29 Kwietnia 2024 20:15:30
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.21.97.61
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
TOMATO DUAL WAN MOD
hermes-80
Te wersje angielskie Dual WAN nie są kompilowane źródeł tylko jakaś metodą na około co powoduje problemy. Chcesz aby to działało to instaluj oryginalna wersje chińska albo wersje 1.23, która to była tłumaczona ze źródeł.
 
shibby
wersja angielska jest z prekompilowanych zrodel zrobiona. Tzn wszystkie komponenty sa juz skompilowane przez co nie widac ich kodu. Natomiast katalog /www jest nadal czystym tekstem dostarczany. Dlatego tez mozna je przetlumaczyc a pozniej tylko skompilowac calosc (binarki i kod www) w gotowy obraz. Dlatego wiec (jezeli ktos nie popelnil bledu w kodzie www i czegos nie popsul) powinno wszystko dzialac tak jak na wersji chinskiej,
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
hermes-80
No to teraz wiemy przynajmniej jak to jest robione Wink skoro tak pisze guru to tak musi być.
 
PixelPL
A więc podczas korzystania z neta i o tej poże tylko mój PC był aktywny w sieci, otrzymałem pełną prędkość 2 łączy ADSL (2,3mb/s)
Obciążenie routera:
CPU Load (1 / 5 / 15 mins) 8.50 / 6.85 / 4.61 CPU usage 100%
Nawet po zatrzymaniu pobierania router nie odpowiadał, brak dostępu nawet do google, w tomato jest ustawiony tylko Duall WAN New Features -> Smart QoS -> Custom Setings : ustawienia na 4 PC, Enable Smart QoS nie włączone. Jakieś Porady? Chłodzenie na Procka lub inne elementy? Wymiana na szybszy Router? Jakiś Pomysł?

Może to tutaj ustawić? Jak to działa i co to jest?
Punishment settings (Class E)
HTTP to download file over MB of punishment, 0 for no penalty. Note: If FLV video site does not give priority, to download FLV videos are also considered
TCP Sessions a time penalty 0 for no punishment
UDP Sessions a time penalty 0 for no punishment
The Duration of penalty s, a minimum of 5 seconds, the recommended value is 30-60 Seconds
IP White List List of Ips what are excluded.

Poprosił bym o poradne wypowiedzi osób które korzystają z Tomato Dual WAN


18:50 26.04./2011

Postawiłem Tomato na WRT54G ma szybszy CPU 216Mhz, tyle samo Ram, zrestartowałem go i ma zajętość pamięci Total / Free Memory 13.00 MB / 4,188.00 KB (31.46%)
Dodatkowo dodałem Radiator na CPU i RAM i Flash + dobra pasta termo-przewodząca jedna z najlepszych, oczywiście nie przewodzi prądu, podejrzewam że podczas silnego obciążenia zawieszanie powstaje od temperatury, zdarzenie takie powstaje od przeciążenia na aplikacjach typu BitTorrent, Utorrent itd, od dużej ilości połączeń.


20:30 26.04/2011
Nic to nie pomogło wróciłem do WRT54GL v.1.1
Edytowany przez PixelPL dnia 26-04-2011 20:31
Router - pfSense 2.6.0-RELEASE (amd64) AMD E-350 8Gb Ram
WiFi - TL-WR841N
 
wit3k
Jednym zdaniem można powiedzieć że nowsze wersje dualwan nie sprawdza się na naszych starych ruterach pokroju wrt45gl itp, a szkodaSad

Edit: dodane sprostowanie.
Edytowany przez wit3k dnia 27-04-2011 10:57
 
hermes-80
As-max posiada wersje 1.23 na WL-1600GL i sobie chwali więc nie pisz, że się nie sprawdzają wersje DUAL WAN na starszym sprzęcie bo ktoś to weźmie za wyrocznie, a jest to nie prawdą.
Poza tym jeśli chcesz sprawdzać to instaluj oryginał.
 
wit3k
Wydaje mi się że As-max używa starszej wersji.
Popraw mnie jeśli się mylę.
 
hermes-80

Cytat

Wydaje mi się że As-max używa starszej wersji.
Popraw mnie jeśli się mylę.
Nie mylisz się.
Z drugiej strony jest to dla mnie dziwne, że skoro nie chcą udostępnić kodu to chociaż mogli by to przetłumaczyć na jakiś cywilizowany język.
 
PixelPL
As-max korzysta ze starej wersji tomato dual wan 1.23, chwali sobie ze wszystko jest ok, jednak ja próbowałem to uruchomić z godnie z jego zaleceniami, trzeba się zalogować do rutera przez putty.exe i dodać jakiś chyba skrypt, mi to jednak nie pomogło, wszelkie próby na sztywno i po dhcp kończyły się fiaskiem, choć zaczynam podejrzewać że wina może leżeć w tym WRT54G, bo w WRT54GL dual wan działa do czasu nie przeciążenia go Torrentem, WRT54G potrafił wywalić się już na speedtest.pl, od samego testu zrywał połączenie, jeszcze sprawdzę jak zadziała 1.23 na WRT54GL i dam znać.

