od ciekawości. Obecnie jest wrzucony jako soft empirycznie przeze mnie uznany jako najstabilniejszy - oczywiście w tych zastosowaniach, do których go używam. Router w DualWAN jest u mnie jedynie klientem BitTorrent (Transmission) i ed2k (aMule), od kształtowania ruchu jest inne urządzenie.
Ja kupiłem ten router ponad 2-lata temu nie do testów ale do obsługi modemu 3G-wówczas Huawei E-220 i firmware z koppel.cz, jak zmieniłem modem w 2010r na E-1820 to zaczął się problem,nie działał i kopiąc po Google trafiłem na DUAL-WAN i obsługę modemów 3G+CDMA, instalowałem też wcześniej Tomato Pandora ale miałem problem z logowaniem się do niego. Dopiero w niedziele jak wydałem routerowi błędne polecenie i dostałem error w języku angielskim na chińskim oryginale jeszcze raz wrzuciłem tłumaczenia tych chińskich opisów i w Pandora login: root, hasło:tomato i również modem łączy się w locie, a te chińskie krzaczki są tylko nakładką na Pandorze nie tak prawie 100% jak przy DUAL-WAN. Nie zawracał bym sobie tym softem głowy gdyby nie to że na nim router najlepiej działa.Wrzucałem Open-Wrt Gargoyle PL ale on jest mulasty na tym sofcie.Nowe routery za 80-100 TP-Linka śmigają jak burza- to już inna generacja-gdy go kupowałem tego sprzętu jeszcze nie było Wink
Edytowany przez jarek7714 dnia 08-09-2011 01:22
jareq
 
szalikmars
szalikmars - objaśnij pojęcia "dojechałem go maxymalnie" oraz "serwer/router produkcyjny", bo ja czasem nie wszystko potrafię sobie wyobrazić - zwłaszcza w odniesieniu do urządzeń tej klasy.



---------------------
odpowiadam, dla mnie router w cudzysłowiu oczywiście "produkcyjny" to taki sprzęt który jak ma zwis albo brak internetu na Lanie to od razu w ciagu 10 minut jest 5 telefonów ze nie ma neta

określenie co oznacza "dojechałem go maxymalnie"

router RT-N16
włączony podział pasma
userzy byli podłączeni,jedno z moich łącz wyłączyłem na chwilę czyli zostałem na 1 Wanie

odpaliłem 20 plików pobierania na raz w utorencie, błyskawicznie wysyciło sie łącze


na swoich 3 kompach odpaliłem sciąganie po 3 pliki na raz czyli 9 plików jednocześnie ze strony gdzie przy sciąganiu dostaje sie fuul downloadu


test wykazał żę
ping na wp.pl
skoczył z 17 do 30
na wartośc 50 do 50 i kilka


obciażenie procesora, małe akceptowalne



---- jadę już tydzień na dualwanie, na razie same plusy,zero resetów
wszysko działa jak powinno
zobaczymy co będzie dalej,
przy najmniejszej próbie jak by cos nie działało jak trzeba,
wracam do poprzedniego sprawdzonego softu

Połączony z 02 październik 2011 21:14:59:
czy ktoś spotkał się z tym softem dualwan w wersji angielskiej

wyższym niż 0532 czyli dokładnie

Tomato Firmware v1.28.0532 MIPSR2 K26 USB 8M

jeśli tak gdzie tego go szukać ?
Edytowany przez szalikmars dnia 02-10-2011 21:14
 
shibby
tu masz temat o nowych wersjach dualwana
http://linksysinfo.org/index.php?threads/dualwan-speedmod-pptpvpn.28843/page-8

najnowsze po chinsku nosi numerek 0538 ale ostatnie angielskie to 0534, tu link http://www.multiupload.com/Y7QIRC0WPW

niestety @Latdna nie logowował się tam od dłuższego czasu i nie wiadomo czy wyjdzie tłumaczenie nowszych wersji.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
szalikmars
dzięki
wrzuciłem wersję 0534 angielską na serwer

zreferuję po testach co jest warta

(przyjechali wszyscy moi studenci i router będzie pracował pod pełnym obciażeniem )

ta poprzednia 0534 angielska miała chyba jakis bład

po 2 miesiącach pracy router zresetował się w odstępie kilku dni dwukrotnie do ustawień fabrycznych

poza tym testy wykazały że dualwan 0532 angielski nie wspomagany RV042 który łaczy 2 WANY w loadbalacingu (2 łącza od róznych dostawców)
jest strasznie kiepściutki procek obciążenie często 100 procent,wydajność kiepska, sprzęt nie wyrabia

w zespole z RV042 sprzęt rozwija skrzydła

Połączony z 18 październik 2011 08:47:27:

