29 Marca 2024 11:54:57
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.201.59.20
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Motorola wr850g v2 uwalona
dakol
Niestety ale uwaliłem swoja motke dowidziałem sie ze mozna ja ozywic jtag'iem tylko nie wiem jak sie za to zabrac.
Schemat jtaga juz mam tylko gdzie podłączyc sie na płycie i skad wziac odpowiednie pliki???
 
Patriota
Mam ten sam problem: kabell sieciowy odłączony, wszystkie kontrolki się świecą, brak ping. Co robić;( Gwarancja to obejmie? Niby można zewrzeć nóżki pamięci flash tylko... która to w motoroli? Ja nie widzę ani intela ani amd tylko różne inne nazwy kości. Panowie poradźcie, żeby tftp zadziałał i wgrał firmware. Kolego dakol możesz przedstawić schemat jtag?
 
kubi4
jeśli ustawicie kartę sieciową w kompie na adres z sieci 192.168.10.x z pominięciem 1 oraz dacie na tym kompie (dla windowsa) ping 192.168.10.1 -t
następnei wyłączycie motkę i ją włączycie to nie pokaże się kilka odbitych pingów ?
Mi się pokazały 3 sztuki i motka teraz żyje jak należy
pozdrawiam kubi4

jak się nie pokażą to jtag
Edytowany przez kubi4 dnia 19-09-2006 16:54
 
Patriota
Nie, nie ma pinga. I nie będzie. Jak zrobić jtag dla niej? Oddam na gwarancję nie będę się prosił bo nikt nie ma tej motki żeby pomóc. Jest sposób ze zwarciem nóżek pamięci flash ale nikt nie potwierdzi bo nie próbował.
 
dakol
http://wiki.openwrt.org/OpenWrtDocs/Customizing/Hardware/JTAG_Cable
W linku schemat jtaga.
Ale jeszcze skąd wziac pliki boot loadera i reszty zeby motke ożywić??
 
matib
Dołączam sie do pytania skąd wziac pliki boot loadera do WR850G
 
samboro
panowie spokojnie jest jeden SPEC od tego sprzetu on wam naprawi chyba
ArteQ masz kupe klientów Grin
ja swoja też uwaliłem Sad
WRT54GS HyperWRT 2.1b1+tofu13c
TONZE 2100R 02+ STATION

salonmops.pl.tl
 
pietia
Jeśli jest włączone bootwait, to można wgrać firmware przez TFTP.
1. Ustawić w kompie adres IP karty sieciowej 192.168.10.2, maskę 255.255.255.0, router podłączyć kablem bezpośrednio z komputerem przez dowolny port LAN
2. Z wiersza poleceń wydać polecenie ping -t 192.168.10.1
3. Sprawdzić czy tuż po włączeniu/resecie router odpowiada kilkakrotnie na te pingi, jeśli tak to wgrać firmware przez TFTP:
-> http://wiki.openwrt.org/OpenWrtDocs/Instal...=OpenWrtViaTftp - punkt 1.3
Pamiętać należy, że w motoroli należy użyć adresu 192.168.10.1 zamiast 192.168.1.1

Podobno działa Smile
 
samboro
podobno działa ale moja moze uratować tylko jtag jest uwalona i na nic nie odpowiadaAngry
WRT54GS HyperWRT 2.1b1+tofu13c
TONZE 2100R 02+ STATION

salonmops.pl.tl
 
matib
Ja w sojej zrobiem kabelek JTAG wyczyściłem pamięć i wszystko co się dało ("wrt -erase:cfe" "wrt -erase:nvram" "wrt -erase:kernel wgralem wrt -flash:cfe i mam problem z wgraniem czego kolwiek przez tftp robie ping 192.168.10.1 i Upłynął limit czasu rzadania przez RS tez nic nie dzała.
 
pietia
Nie wiem jak wy ale ten sposób o którym pisałem wczesniej, własnie przed chwilka uratował mi motorolke . warto spróbowac bo się opłaca . router nie odpowiadał na na nic nawet na pingi a tym bardziej na wejście przez strone www . A teraz działa Smile
 
flusklusiem
nie chce zakładać nowego topicu skoro jest ten.. ale do rzeczy

wgrałem tomato to najnowsze co jest wszystko ruszyło poza lanem wlan dziala normalnie ale lan głuchy ma ktos jakąs propozycje