19:00 27.04/2011

A więc wgrałem do WRT54G v.3.1 Oryginalne Tomato 1.28 bez zbędnych bajerów na wypadek awarii, nawet jak by co to wszystko i tak będzie szło przez QoS łącznie z limitowaniem upload i priorytetami, mi to wystarczy, oczywiście po MAC.
Na WRT54GL 1.1 wgrałem Chińskie czy jakie to by nie było z krzaczkami Tomato_dual_1.23.0483, bez skryptów 2 WAN się połączyły przez PPoE, przejde do testów obciążenia i dam znać, co ciekawe wolnej pamięci ponad 60% podobnie jak i na Oryginalnym Tomato 1.28
Edytowany przez PixelPL dnia 27-04-2011 19:05
Router - pfSense 2.6.0-RELEASE (amd64) AMD E-350 8Gb Ram
WiFi - TL-WR841N
 
hermes-80

Cytat

trzeba się zalogować do rutera przez putty.exe i dodać jakiś chyba skrypt,
Z tego co kiedyś widziałem tam trzeba poustawiać odpowiednio interfejsy.
 
PixelPL
Na chwile obecną to działa, przeciążenie torrentem 2 łącza do około 80-90% i upload 100% powodowało skoki obciążenia CPU na 80-100% ale zawsze było zmienne co 3 sekundy, router odpowiadał i strona routera reagowała, sama się odświeżała, można było wejść na google i coś poszukać, w przypadku tego nowego tomato dual wan, nie było takiej możliwości, po przeciążeniu routera nie odpowiadała jego strona, mimo że toreent np nadal pobierał, po odświeżeniu ip brak neta, i dostępu do routera, obecnie oba połączenia wan nadal połączone, bez zrywania.
Router - pfSense 2.6.0-RELEASE (amd64) AMD E-350 8Gb Ram
WiFi - TL-WR841N
 
piotrg
@PixelPL - Overclock Router do 250mhz
NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
jarek7714
używa ktoś oryginalnego chińczyka? jeżeli tak to jak jest z zalogowaniem się do routera-login ? hasło? po chińsku? Wink
jareq
 
PixelPL
Witam, nadal korzystam z chińskiej wersji Tomato, nadal działa, nie wiesza się i nie rozłącza neta na żadnym ADSL routerze, dziś sprawdzę czy również zachowa się stabilnie ten WRT54G v3.1 z 16mb RAM i 4mb Flash, jest lekko szybszy seryjnie 216Mhz.

30.04/2011 16:50
WRT54G v3.1 pracuje stabilnie z Tomato Dual WAN 1.23.0483
Edytowany przez PixelPL dnia 30-04-2011 16:53
Router - pfSense 2.6.0-RELEASE (amd64) AMD E-350 8Gb Ram
WiFi - TL-WR841N
 
piotrg
@PixelPL jak masz czas i się nie boisz to
tutaj masz skrypt i opis jak zrobić DualWan dla Tomato

http://infodepot.wikia.com/wiki/Dual_...dbalancing

ponad to chińczycy wczoraj wypuścili nowa wersję Tomato DualWAN 1.28.0532 z dnia 2011-4-28
Ty i tak dłubiesz w chińczyku to masz już z górki
NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
wit3k
Testował ktoś nowego Dual Wan na WNR3500L?
 
masterps
Panowie mineło już troche czsu od ostatniego postu,
ponawiam pytanie gdyż wlasnie zakupilem WNR3500L z mysla o DuallWan.
Ktoś z Was testowal to ?
 
q2werty
Witam, posiadam router WNR3500L na początku miałem na nim wgrany dd-wrt wersje różne chodziło to nie najgorzej. Tomato też chodziło nie najgorzej podobał mi się w nim monitor sieci, bo w dd-wrt nie było tej opcji a próbując wgrywać różne programy poprzez optware początki były trudne ale wszystko do zrobienia... no i do rzeczy przypadkiem znalazłem właśnie na tym forum:) komentarze o tomato dualwan.
Mam wgrane: Tomato Dual Wan (English version)
Version 1.28.0532 MIPSR2 K26 USB 8M (Beta)
a link do pobrania programu był podany wcześniej, i powiem ze jestem bardzo zadowolony chodzi już 3 dni żadnej "zwiechy" itp modem mam huawei e160 wykrył go bez problemu a do jakich modemów jest wsparcie było już gdzieś o tym, w prawdzie dualwan nie testowałem jeszcze do końca. Chińskie znaki się jeszcze pojawiają nawet w wersji angielskiej. Ten soft polecam tym którzy nawet nie będą używać dualwan, aha dlna tu nie ma ale ma inne opcje min klienta torrent chodzi rewelacyjnie co do samby i ftp to tez, bo w innych wersjach dd-wrt tomato z sambą miałem problem.
 
b3rok
Cześć,
mam dwa łącza do połowy października i myślę na zabawą dual wan. Jak wygląda/do czego sprowadza się konfiguracja Tomato w tym chinskim MODzie dualwan? Interesuje mnie konfiguracja z load-balancingiem.

Mam:
1. Neostrada 2Mb - WAN: uwierzytelnianie po PPPOE.
2. Radiówka 4Mb - WAN: statyczne IP.

Domownicy korzystają z internetu i wolę się dopytać czy będą problemy z konfiguracją - czy ustawię 2 WANy w 10 min, czy będę kombinował 5 h : )).
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
shibby
w 10min.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 20

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,444,120 unikalnych wizyt