Cytat

szalikmars napisał(a):

dzięki
wrzuciłem wersję 0534 angielską na serwer

zreferuję po testach co jest warta

(przyjechali wszyscy moi studenci i router będzie pracował pod pełnym obciażeniem )

ta poprzednia 0534 angielska miała chyba jakis bład

po 2 miesiącach pracy router zresetował się w odstępie kilku dni dwukrotnie do ustawień fabrycznych

poza tym testy wykazały że dualwan 0532 angielski nie wspomagany RV042 który łaczy 2 WANY w loadbalacingu (2 łącza od róznych dostawców)
jest strasznie kiepściutki procek obciążenie często 100 procent,wydajność kiepska, sprzęt nie wyrabia

w zespole z RV042 sprzęt rozwija skrzydła


------------------------------------

po trzech tygodniach testów mogę stwierdzić że soft jest ok , wszysko działa
stabilnie, opcja kopiowania ustawień na inne sprzety działa idealnie i wygodnie

i jest niesamowicie potrzebna w razie awari sprzętu ,kopiujemy bez kłopotu i błyskawicznie całe nasze ustawienia na inny sprzet ,


jako system jednowanowy sprawdza się idealnie polecam wszyskim



nie sprawdził się u mnie jednak jako system dualwan

przy moich łaczach

1 łacze 18 mbit

2 łacze 12 mbit ( w teori mam 3 x po 20 mbit ale do centrali mam daleko)

i wersji wgranej softu

Tomato Dual Wan (English version)
Version 1.28.0534 MIPSR2 K26 USB 8M (Beta)

sprzęt RT-n16 nie wyrabiał
procek często miał obciażenie 100 procent

raz nawet wszysko zawiesiło się przy dualwan


potestuję teraz

połaczenie moich 3 wanów moich przy pomocy 2 linksysów Rv042 w loadbalacingu (są niesamowicie stabilne ) jako połaczenie 3 Wanów i na końcu wszysko będzie łaczył dualwan angielski wykorzystywany jako 1 Wan
Edytowany przez szalikmars dnia 18-10-2011 08:52
 
szalikmars
przekazuję to co napisałem przed chwila do chrześnika Darka
który zainstalował dualwan bo odpala tomato na 2 łacza
1 łacze to neo
a drugie
to air2 od Solorza darmowe
jako łącze zapasowe



tomato,dualwan jest idealne

(zagłada wszystkich fabrycznych routerów,oprogramowanie nie do zajechania
stabilne jak skała

tylko nie odpalaj na nim zadnych niepotrzebnnych usług
torrentów , wykresów ,tablic,

router ma dawć tylko net nic wiecej

inne zachcianki realizuj na
innym sprzęcie
np drugim rt-n16 lub Nasie


podsyłam ci pliczek konfiguracja

masz juz 99,9 ustawień dobrych ode mnie

zmieniasz tylko ustawienia łacza bw limiter +dyndns na swój
i bez żadnych umiejętnosci wszysko gra

żadne inne tomato tego nie ma (wgrania całej konfiguracji od kogoś innego )

a ustawień w dualwan jest w sroc i wszyskie miodne

a ty możesz być zielony i nic nie umieć
i musi po wgraniu wszysko graććććććććććććććććććććććććććć bez zdnych umiejetności
z twojej strony
to cudowne

poniżej
to są
ustawienia sa dobre i sprawdzone przeze mnie na kilkudziesieciu userów
serwer przetestowany na max obciązeniu,dojechany na maxa



wgrywasz je jednym plikiem kopi konfiguracji ode mnie pobranym

czyli w dualwan zakładki

administration/Export Settings/select alll/import settings/wgraj mój plik konfiguracji




co musisz zrobić po wgraniu podesłanej przeze mnie konfiguracji

ustaw

w dualwan-new futures wartosci swoich 2 łącz

dalej

sprawdź
czy

w

administration/iP Traffic Settings/enable jest ustawienie bez ptaszka

tak musi być !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


w mojej konfiguracji jest to wyłączone i to jest konieczne i niezbędne

inaczej zarżniemy serwer z tomato

ta opcję mozna włączać tylko

na

chwilę

bo zarzyna router z tomato

(pokazuje faktyczne kto zarzyna router w czasie rzeczywistym )

po wyłączeniutej opcji uptime serwera jest wielodniowy
niczym niezakłócony

prosze shibby o miejsce gdzie moge umiescić swój plik konfiguracji

(ewentualnie do dualwan do RV042 który łaczy 2 łącza bo dualwan na Rtn-16 niestety nie wyrabia i pracuje u mnie tylko jako router główny 1wanowy )


hermes-80 niech sie lepiej nie wypowiada
bo jest na mnie cięty i zgryźliwy

i tak nie uwierży ze router z tomato skutecznie i
bezstresowo obsługuje u mnie
z tandemem linksys RV042 jako load balacing
3 lącza po kilkanaście mbit
(dawniej robił to router na slackware 2 x dualwan)