Ps. Ma ktoś opis jak ją ozywić jtagiem made by arteq
 
elo2
Witam
własnie udało mi sie uwalić taki sprzecik wr850g v2 i nie wiem co zrobic nie pinguje sie wogóle nawet przy wyłaczeniu i właczeniu tylko diody swiecą na pomarańczowo. Z góry dzieki za pomoc
Pozdrawiam
 
elo2
Zauwazyłem ze po właczeniu i nacisnieciu reseta pojawiaja sie 2 lub 3 pingi ale nie wiem co dalej mam zrobic ...Sad
 
Dabit
Wgraj oryginalne firmware za pomocą TFTP
 
elo2
Witam
udało mi sie wgrac orginalny soft przez tftp ale po wgraniu dd-wtr.v24 mini.trx nie da sie wejsc przez www, przez telnet sie łaczy ale nie przyjmuje logina i hasła ( root admin ) przy probie wgrania od nowa softu orginalnego pisze przekroczony czas połaczenia, ruoter sie normalnie pinguje na 192.168.10.1. jak wgrac orginalny soft albo jak się dostać przez telnet do tego ??
Z góry dzieki za pomoc Smile
pozdro

Zrobiłem jtag ale nie wiem jakim programem sie podłaczyć pod to cacko przez jtaga... jak ktoś już cos takiego robił nie się wypowie Smile z góry dziękki
Edytowany przez elo2 dnia 14-10-2006 18:40
 
Dabit
Jak wgrales oryginalny firmware od motoroli to zmienil on haslo na motorola tzn login admin, haslo motorola,
 
SuSe
Piny do zwarcia to 12 i 13 ,liczac od takiej wytrawionej kropki na kości /flasch firmy SST/ najpierw zewrzec, potem zasilanie. Po wgraniu jakichkolwiek innych firmware nie uzywac przycisku reset ! motka przechodzi w tryb do ftpt na 9 sek pod adresem 192.168.10.1 . Nie ma możliwości upgrade przez www /dd-wrt/. Jezeli oryginalne firmware jest nizsze od 6.1.14 nie wgracie firmware w bin. zrobic upgrade do 6.1.14 i spokoj z konwersacja trx lub zmiana nagłówka.
Czyli zewrzec nozki,wlaczyc zasilanie, zablysna diody, wyjac zasilanie, otworzyc sobie pinga na defola na w/w/ adres, przygotowac oryginal plik w ftpi-e, zalaczyc zasilanie, przy pierwszym pingu odpalic ftpa. czekac az kilka krotnie sam sie rebotnie /obserwowac pingi/ zalogowac sie przez www , wgrac jaki tam chcecie soft. Nie resetowac przez przycisk a jedynie z www do ustawien fabrycznych.
Jesli zwarcie 12 z 13 to hardcore na 2 i 3 pinie /diody rozowe/ wyjac zasilanie i tak jak pisalem wyzej lub zastosowac sie do opisu pieti.
dd-wrt 24 ma jeszcze mase bledow, po co to wgrywac !
Ja dla bezpieczeństwa polecam wersje max. mini z final sp1 .
A dla ciekawskich jak nie macie jtaga kupcie kabelek do starszych modeli simensa cos 10 zeta na allegro.Ja używałem od noki 7210
nie czyscie nvrama chyba ze lubicie zabawę jak Matib Grin

P.S. Nie działa na słabszą hardwarową wersję /wystrzegać się / z 2 Mb flashem Intela i !!!
Edytowany przez SuSe dnia 18-10-2006 12:20
MT x 15 PC, level 6 : 12x aw6600 i klony (oswavehomemod)
Sk?adak by suse silent : jajco 2.6,pentiumII 350Mhz,512ram,sd 1Gb
pr?do?erno?? < 60W
Hotspoty x 4
Magazyn :21x wrt-54 v. mix, Siemens x 6 ,Motka x3
 
dakol
Czy posiada ktos CFE do Motoroli wr850g v2??
w necie same do Linksysów a nie widac do Motki...
 
korzec

Cytat

dakol napisał/a:
Czy posiada ktos CFE do Motoroli wr850g v2??
w necie same do Linksysów a nie widac do Motki...


ja mam... dalem na forum dd-wrt w topicu http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=5806 tam jest cfe ktory zamiescilem, zgrany z mojej motoroli.
pozdrawiam.
Edytowany przez korzec dnia 11-11-2006 01:05
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,441,151 unikalnych wizyt