(podziekowania dla shibby pomógł mi wiele razy a ja jestem z linuxa zielony )
Edytowany przez szalikmars dnia 30-10-2011 02:41
 
hermes-80
Miałeś racje - miałem dodać kilka zdań na temat j.p. ale uszanuje twoją sugestie:

Cytat

hermes-80 niech sie lepiej nie wypowiada
bo jest na mnie cięty i zgryźliwy

Smile możne kto inny poruszy ten temat.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
shibby
nie wiem do czego sie tu ustosunkowac Wink

dla mnie nieporozumieniem jest fakt ze dualwan nie moze nic robic procz podzialu pasma na dwa lacza. Zeby nawet iptraffic trzeba bylo wylaczac hmmm :/

Pomijam tez fakt że inni developerzy mogliby zrobic naprawde wiele dobrego gdyby zrodla dualwana zostaly opublikowane (marzenia) a tak mamy wiele odmian tomato z których w kazdym znajda sie mankamenty.

Cytat

prosze shibby o miejsce gdzie moge umiescić swój plik konfiguracji


poprostu skompresuj plik i zalacz jako zalacznik posta Smile

Cytat

żadne inne tomato tego nie ma (wgrania całej konfiguracji od kogoś innego )


tu bym polemizowal. Fakt żadne inne tomato nie posiada takiej opcji w GUI ale w tutorialach jest opis jak to zrobic spod konsoli.
Import/export spod konsoli tez jest do zrobienia tylko czasu brak niestety.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jarek7714

Cytat

tylko nie odpalaj na nim zadnych niepotrzebnnych usług
torrentów , wykresów ,tablic,
Nie przesadzajmy-"nie strzelamy do muchy z armaty". Ja ten soft odpalałem na 10 razy słabszym routerze(Asus WL-500gp v2)-fakt miał mankamenty o których pisałem wyżej ale miałem uruchomiony na nim QoS z podziałem pasma, print serwer, a ograniczenia o których pisałem można było ominąć ustawiając codzienny restart w celu zwolnienia pamięci i gdybym go potrzebował to używałbym go do dziś jako routera 3G. Zainstalowałem i przetestowałem na nim Tomato-Pandora, które się świetnie sprawdziło w tym zastosowaniu i dla tego nie wracam do DUAL-WAN Smile
jareq
 
szalikmars
bo jestem leniwy,okropnie leniwy,


i nie chce mi sie po raz kilkadziesiat któryś wprowadzać ręcznie danych

jak zmieniam sprzęt a co jakis czas wychodzi coś nowego mocniejszego ze sprzętu

(a coś na awarię tez trzeba mieć bo mnie userzu zamordują )

( co prawda shibby podał nam sposób kopi konfiguracji i z niego wiele razy korzystałem ale to nie jest tak miodne i wszyskiego nie przenosi część trzeba ręcznie podopisywać jest to kłopotliwe bo kopia to kopia powinna byc całkowita )

a tak to mam non stop aktulną kopię konfiguracji zgrywaną jak coś zmieniam (co chwile mam nowego usera w dhcpd czyli muszę mieć nową aktualną kopię konfiguracji )

inna sytuacja
np sprzęt padnie 2 minuty czasu i mogę wgrać konfigurację na inny sprzet

i wszysko gra bez wysiłku i przede wszyskim straty czasu ,userzy sie nie złoszczą

(aby podział pasma działał sensownie musze mieć maki wszyskich userów
wgranie aktualne

a poza tym jak komuś wgrywałem tomato na inny sprzęt to traciłem za dużo czasu na ustawienia wszstskiego od zera


a tak matka -wzór ustawień uniwersalnych dla innych
wgram ją na router kogoś
zmienię
tylko podział pasma

i wszysko gra jest to dla mnie kolosalna oszczędność czasu

3 minuty i wsysko gra


a to że dualwan nie wyrabia przy moich 3 łaczach to nie moja wina,
cuż tak
jest i już w mojej lokalizacji
nie ma UPC czy innej kablówki

i trzeba z 3 nety płacić 3x 140 zł) co boli

za to w duecie z linksys RV042 działa wszysko idealnie ( linksys RV042 tez ma działającą fabryczną kopię konfiguracji ,mogę mieć dzieki temu mieć drugi linksys RV042 na podmiankę pierwszego na awarię )


router z tomato u mnie musiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii tylko i wyłacznie dzielić net,
router musi być pewny i niezawodny (nie zawsze jestem w domu a przewaźnie mnie nie ma)

a do innych zadań i do zabawy sąu mnie następne w kolejnosci po routerze urządzenia routery ,kompy stacjonarne ,telefony voip,tunery satelitarne itp

grunt to mało stresu (przy duzej ilosci userów a ja tak mam )

załączam plik konfiguracyjny do wgrania na inny dualwan
ja mam aktualnie wersję angielską
wersion 1.28.0534 MIPSR2 K26 USB 8M (Beta)

Połączony z 04 listopad 2011 08:21:33:

Cytat

szalikmars napisał(a):

bo jestem leniwy,okropnie leniwy,


i nie chce mi sie po raz kilkadziesiat któryś wprowadzać ręcznie danych

jak zmieniam sprzęt a co jakis czas wychodzi coś nowego mocniejszego ze sprzętu

(a coś na awarię tez trzeba mieć bo mnie userzu zamordują )

( co prawda shibby podał nam sposób kopi konfiguracji i z niego wiele razy korzystałem ale to nie jest tak miodne i wszyskiego nie przenosi część trzeba ręcznie podopisywać jest to kłopotliwe bo kopia to kopia powinna byc całkowita )

a tak to mam non stop aktulną kopię konfiguracji zgrywaną jak coś zmieniam (co chwile mam nowego usera w dhcpd czyli muszę mieć nową aktualną kopię konfiguracji )

inna sytuacja
np sprzęt padnie 2 minuty czasu i mogę wgrać konfigurację na inny sprzet

i wszysko gra bez wysiłku i przede wszyskim straty czasu ,userzy sie nie złoszczą

(aby podział pasma działał sensownie musze mieć maki wszyskich userów
wgranie aktualne

a poza tym jak komuś wgrywałem tomato na inny sprzęt to traciłem za dużo czasu na ustawienia wszstskiego od zera


a tak matka -wzór ustawień uniwersalnych dla innych
wgram ją na router kogoś
zmienię
tylko podział pasma

i wszysko gra jest to dla mnie kolosalna oszczędność czasu

3 minuty i wsysko gra


a to że dualwan nie wyrabia przy moich 3 łaczach to nie moja wina,
cuż tak
jest i już w mojej lokalizacji
nie ma UPC czy innej kablówki

i trzeba z 3 nety płacić 3x 140 zł) co boli

za to w duecie z linksys RV042 działa wszysko idealnie ( linksys RV042 tez ma działającą fabryczną kopię konfiguracji ,mogę mieć dzieki temu mieć drugi linksys RV042 na podmiankę pierwszego na awarię )


router z tomato u mnie musiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii tylko i wyłacznie dzielić net,
router musi być pewny i niezawodny (nie zawsze jestem w domu a przewaźnie mnie nie ma)

a do innych zadań i do zabawy sąu mnie następne w kolejnosci po routerze urządzenia routery ,kompy stacjonarne ,telefony voip,tunery satelitarne itp

grunt to mało stresu (przy duzej ilosci userów a ja tak mam )

załączam plik konfiguracyjny do wgrania na inny dualwan
ja mam aktualnie wersję angielską
wersion 1.28.0534 MIPSR2 K26 USB 8M (Beta)





------------------------------------


witam jest ktoś zorientowany
jaki modem zgodny z aero2 - pójdzie (jest wykrywany )
na dualwan

kilka kart dla mnie i znajomych zaraz przyjdzie od AERO2 i temat ten zaczyna być palący

dla informacji podam że modem sierra 307 który kupił chrześnik nie jest podobno wykrywany


(aero2 byłoby zapasowym bezpłatnym łaczem lub pracowałoby w loadbalacingu)
Edytowany przez szalikmars dnia 05-04-2012 17:22
 
b3rok
O kompatybilnych modemach poczytaj tutaj: http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestaw...dowie.html
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
jarek7714

Cytat

dla informacji podam że modem sierra 307 który kupił chrześnik nie jest podobno wykrywany

W innym chińskim Tomato-Pandora jest w właściwościach USB obsługa modemów Sierra-osobiście nie sprawdzałem bo używałem tego firmware do obsługi Huawei E-1820 i obecnie AntyDATA-y 510L CDMA. Wink
jareq
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 17

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,443,909 unikalnych wizyt